PDA

View Full Version : KLIZMA



....~~~.....
02-02-2005, 20:35
abe....moje li nqkoi da mi obqsni kakvo to4no predstavlqva klizmata :oops: seriozno pitam.....i ako moje da mi kajete kak se pravi.. :oops: :oops: :oops: :?:

SaD^GiRl
02-02-2005, 20:44
hehe.... :D kakva tema samo:}
Mi kakvo da ti kaja.Kazvali sa mi 4e e adski gadno.Barkat ti s Trabi4ka v dupeto i .........ot tam na tataka ne mi e mn qsno.Nqkoi trqbva da me dopalni :wink:

vladboy
02-02-2005, 21:23
Ми... ууу чаки че гадно... с една помпичка си промиваш да речем дупето и червата (най-често, ако имаш запек) като вкарваш водичка... айде стига, че не е много приятно :? :roll:

angelski_o4i
02-02-2005, 21:25
mi do kolkoto sam 4uvala e s nqkav raztvor(podobno na sapuneniq),no ne sam sigurna.
ZA 6TASTIE NE SA MI PRAVILI!!!!!!!!!1 :lol: :D :D

няма.мир.за.грозните
02-02-2005, 21:29
ми да
вкарват ти една тръба в задника
и със сапунен разтвор ти промиват дупето,и червата хахахахаха
възбуждам се :twisted: :twisted: :twisted:

nar
02-02-2005, 22:57
imam podozrenie,4e ne prosto taka pita6.mozhe bi nqkoi ti kaza,4e trq da pravi6 klizmata predi analen sex? po-dobre nedei,za6toto posle edva li poiska6 sexa. :D

DJ|DarkNeZz
02-02-2005, 23:25
Отново 1 жестока тема треапач (тука само бисери ми се мяркат).
За такива неприятни вапроси се пита личния лекар.
А и да сапунен разтвор , черва > е такива термини от гнусологията!

02-03-2005, 17:25
imam podozrenie,4e ne prosto taka pita6.mozhe bi nqkoi ti kaza,4e trq da pravi6 klizmata predi analen sex? po-dobre nedei,za6toto posle edva li poiska6 sexa. :D

чш, не давай такива съвети на момичето, време е и българките да придобият култура на аналния секс. Колкото и да се внимава винаги може да се изкарат лайна! Затова мили дами ориентирайте се както момичето е направило, и почвайте да си правите клизми преди анален секс. Естествено не непосредствено преди секса. Очаква се, че имате представа кога ще ви го наденат анално, така че - ПРОМИВАЙТЕ СИ ДУПАРИТЕ!

Така ще е много по-приатно и за 2-те страни.
Щото дори да не се изкарат лайна, често замирисва. Да не говорим че има и малка вероятност члена на мъжа да се инфектира. (Особено ако не се измие добре след анален секс)


Та, мило ми девойче стартирало темата, вече ти обясниха какво е клизма. Няма нишо страшно. След като ще ти бъркат с КУР в ГЪЗА, една тръбичка няма да ти е проблем, а и на много дами им е супер приятно да си правят клизма. Деиства отпускащо и после се чувстваш супер чиста и не се притесняващ че може да се насереш ако ще и цял взвод да те мине отзад.

tedo_davis
02-03-2005, 17:37
Ufff znam 4e mai ti zaviraha neshto v "D"-to i pompat.

nar
02-03-2005, 17:55
to gnikf! prosto ne ni razbral.ne i prepora4ah klizmata predi analen sex ne za6toto spored men po-dobre da go pravi6 mrasna,a za6toto pri klizmata se polu4ava draznene i analen sex stava nepriqten i boleznen.i osven tova sled klizmata o6te po-lesno da izseri6 :oops: ako iska6 da znae6, tova pravqt po drug na4in.parvoto-trq da poseti6 toaletnata.posle- svalq6 raspraskva4ka na du6a i prez nqkolko minuti napravqva6 struqta vav gaza,rastqgaiki go malko.tova e dostata4no.za da izbqgna napadkite 6te ti kazha,ne az go izmislih.

