PDA

View Full Version : Глупав въпрос



Метълката
07-20-2006, 12:05
Такааам, срам не срам, ще попитам :) Ама наиста ми е много любопитно.
Преди малко дойде в нас по-малката ми братовчедка, която макар и на 13 дава заявка за дългогодишен фолк-фен. Чуди се много време защо Слави Трифонов нямало да има концерти тая година, бла-бла, снимки ми показва от негови предишни прояви и тн и тн. После си пусна Планета, а аз изчезнах да си права обяд. Като се върнах обаче в стаята течеше някъф репортаж за някакъв концерт на Планета и ето гениалния въпрос, който се оформи - защо и при Слави, и при пайнерките, сцените са постоени по дължината на стадионите и има такова огромно разстояния от публика и сцена?! Много странно ми стана. Аз съм била на достатъчно концерти, но винаги публиката е била почти до сцената или макс 1-2 метра разстояние. Ето, Блек Сабат беше на стадион, сцената си беше построена по ширината, публиката беше адски близо. Защо при гореспоменатите е обратното? Много ми е любопитно, ей :)

rosskata
07-20-2006, 12:09
:roll: За Слави не съм много сигурна... За фолк- дивите... Да не ги види никой фен без да са минали през 1000 компютърни филтъра.... И като са с недостатъчно грим... И да не си личи, че с плейбека се разминават :lol:

А сериозно- нямам идея...

Метълката
07-20-2006, 12:13
Не вярва да е затва....не съм я пуснала тая тема да плюя пак по чалгата, наистина ,просто адски ми е интересно да разбера. Предполагам си имат някакви съображения, но какви?
Мислех, че е заради пироефекти евентуални, но пък Рамщайн и Металика например ползват такива ефекти, а публиката си е близко...
А не вярвам Слави да гърми повечко барут от Рамщайн :-s

07-20-2006, 12:19
predpolagam,4e e zaradi sigurnostta im,6toto znaqt,4e mnogo hora mrazqt 4alga i ako gi spipat 6e gi prebiqt.naistina za slavi i az sum zabelqzala,4e e mnogo dale4e scenata,a za 4algarkite ne znam-ne gi gledam,ama slavi si ima pri4ina-da izliza da se pravi na golemiq rodolubec i da se luva zemqta 100 puti... :-D

_Jessy_
07-20-2006, 13:27
Всъщност въпроса е леко безпочвен, щото в Пловдив на концерта на въпросните, сцената беше построена по ширина на стадиона...

machoka
07-20-2006, 13:31
Между впрочем е възможно и от озвучаването да е.. в някои столични дискотеки не можеш да се приближиш на 5-6 метра от озвучителните тела, защото вътрешностите ти започват да подскачат и ти става лошо.. представям си какво е да озвучаваш стадион.

Метълката
07-20-2006, 13:39
добре де, а блек сабат с кво озвучение бяха???
Не можете да ме убедите, че пайнерките вадят по-мощно озвучение от метъл концертите на които съм била. не би могло да е затва...

Метълката
07-20-2006, 13:44
Всъщност въпроса е леко безпочвен, щото в Пловдив на концерта на въпросните, сцената беше построена по ширина на стадиона...

може, наистина , мернах за секунди, не знам кое как е било, но пък направих връзката и със слави... но е факт че са ги строили така надлъж....

п.п на кое викаш ширина?
( )ако приемем че тва е стадиона,

( ------------- ) сцената на пайнер

( І ) сцената на останалите концетрти

мноо неграмотно, ама кво да се праи

_Jessy_
07-20-2006, 14:10
Не разбрах какво имаш предвид ти с тея схеми, но аз на ширина приемам да е успоредна на дългата страна на стадиона, а не на късата/късите страни са където са вратите/.

_Jessy_
07-20-2006, 14:14
А ся се сещам, че в други градове е била построена да бъде успоредна на късата страна... не знам, може да има връзка с продадените билети и капацитета на стадионите... или със захранването...

MimityYy
07-20-2006, 18:35
emi nali na nqkav koncert na planeta Gergana li ne znam koq bez da iska dokato peela si hvarlila mikrofona :)))) i si4ki q vidqli :))) predstavi si tva da se be6e slu4ilo na 1metar ot publikata :D otgovorat mi e :zaradi pleibeka :D

Iliqn4eto
07-22-2006, 13:56
Хех всеки дава различно предположение ,НО кое ли от всички е вярно ,а и има ли такова ..:)

или трябва се пита някой с по навътре в нещата или все още самото колебание (е колебание не е точната дума ) ще си остане..

Метълката дано разбереш истината и да задоволиш любопитството си ;)

иначе затова да не се видят ,че не пеят на живо и колко са нагримосани -едва ли ,та нали те ходят по заведения и там се гледат
явно заради звученето ,но както ти каза -за метъл групата и тяхното озвучаване-пак нещо не пасва
ами явно така по им харесва-хехе ,ако някой от публиката им перне някой домат да не го улучи (това в кръга на майтапа )