PDA

View Full Version : Обичам България и българското защото ...



Bamze
07-21-2006, 18:47
Моля всеки, който има желание да напише есе на тази тема!
Предварително Ви благодаря!

In4iTu_
07-23-2006, 16:25
Няма да пиша есе на тази тема (защото ме мързи), но ще отговоря кратко: Обичам България, защото природата и климатичните условия са много добри..а също и хората са много печени :smt016

07-23-2006, 16:46
Няма да пиша есе на тази тема (защото ме мързи), но ще отговоря кратко: Обичам България, защото природата и климатичните условия са много добри..а също и хората са много печени :smt016
Пффф пълни глупости ... нещо последните дни се загледах и по новини и се зачетох по вестници .. така като гледам положението на България ... хич не ме радва! Точно в момета не мога да кажа,че обичам сегашната България

Iliqn4eto
07-24-2006, 21:25
Амии и България като останалите държави си има своите минуси и плюсове ..
ето някои от + ,които ми харесват ;)
1.щото България се намира в Югоизточна Европа и в Североизточната част на Балканския полуостров. Тя е европейска, балканска, черноморска и дунавска страна -има хубаво географско положение :)

2.разнообразният релеф ,щото той е е предпоставка за развитие на редица отрасли на материалното производство и непроизводствената сфера. Равнините, низините и котловините са подходящи за стопанска дейност. Те предполагат развитието на високо механизирано селско стопанство. Благоприятни са и за изграждане на селища, шосейни и железопътни магистрали. Хълмистите и нископланински райони са предпоставка за развитие на горското стопанство и животновъдство. Високопланинският релеф като цяло е важна предпоставка за развитие на туризма, но затруднява развитието на транспорта.


3.Климатичните условия са горе долу добри -имаме си и 4та сезона -а от това по добро няма,нали? е последните години нещо времето не е както трябва..

4. имаме добре развита растителност и животински свят

5.хора (макар и мн малко ) ,дето са способно да помогнат и на напълно непознатият човек

6.ще като цяло Българският народ е мног умен ,но за съжаление и мързелив за нашата страна..
Ами май това са положителните неща,които мисля,че не са малко

Не ми харесва:завистта между хората,управлението на политиците ,че няма единност между самият ни народ ,лошото поведение на хората -кражбите ,убийствата,издевателстват а ,изнасилването,отвличиният а ,и т.н ..то май всички проблеми си идват от нас самите ..


то не стана Есе ,ама карай .. аз накратко казано и в общи линии :)

*Sumerian_Haze*
07-24-2006, 21:51
Obicham Bulgaria , zashtoto E MOQ RODINA !
Ima prekrasna prirosa , geogravsko polojenie , slavna istoriq , gotini hora ... edinstvenno opravlqvashtite kucat ... ( no i tova shte se opravi sled vreme , ne mogat ve4no da ni kradat... )

i'm so excited!
07-24-2006, 22:16
обичам българия щото е евтино :D !!!!

machoka
07-24-2006, 22:46
Обичам я защото ми дава прекрасно небе над главата ми, и защото стъпвам на необикновено хубава почва с нозете си. Защото лятото си пека задника на прекрасните ни курорти, а зимата почернявам под жаркото слънце, сякаш докосващо върховете на побелелите ни европейски зимни курорти. Обичам я и защото ражда едни от най-вкусните плодове и зеленчуци, защото тук растат едни от най-красивите цветя в цял свят, символ на любовта, хармонията и разбирателството - розата и защото по планини и села срещам едни от най-дружелюбните хора. Обичам я и заради много други неща, които няма да ми стигне времето и мястото да опиша.

А ако някой каже, че не обича родината си заради банда политици, то истинската причина явно няма да е само в това.

machoka
07-24-2006, 23:13
Няма с какво друго да се гордеем ли?! :shock:

Не виждам лошо човек да се гордее с географските дадености на родината си. Не малко страни по света, няколко пъти по-развити от нас, не могат да се похвалят с това.. и гражданите им ходят на почивка в чужди държави. Може и да не е най-важното, но е повод за гордост.

В момента имена не ми се изброяват.

'Щото докато другото трябва сам да си го извоюваш, природата е даденост.

machoka
07-24-2006, 23:22
Може би си прав.

Ти с какво се гордееш тогава? Или не ?

ycMuBkaTa
07-24-2006, 23:33
Обичам я, защото съм родена тук и тук са всички хора, които обичам...Но не мисля, че има нещо друго заради, което с ръка на сърцето да кажа, че я обичам...

machoka
07-24-2006, 23:37
Когато направиш нещо, ще се гордееш със себе си, не с това, че си българин, защото това няма да има нищо общо.

Питам те дали те свързва някакво чувство с родната ти страна, не с това дали си постигнал ти самия нещо или не :)

Да тачиш и милееш исторически личности не означава да бъдеш жалък, а да засвидетелстваш някакво уважение.. това са бг патриоти, това са спортисти или хора на изкуството, това са хиляди заслужили национално признание. Да почиташ корените си не те прави жалък, нещо си в грешка :) Гордостта е вид признание, преклонение пред техните дела.

Swinkenhoffer
07-24-2006, 23:45
оф, тука съм родена и имам някакво насадено чувство на привързаност към тая страна... не е нещо особено за мене. не виждам защо някои изпадат в овчи възторзи спрямо България о.О

има страни, към които съм привързана много повече, въпреки че са отдалечени на хиляди километри...

освен това... любовта не се показва само по форумите. на думи и аз мога :-)

teenkopele
07-26-2006, 10:01
обичам българия щото е евтино :D !!!!

България се пише с главна буква! :wink: