PDA

View Full Version : бохеми



07-20-2006, 09:20
Имам няколко въпроса към вас:

1.Какво означава за вас думата бохем?

2.В България гъзарите и мутрите ли заемат мястото на бохемите?

3.Въобще има ли бохеми в нашата страна?

machoka
07-20-2006, 10:09
Смени си аватара с по-малък моля, ако не искаш да бъдеш лишен/а от правото на ползване на такъв. Благодаря ти предварително за разбирането ;)

rosskata
07-20-2006, 10:54
Бохем е много повече от елементарното тълкуване за човек, който обича да пие и да се забавлява с жени. Да си бохем означава да бъдеш уникална личност, която създава модели, а не ги копира. Бохемът е магнетичен и е особена категория мислещ човек.

Това го гледах написано някъде но не помня точно къде...
Според мен бохеми са по- скоро артистите, хората на изкуството, свободомислещите хора със свои собствени представи за живота, а не разните му там "мутри и гъзари" които нямат нищо общо.

И да, в БЪлгария има бохеми.

Jamalska
07-20-2006, 21:21
За мен бохем е човек,който общува с изкуството без да се интересува от глупсотите на съвренменното опбщество-пари,положение,хорското мнение и тн...Бохемът е човек,който не се нуждае от адски лукс,стига му неговата любов към изкуството и някакви не толкова трудни радости от живота...Постста радост "жив съм,имам кой да ме гушне"...
ох мн мога д аис поговоря ма са съм пияна и озтрезнявам

teenkopele
07-20-2006, 23:50
1. Хора, които се кефят живота си, взимат каквото могат от него и, както вече казаха, дават кинти за всякакви неща, без да им пука особено, стига това да им помогне да си изкарат яко, дори и само на момента.

2. Не.

3. Има, определено! :wink: