PDA

View Full Version : България загива



BG_NATIONALIST`
10-21-2004, 21:18
maleeeeeeee prosto se 6a6nah kato oburnah vnimanie na mestojitelstvoto na pove4eto hora ot foruma ! Abe da vi popitam ima li vse o6te nqkoi koito da si e v BUlgaria ???? ALOOO kakfo stava we vie bolni li ste we kfo ste we , zapocvam sam da se ot4aivam ot naroda si a towa ne e hubavo !!!!!!!!!!!!!!! :evil: Oshte ot sega po4naha da se iznasqt a da ne govorim kato otvorqt granicite to prosto ve4e 6te za4erkant Bulgaria moje bi shte q prekrustqt na Mangaliq i li ne6to drugo!!!!! ISKAM SQ VSEKI DA MI OTGOVORI ZASHTO SE E PREMESTIL TAM I KAKFO OCHAKVA OT JIVOTA ! KAKFI SA MU MECHTITE ??? DA VIDIM KAKFO SHE MI OTGOVORITE !
Sled max 3-4 godini sujalqvam 4e trqq da go kaja no ve4e nqma da ima Bulgari a si4ko 6te e ume6eno prosto polojenieto e max ot4aivashto daje i pove4eto nacionalisti koito znam veche se otdurpnaha ot ideqta i vuob6te na kude otivame ? Nima vi se iska da ne su6testuva pove4e poqntiet "bulgari" ?

Модерирано от swords1010
Т.7 от правилника!

P1ra71nQ
10-21-2004, 21:46
Hi BG_NATIONALIST.Znachi az da ti kaja.Mi az ne se premestih po moe jelanie :( ,a prosto maika mi se ojeni tuk i az trqbvashe da doida tuk da jiveq.Ako zaviseshe ot men ne bih ostavila rodinata si.Znachi moite mechti sa takiva da imam dobre zaplatena rabota,koqto da mi pravi odovolstvie.Da imam semeistvo i deca,koito da moga da izdyrjam i da ne gi lishavam ot nishto.Ta prav si dosta hora izlizat "navyn",no te ne sa vinovni che tezi gore v parlamenta-politicite,rzvalqt dyrjavata :roll: .Mislish li che i te iskat da napusnat dyrjavata.Povecheto go pravqt, zashtoto vijdat che v chujbina bydeshteto e razlichno.Az se nadqvam kato vlezem v evropeiskiq syiuz da se opravi BG.I ponqtieti bylgari mi se iska da syshtestvuva,i shte syshtestvuva i makar i da sym v chujbina ne sym zabravila otkyde sym proizlqzla i obicham rodinata si. :!: :!: :!: Da jivee Bylgariq :!:

charovnicata
10-21-2004, 21:57
:cry: знае6 ли кое ми е притесняя наи много във въпроса ти...тва е 4е аз немога да отговоря..аз незнам за6то съм се преместила...нямам ме4ти...просто незнам...доидох по слу4аиност само на по4ивка и после ре6их да остана тук...и разбрах разликата между турист и емигрант която е огромна...и пожелах да се върна...но така стана 4е и от тва се отказах...и сега в момента ве4е не мога да се върна....а всъ6ност като се замиля не 4е немога...явно не искам...може би просто свикнах с лесния живот тук...нз...тъжно е траги4но е....толкова много българи има тук....супер много...ходи6 по улиците и като ни6то може6 да 4уе6 българска ре4....траги4но е...и колко от тези хора 6е се върнат..... :?: няма да са много...децата им са тук...тоест ние....някои си раждат деца тук...познавам поне 5-6 българки които имат бебета...родени тук...а ве4е да не говорим за тези омъжени за някои местен...и с деца.....просто не искам да продължавам да мисля и да пи6а....ужасно е
спирам до тук
поздрави на BG_NATIONALIST,трябва да има пове4е хора като теб,си4ки трябеа да сме като теб

charovnicata
10-21-2004, 22:01
Ta prav si dosta hora izlizat "navyn",no te ne sa vinovni che tezi gore v parlamenta-politicite,rzvalqt dyrjavata
ето тва е гадния проблем на българина...в4ено някои друг му е виновен....и някои друг трябва да го оправи...докато не се вземем в ръце и не осъзнаем 4е ние трябва да си помогнем на държавата а не да 4акаме нз си кои съуз.....нима като бягаме и помагаме :?: просто е траги4но...просто ве4е не ми идват думите...нз кво да кажа...тва е от мен

BG_NATIONALIST
10-21-2004, 22:11
xa ma taka kato vi slu6am i 2te oshte malko shte kajete 4e nqkoi vu e prikoval sys beleznici za tam i ne vi pozvolqva da se zavurnete ? E vie ako iskate vinagi mojete da se vurnete , kato iskate u4ete tam pa ako iskate i spe4elete malko pari po princip nqma lo6o v towa , no towa da zarejete Bulgaria za vinagi nikoi nemoje da vi opravdae ! znam taka e da ne mislite 4e i na men mi e lesno tuka ? Nasqkude gledat da ti zabiqt noja u gurba seki se mu4i da te sma4ka , nasqkude lujat obirat pari i gluposti no az sym re6il da ne se ottkaja tolkowa lesno imenno zashtoto sym ubeden 4e istisnkiq bulgarin ima dobrodeteli koito za jalost v tezi vremena ne pokazva i sym silno ubdene 4e sled vreme nqma da e taka , no za sujalenie togava 6t e tvurde kusno !!!!!!! Sichko jivo se iznese a i iskam da vi kaja 4e nazapad kakto sami ste se obedili tam se otnasqt s vas kato s robi , kakfa demokraciq e tam kato nasqkude se potupkvat pravata na 4ujdencite ! I kakfo az da otida tam da se smesq s nqkfi ubitaci kogato moite pradedi sa imali istoriq ,ezik , kultura te sa hodili po pe6terite i sa subirali kamu4eta za da si zapalqt ogun !
NE NE I AZ !

techCandy
10-21-2004, 23:13
Az sy6to ne doidoh tuk po sobstveno jelanie
taka e nikoi ne me e zakl74il sys beleznici za radiatora
no ti ne si li se zamislql 4e moje i da ima drugi vliqe6ti faktori osven beleznicite... :roll:
tuk sym glavno za6toto obi4am maika mi a tq tuk e 6tastliva sys sega6niq si myj, a ako az si sabera bagaja i se vyrna...6tastieto i opredeleno nqma da byde nikakvo 6tastie, nqam az da sym pri4inata za pomra4avaneto mu
se6ta6 li se, ne6tata sa mnool po slojni ot kolkoto predpolaga6
2-ro BG naistina zagiva....i tva e samo zaradi naroda, ne zaradi nqkoi drug, 6toto bylgarina go myrzi, i ne mu puka osven da ima kvo da qde dneska.... :roll: 4arovnica e mnogo prava, vse nqkoi ni e vinoven, i dano se setim vsi4ki na vreme 4e kato obvinqvame politicite, syseda, daskala i koi znae o6te koi, nqma da se opraim, samo se molq da e na vreme
i o6te ne6to samo, nikoi ne se dyrji s men kato s rob tuk, moga da rabotq i da u4a naravno s absol7tno vsi4ki ostanali, stiga da pokaja na kakvo sym sposobna
iska6 li da ti kaja ne6to....za6toto tova tuk e normalna dyrjava....
tuk ne moje6 da razboti6 pove4e ot 8h na den i ima6 dva dni po4ivka.....mislq sega da po4na rabota v McD i zaplatata mi 6te byde 1200 evro
a ne kato v BG, pone dva pyti v sedmicata raboteh po 12h, slu4va6e se po 10 dni da ne moga da vzema po4ivka i tva za 1lv i 6st na 4as
kvo 6e kaje6? tuka kogato dokaje6 4e moje6 i znae6 ima6 realnata vyzmojnost da probie6, a ne kato v BG....koeto e dosta trudno
osven tova tuk rabotq vinagi s dogovor, za6to v rodnata ni strana nqma podobno ne6to? ami prosto- za6toto vseki gleda da preebe vseki
tva koeto napisah do tuk ne ozna4ava 4e ne obi4am Bylgariq, naprotiv vqrvam v neq i v naroda.....do dupka

BG_NATIONALIST
10-22-2004, 08:53
Az sy6to ne doidoh tuk po sobstveno jelanie
taka e nikoi ne me e zakl74il sys beleznici za radiatora
no ti ne si li se zamislql 4e moje i da ima drugi vliqe6ti faktori osven beleznicite... :roll:
tuk sym glavno za6toto obi4am maika mi a tq tuk e 6tastliva sys sega6niq si myj, a ako az si sabera bagaja i se vyrna...6tastieto i opredeleno nqma da byde nikakvo 6tastie, nqam az da sym pri4inata za pomra4avaneto mu
se6ta6 li se, ne6tata sa mnool po slojni ot kolkoto predpolaga6
2-ro BG naistina zagiva....i tva e samo zaradi naroda, ne zaradi nqkoi drug, 6toto bylgarina go myrzi, i ne mu puka osven da ima kvo da qde dneska.... :roll: 4arovnica e mnogo prava, vse nqkoi ni e vinoven, i dano se setim vsi4ki na vreme 4e kato obvinqvame politicite, syseda, daskala i koi znae o6te koi, nqma da se opraim, samo se molq da e na vreme
i o6te ne6to samo, nikoi ne se dyrji s men kato s rob tuk, moga da rabotq i da u4a naravno s absol7tno vsi4ki ostanali, stiga da pokaja na kakvo sym sposobna
iska6 li da ti kaja ne6to....za6toto tova tuk e normalna dyrjava....
tuk ne moje6 da razboti6 pove4e ot 8h na den i ima6 dva dni po4ivka.....mislq sega da po4na rabota v McD i zaplatata mi 6te byde 1200 evro
a ne kato v BG, pone dva pyti v sedmicata raboteh po 12h, slu4va6e se po 10 dni da ne moga da vzema po4ivka i tva za 1lv i 6st na 4as
kvo 6e kaje6? tuka kogato dokaje6 4e moje6 i znae6 ima6 realnata vyzmojnost da probie6, a ne kato v BG....koeto e dosta trudno
osven tova tuk rabotq vinagi s dogovor, za6to v rodnata ni strana nqma podobno ne6to? ami prosto- za6toto vseki gleda da preebe vseki
tva koeto napisah do tuk ne ozna4ava 4e ne obi4am Bylgariq, naprotiv vqrvam v neq i v naroda.....do dupka


A q mi kaji kakfo razbira6 pod Bulgari ? Bulgarin sym az , ti , tq , toi i seki kazva taka , awe bulgarite samo gledat kak da ni precakat a vsu6tnost trqbwa da se zagledame v samite nas kakvi sme , a ne da govorim ob6ti prikazki , 4e bulgarite bili murzelivi i tnt. Eto zatowa sme an towa niwo i 4e wseki si misli 4e e pove4e ot drugiq . Az poneje sym po slab u4enik i ot maluk slu6am kak nashte mi vikat vij vij gi tfoite priqteli 6e se izu4at 6te mogat da si namirat rabota a ti she odi6 da pase6 patkite i suzdavat u sekigo nqkakfa zavist kum drugite , a primerno roditelite na priqtelite mi razpravqha kolko umni bili tehnite deca i tnt . Onq den pak v reisa nqkfi jeni si govorqt " ama moita du6terq mnoo malko u4i ama se 6tici" I posle vika a na 1 moq priqtelka deteto i cql den u4ilo i imalo slabi ocenki . I 2te si govorqt "E ne vsi4ki im se otdava" . Az si go prinzavam moite roditeli sa su6tite ot maluk mi vikat gledai tebe si drugite nedei gi brusni za ni6to. TI trqq da si NAI NAI... i tnt. A tfa 4e se opradvadate s roditelite si ne e ne6to nepoznato.Znachi roditelite vi sa vinovni . Kakto i da e ako smqtate 4e tam shte ste dovolni stoite az li4no ne iskam nqkoi den deteto mi primerno da e polu bulgarin polu ispanec primerno i posle da ne znae koq mu e durjavata koi mu e naroda? Smqtam che ne slu4aino sme se rodili to4no v Bulgaria , a ne v Parij ili Madrid.Ne zabravqite i 4e drugite durjavi sa bili na nasheto nivo, kak si mislite 4e o6te s osnovavaneto si i sa bili bogati i taka natatuk. E az mislq 4e vmesto da prikazvame kolko Bulgarite sa murzelivi e po dobre da se pomu4a da napravq ne6to i nqkoi den da jiveq v edna Dobra Bulgaria i togava smqtam 4e 6te sym istinski 6tastliv !
No problema e 4e nqma da mi se otdade taq vuzmojnost zashtoto nikoi nqma da ostane tuka , osven mangustite , turcite i evreite.


Offtopic: Fire of satan gledam 4e se zanimavash s WWF (world wildlife fond) Kato maluk gledah mnogo animal planet i se se6tam za kakfo stava duma . Bi li mi rqzqsnila s kakfo se zanimava taq organizaciq v mommenta i ti kakfo ob6t oima6 s neq ?

Murderdoll
10-22-2004, 10:31
uff..mi az pyk 6te zamina,samo da porasna...
6toto v Bg..prosto nqma neobhodimite usloviq da
postigna towa koeto iskam...ako mojeh spokoino
da se realiziram(kakto az si iskam)v Bg,ako ima6e
normalno obrazovanie i normalni zaplati(est.govorq
za v byde6te)moje bi 6tqh da ostana...zasega ne
prosto nqmam ko da tyrsq tuka

BG_NATIONALIST
10-22-2004, 10:58
a ti si pee6 penkele .. no koi li te slu6a . Aide pak s taq realizaciq ! Ti nqkakfa sys svruh 4ove6ki vuzmojnosti li si 4e da tursi6 nqkakfa po dobra realizaciq ?Tuka obrazovanieto ne bilo dobro xa xa xa ! Izkaza se to e dobro ama ti kato ne ti se u4i tfa e drug vupros! Pa za zaplatite , ami tam zaplatite 6te sa malko po visoki no tam i stokite sa po skupi !

Murderdoll
10-22-2004, 11:29
neznam dali si 4uval no ima edno ponqtie..
standart na jivota...i samo da te svetna,v Bg
standarta na jivot e pod sqkfa kritika...ae ne mi
obqsnqvai kvo e obrazovanieto v Bg 6tot nikoga
nqq me ubedi6 4e v angliq ili USA nqma da polu4a
po svestno obrazovanie i nqma da jiveq po dobre. :roll:
i ako ne si hodil nikade v 4ujbina,to az sqko lqto sam v
Rusiq i pone imam primer za sravnenie...
pyk ti si stoi v Bg i si pravi kompoti i tur6ii za zimata...

BG_NATIONALIST
10-22-2004, 13:31
oxo nestiga 4e predava6 rodinata si ami i mi davash suveti ! :twisted: AMI NAISTINA mai shte e po dobre da zamine6 Bulgaria ne se nujdae ot predateli koito nqmat kapi4ica dostoinstvo 4e sa Bulgari !! Dano uspee6 da izleze6 zashtototo v durjavata nqma mqsto za Bulgaro predateli !

charovnicata
10-22-2004, 15:39
neznam dali si 4uval no ima edno ponqtie..
standart na jivota...i samo da te svetna,v Bg
standarta na jivot e pod sqkfa kritika...ae ne mi
obqsnqvai kvo e obrazovanieto v Bg 6tot nikoga
nqq me ubedi6 4e v angliq ili USA nqma da polu4a
po svestno obrazovanie i nqma da jiveq po dobre. :roll:
i ako ne si hodil nikade v 4ujbina,to az sqko lqto sam v
Rusiq i pone imam primer za sravnenie...
pyk ti si stoi v Bg i si pravi kompoti i tur6ii za zimata...
в момента нямам време да пи6а и милех да не пи6а,но просто супер ме раздразни тва...4е в 4ужбина образованието ти било по добро,глупсти,пъллни глупостио,престанете да гледате тъпи американски филми..лъжат,по добро от бг образованието не съм 4ула да има по света,а друг е въпроса 4е както каза националиста на които му права евала това 4е на теб не ти се у4и не зна4и 4е образованието не става...оле пак про4етох мението.... :evil: ужас....всяко лято си в русия мно се раздвам за теб...ам МЕЖДУ ТУРИЗМА И ЕМИГРАЦИЯТА има балкааааааааааан разлика....ужас ужас...докато хората мислят като теб няма да се оправи държавата...тъжно е...
дове4ера 6е пи6а о6те

Absconding
10-22-2004, 15:52
BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ti minavat karuci i smurdi na konski laina. ostani tuka za da gleda6 kak posred bial den se streliat niakvi seliani s debeli vratove i da 4aka6 niakoi den slu4aino da ulu4at teb. Ostani v tazi durjava v koiato po gledaemo vreme v nacionalen efir ti davat kak rejat glavata na niakoi 4ovek i posle bezizrazneno se izviniavat. Ostani i slu6ai kak niakaf vatman s "obuvki ot kojata na malki krokodil4eta" ti govori za elit, kadeto slagat guza na mrusen travestit pred pametnika Levski i tova se s4ita za normalno. Stoi tuka i gledai po novinite siaka ve4er kak "sau4eni4ki ubivat priatelkata si", "bliznak ubiva brat si i maika si", "mom4e ubiva sau4enika si i go nariazva" ... Ostani i gledai kak si4ki zaobikaliat zakonite a ne dai si boje da se opita6 da se opul4i6 na korupciata i 6te bude6 premazan. Ostani, otgledai dete i vzimai detski po 8 leva za mesec 6toto razbira6 li na deteto ti sa mu pre-dostata4no. Stoi si tuk v tazi durjava kadeto za elitno u4ili6te se s4ita daskalo kadeto roditelite iako butat pari..naslajdavai se na elitnite u4ili6ta kato ezikovite gimnazii kadeto MOJE6 (!) da vleze6 s pari i nai-interesnoto e 4e MOJE6 i da izleze6 zavur6il tova u4ili6te pak po su6tia na4in - s PARI! JIVEI V BULGARIA I NEKA DECATA TI NIAMAT KADE DA IGRAIAT. Za tiah pomislil li si ili i te 6te sa slepi nacionalisti kato teb. Ostani za da vidi6 hubavite blokove koito se stroiat po Iujnia Park i kade li o6te ne. Vse pak imame tolkova mnogo parkove, za6to da ne postroiat malko blokove tam! Krasiva gledka nali? Ostani da i se liubuva6 ako ti haresva gledkata, a ako ne ti haresva - pak ostani, za da razbere6 4e vsi4ko po-gore e istina!

P1ra71nQ
10-22-2004, 17:15
BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ti minavat karuci i smurdi na konski laina. ostani tuka za da gleda6 kak posred bial den se streliat niakvi seliani s debeli vratove i da 4aka6 niakoi den slu4aino da ulu4at teb. Ostani v tazi durjava v koiato po gledaemo vreme v nacionalen efir ti davat kak rejat glavata na niakoi 4ovek i posle bezizrazneno se izviniavat. Ostani i slu6ai kak niakaf vatman s "obuvki ot kojata na malki krokodil4eta" ti govori za elit, kadeto slagat guza na mrusen travestit pred pametnika Levski i tova se s4ita za normalno. Stoi tuka i gledai po novinite siaka ve4er kak "sau4eni4ki ubivat priatelkata si", "bliznak ubiva brat si i maika si", "mom4e ubiva sau4enika si i go nariazva" ... Ostani i gledai kak si4ki zaobikaliat zakonite a ne dai si boje da se opita6 da se opul4i6 na korupciata i 6te bude6 premazan. Ostani, otgledai dete i vzimai detski po 8 leva za mesec 6toto razbira6 li na deteto ti sa mu pre-dostata4no. Stoi si tuk v tazi durjava kadeto za elitno u4ili6te se s4ita daskalo kadeto roditelite iako butat pari..naslajdavai se na elitnite u4ili6ta kato ezikovite gimnazii kadeto MOJE6 (!) da vleze6 s pari i nai-interesnoto e 4e MOJE6 i da izleze6 zavur6il tova u4ili6te pak po su6tia na4in - s PARI! JIVEI V BULGARIA I NEKA DECATA TI NIAMAT KADE DA IGRAIAT. Za tiah pomislil li si ili i te 6te sa slepi nacionalisti kato teb. Ostani za da vidi6 hubavite blokove koito se stroiat po Iujnia Park i kade li o6te ne. Vse pak imame tolkova mnogo parkove, za6to da ne postroiat malko blokove tam! Krasiva gledka nali? Ostani da i se liubuva6 ako ti haresva gledkata, a ako ne ti haresva - pak ostani, za da razbere6 4e vsi4ko po-gore e istina! napylno sym syglasna s teb. :roll: :!:

DeaTHroW-ReC_F
10-22-2004, 18:36
BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ti minavat karuci i smurdi na konski laina. ostani tuka za da gleda6 kak posred bial den se streliat niakvi seliani s debeli vratove i da 4aka6 niakoi den slu4aino da ulu4at teb. Ostani v tazi durjava v koiato po gledaemo vreme v nacionalen efir ti davat kak rejat glavata na niakoi 4ovek i posle bezizrazneno se izviniavat. Ostani i slu6ai kak niakaf vatman s "obuvki ot kojata na malki krokodil4eta" ti govori za elit, kadeto slagat guza na mrusen travestit pred pametnika Levski i tova se s4ita za normalno. Stoi tuka i gledai po novinite siaka ve4er kak "sau4eni4ki ubivat priatelkata si", "bliznak ubiva brat si i maika si", "mom4e ubiva sau4enika si i go nariazva" ... Ostani i gledai kak si4ki zaobikaliat zakonite a ne dai si boje da se opita6 da se opul4i6 na korupciata i 6te bude6 premazan. Ostani, otgledai dete i vzimai detski po 8 leva za mesec 6toto razbira6 li na deteto ti sa mu pre-dostata4no. Stoi si tuk v tazi durjava kadeto za elitno u4ili6te se s4ita daskalo kadeto roditelite iako butat pari..naslajdavai se na elitnite u4ili6ta kato ezikovite gimnazii kadeto MOJE6 (!) da vleze6 s pari i nai-interesnoto e 4e MOJE6 i da izleze6 zavur6il tova u4ili6te pak po su6tia na4in - s PARI! JIVEI V BULGARIA I NEKA DECATA TI NIAMAT KADE DA IGRAIAT. Za tiah pomislil li si ili i te 6te sa slepi nacionalisti kato teb. Ostani za da vidi6 hubavite blokove koito se stroiat po Iujnia Park i kade li o6te ne. Vse pak imame tolkova mnogo parkove, za6to da ne postroiat malko blokove tam! Krasiva gledka nali? Ostani da i se liubuva6 ako ti haresva gledkata, a ako ne ti haresva - pak ostani, za da razbere6 4e vsi4ko po-gore e istina!
да! ще остана..не беше насочено към мене мнението ти но в момента най малко ме интересува това.......не ми пука какво става тука.......ти чуваш ли си?! я размисли над думите си,дори това да я вярно нима тая държава няма бъдеще?! нима малко известни хора са излезни от тука?! са получили образованието си от тука..как мислиш ?! семействата им са били бедни...те просто са имали талант?! кво ше рече тва "с пари да завършиш" тва са пълни простотии..навсякъде е така?! ще оспориш ли тва?! навсякъде си плащат....в сички страни ма и в бг са останали свестни училища бе осъзнай се! осъзнай се! тая държава не е създадена туко - така...мислиш ли че за един ден е станала българия?! кой друг може да се гордее със същата история...кой?! кажи ми какви са предимствата на чужбина...отиди в някоя друга страна-и там има мангали..и там е мръсно! навсякъде е така...бъдете малко добросъвестни..ако сички се изнесеме в чужбинаа...кво ще стане тука?! нищоооооооооооооооооо...на и.....а ние даже незнаем какво е в чужбина...ако и там е така?! а в повечето случаи е,само ще съжеляваме че сме напуснали родината.....щом искате заминавайте! не ме интересува вашето мнение...предполагам са половината ше ме нападнете ще ми обяснявате простотии и ше ми филофствате....не ме интересува ...секи човек си има собсвтено мнение..а нима ние тъй наречените "родолюбци" не сме хора........не сме ли хора...?

BG_NATIONALIST
10-22-2004, 18:52
BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ti minavat karuci i smurdi na konski laina. ostani tuka za da gleda6 kak posred bial den se streliat niakvi seliani s debeli vratove i da 4aka6 niakoi den slu4aino da ulu4at teb. Ostani v tazi durjava v koiato po gledaemo vreme v nacionalen efir ti davat kak rejat glavata na niakoi 4ovek i posle bezizrazneno se izviniavat. Ostani i slu6ai kak niakaf vatman s "obuvki ot kojata na malki krokodil4eta" ti govori za elit, kadeto slagat guza na mrusen travestit pred pametnika Levski i tova se s4ita za normalno. Stoi tuka i gledai po novinite siaka ve4er kak "sau4eni4ki ubivat priatelkata si", "bliznak ubiva brat si i maika si", "mom4e ubiva sau4enika si i go nariazva" ... Ostani i gledai kak si4ki zaobikaliat zakonite a ne dai si boje da se opita6 da se opul4i6 na korupciata i 6te bude6 premazan. Ostani, otgledai dete i vzimai detski po 8 leva za mesec 6toto razbira6 li na deteto ti sa mu pre-dostata4no. Stoi si tuk v tazi durjava kadeto za elitno u4ili6te se s4ita daskalo kadeto roditelite iako butat pari..naslajdavai se na elitnite u4ili6ta kato ezikovite gimnazii kadeto MOJE6 (!) da vleze6 s pari i nai-interesnoto e 4e MOJE6 i da izleze6 zavur6il tova u4ili6te pak po su6tia na4in - s PARI! JIVEI V BULGARIA I NEKA DECATA TI NIAMAT KADE DA IGRAIAT. Za tiah pomislil li si ili i te 6te sa slepi nacionalisti kato teb. Ostani za da vidi6 hubavite blokove koito se stroiat po Iujnia Park i kade li o6te ne. Vse pak imame tolkova mnogo parkove, za6to da ne postroiat malko blokove tam! Krasiva gledka nali? Ostani da i se liubuva6 ako ti haresva gledkata, a ako ne ti haresva - pak ostani, za da razbere6 4e vsi4ko po-gore e istina!

xa da be emi az shte te kontriram ! Hodi v chujbina da ostavi6 decataq si v mqsto kudeto vseki den teroriti postqvat bombi i se samoobivat , kudeto se namira6 v edna "betonna jungla", kudeto wsi4ki sa tupi parcali s golqmmoo samu4uvstvie ! Napravi deca v 4ujbina koito nqma da imat narodnost zashtoto 6te sa "melezi".Jivei v svqt kudeto vseki den raboti6 raboti6 i kudeto karierata ti e nad wsi4ko ! Jivei s misulta 4e ve4e Rodinata ti q nqma.
Nima e po lesno ???

techCandy
10-22-2004, 18:55
zdrasti BG Nationalist
vij, prosto ne razbira6 kakyv ogoromen problem mogat da bydat roditelite
osven tova kogato bqh v BG ne si misli 4e sym razpravqla te bylgarite sa skapani i t.n. za tva i az kato tqh :roll:
za razlika ot pove4eto ni synarodnici ne si hvyrlqh praznata kutiq ot cigari i saniola kydeto mi vidqt o4ite....tva vaji i za vsi4ki podobni bokluci koito sybirah po djobovete si....a i rqdko daje si mqtah fasa kydeto svarq... :roll:
az sy6to ne sym silna u4eni4ka i maika mi vinagi mi e kazvala da gledam sebe si ne drugite, to tova e pri4inita da ne u4a tolkova no tva e druga tema :wink:
vinagi sym se strala da byda dostoina bg-ka.....dori tuka, vinagi kogato mi se otdade vyzmojnost zaqvqvam 4e sym ot Bylgariq
ne se sramuvam i moje bi nqkoi den 6te se vyrna da jiveq tam kydeto mi e mqstoto....o6te ne sym re6ila sys sigurnost kakvo iskam
i iskam da ti kaja osven vsi4ko tova, razsyzima e mnogo glupavo ne6to i dobre 4e ne e razprostranen na vsqkyde po sveta za6toto ina4e i men 6tqha da me typ4at, vqrno ciganite sa mnogo no ne moje6 da gi slaga6 pod ob6t znamenatel, kakto ne moje6 da slaga6 i vsi4ki bylgari nali?
za6toto e typo, i ne4estno.... :shock:
da ne govorim za evreite...ti da ne si skin, poznava6 li everei, az poznavam dosta, nqkoi sa mi edni ot nai dobrite priqteli i ne moga da razbera kakvo pyk protiv tqh ima6 i s kakvo po dqvolite ti naru6avat spokoistvieto :evil:
p.s. ami v deistvitelnost ne sym v WWF, bih iskala i 6te se svyrja s tqh kato po4na malko da govorq pone duch
tova e 6vedska organizaciq, koqto ima po malki ofosi taka da gi nareka v nqkolko dyrjavi, nezavisima organizaciq sa i mi haresvat pove4e ot green peace za6toto ne sa politi4eska....pravqt programi za promqnata na klimata i spiraneto na globalnoto zatoplqne, imat sy6to programa za opazvane na gorite, estestvenite vodoemi, moretata i zastra6enite jivotni
sy6toto taka imat i toxic programma- opitvat se da sprat izhvyrlqneto na toksi4ni otpadyci na vsqkyde
s dve dumi tolkova :wink:

DeaTHroW-ReC_F
10-22-2004, 19:03
BG_NATIONALIST...

da, to4no taka...ostani tuk i se 4udi vseki den dali 6e moje6 da se izkupe6 ili 6e ti sprat toplata voda, dali 6e moje6 da si sgotvi6 ili 6te ti sprat toka. ostani tuk za da gleda6 kak umirat deca za6toto sa oti6li na DISKOTEKA (!) i posle oba4e da "niama vinovni". Ostani tuk za da gleda6 kak po nai-skuparskata ulica(i to ne kade drugade a v samata stolica!!!) ti minavat karuci i smurdi na konski laina. ostani tuka za da gleda6 kak posred bial den se streliat niakvi seliani s debeli vratove i da 4aka6 niakoi den slu4aino da ulu4at teb. Ostani v tazi durjava v koiato po gledaemo vreme v nacionalen efir ti davat kak rejat glavata na niakoi 4ovek i posle bezizrazneno se izviniavat. Ostani i slu6ai kak niakaf vatman s "obuvki ot kojata na malki krokodil4eta" ti govori za elit, kadeto slagat guza na mrusen travestit pred pametnika Levski i tova se s4ita za normalno. Stoi tuka i gledai po novinite siaka ve4er kak "sau4eni4ki ubivat priatelkata si", "bliznak ubiva brat si i maika si", "mom4e ubiva sau4enika si i go nariazva" ... Ostani i gledai kak si4ki zaobikaliat zakonite a ne dai si boje da se opita6 da se opul4i6 na korupciata i 6te bude6 premazan. Ostani, otgledai dete i vzimai detski po 8 leva za mesec 6toto razbira6 li na deteto ti sa mu pre-dostata4no. Stoi si tuk v tazi durjava kadeto za elitno u4ili6te se s4ita daskalo kadeto roditelite iako butat pari..naslajdavai se na elitnite u4ili6ta kato ezikovite gimnazii kadeto MOJE6 (!) da vleze6 s pari i nai-interesnoto e 4e MOJE6 i da izleze6 zavur6il tova u4ili6te pak po su6tia na4in - s PARI! JIVEI V BULGARIA I NEKA DECATA TI NIAMAT KADE DA IGRAIAT. Za tiah pomislil li si ili i te 6te sa slepi nacionalisti kato teb. Ostani za da vidi6 hubavite blokove koito se stroiat po Iujnia Park i kade li o6te ne. Vse pak imame tolkova mnogo parkove, za6to da ne postroiat malko blokove tam! Krasiva gledka nali? Ostani da i se liubuva6 ako ti haresva gledkata, a ako ne ti haresva - pak ostani, za da razbere6 4e vsi4ko po-gore e istina!

xa da be emi az shte te kontriram ! Hodi v chujbina da ostavi6 decataq si v mqsto kudeto vseki den teroriti postqvat bombi i se samoobivat , kudeto se namira6 v edna "betonna jungla", kudeto wsi4ki sa tupi parcali s golqmmoo samu4uvstvie ! Napravi deca v 4ujbina koito nqma da imat narodnost zashtoto 6te sa "melezi".Jivei v svqt kudeto vseki den raboti6 raboti6 i kudeto karierata ti e nad wsi4ko ! Jivei s misulta 4e ve4e Rodinata ti q nqma.
Nima e po lesno ???
e тва е братле...тва викам и аз :Р адски прав си ..........подкрепям те

Murderdoll
10-22-2004, 19:48
btw ne hodq v rusiq za turizam,mi 6toto tam imam rodnini
haha kak se nahvyrliha nqkoi varhu men...
btw se pak da pod4ertaq-bg ne mi e nikva rodina :evil:
tfa 4e jiveq tuk e slu4aino ste4enie na obstoqtelstvata...
BG_NATIONALIST ama ti ne6to gonish li me ot bg...hahah
emi dryj si q i da vidim ko she stane
btw btw...imam priqteli koito parvo sa u4ili v bg a posle
v druga dyrjava i sa mi kazvali kade e po dobre
nikoga ne govorq ne6ta za koito ne sam sigurna :wink:
peace

1936
10-23-2004, 18:13
btw ne hodq v rusiq za turizam,mi 6toto tam imam rodnini
haha kak se nahvyrliha nqkoi varhu men...
btw se pak da pod4ertaq-bg ne mi e nikva rodina
tfa 4e jiveq tuk e slu4aino ste4enie na obstoqtelstvata...
BG_NATIONALIST ama ti ne6to gonish li me ot bg...hahah
emi dryj si q i da vidim ko she stane
btw btw...imam priqteli koito parvo sa u4ili v bg a posle
v druga dyrjava i sa mi kazvali kade e po dobre
nikoga ne govorq ne6ta za koito ne sam sigurna
peace


Като БГ не ти е родина и не ти харесва се махай.Нямаме нужда от такива боклуци!Аз лично не бих искал да живея другаде освен в БГ!
Ходил съм на доста екскурзии в чужбина и да си кажа изобщо не сам очарован.Вярно е яко такова чистичко ама живота........Ставаш рано сутрин ядеш,отиваш на работа ,в 8 свършваш,пребираш се ядеш и лягаш да спиш.И така всеки ден като някой РОБОТ.В Австрия и Белгия например живота в града свършва в 18.00, след тва всеки си е в къщата.Аз неискам да живея така!Но за жалост и в БГ ще стане така скоро.2007 година влизаме в Европеиският съюз,границите ще паднат,ще започнат да идват и пришалци от македония,сърбия,турция и всякакви черни маймуни от Африка да искат да взимат БГ паспорти.В Германия вече е ебати джунглата всякакви ги има само турците са няколко милиона.Манхайм е известен в Германия като Малкия Истанбул.......
Много хора който сега мият чинии някъде из Европа ще започват да се връщат при МАЙКА БЪЛГАРИЯ.

Помислете за тази земя вековна БЪЛГАРСКА.Преборила се с всички и всичко и оцеляла.Дедите ни с кръв са е бранили........НЕКА Е ЗАПАЗИМ!!


БЪЛГАРИЯ НА ТРИ МОРЕТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Absconding
10-23-2004, 20:27
да! ще остана..не беше насочено към мене мнението ти но в момента най малко ме интересува това.......не ми пука какво става тука.......ти чуваш ли си?! я размисли над думите си,дори това да я вярно нима тая държава няма бъдеще?! нима малко известни хора са излезни от тука?! са получили образованието си от тука..как мислиш ?! семействата им са били бедни...те просто са имали талант?! кво ше рече тва "с пари да завършиш" тва са пълни простотии..навсякъде е така?! ще оспориш ли тва?! навсякъде си плащат....в сички страни ма и в бг са останали свестни училища бе осъзнай се! осъзнай се! тая държава не е създадена туко - така...мислиш ли че за един ден е станала българия?! кой друг може да се гордее със същата история...кой?! кажи ми какви са предимствата на чужбина...отиди в някоя друга страна-и там има мангали..и там е мръсно! навсякъде е така...бъдете малко добросъвестни..ако сички се изнесеме в чужбинаа...кво ще стане тука?! нищоооооооооооооооооо...на и.....а ние даже незнаем какво е в чужбина...ако и там е така?! а в повечето случаи е,само ще съжеляваме че сме напуснали родината.....щом искате заминавайте! не ме интересува вашето мнение...предполагам са половината ше ме нападнете ще ми обяснявате простотии и ше ми филофствате....не ме интересува ...секи човек си има собсвтено мнение..а нима ние тъй наречените "родолюбци" не сме хора........не сме ли хора...?
koi ti govori za mangalite.. edno e da gi ima a drugo e da si karat karucite po vito6ka. kaji mi kade drugade go ima tova a!? v koia strana. a az za rodoliubcite ni6to lo6o ne sam kazala. i za istoriata su6to si prav/a.. no ia mi kaji kakvo e ostanalo ot neia. i pita6 "misli6 li 4e za edin den e stanala Bulgaria?" ne razbira se no pogledni istinata v o4ite i vij 4e Bulgaria sama tup4e istoriata si.. TIA DEGRADIRA! tova e polojenieto. ne moje da gradi6 strana osnovana samo na istoria. tia e vajna(imame pravo da se gordeem s neia) no e vajna samo do edin moment, a ot tam natatak ve4e drugi ne6ta sa po-vajni. istoriata niama da ti osiguri za6tita ot si4ko tova koeto spomenah po-gore. a za6to kazva6 4e nie ne znaem kakvo e v 4ujbina? po sebe si li sadi6? za6to postavia6 tolkova mnogo hora pod ob6t znamenatel. i tezi talantlivi hora za koito govori6 - da ne misli6 4e sa talantlivi 6toto sa se rodili v BG!??? talantlivi hora ima nasiakade. i ako 6te da si v nigeria pak 6te si talantliv. tova ne e predpostavka 4e v BG si si dobre. abe izob6toooo.. teb ne te interesuvalo mnenieto mi i na drugite koito sa na tova mnenie.. emi hubavo.. no togava za6to mi otgovaria6 na posta!??!?!?!? ima niakolko vida hora.. ednite sa realistite koito osuznavat 4e imame mnogo predimstva pred drugite nacionalnosti.. 4e imame izkliu4itelna istoria i 4e kogato BG e bila svetovna sila strani kato AMERICA ne sa sa6testvuvali.. no i tova sa hora koito su6to taka vijdat polojenieto v stranata bez da otri4at istoriata!
a puk drugia tip hora sa horata kato teb koito sa na princip "ot iskara po dulboko nema" i si misliat 4e kato sa bulgari si4ki sa po dolu ot tiah.
za tova i ne kazah prosto nacionalisti a "slepi" nacionalisti

