PDA

View Full Version : Ако имате някоя от темите...



Nicole
01-12-2006, 19:30
1.Гневът на Ахил - движеща сила в героичния свят на "Илиада"
2.Двубоят между Ахил и Хектор - двете страни на елинското бъдеще
3.Трагичната вина на Едип - без вина виновен
4.Съдба и отговорност в "Едип цар" на Софокъл

Скоро имам класно и ми трябва малко помощ :) Благодаря ви предварително! :) :) :)

Coki
01-13-2006, 09:55
има ги!
http://www.teenproblem.net/school

mengo
01-27-2006, 13:46
Да де ама на мен ми трябват спешно а пък не успях да я намеря помощ моля ви !!!

sherry
01-29-2006, 21:08
http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=search&search_query=%C8%EB%E8%E0%E4%E0&first_pos=0

ивалина
11-16-2006, 15:15
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: ;-) ;-) ;-) ;-)
1.Гневът на Ахил - движеща сила в героичния свят на "Илиада"
2.Двубоят между Ахил и Хектор - двете страни на елинското бъдеще
3.Трагичната вина на Едип - без вина виновен
4.Съдба и отговорност в "Едип цар" на Софокъл
ч
Скоро имам класно и ми трябва малко помощ :) Благодаря ви предварително! :) :) :)

Coki
11-16-2006, 15:22
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: ;-) ;-) ;-) ;-)
1.Гневът на Ахил - движеща сила в героичния свят на "Илиада"
2.Двубоят между Ахил и Хектор - двете страни на елинското бъдеще
3.Трагичната вина на Едип - без вина виновен
4.Съдба и отговорност в "Едип цар" на Софокъл
ч
Скоро имам класно и ми трябва малко помощ :) Благодаря ви предварително! :) :) :)

http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=search&search_query=%C8%EB%E8%E0%E4%E0&first_pos=0

.................
12-04-2006, 16:35
аз имам темата "двубоят между Ахил и Хектор-двете страни на елинското бъдеще" който я иска да каже и аз ще я напиша!

....................
12-04-2006, 17:21
Двубоят между Ахил и Хектор-двете страни на елинското бъдеще УВОД:Епи4еската поема "Илиада" разказва за герои4ното превземане на град Троя и борбата на гърци и троянци.Омир ни разкрива ценностите на тогавашния 4овек ,което издига произведението му като световна класика.Много от идеите ,които иска да изложи авторът са представени посредством двубоя между Ахил и Хектор. ТЕЗА:Ахил е централен персонаж в "илиада",но макар да е представен като велик герой и мъж с 4ест,в него се таи варварска жестокост и безсърде4ност.Противопоста вящият се герой е Хектор, у когото Омир вплита4исто4овешки вълнения и изклю4ително силно 4уство за дълг,което му отрежда място на достоен противник.Ахил убива Хектор ,постига целта си и отмъщава за смъртта на скъпия си приятел Патрокъл.Защитникът полу4ава така желаната ве4на слава и изпълнява задълженията си към родината си. [/list][/list]

12-04-2006, 17:28
АКО НЯКОЙ ИСКА ЦЯЛАТА ТЕМА ДА ВЛЕЗНЕ В GOOGLE ДА НАПИШЕ "ДВУБОЯТ МЕЖДУ АХИЛ И ХЕКТОР-ДВЕТЕ СТРАНИ НА ЕЛИНСКОТО БЪДЕЩЕ" ДА ТЪРСИ В МРЕЖАТА КОГАТО МУ ИЗЛЕЗНЕ 4Е Е ОТКРОТО НЕЩО ДА КЛИКНЕ НА ВТОРАТА ТЕМА ВЪВ ВИД НА HTML КЛИКВАТЕ ВЪРХУ ОТВОРИ И ГОТОВО!!!!!!!!!! КЪСМЕТ O:) O:) O:) O:)

01-04-2007, 04:56
Спешно ми трябва темата:
"Илиада"-епопея за силата и слабостта на човека.
Ако някой я има моля ви дайте ми линк.Много ще съм ви благодарна.

sherry
01-04-2007, 07:26
Спешно ми трябва темата:
"Илиада"-епопея за силата и слабостта на човека.
Ако някой я има моля ви дайте ми линк.Много ще съм ви благодарна.
Ето, аз съм я писала, има я качена и из нета ;-) Дано ти помогне!

“Илиада” – епопея за силата и слабостта на човека

Описана като "превъзходна енциклопедия за живота на древните гърци", "Илиaда"представлява една творба, наситена с емоции, битки, величие и смелост, човешка сила и слабост. Омировото призведение не е просто история на Троянската война, то разкрива чувствата, мислите, действията, начина на живот на елините. Именно в това се състои художественото и богатство. Героите в "Илияда"са описани като борбени,силни,красиви и решителни личности.Те държат на честта и доблестта си, щастието им се изразява в caмoyсъвършенстването им, в това да осигурят подобаващ начин на живот за семейството и близките си. Те намират щастието в свободата, славата, гордостта и непреклонния човешки дух. Нещастието им се изразява в моментите, в които те осъзнават, че не са толкова силни, колкото биха искали, в моментите, в които не могат да прогонят мъката си или когато усетят горчивия вкус на провал. Даже и най-силният духом човек изпитва моменти на трудности. Моменти, в които дори силата на духа и борбения характер не могат да му помогнат да излезе от това състояние. Така е и с героите в "Илияда". Те живеят в един свят на битки и героизъм, свят, в който непрекъснато се доказват и в който трябва да бъдат силни всеки миг от живота си. А това е невъзможно. Рано или късно проблемите натежават и дори смелостта не може да им помогне. Нещастието е мотив, който присъства в творбата, редом до щастието. Ясно е изобразен в шеста песен - сбогуването на Хектор с Андромаха. Хехтор бива изправен пред словен избор, трябва да избира между разума и сърцето. Той знае, че може да умре, знае, че може никога повече да на види жената и детето си, но въпреки това избира да рискува, защото желае да се бори с враговете си, а не да бяга от тях. В този момент нещастието се поражда от чисто човешката слабост на героя - трудно е да се сбогуваш с най-скъпите ти хора, дори за силен човек като Хектор. Скръбта изпълва не само неговото сърце, Андромаха знае каква е очакваната разкръзка, знае, че е много вероятно да не види повече съпруга си, но не може да го застави да остане с нея, защото го познава. Разбира го и не желае да го промени, знае, че борбеният му дух няма да го остави да се предаде пред опасността. Раздялата между двамата влюбени е момент на върховно нещастие, но само по себе си е подтикнато от желанието на Хектор да осигури щастие на семейството си, слава и уважение. Така би умрял щастлив, а това усмисля нещастната раздяла. Живеейки живот, изпълнен с войни и смърт, няма как да не усетиш горчивия вкус на нещастието. Загубата на приятели, роднини, любими те изгаря от вътре.Така е и с друг герой от епическото произведение -Ахил. Приятелят му Патрокал бива убит. Наранен и разгневен, той изпитва чувство на дълг да отмъсти за убийството му. Обект на омразата е убецът - Хектор. Единствено отмъщението може да намали нещастието. Наред с мъката, древните елини са изпитали и щастие. Щастие от победата, щастие, породено от гордостта от силните войни. Образите на героите в "Илиaда"са силни, снажни, непоколебими. Щастието си често пъти свързват със себеосъвършестването си, те желаят да бъдат достойни хора, не скланят глава пред нищо и никoй, смелостта е водеща за тях. Славата от постиженията им поне малко успява да облекчи мнoгoто нанесени душевни и физически рани. Взирайки се в очите на малкото си дете, Хектор съзира искрица надежда. Той знае, че славата, която спечели, ще се прехвърли на наследника му. А така ще постигне безсмъртие, името му ще остане във вечността, а в този слючаи нещастието си струва. Радостта и тъгата винаги са вървяли ръка за ръка, винаги са танцували своя болезнен, но красив танц. Както ние, така и елините са се сблъсквали с тях. Нещастието им си е струвало, защото днес ние - младото поколение с интерес четем историята за подвизите им, исотията за живота и характерите им, историята за Троянската война - "Илиaда".

01-05-2007, 14:01
Много ти благодаря.Страшно ми помогна :wink:

dara
01-06-2007, 03:48
Някой има ли темата-Трагичното величие в образа на Хектор.("Илиада")
Много ми трябва,а никъде не я намирам.

radostinka_92
01-06-2007, 12:53
1 войната като трагедия 2 образите на елена и андромаха 3 образът на терсит 4 темата за помирението всичко е за илиада моля ви помогнете ми много е спешно

B!G_DoG
01-22-2007, 17:25
trqbva mi teza za съдба и отгожорност в Едип цар mnogo mi trqbva pls HELP!!!

01-22-2007, 17:26
trqbva mi teza za съдба и отговорност в Едип цар mnogo mi trqbva pls HELP!!!

01-23-2007, 04:11
Трябва ми есе на тема "Пороците в съвременния свят" или "Какъв съм аз и какъв искам да бъда".Някой ако има една от двете моля да ми помогне.

02-01-2007, 06:29
ей хора много спешно ми трябва една от следните теми
"Без вина виновен"
"Човекът -дадена и спазена дума"
"Слепите очи на мъдростта" ,моля ви ако някож има развита някоя от тези теми да пи6е ,много спешно ми трябват(ДНЕС ДО 11:30) !!!!!!!!!!!!!!!!!! БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

02-22-2007, 13:38
Трагичната вина на Едип - без вина виновен

каде таз тема бе? не я намирам, моля Ви помогнете ми !!!

02-25-2007, 20:07
Двубоят между Ахил и Хектор-двете страни на елинското бъдеще УВОД:Епи4еската поема "Илиада" разказва за герои4ното превземане на град Троя и борбата на гърци и троянци.Омир ни разкрива ценностите на тогавашния 4овек ,което издига произведението му като световна класика.Много от идеите ,които иска да изложи авторът са представени посредством двубоя между Ахил и Хектор. ТЕЗА:Ахил е централен персонаж в "илиада",но макар да е представен като велик герой и мъж с 4ест,в него се таи варварска жестокост и безсърде4ност.Противопоста вящият се герой е Хектор, у когото Омир вплита4исто4овешки вълнения и изклю4ително силно 4уство за дълг,което му отрежда място на достоен противник.Ахил убива Хектор ,постига целта си и отмъщава за смъртта на скъпия си приятел Патрокъл.Защитникът полу4ава така желаната ве4на слава и изпълнява задълженията си към родината си. [/list][/list]

Lady^Of^Darkness^
03-05-2007, 19:09
ей и на мен ми трябва тази тема за човека и спазената дума...заа сряда, много ще съм ви благодарна ако ми помогнете :)

absolut4eto
03-05-2007, 19:54
MOLQ VI HORA ZA LINK NA TEKSTA EDIP CAR TRQBVA MI ZA UTRE V BIBLIOTEKATA Q NQMA6E A TRQBVA TEP1RVA DA Q POR14VAM V EDINSTVENATA KNIJARNICA KADETO Q NAMERIH!!!

03-13-2007, 11:41
Спешно ми трябва есе на тема "Светът на книгите-полезен или безполезен". Някой ако има нещо подобно моля да ми помогне.

djesityyy94
12-09-2009, 22:28
pls nqkoi da mi pomgne trqbvat mi yvod i zaklu4enie za Obrazite na geroite v Iliada pls spe6no mi trqbvat za klasna :smt023 blagodarq predvaritelno

EmItYyY
12-08-2013, 07:55
А на мене ми трябва сравнителна характеристика между Ахил и Хектор. Моля ви ако някой може да помогне трябва ми за утре... Мн е спешно :( TNX предварително :) :/