02-04-2005, 00:55
to gnikf! prosto ne ni razbral.ne i prepora4ah klizmata predi analen sex ne za6toto spored men po-dobre da go pravi6 mrasna,a za6toto pri klizmata se polu4ava draznene i analen sex stava nepriqten i boleznen.i osven tova sled klizmata o6te po-lesno da izseri6 :oops: ako iska6 da znae6, tova pravqt po drug na4in.parvoto-trq da poseti6 toaletnata.posle- svalq6 raspraskva4ka na du6a i prez nqkolko minuti napravqva6 struqta vav gaza,rastqgaiki go malko.tova e dostata4no.za da izbqgna napadkite 6te ti kazha,ne az go izmislih.


глупости приказваш жено
Обясни ми, какво ще изсереш след клизма? При клизмата заедно с водата изтичат всички нечистотии от дебелото черво. За да се образуват отново лайна трябва да минат часове и да си яла.

Относно глупостите за душа, пишката те пронизва 15-20см навътре в анала, колко от тях си мислиш, че ще можеш да изчистиш с душа? Освен ако не си го пъхнеш целия в гъза.

Аре жени такива, мислете преди да пишете и не давайте неадекватни съвети на младите момичета, които искат да почнат да се ебат анално, както си трябва!

Никво гъзно ебане за теб nar, колкото и да ми се молиш, НЕ!

ISSP
02-04-2005, 06:42
Ми... ууу чаки че гадно... с една помпичка си промиваш да речем дупето и червата (най-често, ако имаш запек) като вкарваш водичка... айде стига, че не е много приятно :? :roll:
Ми да Талива въпроси са за здравния форум...хахаха :lol:

LiL_Juliete
02-04-2005, 10:33
e sama se ubejdavash no kakvoti i da e ne go pravi prosto za udovolstvieto na edakoisi det ti iska dupeto :) chuvash li

DJ|DarkNeZz
02-04-2005, 11:57
Хайде НЕ!

Клизмите се използуват за очистване на дебелото черво от задържани фекали в него /това е очистителна клизма/, за въвеждане на лекарствени средства /това е т.н. медикаментозна клизма/, за вкарване на хранителни вещества /хранителна клизма/, за промиване на дебелото черво /промивна клизма/.

Най-често се прилагат очистителните клизми, обикновено когато болният страда от упорит запек или не може да се изхожда нормално поради една или друга причина. В много случаи е противопоказано да се извършва очистителна клизма: при възпалителни процеси в областта на ануса и дебелите черва, остър апендицит, стомашни или чревни кръвоизливи, кървящи хемороиди. Течността, която се вкарва в дебелото черво с клизмата оказва механично, химично и топлинно действие, като от една страна усилва перисталтиката на червата, а от друга страна размеква фекалите и улеснява тяхното изхождане.

За очистителна клизма при възрастни се взема 1 до 1,5 литра вода, за кърмачета 30-50 милилитра, за деца от 1 до 5 години - 150-300 милилитра, за деца от 6 до 14 години - 300-500 милилитра. Във водата може да се разтвори сода-бикарбонат или обикновен сапун. Температурата на течността трябва да бъде 37-40С.

Течността се поставя в иригатор /съд, от който излиза тънък маркуч с различна дължина/. В зависимост от височината, на която се закрепва иригаторът се определя и налягането, с което течността постъпва в червата. Обикновено тази височина е 1,5 метра. Болният заема странично легнало положение с леко свит крак, притиснат към корема. Обслужващият намазва закрепения на края на маркуча наконечник с вазелин. С едната си ръка той разтваря глутеусите, а с другата с въртеливи движения въвежда наконечника в ректума на дълбочина 10-12 см. След това течността се пуска чрез кранчето на иригатора. По време на нейното вкарване болният се подканва да диша дълбоко, за да се отпуснат коремните стени и течността безпрепятствено да изпълни дебелите черва. Кранчето се затваря преди да е изтекло цялото количество течност, за да се предотврати навлизането на въздух в червата. След изтичането на течността от иригатора наконечникът се изважда.

