PDA

View Full Version : Снобари?



teenkopele
07-26-2006, 11:56
Кои, според вас, са снобарите?
Какво е мнението ви за тях?
Познавате ли такива хора? :wink:

LuCkY_YoU
07-26-2006, 12:56
hora,koito paradirat s parite si i se imat za veliki..za tqh e vajno ne kakvo si kupuvat, a da e poziorkso skuparsko i nai-ve4e markovo. zaobikolena sum ot takiva hora..mislq 4e sa adski neestveni i nqmat nikakva du6evnost..mn obiknoveni ne6ta sa im nepoznati i ne znaqt da otkrivat radostta v drebnite ne6ta...spored men tova si e 4isto izbivane na kompleksi :roll:

MiRaCuLiXbb
07-26-2006, 13:01
Снобарство RULEZZ. То си е в природата на човек, колкото повече пари имаш, толкова по-голем снобар си. :)

07-26-2006, 13:01
За мен снобарите са тъжни хора. Те не намират радостта в дребните неща, доставя им удоволствие единствено на демонстрират парите си. Купуват си скъпи предмети, но няма как да си купят истинско щастие и приятели. Гледат на света от материалната му страна. Най-важното е да покажат парите си и държат всичко, което притежават да е марково и скъпо.

MiRaCuLiXbb
07-26-2006, 13:15
Хаха другите хора намират радостта в ефтините предмети, просто защото не могат да си купят скъпи. Кой ти каза, че не можеш да си купиш пък щастие с пари ехеее. В кой свят живееш. Тая дума е измислена от прошляците само за да си оправдаят мизерията и да се самозалъгват, че като си богат си нещастен. Смех и забава е тая тема. Искам да видя още колко хора ще напишат, че като си богат автоматично си нещастен, без приятели и пълен комплексар. Пишете да се смея.
ПП И не ми пишете, че не всички богати хора са снобари. Това ви е единственият аргумент, с който единствено можете да избягате от темата. Факт е, че никой богаташ не ходи с дрипи. Факт е, че никой богаташ не кара щайги. Факт е, че щом имаш пари ги използваш и малко или много парадираш с тях пред другите. Защо да не покажеш че си богат, щом имаш пари?

Davidoff
07-26-2006, 13:34
Хаха другите хора намират радостта в ефтините предмети, просто защото не могат да си купят скъпи. Кой ти каза, че не можеш да си купиш пък щастие с пари ехеее. В кой свят живееш. Тая дума е измислена от прошляците само за да си оправдаят мизерията и да се самозалъгват, че като си богат си нещастен. Смех и забава е тая тема. Искам да видя още колко хора ще напишат, че като си богат автоматично си нещастен, без приятели и пълен комплексар. Пишете да се смея.
ПП И не ми пишете, че не всички богати хора са снобари. Това ви е единственият аргумент, с който единствено можете да избягате от темата. Факт е, че никой богаташ не ходи с дрипи. Факт е, че никой богаташ не кара щайги. Факт е, че щом имаш пари ги използваш и малко или много парадираш с тях пред другите. Защо да не покажеш че си богат, щом имаш пари?
напълно те подкрепям

_Jessy_
07-26-2006, 13:46
Вижте сега, думата СНОБ преди е била използвана, за да наричат с нея хора, които не са изцяло от аристократично потекло. Такива, които на половина са аристократи. Те обаче пък са се държали много по на ниво от самите аристократи, за това и тая думичка си е останала - сноб. Т.е. човек, който се опитва да доказва постоянно някакво потекло, който се опитва да ПАРАДИРА!

MiRaCuLiX.bb ти казваш, че щом имаш пари всички ще го видят - така е, но това не е снобизъм! Снобизъм е когато седнеш на кафе и ЦЕЛЕНАСОЧЕНО мъкнеш разговора към това колко пари имаш, какви дрешки си купуваш и т.н. Снобите например заклеймяват всички, които са под тяхното ниво и търсят компанията само на по-богати, за да не ги сравни някой с обикновени хорица. Това е снобизъм, живот ЕДИНСТВЕНО с идеята да ДОКАЗВАШ колко пари и/или власт имаш!

