PDA

View Full Version : Техно



Master_88
11-23-2005, 13:04
Като почитател на тази музика реших да отбележа кои точно са стиловете и защото само "техно" ми звучи малко общо. Сигурен съм че тук във форума има и други фенове

Ambient


Ambient-а изгрява още през далечната 1990 година, като представители на този стил са Afex Twin, Underworld, D Orb и доста други. След това този стил бързо мутира и се появяват нови под стилове като New Age и други, а представители на New Age са добре известните Orbital.



Break Beat


В далечната 1992 година се забелязва един вариант на Techno-то, който се състои от Hip-Hop семпли. След време този стил минава през различни преобразувания, като започва от Hardcore, Jungle и най на края спира на Drum & Bass. Този стил се състои от Break Beat-ове, а също така и от Jazz и Funk елементи. Братовчедът на Break Beat-а е Trip-Hop-а. Представители на този стил са Голди, Груврайдър и много други величия на електронният звук.



Gabba


По време на едно шоу DJ Rob шокира до смърт неговата публика, като чува познатите Disco звуци. Така се ражда и Gabba музиката с елементи от Disco, като този стил все още се среща в много парчета и всяко от тях може да достигне до 1000 бийта в минута. Gabba е и най-бързия стил в музиката който съществува на земята.



House



Hard House - Бърз House близо до 150 бийта в минута на бас линията, често с скосени нагоре вокали или малко променени гласови звуци. Този подстил се характеризира с къси депресии и много енергични елементи, както в повтарящи стилове, като Minimal.

Tech House - Тек Хаус музиката доста прилича на Техно, което е твърде сексапилно за да бъде Техно. Тек Хауса има ударното повторение на Техното, и еднакво ниво на интензивност, но има повече струни и вокали, което е трудно да се дефинира защото двата стила възникват от почти едно и също място на светът, така че те съществено заемат доста един от друг.

Deep House - Това е още един подстил на Хауса именно Дийп Хауса, който се характеризира с мрачен, сантиментален, гладък звук и както името му подсказва той е дълбок. Дийп Хауса има специфичен ритъм, който може да накара всеки да затанцува.

Vocal House - Вокал Хауса е подстил характерен и изобилстващ с повече вокали и мелодичен звук. Тези вокали винаги са женски, като това му е централната отличителна черта за разлика от другите подстилове на Хаус Музиката.

Disco House - Измисля се Хаус Музика във Англия чиито елементи се състоят от далечната Диско музика през 70-те и 80-те години. Този съвсем свеж стил се популяризира като: Neo Disco или Kinki Disco, както го наричали някой от почитателите му тогава, но в днешно време си остава Диско Хаус.

Acid House - Този стил става известен благодарение на DJ Westbam, Dr. Motte, Sven Vath и други които правят центрове на този стил в Германската столица Берлин. Това става с помощта на клубове като Omen който е собственост на Sven Vath и клуб Trezor.




Minimal


Minimal е стилът, който накара хиляди хора по целият свят да излязат от кожата си и да се разтанцуват в омагьосващият му ритъм. Структурата на този стил е няколко секунден звук, който се повтаря непрекъснато докато не свърши песента. Това е стилът, който извоюва голям напредък, както в създаването на нови парчета така и в слушането му. В България също е един от най-слушаните стилове в електронната музика. Някой типични представители на стилът са: Adam Beyer, Marco Carola, Ade Fenton, Mauro Picotto, Ben Sims, Umek, Henrik B, Chris Liebing, Oliver Ho, James Ruskin, Gaetano Parisio, Jeff Mills, Craig Walsh, Joel Mull, Thomas Krome, Thomas Schumacher, Monika Kruse и още много други.



Neo Techno


Преди години се ражда един нов звук от майсторите на грамофона като Джоуи Белтрам, Джев Милс и много други като Ричи Хотин и Блейк Бакстър. И така след време този звук се разпространявал и от него се поучил стилът Neo Techno.



New Beat


Този стил за времето си е бил голям музикален феномен в Белгия през 1988 година. Благодарение на New Beat-а се създава и почвата на стилът Tekno. Този стил не се комерсиализира и преминава към Rave и Gaba звуци.



Tekno


В началото на 90-те години през 1991 година се ражда и още един нов стил на електронната музика. Този необичаен за времето си стил не се харесвал много, но след време той започвал да се слуша от хората. И така Tekno-то се получава от поредните мутации на електронната музика.



Trance


През 90-те години от 1990 година до 1997 година музиката се променя много. С тази мутация тя добавя много здрав ритъм и звук а това е било голяма рядкост за това време и така излиза и Транс музиката на бял свят.
Трансът комбинира повтарящи се и развиващи мелодии, многочислени слоеве и нишки, за да държи всичко чисто а не безумно повтарящо. Ритъмният удар може да бъде представен в такт 4/4-ти.
Както името подсказва, Транс музиката се цели да бъде Хипнотична, докарвайки слушателите и до променливо състояние на съзнание, като по този начин поделя музикалните корени с религиозна и духовна музика.
Представителите на Транса са много и не могат да се изброят всичките но ето и по-известните от тях: Astral Projection, Sun Project, Electric Universe, Yahel, Psychotic Micro, Penta, Etnica, Shakta, Xerox, Freeman, Infected Mushroom, Luminus, Chakra, Shiva Shidapu, Cyan, Holymen, Deviant Electronics, California Sunshine, Skazi, Psysex, Passenger, Talamasca, Space Tribe и без брой много други.
На последък се появиха доста и Български Транс Формации, като на пример: Gain Reduction, Mana, Abstract, Artanis и други. В България този стил е добре развит в град Пловдив поради причината, че има няколко големи организации насочени в този среда, а те са: Vortex, Evolution, Contact, PsyTech Team и други. Този популярен стил има и доста под-стилове, като някй от тях са:

Psychedelic Trance - Интензивен и емоционален, стремейки се да огъне и манипулира толкова много колкото е възможно. Характериза се с ритъм от 4/4-ти, Психеделик Транса се опитва да използва слоеве звуци и аудио ощипвания вместо мелодии за да докарва стилът, като състояние в слушателят. Текущата редица на Психеделик Транса обхваща много стилове и един от тях е Минимал Техно-то, като конструкции.

Goa Trance - Произлиза от областта Goa в Индия, като по конструкция за него може да се каже че е повтарящ и хипнотичен. Този подстил на Транса се опитва да докара променливо състояние на съзнание и довежда слушателят към психеделично пътуване. Пътищата често използват развиващи мелодични теми, които скачат и се развиват. Темпото настройва активен пулс, като има важен духовен аспект.

Uplifting Trance - Точният превод на Български е Издигващ Транс, като поставя ударение върху заплетена и постоянно развиваща мелодия. Когато човек чуе за този стил веднага се досешта за изпълнители, като: Holymen, Cyan, Shiva Shidapu, Golden Finger, Kintaro и много други.

Progressive Trance - Думата Прогресивен е измамна и често заблуждава използвания член да описва музика, която започва просто с прогреси към мощна кулминация, връщайки се към неговият елементарен пролив за да е възможно за следващата песен да се смесва в него лесно.
Повечето Транс, създаден днес е от Прогресивната природа, с огромни водещи звуци, обширни счупвания и паметни мелодии. Може би най-известните фигури в този стил са: Пол Ван Дайк, Саша, Джон Диглуид, Кристофър Лорънс, които варират техните стилове редовно. Най-важното нещо което ще си спомни в този стил е думата голям.

Ambient Trance - Обкръжаващт или по-известен, като Ambient Trance достига върха си още през 1990 година, като стил е по лек и приспивен, а дълбокият атмосферен звук продължава днес в отбрани групи.

Hard Trance - Обикновено един от тънцуващите Транс жанровете, Хард Транса има ударение на по-твърди, често киселинни звуци. Ритъмът е много силен, и има по-малко ударение на водещите линии и подложките. Но чувството на Трансът е все още там в големите начални звуци и атмосферният звук на специялните ефекти.