Болният се подканва да задържи течността наймалко 10 минути. След това му се дава подлога, а след изхождането му се прави тоалет на седалището и ануса.

kurabiika
02-05-2005, 16:37
na4i vkarvat ti edna trubi4ka v anusa puskat topla te4nost(voda i sapun) i vsi4ko 6to e imalo vutre si izliza ;) ne boli i posle se 4uvstva6 lek kato perce

CRaZy_IKT
02-05-2005, 17:31
Хайде НЕ!

Клизмите се използуват за очистване на дебелото черво от задържани фекали в него /това е очистителна клизма/, за въвеждане на лекарствени средства /това е т.н. медикаментозна клизма/, за вкарване на хранителни вещества /хранителна клизма/, за промиване на дебелото черво /промивна клизма/.

Най-често се прилагат очистителните клизми, обикновено когато болният страда от упорит запек или не може да се изхожда нормално поради една или друга причина. В много случаи е противопоказано да се извършва очистителна клизма: при възпалителни процеси в областта на ануса и дебелите черва, остър апендицит, стомашни или чревни кръвоизливи, кървящи хемороиди. Течността, която се вкарва в дебелото черво с клизмата оказва механично, химично и топлинно действие, като от една страна усилва перисталтиката на червата, а от друга страна размеква фекалите и улеснява тяхното изхождане.

За очистителна клизма при възрастни се взема 1 до 1,5 литра вода, за кърмачета 30-50 милилитра, за деца от 1 до 5 години - 150-300 милилитра, за деца от 6 до 14 години - 300-500 милилитра. Във водата може да се разтвори сода-бикарбонат или обикновен сапун. Температурата на течността трябва да бъде 37-40С.

Течността се поставя в иригатор /съд, от който излиза тънък маркуч с различна дължина/. В зависимост от височината, на която се закрепва иригаторът се определя и налягането, с което течността постъпва в червата. Обикновено тази височина е 1,5 метра. Болният заема странично легнало положение с леко свит крак, притиснат към корема. Обслужващият намазва закрепения на края на маркуча наконечник с вазелин. С едната си ръка той разтваря глутеусите, а с другата с въртеливи движения въвежда наконечника в ректума на дълбочина 10-12 см. След това течността се пуска чрез кранчето на иригатора. По време на нейното вкарване болният се подканва да диша дълбоко, за да се отпуснат коремните стени и течността безпрепятствено да изпълни дебелите черва. Кранчето се затваря преди да е изтекло цялото количество течност, за да се предотврати навлизането на въздух в червата. След изтичането на течността от иригатора наконечникът се изважда.

Болният се подканва да задържи течността наймалко 10 минути. След това му се дава подлога, а след изхождането му се прави тоалет на седалището и ануса.
EXE PROFESORE!!!EI GOTIN KVO E TVA BE-CQL UCHEBNIK ZA KLIZMA NAPISA!!!XAXAXA AIDE DA SE VIDIM NQKOI PYT CHE MAI IMAM PROBLEM S BYBREKA-NE ME SLUSHA IZLIZA DO 12 CHASA PREZ NOSHTA NAVYN!!!!=) :lol: :lol: :lol:

tayna_mayna13
06-29-2007, 14:40
ami i na men sa mi pravili 2 puti 6tot 3 klas lejah v bolnica.. - burkat ti s trubi4ka v zadnika i kato q izkarat lainata ti izlizat ot guza kat raketa.. :-D ama seriozno ti kazvam ii e mn gadnoo

06-29-2007, 15:20
Да...това е за прочистване или за ослабване...Това че някой мислят само за секс си е техен проблем.

spiderka
06-29-2007, 20:15
az moga da sudeistvam-da si napravi6 klizma e obiknoveno predi analen sex ili kogato ima6 zapek i predstavlqva kak ti burkat s edna trubi4ka v dupeto i 4rez nqkaf si tam ligav raztvor ti promivat 4ervoto za da se mahne vsi4ko ot nego (ako shva6ta6 kvo govorq-da ti izvadqt VSI4KO)

sasssaasa
06-30-2007, 16:03
s markucha ot dusha stava idealno !!!ama vodata trq da e topla kolkoto temperaturata na tqloto!!! i posle booi huq v gaza :smt008