DeaTHroW-ReC_F
10-23-2004, 21:27
да! ще остана..не беше насочено към мене мнението ти но в момента най малко ме интересува това.......не ми пука какво става тука.......ти чуваш ли си?! я размисли над думите си,дори това да я вярно нима тая държава няма бъдеще?! нима малко известни хора са излезни от тука?! са получили образованието си от тука..как мислиш ?! семействата им са били бедни...те просто са имали талант?! кво ше рече тва "с пари да завършиш" тва са пълни простотии..навсякъде е така?! ще оспориш ли тва?! навсякъде си плащат....в сички страни ма и в бг са останали свестни училища бе осъзнай се! осъзнай се! тая държава не е създадена туко - така...мислиш ли че за един ден е станала българия?! кой друг може да се гордее със същата история...кой?! кажи ми какви са предимствата на чужбина...отиди в някоя друга страна-и там има мангали..и там е мръсно! навсякъде е така...бъдете малко добросъвестни..ако сички се изнесеме в чужбинаа...кво ще стане тука?! нищоооооооооооооооооо...на и.....а ние даже незнаем какво е в чужбина...ако и там е така?! а в повечето случаи е,само ще съжеляваме че сме напуснали родината.....щом искате заминавайте! не ме интересува вашето мнение...предполагам са половината ше ме нападнете ще ми обяснявате простотии и ше ми филофствате....не ме интересува ...секи човек си има собсвтено мнение..а нима ние тъй наречените "родолюбци" не сме хора........не сме ли хора...?
koi ti govori za mangalite.. edno e da gi ima a drugo e da si karat karucite po vito6ka. kaji mi kade drugade go ima tova a!? v koia strana. a az za rodoliubcite ni6to lo6o ne sam kazala. i za istoriata su6to si prav/a.. no ia mi kaji kakvo e ostanalo ot neia. i pita6 "misli6 li 4e za edin den e stanala Bulgaria?" ne razbira se no pogledni istinata v o4ite i vij 4e Bulgaria sama tup4e istoriata si.. TIA DEGRADIRA! tova e polojenieto. ne moje da gradi6 strana osnovana samo na istoria. tia e vajna(imame pravo da se gordeem s neia) no e vajna samo do edin moment, a ot tam natatak ve4e drugi ne6ta sa po-vajni. istoriata niama da ti osiguri za6tita ot si4ko tova koeto spomenah po-gore. a za6to kazva6 4e nie ne znaem kakvo e v 4ujbina? po sebe si li sadi6? za6to postavia6 tolkova mnogo hora pod ob6t znamenatel. i tezi talantlivi hora za koito govori6 - da ne misli6 4e sa talantlivi 6toto sa se rodili v BG!??? talantlivi hora ima nasiakade. i ako 6te da si v nigeria pak 6te si talantliv. tova ne e predpostavka 4e v BG si si dobre. abe izob6toooo.. teb ne te interesuvalo mnenieto mi i na drugite koito sa na tova mnenie.. emi hubavo.. no togava za6to mi otgovaria6 na posta!??!?!?!? ima niakolko vida hora.. ednite sa realistite koito osuznavat 4e imame mnogo predimstva pred drugite nacionalnosti.. 4e imame izkliu4itelna istoria i 4e kogato BG e bila svetovna sila strani kato AMERICA ne sa sa6testvuvali.. no i tova sa hora koito su6to taka vijdat polojenieto v stranata bez da otri4at istoriata!
a puk drugia tip hora sa horata kato teb koito sa na princip "ot iskara po dulboko nema" i si misliat 4e kato sa bulgari si4ki sa po dolu ot tiah.
za tova i ne kazah prosto nacionalisti a "slepi" nacionalisti
знаеш ли...аз може би съм поредната тъпа тийнейджърка която още вярва в държавата си...и още обича родината си..иде ми да се разрева...не съм твърдяла че другите са по долу от нас....къде го казах;( ако сички се махнем от българия....какво ще стане с нея......може да има и по хубави страни от нашите..но има и по зле..я кажи ти колко страни си обиколил/обиколила че да казваш че тука сме най зле...може би само аз останах с тва мнение...сега може би сички ще се нахвърлите срещу мене.....какво да направя...така мисля........тва ми е мнението за моята държава....
за моята родина....... за моята страна :( обичам я.... в турция (напримерно) съм ходила......там също е кочина........ също улиците са мръсни...а и тва с каруците ?! какво ти пречат..... вярно център е...но не сички са като нас...имат подслон над главата.... и залък във устата... нали?! не сички могат да си позволят секи месец да си купуват нови дрешки или да си купят пс и да си плащат интернет-а.......аз съм щастлива че не съм от тези хора...но те също са се родили и имат право да живеят толкова,колкото ние....може би вашите...имат някаква кола..... дори трабантче да е.....какво...другите ти се подиграват нали:( .......каруцата........те просто така събират сено..люцерна...... и т.н...изхранват си кончетата:( и мен не ми е приятно да ги гледам мангалите как ми подсвиркват..каквито са некъпани.... и мръсни.... не ми е приятно да гледам как бият конете си....
дори да не мога да се упова само на историята...мисля че тя е достатъчна....какво ще ми кажеш че българите са забравили миналото си така ли?! защото не съм на това мнение...всяка страна помни славните и неславните си битки...помни понякога с радост а понякога с тъга това което са сторили предците и... без въстания..нямаше сега да сме свободни....нямаше да сме така напреднали.... нямаше сега да се киорим пред компютрите си и да си вредиме на очите...но все пак е по добре нали....... какво;( искате толкова........от политиците ..от страната ни....от цяла българия...не е толкова лесно..всяка по напреднала страна е била като нас нали....след няколко години влизаме в европейския съюз живот...и здраве.. и неззабравена история......тогава всичко ще се промени..
сега дори някои да искате да се махнете от странат..или вече сте заживяли другаде....ще видите че българия ще стане кат западните страни...ще се усъвършенства още повече(нищо че за мен и така е добре...) и тогава ще искате да се върнете нали....но ще го осъзнаете късно....може би прекалено късно........аааа и още една причина вие момчетата да не заминавате за чужбина...нали знаете че е всепризната българска хубост....айде поне зарад туй останете..
пийс и респект за всички онези горди с историята и готови да останат в бг докато не западне изцяло..(нищо че тва няа се случи)

charovnicata
10-24-2004, 02:32
4e Bulgaria sama tup4e istoriata si.. TIA DEGRADIRA!
такива като теб тъп4ат историята на България!!

charovnicata
10-24-2004, 02:38
знаеш ли...аз може би съм поредната тъпа тийнейджърка която още вярва в държавата си...и още обича родината си..иде ми да се разрева...не съм твърдяла че другите са по долу от нас....къде го казах;( ако сички се махнем от българия....какво ще стане с нея......може да има и по хубави страни от нашите..но има и по зле..я кажи ти колко страни си обиколил/обиколила че да казваш че тука сме най зле...може би само аз останах с тва мнение...сега може би сички ще се нахвърлите срещу мене.....какво да направя...така мисля........тва ми е мнението за моята държава....
за моята родина....... за моята страна обичам я.... в турция (напримерно) съм ходила......там също е кочина........ също улиците са мръсни...а и тва с каруците ?! какво ти пречат..... вярно център е...но не сички са като нас...имат подслон над главата.... и залък във устата... нали?! не сички могат да си позволят секи месец да си купуват нови дрешки или да си купят пс и да си плащат интернет-а.......аз съм щастлива че не съм от тези хора...но те също са се родили и имат право да живеят толкова,колкото ние....може би вашите...имат някаква кола..... дори трабантче да е.....какво...другите ти се подиграват нали .......каруцата........те просто така събират сено..люцерна...... и т.н...изхранват си кончетата и мен не ми е приятно да ги гледам мангалите как ми подсвиркват..каквито са некъпани.... и мръсни.... не ми е приятно да гледам как бият конете си....
дори да не мога да се упова само на историята...мисля че тя е достатъчна....какво ще ми кажеш че българите са забравили миналото си така ли?! защото не съм на това мнение...всяка страна помни славните и неславните си битки...помни понякога с радост а понякога с тъга това което са сторили предците и... без въстания..нямаше сега да сме свободни....нямаше да сме така напреднали.... нямаше сега да се киорим пред компютрите си и да си вредиме на очите...но все пак е по добре нали....... какво;( искате толкова........от политиците ..от страната ни....от цяла българия...не е толкова лесно..всяка по напреднала страна е била като нас нали....след няколко години влизаме в европейския съюз живот...и здраве.. и неззабравена история......тогава всичко ще се промени..
сега дори някои да искате да се махнете от странат..или вече сте заживяли другаде....ще видите че българия ще стане кат западните страни...ще се усъвършенства още повече(нищо че за мен и така е добре...) и тогава ще искате да се върнете нали....но ще го осъзнаете късно....може би прекалено късно........аааа и още една причина вие момчетата да не заминавате за чужбина...нали знаете че е всепризната българска хубост....айде поне зарад туй останете..
пийс и респект за всички онези горди с историята и готови да останат в бг докато не западне изцяло..(нищо че тва няа се случи)
няма да кажа ни6то друго след това...напълно,ам напълно съм съгласна....да живеят хората като теб и да така 6те може да живее и България....а ако някои ре6и да се нахвърли сре6ту теб...незнам направо...ти много ме зарадва...от една страна ми стана мъка за България но от друга ти ме радва6...не се променяи

mean*girl
10-24-2004, 04:09
Za6to napusnah bg li!!!! V4era vlizah v saita na btv da pro4eta kakvo stava v bg i napravo se 6a6kam.... Za dve sedmici bili izvur6eni 2 ubiistva ot teenageri, vsi4ki si spomnqte i slu4aq s plovdivskite momi4eta..... Horata sa tolkova ozlobqli ot nemotiq 4e 6e se izbiqt edni drugi.... I tezi koito se hvalqt kato patrioti si mislq 4e sa hora s ne 4ak tolkova lo6o socialno polojenie ta da mislqt taka....
Jiveeh v maluk grad kudeto ima6e nqkakvo si predpriqtie kudeto si4ki raboteha za6toto nqma6e kude drugade....ama zapo4naha sukra6teniq i vi stava qsno kakvo e.....ba6ta mi se pribra6e v ku6ti i trepere6e ot tova dali nqma toi da e sledva6tiq izgonen.....mama rabote6e v u4ili6teto na grad4eto ni....i to na ednoodi6en dogovor koeto zna4e6e 4e na sledva6tat godina moje i tq da ostane bez rabota. Da ne govorim puk 4e tq e ingener i nikoga ne e praktikuvala profesiqta si Moje li takova ne6to????....Tova jivot li e mi kajete???? Da si susipan ot nervi i pritesneniq vseki den.....prez zimata da se buta6 s cqloto semeistvo v edinstvenata otoplqvana staq v apartamenta zaradi nevuzmojnostta da si plati6 toka!!! Kak da ne zamine6???? No ne si mislete 4e i tuk v Canada e lesno......stiska6 zubi bori6 se. Nie v momenta se vodim socialno slabo semeistvo tui kato na6te tursqt rabota no v ku6ti imame stabilno otoplenie, i ne gladuvame....
Razbira se Bulgariq si ostava Bulgariq....tam sum porasnala i tam sum kazala purvite si dumi..... Priqtelite mi v Bulgariq sa mi nai skupi....nqma da govorq i za rodninite mi koito su6to stra6no mi lipsvat.....no 4ovek tursi na4ini da ocelee i pove4eto vijdat re6enieto v tova da si zaminat....Za jalost e taka :roll:

Absconding
10-24-2004, 09:31
Za6to napusnah bg li!!!! V4era vlizah v saita na btv da pro4eta kakvo stava v bg i napravo se 6a6kam.... Za dve sedmici bili izvur6eni 2 ubiistva ot teenageri, vsi4ki si spomnqte i slu4aq s plovdivskite momi4eta..... Horata sa tolkova ozlobqli ot nemotiq 4e 6e se izbiqt edni drugi.... I tezi koito se hvalqt kato patrioti si mislq 4e sa hora s ne 4ak tolkova lo6o socialno polojenie ta da mislqt taka....
Jiveeh v maluk grad kudeto ima6e nqkakvo si predpriqtie kudeto si4ki raboteha za6toto nqma6e kude drugade....ama zapo4naha sukra6teniq i vi stava qsno kakvo e.....ba6ta mi se pribra6e v ku6ti i trepere6e ot tova dali nqma toi da e sledva6tiq izgonen.....mama rabote6e v u4ili6teto na grad4eto ni....i to na ednoodi6en dogovor koeto zna4e6e 4e na sledva6tat godina moje i tq da ostane bez rabota. Da ne govorim puk 4e tq e ingener i nikoga ne e praktikuvala profesiqta si Moje li takova ne6to????....Tova jivot li e mi kajete???? Da si susipan ot nervi i pritesneniq vseki den.....prez zimata da se buta6 s cqloto semeistvo v edinstvenata otoplqvana staq v apartamenta zaradi nevuzmojnostta da si plati6 toka!!! Kak da ne zamine6???? No ne si mislete 4e i tuk v Canada e lesno......stiska6 zubi bori6 se. Nie v momenta se vodim socialno slabo semeistvo tui kato na6te tursqt rabota no v ku6ti imame stabilno otoplenie, i ne gladuvame....
Razbira se Bulgariq si ostava Bulgariq....tam sum porasnala i tam sum kazala purvite si dumi..... Priqtelite mi v Bulgariq sa mi nai skupi....nqma da govorq i za rodninite mi koito su6to stra6no mi lipsvat.....no 4ovek tursi na4ini da ocelee i pove4eto vijdat re6enieto v tova da si zaminat....Za jalost e taka :roll:

eto vi na si4ki vas edin jiv primer za tova kade usloviata za jivot sa po-dobri. momi4eto si kaza kak sa se utpoliavali predi i kak se utopliavat sega. tova e nai-prostia primer za usloviata na jivot v 4ujbina. i kakva turcia mi govorite??? tova li vi e bazata za sravnenie??
moje da kajete 4e sam porednia predatel no na men ne mi puka! da - iskam bulgaria da se opravi. iskam s cialoto si surce za6toto si zaslujava, no molia.. neka niakoi da mi obiasni s kakvo 6te pomogna az za tova opraviane ako ostana v BG!? Az dori niamam pravo da glasuvam togava za kakvo sam im na tupite "politici"!? A dori i da ne be6e taka.. kakvo? 6tiah da sam 4ast ot tupata sistema. da si napravia 4astna firmi4ka (ako izob6to imam pari za tova), da se trudia po cial den i za kakvo? za da faliram 6toto niakoia goliama durjavna firma 6te me stup4e! 6toto v Bg malko sa horata koito imat predstava kakvo e konkurencia. ili puk da ba4kam v niakfa firma v koiato da stigna tavana si na razvitie i da zapo4na da se vurtia v omagiosan krug v koito ni6to ne postigam. eto naprimer ba6ta mi raboti ne6to super specializirano, rabota koiato izob6to ne se sre6ta 4esto v BG. i po tazi pri4ina toi ima mnogo malko opcii kade moje da raboti. a v 4ujbina, naprimer v Amerika, takiva hora se tursiat mnogo. i kakvo? - ba6ta mi da ostane i da ne raboti tova koeto iska i tova koeto mu e profesiata samo za da ostane v BG? i za6to da raboti sre6tu sobstvenata si realizacia a???

DeaTHroW-ReC_F
10-24-2004, 10:25
няма да кажа ни6то друго след това...напълно,ам напълно съм съгласна....да живеят хората като теб и да така 6те може да живее и България....а ако някои ре6и да се нахвърли сре6ту теб...незнам направо...ти много ме зарадва...от една страна ми стана мъка за България но от друга ти ме радва6...не се променяи
благодаря ти;))) а колкото до...Absconding....виж..... незнам за работата на баща ти....в сяка страна си има социално слаби семейства ,.....има и средно богати..и богати нали...?! какво ще ми кажеш...че тука само политиците могат да останат да живеят...щото печелят най добре ли....ами тези частни училища за какво са?! те политиците нямат толко деца колкото са училищата...те са за такива,преуспели в живота..не мислиш ли.....в българия има много такива обикновени хора....готови да отделят от заплатите си и да осигурят по добро образование на децата си......може би половината хора искат да заминат за чужбина..мислят че там е по добре....Но ние,тези които ще останем тука докато тя напредва.....ще видим какво е......няма да ни е лесно нали?! през толкова много изминали години ..България е напредвала..и изоставала...хората не са се отказали от нея...чакали са......да стане мечтаната държава....защо има толкова много чужденци които жиивеят тука....ще ми обясниш ли...?! ако ние не можем да чакаме ...какви хора сме........1-2-3-4...та дори и 20 години ако трябва ще си чакам България да стане по добре.... а ако не го направи докато аз съм жива......ще я гледам от небето и ще и се радвам така,както само аз си мога и само аз (явно)си знам....е засега тва са ми аргументите.....:)

Absconding
10-25-2004, 20:28
1-2-3-4...та дори и 20 години ако трябва ще си чакам България да стане по добре.... а ако не го направи докато аз съм жива......ще я гледам от небето и ще и се радвам така,както само аз си мога и само аз (явно)си знам....е засега тва са ми аргументите.....:)

eto tuk ni se razminavat mneniata :roll: ti moje da ia gleda6 ot nebeto ama az sam ateist i 6te mi e trudno.. predpo4itam da jiveia SEGA a ne da 4akam ne6to koeto e vuzmojno nikoga da ne stane. ima izvesten 4ar v tova 4e si gotova da 4aka6 cial jivot da se opravi Bulgaria, hubavo e da si gotov da posveti6 vsi4ko na ne6to ili niakoi i v tvoia sul4ai tova e stranata ni...no az ne sam takuv 4ovek i ne za6toto ne obi4am Bulgaria. vseki ima razli4ni cennosti i moite malko se razli4avat ot tvoite, no v kraina smetka tova ne me o4udva (ne iskam ni6to lo6o da kaja s tova). vse pak i az se nadiavam da se opravi vsi4ko no nali znae6 za napolovina pulnata i napolovina praznata 4a6a. niakoi hora sa optimisti4no nastroeni (kato teb), a niakoi pesimisti4no (kato men) .. no vsi4ki se misliat za realisti ;) kvo da se pravi... :D

DeaTHroW-ReC_F
10-26-2004, 10:12
да;)) разминават се......няма нищо лошо в това да си песимист..оптимист...или нещо такова;)) ....сега вече разбрах защо водихме така ожессточен спор...се пак всеки с мнението си....:))
peace?:)

Absconding
10-26-2004, 16:18
estestveno :!: :D :D :D :D

amy lee
10-26-2004, 17:17
hm,ima hora deto sa si v bg.kato men.i da ti e hrumvalo slu4aino 4e nqkoi(kato napr.slun4ice)ne sa v 4ujbina ne po tehen izbor?!4e ako zavise6e ot tqh,sega 6tqha da sa v bg?! :evil: prosto se zamisli

Yoana
10-28-2004, 03:12
ALOOO kakfo stava we vie bolni li ste we kfo ste we , zapocvam sam da se ot4aivam ot naroda si a towa ne e hubavo !!!!!!!!!!!!!!! :evil: (...) DA VIDIM KAKFO SHE MI OTGOVORITE !
Sled max 3-4 godini sujalqvam 4e trqq da go kaja no ve4e nqma da ima Bulgari a si4ko 6te e ume6eno prosto polojenieto e max ot4aivashto daje i pove4eto nacionalisti koito znam veche se otdurpnaha ot ideqta i vuob6te na kude otivame ? Nima vi se iska da ne su6testuva pove4e poqntiet "bulgari" ?

Abe tupanar, ti misli6 li predi da govori6! Tolkova li ne se se6ta6 4e 6tom si gubim vremeto da 4etem bg stranici zna4i se pak si mislim za Bulgariaya i si ia obi4ame... az li4no bih se vurnala miliardi puti oba4e ne e tolkova prosto... yavno na teb ti e po lesno da si misli6 kakvi sme kopeleta i 4revougodnici za deto sme izmenili na rodinata 6tot taka se 4ustva6 mnoo gotin za deto si takuv pi4 vidi6 li 4e si sedi6 i si miruva6.

IZKRENNO TI POJELAVAM da popadne6 na na6e miasto- bes priateli, obgraden ot tupi kopeleta koito sami ne mogat da si dignat ga6tite i to4no kogato si se potopil v interenta za da moje6 pone za malko da se zaluje6 4e pone virtualno moje6 da si 6tastliv niakuv piklyo da te pita bolen li si!!!

a az doidoh v 6tatite za6toto na6ite doidoha... a te doidoha za6toto ako ne drugo tuk pone moje6 da si pozvoli6 malko pove4e luks... kato naprimer da si plati6 smetkite PLUS da si kupi6 nov pantalon.. no cenata e ogromna... o6te pove4e dokato gi ima takiva neblagodarni kopelenca kato teb

BG_NATIONALIST
10-29-2004, 20:40
ALOOO kakfo stava we vie bolni li ste we kfo ste we , zapocvam sam da se ot4aivam ot naroda si a towa ne e hubavo !!!!!!!!!!!!!!! :evil: (...) DA VIDIM KAKFO SHE MI OTGOVORITE !
Sled max 3-4 godini sujalqvam 4e trqq da go kaja no ve4e nqma da ima Bulgari a si4ko 6te e ume6eno prosto polojenieto e max ot4aivashto daje i pove4eto nacionalisti koito znam veche se otdurpnaha ot ideqta i vuob6te na kude otivame ? Nima vi se iska da ne su6testuva pove4e poqntiet "bulgari" ?

Abe tupanar, ti misli6 li predi da govori6! Tolkova li ne se se6ta6 4e 6tom si gubim vremeto da 4etem bg stranici zna4i se pak si mislim za Bulgariaya i si ia obi4ame... az li4no bih se vurnala miliardi puti oba4e ne e tolkova prosto... yavno na teb ti e po lesno da si misli6 kakvi sme kopeleta i 4revougodnici za deto sme izmenili na rodinata 6tot taka se 4ustva6 mnoo gotin za deto si takuv pi4 vidi6 li 4e si sedi6 i si miruva6.

IZKRENNO TI POJELAVAM da popadne6 na na6e miasto- bes priateli, obgraden ot tupi kopeleta koito sami ne mogat da si dignat ga6tite i to4no kogato si se potopil v interenta za da moje6 pone za malko da se zaluje6 4e pone virtualno moje6 da si 6tastliv niakuv piklyo da te pita bolen li si!!!

a az doidoh v 6tatite za6toto na6ite doidoha... a te doidoha za6toto ako ne drugo tuk pone moje6 da si pozvoli6 malko pove4e luks... kato naprimer da si plati6 smetkite PLUS da si kupi6 nov pantalon.. no cenata e ogromna... o6te pove4e dokato gi ima takiva neblagodarni kopelenca kato teb

qvno pogre6no si me razbrala vse pak se izvinqvam ako sym te zasegnal , az ne govorih za wsi4ki was a za onova zabraih kak se pi6e6e...
Sigurno ti e doshlo mnogo no v slu4aq gre6kata e v tfoite roditeli. Neznam kafko drugo da ti kaja ?

r's0n
10-31-2004, 21:01
Ми и аз бих казал,това :arrow: след като рагледах тази дискусия по въпроса от едната страна със положението на България
:arrow: http://forum.all.bg/printthread.php?Cat=&Board=ynot&main=311802&type=thread

Maceto^^^
11-20-2004, 21:09
Po taq tema 4e bulgarite vse pove4e i pove4e zaminavat v 4ujbina,mnogo se e govorilo,ama malko se e deistvalo.I tiq koito trqbva da napravqt ne6to sa ne horata (prinudeni po kakvi li ne pri4ini da napusnat rodinata),a upravlqva6tite.I kakva e perspektivata tuk?Horata se izbiha pomejdu si-bezrabotica,bezpari4ie.Samo tova mojem da o4akvame kato rezultat ot deloto na "narodnite" ni predstaviteli!A sled nqkolko godini,ako izob6to vlezem v Evropeiskiq syiuz,(6toto nikoi nqma da ni vzeme),mi kajete kak da ne bqga naroda-togava 6te stane o6te po-zle-evropeiski ceni,bulgarski zaplati! :!:

Crazy*4_Usher
11-21-2004, 09:52
Ти може да не можеш да преглътнеш това, че хората са се преместили, но те явно искат да живеят по - добър живот! Не казвам, че там където са им е лесно, но извинявай ама чужденците ни уважават повече от колкото българите в българия. Искам да кажа, че ние българите не се уважаваме, а гледаме да си навредим и само завиждаме! Какво е това, което го казваш "като ви слушам и имам чувството, че с белезници са ви приковали да стоите там"? Ай да ми кажеш как да се върнат след като родителите им са там, бе? Толков али не ти стига ума, за да се сетиш? Какво ще го дирят тук на по 15-16 години? Някои хора са принудени да заминат, защото семейството им също се мести, а когато сме още малки едва ли имаме друг избор! Казваш, че България щяла да стане Мангалия. Е то това не е от народа, който си отива, а от циганите, който раждат по 12 деца! С това въбще не можеш да спориш! И защо си тръгнал да виниш хората, които са се преместили? Така са решили, така са направили! Ти какво искаш те да стоят тук и да дават на държавата, а тя същевременно да не им дава нищо?! Не искам да ме разбирата погрешно. Аз обичам родината си и ми е болно, че един ден ще трабва да я напусна, но не мога да живея в държавата Бълария! Всеки е индивидуален и има право да взима решенията си. Той решава дали да стои или да си взима куфарите и да бяга от държавата. Какво като децата му няма да са чисти българи? Има ли нещо лошо в това?! Навсякъде може да се сложи бомба. Все едно България не е заплашена от разни бомби и т.н! Все едно тук няма тъпанари с голямо самочувствие без покритие. Пак давам за пример Соня Васи. Много й се възхищавам на тази жена. Отишла е в Сащ, пробва се с пеенето, но не успя и какво предаде ли се? Не сега със сестра й си имат бизнес и си живеят добрем, но това не й пречи да обича родината си и да я посещава роднините си. Купих си списание Ева, когато тя беше на корицата и четох интервюто. Силно очарована съм от нея! Уважавам я, за това, че се е борила и е постигнала нещо, а не като повечето хора, които разчитат на един късмет. Трябва сами да си помогнем, за да ни помогне и другия. Не може да азчитаме на другите! Хора, аз ОБИЧАМ родината си, но нямам място в държава, в която тинейджърите се избиват, разфасоват и клят роднините си. Не мога да си намеря мястото тук. Аз имам амбиция, която искам да осъществя. И защо не мога да разбера някои хора ме определиха като материалистка. Не далеч не е така. Аз не руптая за пари. Аз искам да се занимавам с това, което хоресвам и винаги съм мечтала. Не искам да продавам банички на някое павильонче. Искам да уча, за д амога да постигна много, като баща ми. Той ми е ярък пример. Уважавам хората, които се блъскат, за да постигнат нещо, хората които въпреки безбройните препятствия не се отказват, а продължават напред и вярват в себе си. Хората, които са емигрирали също я обичат, но явно са търсели, нещо, което в България го няма. Как да живеем в държава, в която ромите имат повече права от нас българите? Как те няма да си плащат ток и ще имат, а българи, които нямат пари, за да нахрант децата си, камо ли за ток ще им го спират. Това е пълна мизерия! Докато циганите имат повече права от нас България няма да се оправи. Депутатите трябва да се погрижат за държавата, не казвам, че не са направили нищо за България. Ето влезнахме в Нато, кандидатствахме за ЕС, но нека да се погрижат и за хората в българия, а не да се правят на почтенни и да връщат разни апартаменти и да се возятв скъпите си коли. Ти като искаш си стой тука, бори се с живота, но моля те не задължавай другите да се връщат! "Никой не може да ги оправдае"? Аз ги оправдавам. Аз съм една от малкото, които се радват на чуждото щастие! Там също се краде и убива, но в малко количество, а не като тук! Да те е страх да излезеш да не те оберат или да те гръмнат. Като бях в 1 клас няк'ви бяха разпрали на едно момиченце ушите, заради златните обици. Кажи ми това на какво прилича? На какво прилича това кадърни хора да работят за 60 лв. заплата. Моля те не спори с мен. Аз знам, че има и толкова големи заплати. Една позната на майка ми работи точно за толкова и е самотна майка (бащата ги е зарязал) с две деца. Кажи ми тя какво по - напред да плати? За тока, телефона, за водата, за храна, за нови дрешки и обувчици или за храна?! Жал ми е като знам, че има хора с по няколко висшета дето продават банички или пък работят за мизерни стотинки. Гадно ми става докато си купувам някоя скъпа дрешка и си помисля, че някои хора сега едва - едва се изхранват! Но това е животът в държавата ни. Народът търси щастието в друга държава, за да може, когато се прибере не да мисли, какво да сложи на масата, а като се прибере да не се тревожи за това. Да не говорим пък за чистотата в другите държави. Пътувала съм много и никъде освен в България, Сърбия и тези държави около нас (без Гърция и Търция) не е толкова мръсно. Кеф ми прави, когато улиците са чисти без хартии на прясно изядена вафла Боровец и кутии от цигари Виктори и т.н. Хората пазят чистото, а не като българите. Аз никога не си хвърлям боклуците по земята. Ако трябва ше си прибера боклучето в джоба, но няма да го хвърля на земята! Може и да ви е досадно да го четете това, но аз имах нъжда да изразя собственото си мнение. Не го налагам на никой. Искам просто да ме уважават и като човек със собствено мнение да уважават и това, която АЗ мисля! Мисля, че си с типичен български манталитет, защото от тази тема си правя извод, че мн обичаш да налагаш мнението си. Ти много знаеш на кой къде ще му е добре. Айде моля те искам малко уважение към другите хора! Уважавай другите, за да те уважават и те! Факта, че пиша на кирилица, а ти на латиница не ме ли прави по - голяма националистка от теб, а? Я се замисли!

777viki777
11-26-2004, 06:00
dobre kajete mi kakvo 6te pravite v bg? kak 6te jiveete? sega v bg na mladite im e veselo 4e si piq t po koponi na gore i na dolu i si pu6at i si flirtuvat i nikoi ni6to ne im kazva i az ne doidox po jelanie v america no trqbva6e.i sega mislq 4e e po dobre 4e doidox ,vsqko lqto si xoda v bg. v bg kato porasne6 nqma6 bade6te nikakvo nito raboti6 xubava rabota ot koqto da se izdarja6.pove4eto momi4eta sa servitiorki koito koi li ne gi obarva tuk i tam i t.n! mladite si sasipvat jivota s alkohola ,cigarite , trevata, marixuana i t.n, da vqrno e 4e i az sam pu6ila i sam pravila sex a sam samo na 15 no...... vidqx 4e ako taka prodaljavam do nikade nqma dsa stigna.trqbva da se misli za napred i za bade6teto ti.
bade6te za 90% ot mladite nqma!!!!!!!! na 13 god si pravila sex i posle na 14 xop edno bebe i kakvo,krai s jivota i 6tastieto ti!!!
prosot bagarite im xaresva svobodata no ne mislqt za bade6teto i kak 6te jivee6 i dori 6te moje6 li!!!

Sublime
12-03-2004, 10:20
България се оправя.Това е ясно! И нея ще я оправят Българите,които са в България. А такива като теб,които казват" ще се върна,когато се оправи" адски ме дразнят. По добре не се връщай!

iv4e_f
12-03-2004, 14:37
smqtam 4e temata ti q mnoo qka!naistina trqa da se zamislim-6te ima li bulgarski ezik sled 5-6 god?ve4e 6te vliza evroto nakude tragnahme?skoro 6te sme prosto provintsiq na nqkoq dargava !tva li iskate be hora!vqrno e 4e nqma mnoo vazmognosti ama ima nqkoi deto dori ne gi tarsqt!az poznavam pone 50 du6i sdeto se mahnatha!ebati!ne kazvam 4e te sa vinovni ama 6tom ima i takuva deto stoqt!sagalqvam ama to skoro 6te ima po-ve4e deputati otkolkoto narod!mislq 4e nie mladite trqa da napravim ne6to!

KozaMostra
12-03-2004, 14:46
България е на 1300 и косур години. Оцеляла е във робство,нашествия и какво ли още не. Наистина ли мислите, че сега загива. Този корав народ. Аз не мисля така!
Възраждането вече е налице-отидете по морето,на Банско,в Градовете...толкова много нови неща...не че няма още много какво да се направи. И това естественно ще го направим ние,нали :mrgreen:

12-07-2004, 23:36
Пуснато на: Нед Ное 21, 2004 11:52 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Ти може да не можеш да преглътнеш това, че хората са се преместили, но те явно искат да живеят по - добър живот! Не казвам, че там където са им е лесно, но извинявай ама чужденците ни уважават повече от колкото българите в българия. Искам да кажа, че ние българите не се уважаваме, а гледаме да си навредим и само завиждаме! Какво е това, което го казваш "като ви слушам и имам чувството, че с белезници са ви приковали да стоите там"? Ай да ми кажеш как да се върнат след като родителите им са там, бе? Толков али не ти стига ума, за да се сетиш? Какво ще го дирят тук на по 15-16 години? Някои хора са принудени да заминат, защото семейството им също се мести, а когато сме още малки едва ли имаме друг избор! Казваш, че България щяла да стане Мангалия. Е то това не е от народа, който си отива, а от циганите, който раждат по 12 деца! С това въбще не можеш да спориш! И защо си тръгнал да виниш хората, които са се преместили? Така са решили, така са направили! Ти какво искаш те да стоят тук и да дават на държавата, а тя същевременно да не им дава нищо?! Не искам да ме разбирата погрешно. Аз обичам родината си и ми е болно, че един ден ще трабва да я напусна, но не мога да живея в държавата Бълария! Всеки е индивидуален и има право да взима решенията си. Той решава дали да стои или да си взима куфарите и да бяга от държавата. Какво като децата му няма да са чисти българи? Има ли нещо лошо в това?! Навсякъде може да се сложи бомба. Все едно България не е заплашена от разни бомби и т.н! Все едно тук няма тъпанари с голямо самочувствие без покритие. Пак давам за пример Соня Васи. Много й се възхищавам на тази жена. Отишла е в Сащ, пробва се с пеенето, но не успя и какво предаде ли се? Не сега със сестра й си имат бизнес и си живеят добрем, но това не й пречи да обича родината си и да я посещава роднините си. Купих си списание Ева, когато тя беше на корицата и четох интервюто. Силно очарована съм от нея! Уважавам я, за това, че се е борила и е постигнала нещо, а не като повечето хора, които разчитат на един късмет. Трябва сами да си помогнем, за да ни помогне и другия. Не може да азчитаме на другите! Хора, аз ОБИЧАМ родината си, но нямам място в държава, в която тинейджърите се избиват, разфасоват и клят роднините си. Не мога да си намеря мястото тук. Аз имам амбиция, която искам да осъществя. И защо не мога да разбера някои хора ме определиха като материалистка. Не далеч не е така. Аз не руптая за пари. Аз искам да се занимавам с това, което хоресвам и винаги съм мечтала. Не искам да продавам банички на някое павильонче. Искам да уча, за д амога да постигна много, като баща ми. Той ми е ярък пример. Уважавам хората, които се блъскат, за да постигнат нещо, хората които въпреки безбройните препятствия не се отказват, а продължават напред и вярват в себе си. Хората, които са емигрирали също я обичат, но явно са търсели, нещо, което в България го няма. Как да живеем в държава, в която ромите имат повече права от нас българите? Как те няма да си плащат ток и ще имат, а българи, които нямат пари, за да нахрант децата си, камо ли за ток ще им го спират. Това е пълна мизерия! Докато циганите имат повече права от нас България няма да се оправи. Депутатите трябва да се погрижат за държавата, не казвам, че не са направили нищо за България. Ето влезнахме в Нато, кандидатствахме за ЕС, но нека да се погрижат и за хората в българия, а не да се правят на почтенни и да връщат разни апартаменти и да се возятв скъпите си коли. Ти като искаш си стой тука, бори се с живота, но моля те не задължавай другите да се връщат! "Никой не може да ги оправдае"? Аз ги оправдавам. Аз съм една от малкото, които се радват на чуждото щастие! Там също се краде и убива, но в малко количество, а не като тук! Да те е страх да излезеш да не те оберат или да те гръмнат. Като бях в 1 клас няк'ви бяха разпрали на едно момиченце ушите, заради златните обици. Кажи ми това на какво прилича? На какво прилича това кадърни хора да работят за 60 лв. заплата. Моля те не спори с мен. Аз знам, че има и толкова големи заплати. Една позната на майка ми работи точно за толкова и е самотна майка (бащата ги е зарязал) с две деца. Кажи ми тя какво по - напред да плати? За тока, телефона, за водата, за храна, за нови дрешки и обувчици или за храна?! Жал ми е като знам, че има хора с по няколко висшета дето продават банички или пък работят за мизерни стотинки. Гадно ми става докато си купувам някоя скъпа дрешка и си помисля, че някои хора сега едва - едва се изхранват! Но това е животът в държавата ни. Народът търси щастието в друга държава, за да може, когато се прибере не да мисли, какво да сложи на масата, а като се прибере да не се тревожи за това. Да не говорим пък за чистотата в другите държави. Пътувала съм много и никъде освен в България, Сърбия и тези държави около нас (без Гърция и Търция) не е толкова мръсно. Кеф ми прави, когато улиците са чисти без хартии на прясно изядена вафла Боровец и кутии от цигари Виктори и т.н. Хората пазят чистото, а не като българите. Аз никога не си хвърлям боклуците по земята. Ако трябва ше си прибера боклучето в джоба, но няма да го хвърля на земята! Може и да ви е досадно да го четете това, но аз имах нъжда да изразя собственото си мнение. Не го налагам на никой. Искам просто да ме уважават и като човек със собствено мнение да уважават и това, която АЗ мисля! Мисля, че си с типичен български манталитет, защото от тази тема си правя извод, че мн обичаш да налагаш мнението си. Ти много знаеш на кой къде ще му е добре. Айде моля те искам малко уважение към другите хора! Уважавай другите, за да те уважават и те! Факта, че пиша на кирилица, а ти на латиница не ме ли прави по - голяма националистка от теб, а? Я се замисли!

bravo to4no taka e!!!uvajavam te mnoo
_________________
people, there is no good life in bulgaria.i love it but i dont wanna be prostitude if i can be more than that!!!!

alex
12-10-2004, 21:37
BG_NATIONALIST - granicite na bulgaria sa otvoreni i po ciala evropa i pochti celi asviat moje da se pytuav bezproblemno! tova samo kato zabelejka, i ne napadai tezi koito sa v tozi forum a idi na adres www.ide.li - tam sa istinsktie emigranti, tezi kotio zavlichat decata si tam, ti si dosta smel, da i az sym smel no v momenta sym na godini i polojenie v koeto moga da si pozvolia da reshavam sam sydbata si. A kogato si pod 18 e dosta trudno da izbirash, dori i da imash pravo na gals sle dkato cialoto ti semeistvo zamine za germania (primerno) ti kakvo shte pravish tuk, sht eumirash ot glad?

Inache a zsym tvyrdo protiv zaminavaneto vypreki ceh znam che tezi koito ste sega zad granica niama da se vyrnete sled okolo 3-4 godini shte se pretopite kakto stana s vsichkit emi bratovchetki v USA, UK i UAR.

Problema spored men e v tezi hora koito sa vse oshte v bulgaria i uchat usileno angliiski s cel da se mahnat ot bulgaria, te samite ne znaiat zashto, no iskat da sa izvyn bulgaria. Samo shte vi otkrehna che tam ne si e rabota, tuk vse oshte mojete da zapochnet ehiliadi vidove sobstven biznes i mojete da ste pyrvite i da niamate konkurencia dokato nazapad absolutno vsiako neshto s koeto shte se zahvanete shte e vehce otdavna napraveno i konkurenciata shte e ujasna. Koeto direktno vi namaliava shansovete za uspeh, da ne govorim che vinagi shte gledat na vas kato na vtora ryka hora zashtoto ste emigranti i mieneto na chinii za 2000 euro na mesec ne mislia che e dobra alternativa, pri polojenie che tezi pari shte gi harchish sle dkato stanesh na 60 godini?

Tuk v BG vsichko se podrejda perfekno, vehce sme dobre, oshet 2-3 godini i shte stanem taka kakto e nazapad. Az dosta sym poobikolil takache vervaite ot davn avehce sme na dobro polojenie. Priravniavaneto na cenite i zaplatite shte stane skoro i tuk shte pechelite po dosta povehce ot 2000 euro mesechno...

Za vischki koito veche sa tam vypreki voliata si - iskreno vi syjaliava
Za tezi koito sa tuk - ostanete be hora ;)

Dark_Sexy_lady
12-23-2004, 10:54
Slushai BG_NATIONALIST ,Absconding i ostanalite az sum bila v chujbinavie se karate ot ednata na drugata krainost do ku smetatte che shte stignete po otnoshenie na nacionalista naisina bulgariq q obicham poeche ot sichko no trqq pone vednuj da si izlizyul izvun stranata za da razberesh che bulgariq e tvouita rodina i che tuk si se rodil i e mnogo po razlichno drugiite durjavi taka e ne usporvam az samata kato zaminah a az zaminah za Koreq sedqh tri meseca i se zavurnah i znaete li zahsto ami shte vi kaja tochno zashoto ot edna strana bullgraiq bulgarite ezika mi i vsichko drugo mi lipsvashe zverski na letishtetio kogato se razdelih s nai skupoto si brat mi i bashta mi ne znaete kolko mrazeh bulgariq bulgarite suochenicite mi tupi kopeleta i sega gi mrazq no tva e drug vupros na temata kogato zaminah tva beshe nai iskrenoto mi jjelanie obache stranno zashto li kato pristignah tam beshe chisto ti mojesh li da razberesh bg nacionalist che tam nqmashe edin boklik na letishteto na nashto kvo e hodil li si znaesh li kvo e mursotiq maika mi ispushi edna cigara i po star navik q hvuli i q zagasi pod kraka si i znaete li kvo stana togava edna koreika doide do kraka i s metlichkata s lopatkata uniformata i podvijnoto koshche do kraka i izmete cigarat i nishtichko ne i kaza tam navsqkude e taka edin jiv bokluk ne mojesh da vidish ti znaesh kvo oznachava che ima poligon i do 3 oprez noshta mojesh da tichash i nikoi i kopche nqma da ti kaje a tuka ako izleznesh na razhodka trqq da se oglejdash da ne te hvane nqjkoi posred nosht i da te iznasili za sporta ne za drugo tam prestupnost nqma naistina v drugite strani znam che te tretirat kato ujasen bulgarihn stupkvat ti pravata i vsichko no kogato utidoh v koreq me obichaha kato tqhna i se radvah na jivota si tam no vse pak v kraina smetka ima i druga strana na vuprosa che kogato kajesh na nqkoi che sum bulgarka zashtoto tam orata samo kato te vidqt che si chujdenec i vednaga te pitat moga li da vi pomogna s neshto neshtoto koeto bqh trugnala da kazvam che tam kogato kajehh az sum bulgarka nali kato me popitat chiq naconalnost sum az gordo kazvah bulgarka a te me gledaha kato izvunzemni ne zneha da ima takova neshto i shtoto nashta rasa e shodna s rusnacite i amerikancite me pitaha sklled katio im kaja che sum bulgarka a izvinete ama vie sigurno tova estrana v amerika ili v rusiq kogato kaja blizo do rusiq gledam go tupiq koreec kak sedi pred mene i ne moje da si spomni za taq durjava togava razbrah onaq fraza ot knigata do chikago i nazad :" gledam go glupaviq amerikanec i ne moje da mi si spomni z atakava durjava kakuv neveja " naistina tochnop taq fraza mi iznikvashe v glavata vseki put kato me zagledat tupo kva bulgarka tova me drazneshe supewr mnogo i kolkoto i da mi haresvashe koreq i jivota pri vsqko shibano sravnenie s bulgariq se poburkvah kakva ujasna razlika ima ne mrazq Bulgariq mrazq bulgarite che sa q napraili takava mraza horata tuk mrazq politicite koito ni dovedoha do toq hal da ne mojem s gordost da kajem Bulgariq az sum Bulgarka taka e obache makar vsichko gadno bulgariq si e moqta strana edin m,nogo gotin chovek v shouto na slavi beshe kazal " Ne chakai kakvo shte napravi Bulgariq za teb A kakvo mojesh ti da napraish za neq " naistina vmesto da obvinqvame toq i oniq zashtop ne pomislim nie kakvo mojem da napravim za Bulgariq obache kakvoto i da kogato se kachih na samoleta za vrushtane na moskovskoto letishte i ni prekachiha v samolet na balkan purviq bulgarin koito vidqh beshe stuardesata i mi ideshe da q razceluvam v toq moment vsichki bulgari koito vidqh mi se iskashe da gi razceluvam chustvah gi kato svoi bratq i sestri ne moga da vi opisha strahotnoto chustvo obache beshe naistina strahotno kogato poletqh s bulgarite prosto ne moga da vi opisha v toq moment kolko obichah bulgariq kogato stupih na bulgarska zemq ne moga da se opravdaq che sum zaminala no vajnoto za men e che kogato se zavurnah razbrah kakvo e da si dleche ot rodinata ti ot blizkite ti i ot vsichki sega obichambulgariq obache ot chasti ne moga da q razbera jivota mi beshe strahoten v koreq no nishto ne e sushtoto kato tuk makar tuk veche da nqmam nikoi makar bashta mi da e piqnica i da sum sluginq na cqloto mi semeistvo v zamqna na nishto pak e po razlichno ot tova da si dalech ot tuk za rodolubec i ti si rodolubec natcionaliste obache v kraina smetka nie bulgarite sme napraili hjivota da ni e ujasen imam me takava chudesna strana s takava istoriq s nash si ezik i vsichko tova si e lichno nashe no nie sami se susipvane ne nikoi drug lichno nie nie sme prestupnici nie krademe ubivanme i iznasilvame ne nqkoi drug i nemoje nikoi ot nas da se nareche bulgarin kato v kraina smetka sega she izlezme i pask she ishvurlime bokluka na ulicata she si pusneme pomqra da se isere nasred gradinkata do bebencetio deto si igrae v pqsuka kaji mi tova normalno li e ulgariq ne ni e vinovna gospod ni e dal strahotna strana ma nie ne znaem kvo da praim s neq zashto ot germanie ili ot italiq ili ot franciq ne se iznasqt vsichko shtoto te si mislqt za jivota zatova shtoto tehniq standart e golqm bulgarite sami sa si vinovni che e taka i obrazovanieto hich daje ne ni e slabo i parite hich ne biha bili takiva ma kogato doidat izori povecheto ne glasuvat ili glasuvat bez da znaqt daje toq koe i kak mislish che nqkoi si bokluk deto si kara mercedesa go burka che edna 3ta ot bulgarite sa na ulicata ko go burka hodi v parlamenta za da si pospi i da si se napluska da otchete deinost che vidite li i dneska doshul na razbota ne e taka nikoi ne ni e vinoven che bulgariq e takava kato otkriem greshkata v sebe si togava bulgariq she se oprai ma ne samo edin bulgarin tva sa milioni bulgari koito chrez bqgstvo ot stranata razbirat che nishto ne se opravq kogato tva stane bulgariq she e dobre a stranata si e nasha nie sme se rodikli tuk nesluchaino kakto nqkoi kaza tuk v foruma obache neznaem kat se rodim io posle kvo da praim i roditelite i decata vsichki sa ednakvio i s tav eto vij drugoto dete puk ti kuv si s tva samo zloba nasajdat kazvam vsichko tova cshtoto vinjadam che naistina e taka shtoto sum go ispitakla na sobstven grub :arrow: :wink: :D

wispiiii
12-25-2004, 23:35
iskam samo da kaja che obrazovanieto v chujbina ne truva i edna stotinka!!! as syshto ne sym vijdala po dobro ot bylgarskoto obrazovanie
btw as sym v deseti klas v anglia i ucha che 4 e pogoliamo ot 3... pravi smetka

Crazy*4_Usher
12-26-2004, 04:39
iskam samo da kaja che obrazovanieto v chujbina ne truva i edna stotinka!!! as syshto ne sym vijdala po dobro ot bylgarskoto obrazovanie
btw as sym v deseti klas v anglia i ucha che 4 e pogoliamo ot 3... pravi smetka
Ахахахах...бахти майтапа...средното може да е здраво ама висшето е БОКЛУК! В чужбина задължително се учат книгите 1984 и 9.99. Това са страхотни книги, които трябва да присъстват в ума ни ама тук нали си падаме от мързеливите. Моля те не говори глупости, защото ще се спукам от смях!

istinata
04-01-2005, 20:55
истината е , че ако ние-младите не останем тук , в БГ ..тя наистина ще загине..но как можеш да останеш тук , когато стандарта на живот е толкова нисък???КАКВИ ПОДОБРЕНИЯ ВИЖДАТЕ , ПРИЯТЕЛИ???ЗА КВИ ПОДОБРЕНИЯ ГОВОРИМ???ОТ КАКТО ЖИВЕЯ В ПЛД , ЩОТ ПРЕДИ БЯХ В СОФИЯ..таа..откакто си живея тука НЕ СЪМ видяла почти ,м даже никакво подобрения..се същия блок с намусени съседи..все същите обрасли градинки , пълни с боклуци , хвърлени от съседите(през терасата , боже , ужасявам се!!!) сеи все си гледам към красивите Родопи отсеща ..и към синиото небе..и едно такова замечтано..КОГА ЩЕ СВЪРШИ ТОЯ УЖАСС??? ... ЗА ОБРАЗОВАНИЕТО:ако наистина имаш желание да учиш НАВСЯКЪДЕ ще получиш исканото от теб образование..НА ЗАПАД Е ПРЕКРАСНО! обаче..АКО ВСИЧКИ ТРЪГНЕМ НА ЗАПАД ..КВО ЩЕ ОСТАНЕ В БГ???

istinata
04-01-2005, 21:06
дори да ви звучи самохвално..въобще не живеем зле..живота ми е уреден..отвсякъде..може да имаш хубав дом , да слизаш от мерцедес , но атмосферата в Бълария е толкова подтискаща...и като знам колко е опасно да се движа по улиците даже с 2 лева в джоба ..защото някаф наркоман за 1.50 лв беше убил едно момиче..като знам , че ще мине някаф циганин и ще ми дръпне на бързо синджирите , като знам , че не мога да се движа по улицата след 19.00 часа , щот направо си е ОПАСНООО!кво да права в БГ???С гардове ли да се движа???Личен шофиор ли трябжа да имам???толкова е опасно , мръсно , не се плаща ВЪОБЩЕ ама въобще добре , ееее , какво кара младите да остават тук???доброто образувание???като можеш да си купиш за лев и педесе извинителна бележка??? да кажа на госпожата ?или 6 за срока , или живота??дори образуванието не може да накара някои заради него да остане в БГ...кога ще се оправим..КОГА ЩЕ НАКАРАШ НЯКОИ ЦИГАНИН ДА СИ ХВЪРЛИ ОПАКОВКАТА В КОША, НАЛИ И ТОЙ СЕ ВОДИ БЪЛГАРИН???ХИИХИХИХИХИХ..ДА БОЖЕ ДА СТАНЕ ДЕ!!!

dudeto_sy
04-02-2005, 12:09
Който напуска собствената си страна, напуска и собствения си дом, който напусне собствения си дом напуска себе си, който напусне себе си не заслужава да бъде наречен достоен човек или въобще човек!

^TeguTo^
04-04-2005, 14:17
Az sushto ne iskam da jiveq nqkude drygade obache ako primerno semeistvoto mi se premesti kolkoto i da obicham Bulgariq shte otida s tqx.

Somebody
04-17-2005, 02:52
Kakto vsqka darjava Balgaria si ima svoite nedostataci, no v poveche... Vsichki sme jertvi na alchnite ni upravnici i tehnite raznoobrazni idei za ograbvane na naroda, ako veche e ostanal takav. Ne mi haresva tova che 1/3 ot bulgarite sa razprasnati po celiq svqt, naistina e jalko za budeshteto na tazi strana. No v momenta, poglednato realno, vseki gleda da si podredi jivota...upravnicite si podrejdat svoq i tozi na pra-vnucite si kato ograbvat stranata, a nai-sposobnite ni sagrajdani se iznasqt po drugite darjavi, opitvaiki se pone da napravqt po-gladka pateka v jivota na svoite deca. Az hodq po drugi strani, vijdam i po golemi absurdi ot tezi koito opisvate vie. Znam i kak se govori za nas i s kakvo sme izvestni po sveta. Malki ste i se gordeete sas svoqta strana, tova e prekrasno...no se opitaite da vrazumite tezi koito sa okolo vas, a ne tezi koito izlqzoha. Saberete se, kontaktuvaite za stranata si, a ne za noviq playstation ili kolko kasa e polata na sauchenichkata vi...govorete za tova koeto vi chaka sled godini. Evropeiskiqt saiuz e samo edno priobshtavane kam drugite i nqkakvo modernizirane...no tova ne znachi che se reshavat problemite na stranata i na vasheto badeshte. Vie dnes ste otvoreni za vsqkakvi drugi temi, no Bulgaria vi e sramna tema. Mojete da spodelqte za kakvi li ne shturotii, no ne i za serioznite neshta v jivota vi koito vsashtnost trqbva da otkriete oshte sega, kogato stavate golemi hora. Ne mojete da si predstavite kakvo stava navan. Za da razberete malkite podrobnisti za jivota izvan Bulgaria ne vi trqbva edna dve ekskurzii, trqbva vi mnogo poveche ot tova i jurnalistichesko liubopitstvo. Gledam vi 13-14 godishni plaznali po noshtnite zavedeniq kato che li utre nqma da gi ima...a ako vi zagledam i zaslusham mi se plache za badeshteto na rodinata, makar che az ne se vpisvam v nego. Povecheto bulgari koito sam sreshtnala navan, sa poveche ot inteligentni i obrazovani...a turistite koito poseshtavat Bulgaria kazvat samo dve dumi za vas "NO COMMENT". Ne se obijdaite edin drug, splotete se i napravete edin golqm krag na zdravo misleshti mladeji. Ima i malki i golemi organizacii v koito mojete da uchastvate s celta da vazrpdite Bulgaria...Molq vi badete razumni i napravete tova koeto e nujno.

Dobrina
04-17-2005, 07:56
дори да ви звучи самохвално..въобще не живеем зле..живота ми е уреден..отвсякъде..може да имаш хубав дом , да слизаш от мерцедес , но атмосферата в Бълария е толкова подтискаща...и като знам колко е опасно да се движа по улиците даже с 2 лева в джоба ..защото някаф наркоман за 1.50 лв беше убил едно момиче..като знам , че ще мине някаф циганин и ще ми дръпне на бързо синджирите , като знам , че не мога да се движа по улицата след 19.00 часа , щот направо си е ОПАСНООО!кво да права в БГ???С гардове ли да се движа???Личен шофиор ли трябжа да имам???толкова е опасно , мръсно , не се плаща ВЪОБЩЕ ама въобще добре , ееее , какво кара младите да остават тук???доброто образувание???като можеш да си купиш за лев и педесе извинителна бележка??? да кажа на госпожата ?или 6 за срока , или живота??дори образуванието не може да накара някои заради него да остане в БГ...кога ще се оправим..КОГА ЩЕ НАКАРАШ НЯКОИ ЦИГАНИН ДА СИ ХВЪРЛИ ОПАКОВКАТА В КОША, НАЛИ И ТОЙ СЕ ВОДИ БЪЛГАРИН???ХИИХИХИХИХИХ..ДА БОЖЕ ДА СТАНЕ ДЕ!!!
Ако останеш тук, има някакъв минимален шанс да научиш, че "шофьор" не се пише със "и", думата "образование" идва от "образовам", а не "образувам", това "педесе" явно е някакво съкращение от немски или английски PDS, или пък може би нова партия ПДС? Не знам, но определено не ми прозвуча на БЪЛГАРСКИ!

Satanas_daughter
04-17-2005, 15:19
ne sum v shveicaria pos obstveno jelanie,maika mi se ojeni za shveicarec i triabvashe da si izbera da ida s neia ili da ostana s bashta mi,ako ostana s bashta mi jivota mi shteshe da se prevurne v ad,zashtoto priatelkata mu me mrazi i go nastroiva sreshtu men,za tova mise naloji da se mahna.ako si mislish che se radvam che ne jiveia v Bulgaria jestoko se lujesh.ako kogato zavursha daskalo mi se otdade vuzmojnost da se pribera v bg i da ne mizerstvam tam,vednaga shte se pebera

NastyG
04-17-2005, 15:26
TOVA NE SAM GO PISALA AZ A HORA S VISHAE OBRAZOVANIE NA KOITO SA IM KAZALI V BG CHE SA STARI ZA TAZI RABOTA KOQTO ISKAT I NEMOGAT DA GI NAEMAT, E SEGA TE JIVEQT V AMERIKA I Q RABOTQT SASHTATA TAZI RABOTA ZA STRAHOTNI PARI(NAROCNO NE SPOMENAVAM KAKVO RAVOTQT)
KAKVO OSHTE DA TI KAJA AZ SAM V SPAIN ZASHTOTO MAJA KOITO OBICHAME E TUK .....


Аз съм българче


Аз съм българче! Родих се
вчера. Днес съм стогодишно.
Уморих се, уморих се,
да съм бедно и излишно.

Аз съм българче! Което
е фатална орисия.
Всичко българско и родно
любя. Ако го открия.

Аз съм българче! Не нося
спомени за славно време.
Мога да крада, да прося,
всичко, дявол да ме вземе.

Аз съм българче! Не плашат
мене въшки, глисти, краста.
Нямам радости. Не плача.
Българче съм си. И баста!



Започнах да стягам багажа си и по
всичко изглежда, че се връщам в България. А защо се връщам - не
знам. Носталгия? Глупости!
Родината толкова отдавна е предадена, продадена и препродадена,
изобщо няма за какво да тъгувам.
Да ме чака някой? Никой не ме чака...само мама !!
С приятелите, с които бих искал да се видя в България, по-лесно ще
се срещнем в чужбина. А върна ли се в България - всичко,
което имам тук, там ще се превърне в мечти.
Ако е, за да посадя дръвче, и тук бих могъл, за природата мястото
няма значение. Ако е, за да запаля свещ, и тук бих могъл, за Бога
мястото няма значение. Някои се връщат
заради детските си спомени, за мене те са като сън на чужд човек.
Орехът, по който се катерех, е отсечен и изгорен, корените му са
изгнили. Свикнах със спокойствието, което излъчват хората тук, с яснотата на отношенията, с отговорността, която носи всеки пред другите и пред себе си.
Хаосът у нас просто ще ме подлуди, няма да издържа на очакването, че всеки момент ще ми
спрат водата или тока, няма да гледам дали залязва слънцето, когато
ми казват ”Добро утро”, не, и седмица няма да оцелея в общество, което
не е изградено върху разума, а върху инстинктите.
Може би съм убиец, който се връща на местопрестъплението, толкова
много време убих в България? Или риба, която плува срещу течението,
за да хвърли хайвера си и умре? Или растение, което вирее само при
нашия микроклимат? Защо се връщам?


Ай ем българче. Обичам
наште маунтинс зелени.
Българче да се наричам -
ит из фърстли джой фор мене.

Ай ем българче. Фром Кричим.
Днес ай лив ин Саут Дакота.
Тук май мадър енд май чичо
правят мъни в бизнес готин.

С ТИРА-а чичов отпътувах
на петнайсет, сиреч - фифтийн.
Моят чичо с гърлс търгува,
мадър бачка в клуб фор стриптийз.

Бът ай българче оставам,
по душа, сърце енд боди.
Невър няма да забравя
брадърс Кирил и Методи.

Май народ из вери древен!
Май народ из вери твърд!
Ай ем българче. Форевър.
Чак до финиш ъф ъ уърлд.

^2Pac^
04-17-2005, 19:16
emi az jiveia v bg po to4no dimitrovgrad i kolkoto i da e bedna darjavata tia si e nasha i triabva da ia obichame BG 4ever

Bimper-ska
04-21-2005, 23:51
Az dogodina su6to bye bye i v 4ujbina, oba4e samo za 1 godina. Oba4e vutre6no se nadqvam da ostana tam zavinagi, 6toto tuka v BG-to trqbva da si mnoo inat da turpi6 toz tormoz. Oba4e si gradq tuka jivota, za6toto mnogo mi se 6te da si ostana v mu6ti zavinagi. Ako tuka si namerq dohodna rabota, koqto da ne e nezakonna, izob6to misulna za emigraciq nqma da mi mine prez glavata. 6toto tuka samo ima takava planina, kato Rodopite, samo tuka kudeto i da otide6 na gosti, vse 6ti e veselo, 6toto si sred "svoi". I samo tuka vsi4ki te razbirat, kato govori6 na bulgarski :)

04-22-2005, 00:07
Тука си седя и няма да мърдам, тва в чужбина е мизерия. Тука е купона приятелите и всичко. Мога да ви чета тука лекциии два часа ама кат знам че никой няма да ги прочете ще си остана с тия два реда.

universal_dream
08-04-2005, 14:23
Ako 6te ostavame v Bulgaria,a az mislq taka da napravq adski mnogo ne6ta trqbva da se promenqt! nemoje prosto da si q obi4ame takava mizerstva6ta.. da ne 4akame rodinata da se pogriji za nas,a nie da se pogrijim za neq! Kogato obi4a6 ne6to se starae6 to da e dobre i te e grija za nego! a kogato ima nqkakuv problem nie ni6to ne pravim i se primirqvame sus nego i sled vreme stava fakt i posle vsi4ko se povtarq...i posle 6to..emi zatova

Sportexz
08-04-2005, 14:39
Който не иска тука да се маха, Прав му път. Само да не се окаже, че вместо да си реализирате псевдо-мечтите ще миете чинии и кенефи.
Щом сте некадърни и тука не може да се оправите там направо ще "преуспеете" аз да ви кажа.

li_mu_bai
08-22-2005, 11:11
Ами да няма да има България, обаче това не зависи от хората, а от управниците ни. Някога задавали ли сте си въпроса, защо толкова хора заминават в чужбина. Отговора е прост. Докато тука ние се примиряваме с глупостта на някои хора и тяхното своеволие, другите държави се развиват. И защо на хората, на които им изпадне възможността да се развиват заедно с другите държави да не го направят? Попринцип нали знаете света се крепи на балъците. Така че едни се измъкват в чужбина, едни остават. Познай кои остават.

Momchence
08-22-2005, 23:44
Който не иска тука да се маха, Прав му път. Само да не се окаже, че вместо да си реализирате псевдо-мечтите ще миете чинии и кенефи.
Щом сте некадърни и тука не може да се оправите там направо ще "преуспеете" аз да ви кажа.Братле колко си зле не знаеш просто! Мислиш ли че е толкова лесно всичко...идея си нямаш какво е...какви кенефи какви 5 лева? Първо въпроса не се опира до това какво искаш! Никой не ти поднася тепсия с листчена с имена а държави да си избереш къде искаш да живееш! Отиваш там където животът те ПРИНУЖДАВА по една или друга причина! Другото което е относно псевдо мечтите...защо си мислиш че не можеш да ги реализираш...устата ти е много голяма но с труд всичко и на всякъде можеш да постигнеш! Колкото до кенефите и чиниите, не можеш да отидеш и да очакваш да те направат президент на фирма на втория ден! Все от някъде се почва...дали ако в България не си връзкар нема да миеш чинии и кенефи! Само дето там щи дават нормални пари! Срамен труд няма! И пак ще се върна от там дето почнах...не отиваш там където искаш а там където живота те принуди...знаеш ли колко много ама наистина много неща могат да те принудят да заминеш...не казвам някой да ти упре пистолет в главата....винаги можеш да останеш тука въпроса е "А после какво?" Между България и другите страни няма кой знае каква разлика..хората били такива онова си било незнам си какво...свиква се! Просто там можеш да си спестиш някой много кофти неща които тука са ежедневие! Аз съм един от тези хора които бяха принудени да заминат....сега съм си тука за ваканцията и да ти кажа не ми се връща хич, но знам че трябва :? няма да се впускам в подробности просто се чувствам ужасно при мисълта....но пак съм оптимист стискам зъби и знам че ако остана тук няма да ми е кой знае колко по-добре...ако не в едни в други отношения! Ако там ми е кофти за нещо, тука ше ми е добре, но ще ми е кофти за друго. Просто наложи ли ти се да взимаш подобни решения за заминаване и да обмисляш какво да правиш и къде да го направиш животът ти се превръща в мини адче!! И така не говорете с такава лекота и особено ако сте неподготвени....звучи тъпо!! Някой неща трябва да ти се стоварят на главата за да ги осъзнаеш!

09-13-2005, 23:18
ZNAETE LI ........ I MOITA MAIKA E V 4UJBINA.RABOTI ISKARVA PARI JIVEEM DOBRE,NO TOVA JIVOT LI E? DA SI DALE4 OT RODINATA DA NQMA6 NIKOI BLIZUK DO TEB...DA NE SI V RODNATA SI ISTRANA A DA SE SKITA6 NEMIL-NEDRAG !!! SLADKI LI SA PARITE IZKARANI DALE4 OT RODINATA ?MOLQ VI AKO IMA NQKOI OSTANAL PATRIOT V BULGARIQ NEKA DA PI6E :!:

CRaZy_IKT
09-15-2005, 14:22
Az sym zdravo zad rodinata si dori i da trqbva da jiveq na ulicata.Nqma nishto po milo ot Bylgariq.A vie egoistite koito si gledate sobstvenie kef i interes a ne tezi na dyrjavata ste mnogo zabludeni i typi OVCI-da tochno taka.Shtoto gledate luksa pred tova da vi topli blagorodnoto chuvstvo che ste v rodinata si-vasheto ognishte.Ne vi li topli misylta da se narechete istinski bylgarin.Nikyde nqma po hubava priroda i usloviq ot Bylgariq.Zashto se zablujdavate che shtom ste TAM shte kapat pari ot nebeto.TAM vinagi shte ste chernata ovca predala sobstvenata si strana lakomna za pari.Vinagi shte ste outsider dori i da se sysipete ot rabota.Ami kajete ima li po blagozvuchen ezik ot bylgarskiq?Mislq che ako naistina ne ste zatynali zdravo shte otgovorite pravilnoto.Pove4e nqma da govorq zashtoto ste neblagodarnici

sasedka-za-sex
09-18-2005, 01:15
ami i az sam v druga darjava v belgiq sam na 14 godini sam i doidoh na 9 godini bashta mi parvo doide poosle maika mi i posle az doidoh :) no mi e adski gadno zashtoto sichkite mi priqteli sa v bg i sicko gotino e tam diskoteki ala bala obache problema e che ako se varna da ucha v bg nqma da imam pochti nikakvo badeshte tam v bg shte zimam zaplata aide da kajeme 500 leva na mesec a tuka po 2000 Evro idvam si za sqka vakanciq v bg no vse pak BALGARIQ E KRASIVA S PRIRODATA MESTOPOLOJENIQTA MORETO I TAM DA SI SI NAVAKANCIQ RABOTI V DRUGA DARJAVA POSLE SE VARNI I SI RAZPILEI PARITE NA VOLQ...

Bloody_Tear
09-18-2005, 10:23
Az sym zdravo zad rodinata si dori i da trqbva da jiveq na ulicata.Nqma nishto po milo ot Bylgariq.A vie egoistite koito si gledate sobstvenie kef i interes a ne tezi na dyrjavata ste mnogo zabludeni i typi OVCI-da tochno taka.Shtoto gledate luksa pred tova da vi topli blagorodnoto chuvstvo che ste v rodinata si-vasheto ognishte.Ne vi li topli misylta da se narechete istinski bylgarin.Nikyde nqma po hubava priroda i usloviq ot Bylgariq.Zashto se zablujdavate che shtom ste TAM shte kapat pari ot nebeto.TAM vinagi shte ste chernata ovca predala sobstvenata si strana lakomna za pari.Vinagi shte ste outsider dori i da se sysipete ot rabota.Ami kajete ima li po blagozvuchen ezik ot bylgarskiq?Mislq che ako naistina ne ste zatynali zdravo shte otgovorite pravilnoto.Pove4e nqma da govorq zashtoto ste neblagodarnici
Кво благородно чувство бе!???Как ще стопли то човека зъзнещ в неква дупка наречена апартамент?Как ще стопли то ученика в студената класн стая!?МИ ДА!И аз искам чужбина.И аз немога повече да търпя!Не си мисли,че съм материалистка.Хиляди пъти съм казвала,че парите нямат значение!За мен има значение децата ми да не плачат от глад,да не се срамуват за това,че носят дрехи втора употреба!
Омръзна ми да ми смърди на каруци,да ме гледат на кръв само защото съм изкара добра оценка,да ме мразят само заради новя панталон или шнола дори!!!Омръзна ми да ми подсвирват циганите по пътя за училище!Омръзна ми тъпата здравна каса да си измисля 100тици абсурдни програми и "задължения" на лекаря само ,за да имат кой да глобят!Писна ми да въвеждам някакви тъпи програми,пациентски листи и т.н щото майка ми горката не е виждала PC от както се е родила,ама ги карат,за да ни глобят накрая 1000лв и да ни изхвърлят на улицата.Омръзна ми циганите да пребиват хората и да останат ненаказани.Още ми е жал за онзи професор! :evil: Лошо ми става като видя вестникаря да тъне в мизерия.Той замина за Италия между другото!Да проси.Щото там и да проси повече пари ще изкара от тук!!!!!!!!Моля ви не ми говорете за патриотизъм,когато четиричленно семейство живее в кола защото пак са решили да съкратят някой.Вижте какво е мизерия!Почувствайте я и тогава ми говорете,че сме били овци!!!!!!!!!!!!!!

Bamze
10-15-2005, 22:34
Здравей! Отправям ти покана!
> Каня те да се присъединиш в отбора на ОПТИМИСТИТЕ :)
> Това сме ние българите, решени да променим България!!!
> Това писмо го тествам за сефте! Ама въпреки това молбата ми към тебе е да го изпратиш на още двама трима и кой знае какъв резултат може да се получи след време!!!
> Ела и се присъедини към новата България!!!
> ЗА ДА МОЖЕМ СЛЕД ГОДИНИ ДА ВЛЕЗНЕМ В ЕВРОПАТА ПРЕЗ ЦЕНТРАЛНИЯ ВХОД С ВДИГНАТА ГЛАВА!!!
> А НЕ КАТО СЕГА ....... ЗАДНЕШКАТА!!!!!
>
> КАК ЩЕ СЕ РАЗВИВА ДЪРЖАВАТА
>
> ЗАВИСИ И ОТ ТЕБ !!!!!!!!
>
> предай нататък (@_@) в името на надеждата !!!

de6i
11-01-2005, 17:48
naistina...no da ti kaja 4estno pri pove4eto xora opravdanie e tova 4e nqmat pari i iskat iskarat s nekvi si 200-300 lv pove4e ....no ne se zaminslqt za semeistvoto i nai ve4e za 4e napyskat celiq si jivot i zapo4vat edin po gaden.... :x

Bamze
11-03-2005, 17:13
maleeeeeeee prosto se 6a6nah kato oburnah vnimanie na mestojitelstvoto na pove4eto hora ot foruma ! Abe da vi popitam ima li vse o6te nqkoi koito da si e v BUlgaria ???? ALOOO kakfo stava we vie bolni li ste we kfo ste we , zapocvam sam da se ot4aivam ot naroda si a towa ne e hubavo !!!!!!!!!!!!!!! :evil: Oshte ot sega po4naha da se iznasqt a da ne govorim kato otvorqt granicite to prosto ve4e 6te za4erkant Bulgaria moje bi shte q prekrustqt na Mangaliq i li ne6to drugo!!!!! ISKAM SQ VSEKI DA MI OTGOVORI ZASHTO SE E PREMESTIL TAM I KAKFO OCHAKVA OT JIVOTA ! KAKFI SA MU MECHTITE ??? DA VIDIM KAKFO SHE MI OTGOVORITE !
Sled max 3-4 godini sujalqvam 4e trqq da go kaja no ve4e nqma da ima Bulgari a si4ko 6te e ume6eno prosto polojenieto e max ot4aivashto daje i pove4eto nacionalisti koito znam veche se otdurpnaha ot ideqta i vuob6te na kude otivame ? Nima vi se iska da ne su6testuva pove4e poqntiet "bulgari" ?

АЛООООО, ГОСПОДИН ЧЕРНОГЛЕДИЯ ГОСТ, НЕ ТАКА БЕ ЧОВЕК!!!
Я ПО-ВЕДРО !!! 8) :lol:

Akira
11-08-2005, 05:05
Деца, вместо да се вайкате, подкрепете Бамзе! :wink:

teenkopele
11-08-2005, 13:41
Деца, вместо да се вайкате, подкрепете Бамзе! :wink:

Aз отдавна съм го подкрепил! 8)

GaBiTyYy
08-07-2007, 23:35
Az su6to ne doidoh po sobstveno jelqnie,a zaradi na6te,emi napuskame Bulgaria zaradi tva 4e upravlenieto i e mn lo6o,prevurna se v darjava koqto ne ni dava nikakvi vazmojnosti za realizaciq na nas mladoto pokolenie,i ne samo na nas,ima hora koito sa s obrazovanie na advokati,lekari,napusnali bg i sq v 4ujbina 4istqt ku6ti,tva e Ograbiha Bulgaria,bulgarite zapo4naha da se mrazqt vse pove4e i pove4e,stanahme edin narod uzlobql i vseki gleda kak da precaka drugiq....

08-08-2007, 21:50
Trudno e bratq da se jivee mejdu glupci nerazbrani [-(

М1Garand masta
08-09-2007, 02:32
еми България малко по малко става Лаинаристан така че не се и учудвам но при първия военен конфликт отивам и умирам за нея

08-09-2007, 12:37
Е не, мн тъпи парчета сте. След 10 години като сами се издържате ще ви се отворят очите. Сега няма дори кво да се спори с някои от вас защото ваште ви издържат и ви изглежда много лесно като не зависи от вас нищо.

Ще патите по-нататък ако се опитвате да работите в България, сами ще видите.

Шишарка
08-09-2007, 13:38
Кво благородно чувство бе!???Как ще стопли то човека зъзнещ в неква дупка наречена апартамент?Как ще стопли то ученика в студената класн стая!?МИ ДА!И аз искам чужбина.И аз немога повече да търпя!Не си мисли,че съм материалистка.Хиляди пъти съм казвала,че парите нямат значение!За мен има значение децата ми да не плачат от глад,да не се срамуват за това,че носят дрехи втора употреба!
Омръзна ми да ми смърди на каруци,да ме гледат на кръв само защото съм изкара добра оценка,да ме мразят само заради новя панталон или шнола дори!!!Омръзна ми да ми подсвирват циганите по пътя за училище!Омръзна ми тъпата здравна каса да си измисля 100тици абсурдни програми и "задължения" на лекаря само ,за да имат кой да глобят!Писна ми да въвеждам някакви тъпи програми,пациентски листи и т.н щото майка ми горката не е виждала PC от както се е родила,ама ги карат,за да ни глобят накрая 1000лв и да ни изхвърлят на улицата.Омръзна ми циганите да пребиват хората и да останат ненаказани.Още ми е жал за онзи професор! :evil: Лошо ми става като видя вестникаря да тъне в мизерия.Той замина за Италия между другото!Да проси.Щото там и да проси повече пари ще изкара от тук!!!!!!!!Моля ви не ми говорете за патриотизъм,когато четиричленно семейство живее в кола защото пак са решили да съкратят някой.Вижте какво е мизерия!Почувствайте я и тогава ми говорете,че сме били овци!!!!!!!!!!!!!!
Ми направи така,че да се оправи страната!Като избягаш нищо няма да се оправи.Нито ще си щастлива далеч от родината си, нито ще прокопсаш много!За да успееш по целия свят трябва да почнеш от 0.Да не си мислиш ,че като идеш в чужбина веднага ще заживееш в една уютна къща,ще имаш милиони и ще живееш перфектно?Това ,което ще направиш за да ти е по-добър живота в чужбина можеш да го направиш и тук!Но теб и другите като теб ви мързи и ви е страх,предпочитате по-лекото съпротивление.
Прав ви път.Честно казано на никой не му трябват страхливи мързели тук.
Предлагам да идеш в швеция да те опне некой негър да плачеш за България после.тогава каруците ще ти се струваткато нещо прекрасно.

PollyPoi
08-17-2007, 12:19
доста стара тема,модераторите да се погрижат [-X

Navixo
08-17-2007, 12:26
Всички които казват да останем в България за да я оправим я кажете как точно ще стане това че ми е интересно.

ThunderGoddess
08-17-2007, 13:20
Всички взеха да се интересуват от шибаните мангизи и да забравят, че духовното е много по-важно. Всеки, който е напуснал България заради шибаните пари е мегаидиот според мен. Да ми завършиш ти примерно висше образование право и да отидеш да гладиш на мързеливата гъркиня. Чакайте уе? Вие нямате ли някакъв срам и достойнство? Дават ви пари и ви мачкат като роби - тва е истината. Никъде в чужбина не може да намерите приятели истински като тези, които имате в България. Никъде в чужбина не може да намерите ново семейство. Защото нека отбележим, че каквото и да става, ВИНАГИ, ама ВИНАГИ един народ е обединен под флага на нацията си. С това имам предвид, че вие винаги ще сте изританото кученце в компанията от испанци, италианци, таджикистанци или там каквито си пожелаете. Мястото на българите е в България. И не са виновни полиците за това, че вие напускате. Вие сте виновни - това е вашето решение, а не на парламента решението. Защото на вас не ви стиска. Вие отивате да цоцкате на готово големите пари - това е истината. Нямате смелост и не ви стиска - нещо повече - вие сте едни големи егоисти. Някои хора говорят, че било голямата смелост да напуснеш родината и да тръгнеш из чужбина - не, да избягаш от проблемите си не е смелост! Умните хора, които остават в тази държава са истински смелите. Те са готови да останат тук, да гният в мизерия, но да направят нещо полезно за родината си, за да може след години тя да се оправи. Navixo, много лесно ще стане. Ако останат умните хора в тая страна, а не само банда идиоти и сополанковци биха могли да кандидатстват за политици, да се издигнат от поумнелия народ и нататък всичко е ясно. Има ли умни хора, винаги има начин. Ще се организира смислен протест, ще се надигнем и ще поискаме референдуми и т.н. За последно искам да кажа, че хората, които са излези от страната поради материални причини за мен не са българи - те са хора без никаква националност, защото са отстъпили. Трябва да се забрани със закон да си идват тука - нямат място при нас.

Navixo
08-17-2007, 14:35
Всички взеха да се интересуват от шибаните мангизи и да забравят, че духовното е много по-важно. Всеки, който е напуснал България заради шибаните пари е мегаидиот според мен. Да ми завършиш ти примерно висше образование право и да отидеш да гладиш на мързеливата гъркиня. Чакайте уе? Вие нямате ли някакъв срам и достойнство? Дават ви пари и ви мачкат като роби - тва е истината. Никъде в чужбина не може да намерите приятели истински като тези, които имате в България. Никъде в чужбина не може да намерите ново семейство. Защото нека отбележим, че каквото и да става, ВИНАГИ, ама ВИНАГИ един народ е обединен под флага на нацията си. С това имам предвид, че вие винаги ще сте изританото кученце в компанията от испанци, италианци, таджикистанци или там каквито си пожелаете. Мястото на българите е в България. И не са виновни полиците за това, че вие напускате. Вие сте виновни - това е вашето решение, а не на парламента решението. Защото на вас не ви стиска. Вие отивате да цоцкате на готово големите пари - това е истината. Нямате смелост и не ви стиска - нещо повече - вие сте едни големи егоисти. Някои хора говорят, че било голямата смелост да напуснеш родината и да тръгнеш из чужбина - не, да избягаш от проблемите си не е смелост! Умните хора, които остават в тази държава са истински смелите. Те са готови да останат тук, да гният в мизерия, но да направят нещо полезно за родината си, за да може след години тя да се оправи. Navixo, много лесно ще стане. Ако останат умните хора в тая страна, а не само банда идиоти и сополанковци биха могли да кандидатстват за политици, да се издигнат от поумнелия народ и нататък всичко е ясно. Има ли умни хора, винаги има начин. Ще се организира смислен протест, ще се надигнем и ще поискаме референдуми и т.н. За последно искам да кажа, че хората, които са излези от страната поради материални причини за мен не са българи - те са хора без никаква националност, защото са отстъпили. Трябва да се забрани със закон да си идват тука - нямат място при нас.

Виж колко много политици са завършили, каква гаранция има че щом някой завърши в България ще бъде добър политик. Много хора напускат не защото искат да са богати а защото са толкова бедни че дори не могат да изплатят дългове.

За това че ще сме изританите кученца защо така мислиш. В момента аз имам много приятели тук, албанци, българи, азиатци, италянци. Тези които са отблъсквани тук са циганите :roll: .

Тук е лесно човек да се изучи за да може да работи като хората, а ако купиш собствен апартамент или къща не изплащаш и наем така че можеш или да спестяваш пари така че да събереш достаточно за да се върнеш и живееш спокойно в България или ако си по-щастлив в чужбина да живееш там.

Тези които напускат България не са идиоти ами по-скоро хора които се мъчат в България и имат възможност да подобрят живота за себе си и семейството им като осигуряват дрехи, храна и всичко останало което трябва за семейството, както и по-безопасна среда. Тук законите са много строги и много рядко се случва някой да кара пиян защото глобите са много големи а полицаите са много по-строги.

За да имаш приятели зависи повече какъв човек си. Дали ще е в друг град или друга държава, ако си свестен и добър човек винаги ще си намериш приятели(стига да не си здухан :smt016 )

В България няма реализация за разлика от страни като Америка и Англия, и когато вземеш паспорт там целият свят е отворен за теб. И за разлика от България дипломите се приемат навсякаде. Ако смятате че можете да се реализирате в България тогава това е чудесно и стискам палци, но знам че е много трудно. С вдигането на парното сега няма да има достатачно пари и топлофикация ще фалира, всички ще преминат на радиатори и печки, няма да имат пари да плащат на Електрофикация, и тя ще фалира и т.н. Повече хора умират в България по пътя от колкото войници в Ирак, мафиоти се стрелят и с подкупи излизат от затвора, цигани и скинари се трепат така че вече е опасно да излезеш на улицата. Аз стискам палци за България да се оправи но това няма да стане скоро, поне сме на път. До тогава ще се опитам да осигуря добро бъдеще за моите деца така че ако след 20-30 години България се оправи те да могат да живеят там.

Тези които гният в мизерия надали биха останали да гният ако имаха възможност да живеят като хората.

Можем да се караме вечно по-тази тема но докато хората не видят живота през очите на щастливите хора в чужбина не трябва да ни плюят толкова. Аз обичам родината си, и знам че всеки друг българин я обича също.

ThunderGoddess
08-17-2007, 16:30
За мене термин като щастие в чужбина просто НЯМА. Може би си живял в гадната столица, не си видял цялата си родина, не си потърсил реализация и извън София, но ще ти кажа, че точно в другите градове има много. Особено след приемането на ЕС в момента в Русе заплатите стават доста по-високи, защото иначе хората бягат на 5 км от Русе - в Гюргево, където заплатите за три пъти по-високи. И знаеш ли кое е най-забавното? Билетчето е колкото градския транспорт :) Не казвам, че щом завършиш в България ще станеш добър политик, но твърдя, че българския народ системно става жертва на лъжци и крадци, които имат връзки с мафията и затова няма пари - има едно малцинство от мутри, които меко казано си живеят добре тук. Ако има умни хора, които да останат и да не искат да лъжат, бихме могли да ги изобличим, бихме могли примерно да поискаме да има такъв закон, че да се разследва кой какво имущество наистина има и дали то отговаря на официалните му доходи и ако не супее да се докаже, че е законно, да се конфискува в полза на държавата. О, тогава може би българския народ ще живее със стандарт не по-лош от този в САЩ :)

Тук е лесно човек да се изучи за да може да работи като хората, а ако купиш собствен апартамент или къща не изплащаш и наем така че можеш или да спестяваш пари така че да събереш достаточно за да се върнеш и живееш спокойно в България или ако си по-щастлив в чужбина да живееш там.
В България човек също може да се изучи и да работи, има къде. А втората час нещо не я схванах. Купуваш къща ... то е ясно, че като я купиш няма да плащаш наем :lol: Такъв абсурд няма и тука. Ама нали трябват пари да се купи тая къща или апартамент - предполагам и там хората теглят кредити и си плащат месечните вноски - не виждам нищо по-различно от това, което е в родината :)

Тук е лесно човек да се изучи за да може да работи като хората, а ако купиш собствен апартамент или къща не изплащаш и наем така че можеш или да спестяваш пари така че да събереш достаточно за да се върнеш и живееш спокойно в България или ако си по-щастлив в чужбина да живееш там.
Никакви дрехи, никаква храна, никакви материални придобивки не могат да замесят липсващ човек, който е на километри от теб. НИЩО не може да го замести, камо-ли пари.
За хората не съм съгласна. Може би аз съм резервираната, но имах нещастието да изляза зад граница. Не вярвах на поетическите изказвания, че небето в България било по-синьо, че морето било по-мокро, че въздуха бил по-хубав и разни такива неща, обаче като излязох разбрах смисъла на думите на Вазов и Исаев. Та .. за приятелите - може би аз съм резервирана, но хората въпреки усмивката ми се сториха някак си студени и като ги гледам тръпки ме побиваха - все едно не бях на тази планета, а говорех с извънземни. А около нас минаваха компаниики, които изглеждаха толкова сърдечни, а като ги заговориш да ги питаш нещо ... стомаха ми се свива само като си спомня.

С вдигането на парното сега няма да има достатачно пари и топлофикация ще фалира, всички ще преминат на радиатори и печки, няма да имат пари да плащат на Електрофикация, и тя ще фалира и т.н.
Много одавна явно не си бил тук и си много назад с материала. И Електроразпределение и Топлофикация са вече купени от частни международни фирми. Вече за тях не се грижи държавата. От Януари цените на тока не са мръднали. за парното не мога да кажа, защото у нас не ползваме - имаме си наше.
Аз гния и имам възможност да напусна, но както виждаш съм тук. И ше продължа да бъда, защото обясних доводите си. За мен няма нищо по-скъпо от семейството и родината. Ако някой го каже и наистина не лъже, би постъпил като мен.
За обичта към родината ... виж какво. Обичта не е само думата обичаш ... тя иска жертви и иска да се подхранва - както когато обичаш човек. Ти каква жертва направи за родината си?

Navixo
08-17-2007, 16:53
Сащ става все по-зле и по-зле така че много хора не гледат вече на там, но се радвам за България. А за термина щастие, има много щастливи имигранти, не само българи но и ромънци, италянци и така нататък. Да се надяваме че България ще се оправи, но засега, това е далеч от нас... Поне сме на път.

namina
08-25-2007, 09:35
maleeeeeeee prosto se 6a6nah kato oburnah vnimanie na mestojitelstvoto na pove4eto hora ot foruma ! Abe da vi popitam ima li vse o6te nqkoi koito da si e v BUlgaria ???? ALOOO kakfo stava we vie bolni li ste we kfo ste we , zapocvam sam da se ot4aivam ot naroda si a towa ne e hubavo !!!!!!!!!!!!!!! :evil: Oshte ot sega po4naha da se iznasqt a da ne govorim kato otvorqt granicite to prosto ve4e 6te za4erkant Bulgaria moje bi shte q prekrustqt na Mangaliq i li ne6to drugo!!!!! ISKAM SQ VSEKI DA MI OTGOVORI ZASHTO SE E PREMESTIL TAM I KAKFO OCHAKVA OT JIVOTA ! KAKFI SA MU MECHTITE ??? DA VIDIM KAKFO SHE MI OTGOVORITE !
Sled max 3-4 godini sujalqvam 4e trqq da go kaja no ve4e nqma da ima Bulgari a si4ko 6te e ume6eno prosto polojenieto e max ot4aivashto daje i pove4eto nacionalisti koito znam veche se otdurpnaha ot ideqta i vuob6te na kude otivame ? Nima vi se iska da ne su6testuva pove4e poqntiet "bulgari" ?









първо се научи да пишеш на БГ!

Disrespect
08-25-2007, 09:37
^намери се кой да прави забележка..

08-25-2007, 12:26
тя България е загинала отдавна

08-25-2007, 14:32
Живял съм в чужбина, но за малко. България си е мойта страна и не бих я напуснал, за да живея другаде за постоянно.

Guderian
08-25-2007, 15:18
Живял съм в чужбина, но за малко. България си е мойта страна и не бих я напуснал, за да живея другаде за постоянно.Така е мой водач :wink: Където ме поведеш натам ще тръгна :wink:

malakalmavt
08-25-2007, 23:24
алооо, германците по-горе! кога ще еволуират гладките ви скинарски мозъчета и ще осъзнаете, че сте българи и е пълна простотия да се кланяте като германци на Адолф Хитлер и националсоциализма/фашизма!?
що за подлоги трябва да сте, да казвате България над всички с аватари на Хитлер или подобни изстъпления! айде и белким ви дойде някой ден акъла и сложите аватар някой войвода или български герой! :idea: :-({|=

namina
08-25-2007, 23:57
trt1989 :arrow: чуствам как ще бъдеш СПАМНАТ скоро :lol: :lol: :lol: :twisted:

namina
08-26-2007, 00:31
trt1989 :arrow: чуствам как ще бъдеш СПАМНАТ скоро :lol: :lol: :lol: :twisted:
:-D радвам се.....

:lol: :lol: :smt005

malakalmavt
08-26-2007, 00:48
зиг хайл викай на майка си; и си свали аватара - не ти отива, ясно! :idea:
не съм германец и не знам немски, нито пък им се кланям. аз не се мисля за някакъв какъвто не съм, наясно съм кой съм и за какво се боря, скапани прости нацисти. ако бяхте и 1% българи колкото сте псевдогерманци, ухх, щях да ви харесвам. позор и срам сте вие за страната, още повече, че сте едни алкохолици и хулигани. айде това е от мен и не се опитвай да ме нападаш, за разлика от теб, аз не съм прогерманец, а съм пробългарин! :idea:

Disrespect
08-26-2007, 17:02
ти само можеш да плюеш и нищо повече

Марксист
08-26-2007, 23:33
ти само можеш да плюеш и нищо повече
ДОБРЕ ДЕ !
РАЗБРАХ ,ЧЕ ТИ СИ НАЙ-ГОЛЕМИЯ РАЗБИРАЧ В ТОЯ ФОРУМ ! :smt013 :smt013И аз разбрах, че си най-големия фашист от този форум :x

Шишарка
08-31-2007, 17:08
Много ми е весело как някои хора още не правят разлика между расизъм,националсоциализъ , фашизъм и обикновен национализъм. :lol:
Много ми е смешно да гледам как някой, който се представя за български националсоциалист може да поздравява на немски. Нищо против националсоциализма, но много против прекаления Хитлеризъм.

malk0_sladur4e
10-28-2007, 10:03
Това наистина е много лошо че повечето напускат България :?И че българи почти не останаха Повечето бягат в чужбина

Hysteric_Bitch
10-29-2007, 19:24
ZNAETE LI ........ I MOITA MAIKA E V 4UJBINA.RABOTI ISKARVA PARI JIVEEM DOBRE,NO TOVA JIVOT LI E? DA SI DALE4 OT RODINATA DA NQMA6 NIKOI BLIZUK DO TEB...DA NE SI V RODNATA SI ISTRANA A DA SE SKITA6 NEMIL-NEDRAG !!! SLADKI LI SA PARITE IZKARANI DALE4 OT RODINATA ?MOLQ VI AKO IMA NQKOI OSTANAL PATRIOT V BULGARIQ NEKA DA PI6E :!:

Stranata ni e xubava, xorata sa xubavi, no ekonomiqta-politikata neshto kutsa-zashto? Ako neshtata bqxa super shtqxme da si jiveem super i vsichki bixa si stoqli, no v tova naprejenie ne se jivee.
V chujbina mojesh da si namerish rabota, da si namerish malak apartament i da si jiveesh samichkak (s priqtel e po-izgodno). V Bulgaria s dvesta leva zaplata kakvo mojesh da napravish? Da si kupish dva chifta maratonki Nike?, zashtoto s 1000 evro mojesh da si kupish 20.

Vsichki sa naqsno s polojenieto v stranata, no nikoi ne deistva.

Ei, ta Belgrad izglejda po-dobre ot Sofiq!

LoLi_PoP
11-02-2007, 14:19
az ne sam v Balgariq po moe jelanie .. prosto roditelite mi bqha tuk i trqbvashe da me vzemat,a ako te se bqha varnali shteshe da e mnogo trudno i za tova az reshih,che shte gi poslusham i doidoh .. i za sega ne sam vidqla nishto hubavo tuk osven po lesniq nachin na jivot,makar che ne moje da se kaje che mn mn lesen.. pak si ima i trydnosti .. kogato porastna mislq da se varna v bg,no ako se varna tam neznam kakvo shte pravq.. ne sam sigyrna dali tam me ochakva nqkfo badeshte,no ima oshte nqkolko godinki da pomislq,no vaprosat e sled tezi godinki dali tam shte mi e mqstoto :?: iskam sega v balgariq :cry:

malakalmavt
11-13-2007, 23:34
Загива, защото такава е държавната политика провеждана от комунистите на БСП (преименуваната БКП).

{}AnGel{}
11-18-2007, 07:29
...

{}AnGel{}
11-18-2007, 07:30
...

{}AnGel{}
11-18-2007, 07:46
4esno kazanono mi se jivee v Bulgariq.na 18 god sum i o6te ot malka 4ujbinata si me vle4e.u4eh v nemska ezikova gimqziq s nemsi i si bqh naumila da hodq v germaniq sled 12ti klas,no sudbata mi be6e druga i doidoh v amerika.ot 2 godini sum v 4ikago.zavur6ih 9ti klas i doidoh tuk.
sled 9ti klas v gimnaziqta ima6e izpit za klas v ko ito vsi4ki polu4at stependiq i 95% ot u4enicite v tozi klas otivat v 4ujbina.trqva dosta da se u4i za toq izpit,ama poneje v bg vsi4ko e korupciq,dori i elitnite u4ili6ta kak da ti se sedi tam.sina na zamesnik direktorkata si vzele v toq klas zaedno s polovinata mu sau4enici...ami drugite deto cqla godina sa buhtali zdravo nad u4ebnicitei sa davali ludi pari za uroci ostanaha nai preebani.az ne u4eh hodeh ei tui na daskalo 6toto znaeh 4e 6te zaminavam,no priqtelite mi ... bqha sukru6eni,za6toto nai-golemite glupaci vlizat navqkude s vruzki,a 4esnite trqva da si bur6at sulzite i supolite.
Cenite v Bulgariq sa izklu4itelno visoki-drehite naprimer, edni dunki 50lv sus zaplata 300lv na mesec-trudno se jivee.tuka zaplatite sa ot 2500 dolara nagore.hranata da ne govorim,a i kato si pomislq o6te kolko 6te se vdigat cenite lo6o mi stava
sled vsi4ko koeto kazah do sega sigurno ve4e si mislite 4e mrazq bg ... ne e taka prosto,vsi4ki priqteli sa tam i dosta sulzi sum izplakala kogato trugvah.do sega ne sum se pribirala - 2 leta prekarah tuk i nqmam turpenie da si otida tova lqto LIPSVA MI BULGARIQ kolkoto i prosta6tina da ima

AnTiBuLLsHiTs
11-18-2007, 09:31
Идеята е че България трябва да се оправи някога..Но с годините осъзнавам, че това време се отдалечава все повече и повече.. :neutral:
Ще се постарая да изкарам висшето си в България, но не гарантирам, че ще остана тук. :cry: Колкото и да е грозно и глупаво и аз мисля да замина за чужбина, тук просто няма никъв' напредък само деградация. Което е много жалко, защото нашата страна има потенциал, но нямаме съзнание. ](*,) :neutral: :cry:

n_ef_er_ti_ti_
01-03-2008, 20:26
Аз съм си от България. Имам огромен брой познати, близки, които са заминали. Всеки поради различни причини, но с една обща цел - по-добър живот. Защо са заминали? Най-вероятно заради абсолютната безперспективност, която е завладяла не само страната, но и почти всеки българин. Идват европейците и питат: "В каква посока се е насочила държавата? Кой отрасъл ще бъде нейният водещ?" Мълчание съчетано с незнание. Към какво се стреми правителството, което принципно трябва да дърпа страната напред? Да не би да е към някой отрасъл или туризма? Към нищо, което ще е от полза за цялата държава. Те се стремят към лични облаги и никакви за обществото. Народа чака от тях промяна. Но той самия променя ли се? Всеки се стреми да постигне по- добър стандарт за своето семейство. По-смелите минават границата и си опитват късмета в чужбина. Но не всички успяват. В Италия, за тази година, има средно по 3 загинали работници на ден. Другите, които успеят, остават в чужбина. Те виждат как е устроен живота там и те трябва да се връщат, за да могат да помогнат на държавата си да постигне стандарта, в който са живели. Само хората зад граница имат цел, която искат да постигнат. Другите, които остават, се превръщат във "вълци", като политиците, и само грабят за себе си, но нищо не създават за общността. Те само съществуват и мислят ден за ден. Нямат дългосрочни инициативи и стремежи като хората зад граница. От тях ли да се очаква да променят държавата? Или всеки да очаква от себе си да допринесе за общото благо? Японците са станали световна сила благодарение на завърналите се поданици, които дръпнали страната светлинни години напред. И нашите съграждани излизат извън граница, но трябва да се върнат. Само те могат да помогнат на държавата. Аз бих излязла извън граница само за учене или за да си подсигуря бъдещето в България. Искам да живея тук и да работя.

WoCK
01-03-2008, 21:50
България определено загива и скоро няа да се орпави... :evil:

01-13-2008, 01:31
ем начи моето мнение е следното : Хората които обичат България може и са готови да мизерстват зашото ф българия колкото и да учиш тя нема се промени за тфа че ти си зел двоийно висше образование така че колкото и да ти е трудно да напуснеш българия трябва защото тая държава няма да те издържа цял живот.хората които мислят за бъдещето си и да са добре просто я напускат колкото и да е неприятно

аз също не съм тук по свое желание не може би съм незнам от една страна неисках да идвам шот съм в такава възраст че сичко ми се отразява тоста тежко ( или поне аз така мисля ) и просто наще решиха че аз няма да съм зле като порасна и доидоха тук само и единствено заради мен за да не съм аз зле после . шот и на тях не им е приятно да търкат подове цял ден и да бягат от работа на работа обаче...

01-14-2008, 07:46
^^^^ Тфа горното мнение е просто страшно БРАО НЕЖНО така си е ма немоем да се бъркаме в живота на нникои ако родителите ви са достатачно умни за да помислят за ващо бъдеще дали ше чистите некфи кенефи или ше сте някаде ф офис тфа зависи почти и изцяло от родителите ви .......... :? А нежно, Супер яко си го написала тфа и нарао верно може да накара човек да :cry: начи ти са си си още в БГ и не си била никаде др да живееш така ли ?
Ами ако е така ти пожелавам успех и много много спокоен живот в новата държава. ( а тя коя е :D )

01-14-2008, 15:56
Ох в Испания изобщо не приемат чужденци за което мое да ти е малко по кофти както на мен шото в една тема бях казала че ме бяха нарекли Български боклук шото някои им кае че е лошо ф Бг и за тях си боклук бях супер в депресия ма само едно щи кажа изобщо да не ти пука кфо говорят даже треа да ти е кеф и треа да се гордееш че си българка... Трудно е ама ше се справиш :wink: :wink: :wink: :) :) :)
Тфа за работата е вярно ама аз доколкото познавам повечето БГ колежки на маика ми и баща ми и са с по две висши ( тфа стаа въпрос за 80 % от тия хора ) които са с две висши и работят в Некаф тъп офис като монтьори и копат трабите в центъра..Обичам Бг обаче просто образованието не е на НИКАКВО ниво наще и най вече за тфа се принудиха да излязат извън БГ шото бъдеще няма ! :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: 8-[ 8-[ ](*,) ](*,) ](*,) :-# :-# :-# [-(

air_J
01-14-2008, 16:59
Ох в Испания изобщо не приемат чужденци за което мое да ти е малко по кофти както на мен шото в една тема бях казала че ме бяха нарекли Български боклук шото някои им кае че е лошо ф Бг и за тях си боклук бях супер в депресия ма само едно щи кажа изобщо да не ти пука кфо говорят даже треа да ти е кеф и треа да се гордееш че си българка... Трудно е ама ше се справиш :wink: :wink: :wink: :) :) :)
Тфа за работата е вярно ама аз доколкото познавам повечето БГ колежки на маика ми и баща ми и са с по две висши ( тфа стаа въпрос за 80 % от тия хора ) които са с две висши и работят в Некаф тъп офис като монтьори и копат трабите в центъра..Обичам Бг обаче просто образованието не е на НИКАКВО ниво наще и най вече за тфа се принудиха да излязат извън БГ шото бъдеще няма ! :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: 8-[ 8-[ ](*,) ](*,) ](*,) :-# :-# :-# [-(
Признавам си, че почти нищо не разбрах от поста ти (вероятно трябва да ходиш по-често на някое от българските училища в Испания), но трябва да ти кажа, че точно в Испания приемат доста добре чужденците - говоря от личен опит. =D>

01-15-2008, 07:55
Ох в Испания изобщо не приемат чужденци за което мое да ти е малко по кофти както на мен шото в една тема бях казала че ме бяха нарекли Български боклук шото някои им кае че е лошо ф Бг и за тях си боклук бях супер в депресия ма само едно щи кажа изобщо да не ти пука кфо говорят даже треа да ти е кеф и треа да се гордееш че си българка... Трудно е ама ше се справиш :wink: :wink: :wink: :) :) :)
Тфа за работата е вярно ама аз доколкото познавам повечето БГ колежки на маика ми и баща ми и са с по две висши ( тфа стаа въпрос за 80 % от тия хора ) които са с две висши и работят в Некаф тъп офис като монтьори и копат трабите в центъра..Обичам Бг обаче просто образованието не е на НИКАКВО ниво наще и най вече за тфа се принудиха да излязат извън БГ шото бъдеще няма ! :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: 8-[ 8-[ ](*,) ](*,) ](*,) :-# :-# :-# [-(

Ам някаде да видя да съм казала че съм от Испания ? :? :?
Пък и +тфа не виждам кфо има да не му разбереш.Начи на кратко се ОПИТАХ :wink: да кажа както НеЖно каза че извн България се развиваш а В българия седиш и тъпчеш.Също така казах че поечето от колежките на маика ми и баща ми в България са завършили с Две висши по няква специалност ама работа няма и работят ф некои задръстен офис за по 200 300 лева. Нешо др да не разбра ?


Признавам си, че почти нищо не разбрах от поста ти (вероятно трябва да ходиш по-често на някое от българските училища в Испания), но трябва да ти кажа, че точно в Испания приемат доста добре чужденците - говоря от личен опит. =D>

dreamworldz
05-05-2015, 10:17
Работата е че нр само българската култура загива а културата като важен фактор на който да държим като явление изчезва няма го това светоусещане от световната вълна от идеи в настъпващите еволюционни перспективи на политическата агенда възможно е и дори да прекрачим тоя праг който е всъщност в основата си разделящ фактор немога да го схвана тва националистическо мислене българия била загинала смесили сме се еми нормално докога ще се разделяме на такива онакива българи узбекистанци крайно време е да се надрастнат тия разбирания границите винаги са били политическо управленско понятие важно за нас в моменъа трябва да е перспектива за бъдеще където ще работим по малко за заслугата повече за удоволствие и всякакви личностни търкания в тея отношения да се изкоренят есеки трябва сравнително лесно да преминава през живота а не да ходиш като гламав при разни съмнителни работодатели лешпери селяни стабилни материалисти без идея за духовното развитие потънали в сянката на дълбокия селяндуршки маскиран манталитет жертви на културата си е държите на миналото толкова много а самата концепция е въз основата си такава че погледа е насочен там откъдето идвате докато ърябеа да е обратно накадето отиваме ...

haritov
05-07-2015, 05:29
Работата е че нр само българската култура загива а културата като важен фактор на който да държим като явление изчезва няма го това светоусещане от световната вълна от идеи в настъпващите еволюционни перспективи на политическата агенда възможно е и дори да прекрачим тоя праг който е всъщност в основата си разделящ фактор немога да го схвана тва националистическо мислене българия била загинала смесили сме се еми нормално докога ще се разделяме на такива онакива българи узбекистанци крайно време е да се надрастнат тия разбирания границите винаги са били политическо управленско понятие важно за нас в моменъа трябва да е перспектива за бъдеще където ще работим по малко за заслугата повече за удоволствие и всякакви личностни търкания в тея отношения да се изкоренят есеки трябва сравнително лесно да преминава през живота а не да ходиш като гламав при разни съмнителни работодатели лешпери селяни стабилни материалисти без идея за духовното развитие потънали в сянката на дълбокия селяндуршки маскиран манталитет жертви на културата си е държите на миналото толкова много а самата концепция е въз основата си такава че погледа е насочен там откъдето идвате докато ърябеа да е обратно накадето отиваме ...

българската култура не загива половината свят пише на Кирилица да не говорим за японския хит брала мома къпини

народа ни загива липсват цели поколения поколения които разсъждават като глупаци
лошото е че много от хората са с робско мислене и просто бягат в чужбина
с бягане не става ако искаме да се оправим трябва да стоим тук и да изметем стъпалата от горното към долното


хора които са избягали в чужбина и нямат намерение да се върнат да не ми говорят за държавата и народа

golemiq_korab_minava
05-07-2015, 06:38
харитов, а хората, които стоят тук и се подчиняват на статуквото кво правят? само ревът и робуват.

haritov
05-07-2015, 21:28
аз не рева и не робувам
и не се подчинявам това че виждаш само тези неща всъщност е мой проблем

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 06:49
аз не рева и не робувам
и не се подчинявам това че виждаш само тези неща всъщност е мой проблем

Всеки данък, който плащаш отива в джоба на Пеевски.

haritov
05-08-2015, 06:54
Всеки данък, който плащаш отива в джоба на Пеевски.

тук ме накара да се усмихна като разбрах че плащам данъци :D

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 11:13
а като не плащаш пък с какво помагаш на болници и тнт?

Аз мисля, че няма междинно положение?

На какво се надяваме? С приказки на сам на там не става..

haritov
05-08-2015, 16:05
а като не плащаш пък с какво помагаш на болници и тнт?

Аз мисля, че няма междинно положение?

На какво се надяваме? С приказки на сам на там не става..


кой ти каза че приказвам само? просто не търся публичност

а с какво ми помагат болниците?

като ида в спешното да ми кажат купи си абоката и банката ние ще ти сложим

сори ама това и сам ще го направя

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 16:31
Вярно като нямаш връзки е мъчно, но все пак ти помагат и който е здравно осигорен му се оказва спешно. Плаща се, но ако не се плащаше съвсем пък нямаше да има с какво да се издърждат болниците. И не са единствено болниците.

Разкажи какво може да прави един обикновен човек в тази държава? При положение, че иска да води нормален живот и да се развива? Кажи, защото аз вече започвам сериозно да се съмнявам, че има някаква недежда това общество да се вкара в правия път.

haritov
05-08-2015, 16:46
Вярно като нямаш връзки е мъчно, но все пак ти помагат и който е здравно осигорен му се оказва спешно. Плаща се, но ако не се плащаше съвсем пък нямаше да има с какво да се издърждат болниците. И не са единствено болниците.

Разкажи какво може да прави един обикновен човек в тази държава? При положение, че иска да води нормален живот и да се развива? Кажи, защото аз вече започвам сериозно да се съмнявам, че има някаква недежда това общество да се вкара в правия път.
аз връзки имам ама това ли е начина така ли трябва да бъде?

на другите ти въпроси директно ти казвам не ме вкарвай във филма

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 17:14
ми естествено, че не е нормално да бъде така.. и който няма вързки какво да прави? Тогава и ти недей да вкараваш във филма българи извън границите като нямаш какво да им кажеш, какво да правят. ... ти в момента им казваш - останете, мизерствайте тук за благото на никой..

haritov
05-08-2015, 17:16
ми естествено, че не е нормално да бъде така.. и който няма вързки какво да прави? Тогава и ти недей да вкараваш във филма българи извън границите като нямаш какво да им кажеш, какво да правят. ... ти в момента им казваш - останете, мизерствайте тук за благото на никой..

такива като тебе ще мизерстват други ще опитат да променят нещата

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 17:40
Ми стани политик, ще гласувам за теб.

И си в грешка, че такива като мен ще мизерстват. По-скоро, пенсионерите ще мизерстват.

haritov
05-08-2015, 17:52
Ми стани политик, ще гласувам за теб.

И си в грешка, че такива като мен ще мизерстват. По-скоро, пенсионерите ще мизерстват.

според теб политици ли ни трябват?

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 18:07
според теб политици ли ни трябват?

не ни ли трябват? Който държи властта, той определя играта. Още ли не си го разбрал? Медийте мойто момче, медийте. Без тях нищо не можеш да разпространиш по-нависоко. Добре е да вярваме в добротата на хората, но попове има колкото си искаш и сега. Но най-лошото е, че ние като малка държава сме напълно зависими от капитализма наложен в света. И за това ако целиш някаква промяна се насочи към някъде още по-нависоко.

haritov
05-08-2015, 18:13
не ни ли трябват? Който държи властта, той определя играта. Още ли не си го разбрал? Медийте мойто момче, медийте. Без тях нищо не можеш да разпространиш по-нависоко. Добре е да вярваме в добротата на хората, но попове има колкото си искаш и сега. Но най-лошото е, че ние като малка държава сме напълно зависими от капитализма наложен в света. И за това ако целиш някаква промяна се насочи към някъде още по-нависоко.

не мойто момче друго ни трябва

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 18:24
ти май не разбра какво искам да ти кажа


да примем че ни трябва нещо.

тва нещо как ще го разпространиш на 7 милиона души?

haritov
05-08-2015, 18:31
ти май не разбра какво искам да ти кажа


да примем че ни трябва нещо.

тва нещо как ще го разпространиш на 7 милиона души?

ти си говориш твои си работи които въобще нямат нищо общо с коментари ми и си мислиш че ти обръщам внимание и продължаваш да си говориш

golemiq_korab_minava
05-08-2015, 18:37
еми гледай си твоите работи и със здраве :)

DarkTemplar
05-08-2015, 19:52
KLETA MAJKA BALGARIQ

bomar00
05-09-2015, 09:50
То и аз като почна работа се махам от балгариа какво има в тази държава нищо има цигани.

По-добре всички да се махаме от балгариа и да я прекръстят на Манголонандия :Д

haritov
05-09-2015, 10:02
То и аз като почна работа се махам от балгариа какво има в тази държава нищо има цигани.

По-добре всички да се махаме от балгариа и да я прекръстят на Манголонандия :Д

корабе ей за това говоря сега разбираш ли какво ни е нужно

golemiq_korab_minava
05-09-2015, 13:04
не... процеса не можеш да го спреш ей така..

haritov
05-09-2015, 17:56
не... процеса не можеш да го спреш ей така..

виж му правописа имаме нужда да се оправи народа

golemiq_korab_minava
05-09-2015, 20:49
мрън мрън мрън, оправи го

BlauMeise
05-09-2015, 23:01
Нищо не можеш да оправиш. Каквото е тръгнало, майната му, то ще стане. Тема от 2004 г. актуална на квадрат!

shso
05-17-2015, 21:30
И на мен ми става адски кофти като виждам как постепенно младите в България се насочват към чужбина , но никой не го прави от кеф нали така ? Моята майка вече от доста време е в чужбина и работи там , защото просто тук парите не стигат .. да не говорим , че освен заплатите , нито образованието , нито здравеопазването ни струват .. Хората са станали толкова озлобени и безмилостни един към друг .. Не искам да живея в мизерия и да се чудя как да свържа двата края , докато нашите управляващи си пълнят гушите с пари и не ги вълнува какво се случва с народа . Не искам да гледам как родителите ми след време ще живеят в пълна бедност и пенсията им едва ще стига за лекарства.. За жалост тук няма шанс за развитие .. Ние младите , сме поредните българи , които заминаваме въпреки , че искаме да живеем тук . Това обаче няма как да стане , докато нашите управляващи не се осъзнаят .. където и да сме винаги ще си обичаме онази нашата България , но онази България на дедите ни , онази на детството ни , онази България на илюзиите ни . Не онази на господата мутри и тези от депутатите, които стоят зад тях. Ако някой ден замина родината определено ще ми липсва , но НЕ и държавата , ако изобщо може да се нарече държава. Просто за сега не виждам добро бъдеще за младите хора в България , силно се надявам да не е така. Страхувам се много ясно , защото не се знае в чужбина къде ще попаднеш , не се знае дали ще издържим на носталгията към близките ни и родното място .. но повече се страхувам от мизерията , която ме очаква , ако остана тук. Иначе , както вече казах , силно се надявам нещата да се променят. Крайно време е народа да се СЪБУДИ и да се опитаме да променим нещо , защото не можем вечно да разчитаме на емигрирането!

haritov
05-20-2015, 06:01
от 100 емигранти колко ли са щастливи в чужбина

Неймар
05-20-2015, 06:30
bg e typa dyrjava be stupid boy koi 6te ostane v bg

BlauMeise
05-20-2015, 11:03
от 100 емигранти колко ли са щастливи в чужбина

Гарантирам ти 99%, са намерили, това което търсят, обаче колко от тях са щастливи, това е друг въпрос!!!
Нали знаеш, че щастието е нещо относително. За мен щастие може да бъде да спя под открито небе, а за теб например притежанието на цял милион да те прави нещастен - т. е. да искаш поне 3 пъти повече, нали?

golemiq_korab_minava
05-20-2015, 15:44
Гарантирам ти 99%, са намерили, това което търсят, обаче колко от тях са щастливи, това е друг въпрос!!!


тук пък как го реши?

Неймар
05-20-2015, 17:05
България загиваМодерирано от swords1010
Т.7 от правилника!

a dano mili4yk ama nadali

NomNomNom
05-20-2015, 21:25
Много сте сантиментални, не разбирам каква разликата дали си си в България или другаде :д

golemiq_korab_minava
05-21-2015, 17:03
Много сте сантиментални, не разбирам каква разликата дали си си в България или другаде :д

или в циганската махала

haritov
05-21-2015, 20:11
Гарантирам ти 99%, са намерили, това което търсят, обаче колко от тях са щастливи, това е друг въпрос!!!
Нали знаеш, че щастието е нещо относително. За мен щастие може да бъде да спя под открито небе, а за теб например притежанието на цял милион да те прави нещастен - т. е. да искаш поне 3 пъти повече, нали?

не ми се прави на философ

рядко са тия дето са щастливи в чужбина


Много сте сантиментални, не разбирам каква разликата дали си си в България или другаде :д

ако мислиш само за собствения си задник е възможно да е никаква

за мен бягството не е решение

ама вече всеки мисли само за себе си

жалък народ сме вече

dreamwalker
05-23-2015, 11:04
Достатъчно.

lunacy
05-23-2015, 17:15
а3

NomNomNom
05-31-2015, 14:55
ако мислиш само за собствения си задник е възможно да е никаква

за мен бягството не е решение

ама вече всеки мисли само за себе си

жалък народ сме вече

Бягство от какво, защо като си роден в една държава трябва да си стоиш в нея?
С какво си длъжен?

haritov
05-31-2015, 16:48
Бягство от какво, защо като си роден в една държава трябва да си стоиш в нея?
С какво си длъжен?

Ти си човек без ценностна система за да го кажеш това

Всички бягат в чужбина щото било хубаво но там не е било винаги хубаво

Иначе има един дълг към родината

Сега ако се имаш за един образован човек кажи ми защо го има този дълг

golemiq_korab_minava
05-31-2015, 17:46
Харитов, вкарваш се в страшни паронични филми. Никой няма за дълг да стои на място, което не харесва.

haritov
05-31-2015, 18:47
Харитов, вкарваш се в страшни паронични филми. Никой няма за дълг да стои на място, което не харесва.

ами дай да направим така че да ни хареса

това да бягат от държава на държава е достойно за циганите тях така ги е запомнила историята

и ние ли като тях да ставаме

NomNomNom
05-31-2015, 19:11
Ти си човек без ценностна система за да го кажеш това

Всички бягат в чужбина щото било хубаво но там не е било винаги хубаво

Иначе има един дълг към родината

Сега ако се имаш за един образован човек кажи ми защо го има този дълг

Ама ти не разбираш, че не всички бягат , защото се отричат от България и защото тук е лошо :д
И не на всекиго щастието се определя в зависимост от това дали си е в родината или не :д
На мен ми е добре навсякъде, където имам подслон, хубава храна, сигурност тип - че няма някой да ме пребие на улицата, ако изляза .
Дали ще е България, дали ще е Румъния, или Франция, какво значение има, за какъв дълг говориш :д

Тъкмо пиша поста, пуснала съм euronews ( някаква телевизия ) и пуснаха реклама на България :д

Нека да нямам ценностна система, ти имай и не излизай цял живот от страната. :д

golemiq_korab_minava
05-31-2015, 19:19
ами дай да направим така че да ни хареса

това да бягат от държава на държава е достойно за циганите тях така ги е запомнила историята

и ние ли като тях да ставаме
А, на който просто не му харесват сънародниците ?

Или пък не вижда как и какво може да промени, защото е най-обикновен човек и не иска децата му да отрасат в гадна среда? Кво прави? Пали се пред парламента ли?

SHPAIdURmeN
05-31-2015, 20:05
Някво, битката на скорпионите, хаха :D

haritov
05-31-2015, 21:04
А, на който просто не му харесват сънародниците ?

Или пък не вижда как и какво може да промени, защото е най-обикновен човек и не иска децата му да отрасат в гадна среда? Кво прави? Пали се пред парламента ли?
мхм в чужбина дето и да иде ще го харесат и детето му няма да е пришалец

иначе съм прав всеки мисли сам за себе си и този ти пост го показва

golemiq_korab_minava
05-31-2015, 21:55
Ами за какво да мислят? За чалгарите ли? Защото на последък само чалгари се срещат навсякъде.
Значи викаш да седи човек при чалгарите? Жалко, но истината вече е такава. Гледайте какво ще стане след още 10 години в тази държава и вече връщане назад няма. 1 процент интелигенция.

golemiq_korab_minava
05-31-2015, 21:58
мхм в чужбина дето и да иде ще го харесат и детето му няма да е пришалец

и мисли сам за себе си и този ти пост го показвиначе съм прав всека

Представи си, че ни ти харесва самия манталитет. Да виждаш как хората бездействат и в същото време ти да се правиш на реолюционер патриот.

golemiq_korab_minava
05-31-2015, 21:59
За кво умряха толкова хора, за продажното робско население.

haritov
05-31-2015, 22:11
За кво умряха толкова хора, за продажното робско население.

заради последните ти 3 кометара се правя на патриот и какъв ли не за да премахна този манталитет

даже както виждаш не съм и сам просто има хора дето се оплакват във форумите

и те не умряха за да си тръгнем


щом смяташ че сме продажно робско населиение значи и в теб има проблем

аз знам що за народ сме и никога няма да каже че сме продажно робско население но явно ти не знаеш какви сме

golemiq_korab_minava
06-01-2015, 06:43
Да, като стане някакъв проблем и всеки се затваря в къщата си, вместо да излиза. Не можем да се организираме. За това казах ''робско''. Продажно, защото нямаме един политик, който не слугува, всеки гледа материалното.
Та, добре. За последен път питам, какъв е смисълът да останеш в черупката си, или да избягаш навън?

А като гледам студентите за какво става въпрос, като гледам бъдещетето поколение на какво прилича...

haritov
06-01-2015, 19:08
Да, като стане някакъв проблем и всеки се затваря в къщата си, вместо да излиза. Не можем да се организираме. За това казах ''робско''. Продажно, защото нямаме един политик, който не слугува, всеки гледа материалното.
Та, добре. За последен път питам, какъв е смисълът да останеш в черупката си, или да избягаш навън?

А като гледам студентите за какво става въпрос, като гледам бъдещетето поколение на какво прилича...

ако дойда да живея у вас и започна да руша всичко ще се инесеш ли от дома си?

golemiq_korab_minava
06-01-2015, 20:00
не вникваш в смисъла

haritov
06-01-2015, 21:36
не вникваш в смисъла

ти също