Tribal


Tribal-ът се доближава близо до Minimal-а, като Tribal-а е с характерен ритъм и на моменти става по-мелодичен. По онова време той е още непозната на територия между Hardcore и Ambient. В България този стил се слуша и пуска по партита често.

GossipGirl89
11-23-2005, 14:23
BrauS :P

S8K
11-23-2005, 14:49
още един фен...радваме тва че все пак някой се сети да обясни на тъпите чалгари,че това е музиката.... :wink: :wink: :wink: БРАВО :!:

Стеснителната
11-23-2005, 14:55
А тиесто към кои спада :roll: аре те видиме са дали наистина разбираш или само копипеийст знаеш :twisted: ?

Master_88
11-23-2005, 15:28
Стеснителната, не съм тук за да ти доказвам дали разбирам от каквото и да било, още по-малко от техно. Пуснах тази информация за разяснение на почитателите на стила. Ако не ми харесваше тази музика нямаше да се занимавам. А относно Тиесто - на всички е ясно че номер 1 със своите техно и транс парчета. Така че моля ти се ако обичаш не ме изпитвай и не разговярай с мен(ако може) защото имаш навика да се изказваш във всеки един форум дори когато става дума за чалгарски песни така че не мисля че точно ти си пример за истински "разбирач". Ако имаш нещо да ми кажеш или ЛС или е-мейл. Неискам да занимаваме хората с излишни глупости с които целиш за да натрупаш повече мнения, без значение колко смислени и важни са те. Приятна вечер

Стеснителната
11-23-2005, 15:35
Ми всъщност питах защото не знаех и ми беше любопитно. Но повече няма да направя тая грешка да те питам квото и да е ТЕ ЕБА В НАСРАНИЯ КЕЛЕШ ТЪП.

Master_88
11-23-2005, 15:38
Явно ценностната система и богатият речник който притежават не ти стигат да ме компроментираш по интелигентен начин а трябва да си служиме с обиди. Нещо не умееме да си сдържане нервичките а. не избухвай не е полезно. Айде няма да ти отнемам от ценното време което отделяш на изграждане на личност лишена от всякво възпитание етика и норми. Ако не си разбрала написаното дотук ще ти кажа само че: И аз те обичам и ти пожелавам лека вечер :D

tra^la^la
11-23-2005, 15:40
Евалаааааа Master_88 :D Мерси много :D
И аз принципно слушам що годе квото техно ми падне,обаче до сега честно казано не знаех различните стилове(или поне не така)ии...па ся се надявам се зашознах и ми е весело;)
\/

Master_88
11-23-2005, 15:42
Радвам се че съм ви зарадвал с тази тема :)

marusha
11-23-2005, 15:44
bravo pi4...znam 4e ti se kefish na technoto i elektronnata muzika kato cialo.Samo 4e ne razbrah zashto postavi vsi4kite otdelni stilove kato napr. minimal i house pod obsh znamenatel,a imenno techno?ili na men taka mi se e storilo i ne sum razbrala... :roll:
btw niakolko puti sum puskala tema za techno ili drumandbass ama v pove4eto slu4ai si pisha sama v neia i s oshte niakolko 4oveka...dano tfoita da ima po-goliam uspeh :wink:
i stesnitelnata are dushi4ke zlatna da pomul4ish malko,a?I v tia temi deto ne se otnasiat do teb da ne govorish,stava li??Tiesto e shiban pozir...samo tfa moga da kaja az za nego...uvajavah go super mnogo toia 4ovek,revala sum i sum se smiala na par4etata mu oba4e toi za pari i dushata she si prodade...basi glupaka :evil:

Стеснителната
11-23-2005, 15:47
Уеуууее майчицее ще се правиме на ентелегентни алевее въй. Абе професорски, кат ми се правиш на интелигентен гей наебан защо не ми отговори чисто и просто като ти зададох прост въпрос. Ти почна да ми нервничиш в пристъпи на абсолютен спектакъл на твоята очевадно изпълнена до предела с възпитание етика и норми личност. На интелигентни хора винаги отговарям със същото, при тее обаче не виждам това как е възможно, ходи пръво разтовари тая натрупана злоба със една злобарка в банята и тогава ела да проведеш един нормален разговор като човек а не като злобно копеленце без чуство за майтап :x .

