PDA

View Full Version : Страданието и състраданието в разказа "По жицата"



Atletka
06-01-2006, 17:44
хора моля ви помагайте спешно ми трябва съчинение разсъждение на тема: страданието и състраданието в разказа "По жицата" ако някой помогне ще го черпя ;-) трябва ми за класно в понеделник :smt022
Благодаря предварително.очаквам съдействие [-o< :smt102

viki91
06-01-2006, 18:13
Ами аз имам такова съчинение(сполучливо)обаче не е в мен сега :(....сори....ако го намеря и успея да го взема от човека в който е ще го пусна
;)Сори!

e_l_i_z_a
06-03-2006, 23:06
Ще ти дам план,по който да си го развиеш.

Страданието и състраданието в "По жицата" от Йордан Йовков

1.Понятиен анализ(насоки за теза)
1.1 Страданието на Гунчовото семейство е въплъщение на човешката мъка изобщо.
1.2 Образът на Моканина е въплъщение на човешкото състрадание и солидарността между хората.

2.Изложение
2.1 Срещата на Гунчо с Моканина
-Образът на Петър Моканина
а)проличава неговата наблюдателност и проницателност-героят не само бързо открива знаците на страданието в поведението на Гунчо и семейството му,но и съумява да прецени характера на непознатия като добродушен и отстъпчив.
б)още първите жестове на Моканина показват неговата състрадателност(брани непознатия от кучетата,като яростно ги хока)
-Образът на Гунчо
Детайли Изводи

"висок,едър човек" физически силен човек
"човек планина"
---------------------------------------------------------------------------------
"ризата...кръпки"
"поясът...потурите...скъсани" бедност,оскъдица
--------------------------------------------------------------------------------
"...и на мравята път струват" добродушие,отстъпчивост,до брота



Стана много късно.Утре ще си променя мнението с допълване на плана,че много ми се доспа.
Извинявам се. :smt009