MiRaCuLiXbb
07-26-2006, 14:13
Времето на аристократите отдавна отмина, а интелектуалците, които трябваше да наследят техните потекло и пари, обедняха, защото в днешния свят, който работи, живее добре.
Всички богати се мислят за нещо повече от другите. Не съм видял някой богаташ да движи с просяци. Или да не е толкова голяма разликата не съм виждал и дългогодишни приятели, които да са от различни социални прослойки. Ще кажеш че не е вярно, но замисли се. Бедният не може да си позволи да ходи на местата, където богатият си прекарва времето. Нямат общи интереси и просто всеки поема по своя път.
"Това е снобизъм, живот ЕДИНСТВЕНО с идеята да ДОКАЗВАШ колко пари и/или власт имаш!"
Виж сега, можеш да се доказваш само ако има кой да те слуша и да говори за теб. Ако никой не ти обръща внимание дали ще се правиш на голямата работа. Не. Но когато хората ти завиждат започват да забелязват всичко у теб и с всяко твое действие, жест и т.н. си мислят, че се доказваш. Тоест не ти си сноб, а просто другите те правят такъв със завистта си.
Дори мамините дечица, дето разполагат с куп пари без да са си мръднали пръста не бих нарекъл сноби със значението, което ти влагаш в думата. На хубавото всеки се учи лесно. Защо ако имаш пари да не го покажеш с хубава кола, дрехи и т.н. Няма да ходиш с дрипи и да не си праиш кефа я. Че закво живееш ако не да си направиш кефа. Някои хора просто са родени с късмет и заради завистта на другите ги наричат сноби. Не че на тях им пука...

MiRaCuLiXbb
07-26-2006, 14:34
А тъй, за голфарата и нокията всички знаем. :)

_Jessy_
07-26-2006, 15:19
MiRaCuLiX.bb
Виж сега, можеш да се доказваш само ако има кой да те слуша и да говори за теб.

Е да, ама за снобите тва дали някой ги слуша не е от значение! Те така си се държат - парадират. Те дори вкъщи пред огледалото си се надуват. И exploitedteen добре го каза - можеш да парадираш с всичко и това да те направи сноб - с пари, положение, гимназия, приятели, връзки... ВСИЧКО, което ти сам решаваш, че те прави по-велик от другите. Глупости де... но тва е друга тема.

MiRaCuLiXbb
07-26-2006, 16:45
Не съм го искал, но вие сами изкарахте снобизма за доста положително качество. Сещаш ли се защо? :lol:

Eclipse_bb
07-26-2006, 21:39
Колеги, колеги, спрете се, спора е безсмислен...
С думата "сноб" се определят хора, които странят от поп- субкултурата, странят от масовото, избягват да ползват продукти, достъпни и широко използвани от масите, моделират вкусовете си така, че да са в противовес или поне да се различават от тези на масите, снобите избягват масите.
Метросексуалните мъже се определят като нов тип сноби и това да си сноб няма нищо общо с парадирането.
За да си сноб не се изискват купища пари. "Снобизмът" е един вид състояние на ума.
И аз се смятам за такъв :?

MiRaCuLiXbb
07-26-2006, 22:03
И аз се смятам за такъв :?

снобарщината е болест, която се лекува с шутове :)
Тогава мисля да го приложа върху теб. :lol: :lol:

macka123
07-26-2006, 22:21
ми да
супер болни хора
за които парите стоят над всичко
познавам няколко такива и мн ме дразнят

Eclipse_bb
07-26-2006, 22:25
Знаете ли какво?
Повечето тук (с пренебрежимо малки изключения) сте слабоумни, неведнъж съм го казвал.

И ми е много чудно защо хора, които нямат елементарна обща култура и разбиране за някои понятия се включват с безсмислени мнения в теми за масони, сноби и прочие...


MiRaCuLiX.bb, аз с теб не са закачам, не съм ти в категорията още :D