Master_88
11-23-2005, 15:49
marusha, това за общият стил е моя грешка. Извинявам се. Радвам се иначе че и ти си към "нашите хора" а именно - техно маняците :D

Master_88
11-23-2005, 15:50
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=22170&highlight=%D1%F2%E5%F1%ED%E8%F2%E5%EB%ED%E0%F2%E0
Специално за Стеснителната

Стеснителната
11-23-2005, 15:50
А за маруше дето ме изпревари - касае ме много темата спокойно, аз такава музика слушам нищо че не разбирам от сухарски класификации на стилове с които някои се правят на разбирачи :D .

Master_88
11-23-2005, 15:52
Незнам дали мен мразят повече или теб но тази тема показва че май теб. Аз никой не съм обидил в този форум даже и на "бе" не говоря на съфорумниците си. Прави си сметка кой е комплексара и кой е интелигентния.

Стеснителната
11-23-2005, 15:52
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=22170&highlight=%D1%F2%E5%F1%ED%E8%F2%E5%EB%ED%E0%F2%E0
Специално за Стеснителната

Ахаха ей дееба заключиха я преди да си сложа снимчицата, жалко за автора , ще остане незадоволен :lol: . Пс мялко осрахме темата ама така става като злобееш.

Стеснителната
11-23-2005, 15:54
Незнам дали мен мразят повече или теб но тази тема показва че май теб. Аз никой не съм обидил в този форум даже и на "бе" не говоря на съфорумниците си. Прави си сметка кой е комплексара и кой е интелигентния.
Мноо ясно че ме мразят, то нема човек тука който да не съм нахранила. Благодаря единствено на добрината на админите че съм още тук :D .

Master_88
11-23-2005, 15:55
Ти освен да псуваш и да даваш просташки мнения знаеш ли друго. Мисля че ми е под нивото да говора с хора като теб. А за снимката - айде слагай я кой ти пречи. Воден от фразата "по-умният отстъпва" ще си замълча защото не искам да се принизявам до нивото на твоя милост. И за да видиш че нямам лоши мисли към теб а само констатирах - пожелавам ти да си жива и здрава и много късмет :D

Стеснителната
11-23-2005, 15:58
Аз ти казах, псувам само тия дето го заслужават. И при твоето остроумно мненийце определено си го търсеше. Ако ме познаваше на живо може и никога да не чуеш псувня от мене (освен като карам :lol: ) И аз те обичам даже искам да се кецкаме довечера :twisted: .

Master_88
11-23-2005, 16:01
Значи целият форум го заслужава така ли? Защото преди малко каза че всички си "нахранила". А иначе се радвам че ме обичаш :D

marusha
11-23-2005, 16:04
abe 88 samo ne moga da razbera sho si floodish temata zaradi taia ???

Master_88
11-23-2005, 16:07
И аз това се питам. разваляме хубавата тема. както казах като по-умен ще отстъпя пък тя нека си пише. Нея са я разбрали какво представлява. Адиос и успех Стеснителната :D

ГАНДЖА
11-24-2005, 15:30
Ей,къде сте бе сладури?
:arrow: :arrow: от доста време не бях ви посещавал и са като разгледах,бате умрях от смях...тая Стеснителната още се праи на всичко знаеща и можеща, :twisted: некви пубери говорат глупости,ама на marusha,S8K,Master_88,tra^la^la мога да им кажа само така не се връзвайте и не се ядосвайте на такива чалгари (Стеснителната ),няма смисъл...друсайте се(по малко),живейте си живота и да не ви ебе,ама изобщо... :wink:
а по темата :arrow: техното си супер музичка не е само както някои казват "тупца-тупца..."за да разбереш трябва да "вникнеш" в музиката...не става инък... :lol:

LunaTriCk
11-24-2005, 15:44
като стигнете го tribal, ще се намеся и аз в темата. :wink: