PDA

View Full Version : Слънчеви очила



Fl~
07-23-2006, 20:38
реших да си купя хубави слънчеви очила,защото от 3-4 години не съм си купувала изобщо,пренебрегвах ролята им.Сега разбрах колко са важни за здравето на очите ми.Та..днес си харесах едни ето такава форма са: http://portale.puntovisione.com/media/prodotti/GA.134S.jpg

Моите са бежови, със сребриста рамка,не са от най-големите,защото личицето ми е малко.Стоят ми много добре,300 лева са ,но проблемът не е там,а в това,че из интернет никъде не ги намирам :-k .От добра отпика са/имат всички световни марки/..а се чудя дали не са някакви фалшификати :-k сериозно взех да се замислям.Купувам си само качествени неща и не искам да ме излъжат.Някой от вас купувал ли си е и знае ли каква гаранция дават попринцип за очила от такъв клас/приблизително/-защита,здравина..?Не искам да си хвърлям парите на вятъра и без това не са малко.

И ще очаквам други предложения-откъде мога да си взема подобни,за които да е сигурно,че са качествени ,или няма такива в България :lol: ](*,)

Редовен потребител съм тук,но не искам да пиша от името си ,защото знам,че ще ми се нахвърлите защо съм пуснала темата-да се изфукам или кво.. :-D ;-)

Mystery
07-23-2006, 21:23
От София ли си? На коя марка са очилата?
http://kwiat-bg.com/bg/Sunglasses/ - kwiat е една добра българска марка за очила.

VISTA D'ORO е много добра оптика. Намира се на бул. Витоша №36

Fl~~
07-23-2006, 21:36
Очилата са на Джоржио Армани.
Еми и аз ги пробвах тези в една верига оптики,ама се съмнявам.Някакъв сертификат дали ще ми дадат :-D Интересно ми е,не ви питам,ще питамв оптиката кво ми гарантират утре :wink:

_Jessy_
07-23-2006, 21:58
А щом ги няма никъде в интернет ти от къде извади тея снимки, за да ни ги покажеш?

Фл~
07-23-2006, 22:12
_Jessy_ ,не си ме разбрала,скъпа,я пак прочети!
Писах,че са такава форма.Иначе не са толкова обикновени.Дадох снимките,за да добиете представа за това какви са стъклата/в каква форма/ :wink:

Communist
07-25-2006, 12:48
Вярно ли е че обикновенните слънчеви очила от 5 лв. били вредни за очите, учителката по физика така ни беше обяснила. Не ми се дават по 300 лв. за очила

MiRaCuLiXbb
07-25-2006, 13:36
Вярно ли е че обикновенните слънчеви очила от 5 лв. били вредни за очите, учителката по физика така ни беше обяснила. Не ми се дават по 300 лв. за очила
Вредни са. Правил съм спектрален модел на хубави слънчеви и некачествени очила. Резултатите бяха, че скъпите слънчеви очила спират всички вредни лъчи...няма да се впускам в подробности. Скапаните, от своя страна, пропускаха всичко. А вредния резултат идва от това,
че са тъмни и зеницата ти се отваря, което може да увреди окото. 300лв няма нужда да даваш, но добрите очила започват от 50лв нагоре.

Фл-то
07-25-2006, 13:37
тези от 5 просто нямат никаква защита,могат да предизвикат алергии ](*,)
тоест излиза ,че като ги носиш могат да ти навредят,дори не са красиви,не разбирам защо някои ги носят :-k

Ох,и на мен как не ми се дават 300 лева,ама ако не си намеря днес или утре други свестни ще се жертвам :lol:

За мен защитата е много важна ,защото аз вече толкова си развалих очите с този компютър,че ако продължавам да ходя с невъоръжено / :lol: / око УВ-лъчите ще ми съсипят зрението ,сигурно де 8-[

Communist
07-25-2006, 15:04
Вредни са. Правил съм спектрален модел на хубави слънчеви и некачествени очила. Резултатите бяха, че скъпите слънчеви очила спират всички вредни лъчи...няма да се впускам в подробности. Скапаните, от своя страна, пропускаха всичко. А вредния резултат идва от това,
че са тъмни и зеницата ти се отваря, което може да увреди окото. 300лв няма нужда да даваш, но добрите очила започват от 50лв нагоре.
Да, имаше един начин май да се провери, като вземеш двете стъкла на очилата и ги сложиш едно върху друго ПЕРПЕНДИКУЛЯРНО и май нищо не трябва да се вижда :shock:

MiRaCuLiXbb
07-25-2006, 15:14
В химическия университет има скъпи и нови уреди за химическа и физическа спектроскопия и там съм правил опитите.

az_i_ko_we
07-25-2006, 15:16
да ви кажа случка - преди 2 години бях си задравил очилата и карах борд и какво като се прибирам нищо не виждам - повече от година се възтановявам от изгорени ретини и за капак сега съм с преебано цветоусещане... не много ма пак е гадно...

а очила или си зимаш качествени (не някви изгъзици на армани) или се тая....
а качесвените очила са произвеждат предимно от спортни фирми и тези очила са предвидени за екстремна употреба...

сега съм с едни карера очила и повече филтри на стъклата отколкото на поста ми думи... гледката е прекрасна - повишен контраст и още куп неща даже нощно време може да си гледаш спокойно с тях....
докато твойте очила за 300лв ако ги експлоатирах така както мойте едва ли и седмица щаха са здрави....
а и като си с преебани очи не си е шега работа....

fl
07-25-2006, 15:20
а и като си с преебани очи не си е шега работа....
Еми точно заради това искам качествени,но и държа да ми отиват,да са "красиви" както казвам :-D

Имам към 1 диоптър..

MiRaCuLiXbb
07-25-2006, 15:22
да ви кажа случка - преди 2 години бях си задравил очилата и карах борд и какво като се прибирам нищо не виждам - повече от година се възтановявам от изгорени ретини и за капак сега съм с преебано цветоусещане... не много ма пак е гадно...

а очила или си зимаш качествени (не някви изгъзици на армани) или се тая....
а качесвените очила са произвеждат предимно от спортни фирми и тези очила са предвидени за екстремна употреба...

сега съм с едни карера очила и повече филтри на стъклата отколкото на поста ми думи... гледката е прекрасна - повишен контраст и още куп неща даже нощно време може да си гледаш спокойно с тях....
докато твойте очила за 300лв ако ги експлоатирах така както мойте едва ли и седмица щаха са здрави....
а и като си с преебани очи не си е шега работа....
Снегът отразява над 90% от светлината, затова и слънчевите очила на скиорите нямат много общо с нормалните. На море без очила можеш да изкараш, но на планина си умрел. :)

az_i_ko_we
07-25-2006, 15:24
а и като си с преебани очи не си е шега работа....
Еми точно заради това искам качествени,но и държа да ми отиват,да са "красиви" както казвам :-D

Имам към 1 диоптър..
ми просто от целевата група на тези очила се подразбира че не са фул макс с защити но поне 100% имат УВ защита можеби са и поляризирани и евентуално с йонна решетка...
аве поне няма си прецакаш очите... но ако искаш защита и готина гледка през стъклата това не са твойте очила....

флли
07-25-2006, 15:26
а и като си с преебани очи не си е шега работа....
Еми точно заради това искам качествени,но и държа да ми отиват,да са "красиви" както казвам :-D

Имам към 1 диоптър..
ми просто от целевата група на тези очила се подразбира че не са фул макс с защити но поне 100% имат УВ защита можеби са и поляризирани и евентуално с йонна решетка...
аве поне няма си прецакаш очите... но ако искаш защита и готина гледка през стъклата това не са твойте очила....

Кажи тогава кви де ;-)

07-25-2006, 15:40
М-тел май предлага очила, ако си купя карта за 19 лв. Възможно ли е според вас тези очила да са скапани? Все пак ги подарява не кой ами М-ТЕЛ?

az_i_ko_we
07-25-2006, 15:57
на някоя известна спортна фирма която прави очила за екстремни експлоатации....
виж в бордшоп или вивата....
или който и да е друг ски или борд магазин....
ако 300 лв не са ти проблем тогава може и да си земеш нещо добро...
но незнам те са по скоро спортен дизаин а не като този на който показа снимки...

Fli
07-25-2006, 16:45
М-тел май предлага очила, ако си купя карта за 19 лв. Възможно ли е според вас тези очила да са скапани? Все пак ги подарява не кой ами М-ТЕЛ?
Мисля,че говориш за глобулската промоция.Ами казват,че са Полароид ,те са качествени,според мен са просто от стара колекция :wink:

bulgarche
07-26-2006, 01:22
Тез полароидните очила са добри. Работата е там, че наистина действат. Очилата от 5 лева пак вършат работа - да виждаш "добре". Ролята на очилата май е да виждаш по-добре, като...незнам отслават слънцето. Евтините очила не спират ултравиолетовите лъчи и те увреждат зрението. С тях е и по-лошо, защото заради изкуственото затъмняване ти се разширява неницата. Като купуваш да са или полароидни или от стъкло :) А от къде...

07-26-2006, 09:13
М-тел май предлага очила, ако си купя карта за 19 лв. Възможно ли е според вас тези очила да са скапани? Все пак ги подарява не кой ами М-ТЕЛ?
Мисля,че говориш за глобулската промоция.Ами казват,че са Полароид ,те са качествени,според мен са просто от стара колекция :wink:
Да явно съм объркал М-тел с глобул :) ми явно от тях трябва да си взема ако са останали още.
ето ги: http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=1442

DetE-Idi0t
07-26-2006, 10:19
Миналото лятото ми се случи нещо ужасно неприятно. Нося лещи (4-ти диоптер) и си отивам на плажче аз без никакви очила (дори и от 5 лв.) Стояхме дълго време, можеби към 6 часа. После разходки пак на силно слънце... Върнах се в нас късно вечерта с едни огромни червени топки вместо очи. Викам да сваля аз лещите. Няколко секунди след махането разбрах, че съм си осветил очите (изгаряне на ретината) много сериозно. Няколко дена подред ужасна болка в очите (все едно имах пясък в тях). Адски гадно нещо беше. Офталмолога ми обесни, че голяма роля са играли самите лещи, образувало се е ефектът на лупата... От тогава качествени очила и никога лещи при силно слънце. Не го пожелавам на никой това нещо. Това за очилата от 300 точки си е пълна изгъзица. Както каза az_i_ko_we спортните очила са много по удачен избор. По скъпите варианти на Polaroid с поляризация са много добър избор.