PDA

View Full Version : Как разбирате живота - дискусия



08-04-2006, 21:40
Пускам тая тема, защото е нещо като мини книга, напоследък толкова много неща разбирам, чрез общуване с моето семейство и искам да кажа моето разбиране на хората. Стремеж на хората -> успех, успеха обаче е нещо много относително, ако за един човек успех означава да бъде богат, то за друг означава да има семейство. Ето как разсъждавам, всичко е толкова идеално направено в природата, е няма как начина на живот да си няма алгоритъм, съгласете се с мен. Съревнование между богат и беден, богатия има пари, което е явно, но няма семейство, а бедния обратното. Кантара се уравновесява, излиза така че и двамата са равни, и найстина е така, много хора не го разбират. От всичко до тук казано, ще кажа, цени това което имаш, защото не всички го имат. Цената на богатсвото или как да станем богати? Всичко си има цена, и богатсвото си има цена. Ще го кажа с метафора, да си богат, трябва да вземеш един нож и да започнеш да си режеш, глава, ръце, крака...надявам се да разберете за какво говоря. Пример със звезда, постигнала богатсвто->Слави Трифонов, който от нищото е станал известен ТВ водещ. Той плаща голяма цена за да бъде богат. Неможе да има деца, не е щастлив, неможе да има жена поради обясними причини, постоянни заплахи и т.н.. Повярвайте доста заплахи има една звезда, ако случайно има жена и деца, заплахите се хвърлят и към тях. Ето човека е постигнал богатсвто и известност с цената на всичко! Спазвайте моралните правила те са най-важни, не бъдете алчни. Живейте както искате, всеки си има право да прави каквото си иска с живота си, просто трябваше да излея това в мен. Надявам се сериозни хора да дискутират. Сега се чувствам по-добре :) .

Emocore
08-04-2006, 21:44
Sudbata ti e takava kakvato ti q napravi6.

08-04-2006, 21:52
Sudbata ti e takava kakvato ti q napravi6.
Като каза това се сетих, много хора искат да бъдат в рая. Рая и Ада са на едно място, на земята!

st1ki
08-04-2006, 22:16
Както се казва в един филм (който аз много обичам и съм го гледал около 20 пъти :) )

Live's simple. You make choices and you don't look back.
(Животът е прост. Правиш избори и не поглеждаш назад.)
те тва е :)

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 10:36
Извинявай че ти го казвам, но нищо не си разбрала от живота. На колко си години? Прекалено праволинейно мислиш. Не можеш да делиш хората на богати и бедни и такива със семейство и без.
В живота баланс няма. Има щастливи и нещастни хора. Всеки е различен, има различно мислене, разбирания, различни интереси, цели, постижения, различни възприятия за заобикалящия го свят и т.н. и т.н. Ако трябва да изкажа моите разбирания ще ми отнеме цял ден. А и не искам на никого да налагам моето мислене. Аз сам съм си стигнал до изводите и живея според тях.
Но твоето мислене ми изглежда напълно елементарно и наивно.
Първо, богатите имат семейства много по-често от бедните. И в тяхното семейство има разбирателство и любов много по-често от това на бедния. Има толкова много семейства, които се разкъсват заради парите. Има една приказка...свършиха се парите, свърши и любовта. Примери има адски много, но примерите не са доказателство, това трябва да е ясно на всички.
Примерът ти за Слави е напълно погрешно схванат. Слави не е много богат, той е известен. Слави няма семейство, защото е глупав, бавномислещ, ограничен човек. Може да си хване жена, също като него, но не го прави, защото няма такава потребност. Имам чувството, че не си е изградил собствена ценностна система, а заради това, че непрекъснато бяга от обществения живот си е създал безброй комплекси и има адски остаряло мислене. Неговият случай е трагичен и за да се разбере трябва да се напише цяла книга.
Темата, която искаш да обсъждаме е мнооого обемна и може да се получи добра дискусия. Ще изчакам и други мнения преди да продължа и аз с разсъжденията.
И още нещо, алчността е хубаво качество, стига да не си егоист.

SickBoy
08-05-2006, 10:50
IСтарая се да не мисля за живота,щото изпадам в депресии

Ice_Queen
08-05-2006, 10:55
Девиза на много хора е : LIFE SUX! :-k

Eclipse_bb
08-05-2006, 18:31
Извинявай че ти го казвам, но нищо не си разбрала от живота. На колко си години? Прекалено праволинейно мислиш. Не можеш да делиш хората на богати и бедни и такива със семейство и без.
В живота баланс няма. Има щастливи и нещастни хора. Всеки е различен, има различно мислене, разбирания, различни интереси, цели, постижения, различни възприятия за заобикалящия го свят и т.н. и т.н. Ако трябва да изкажа моите разбирания ще ми отнеме цял ден. А и не искам на никого да налагам моето мислене. Аз сам съм си стигнал до изводите и живея според тях.
Но твоето мислене ми изглежда напълно елементарно и наивно.
Първо, богатите имат семейства много по-често от бедните. И в тяхното семейство има разбирателство и любов много по-често от това на бедния. Има толкова много семейства, които се разкъсват заради парите. Има една приказка...свършиха се парите, свърши и любовта. Примери има адски много, но примерите не са доказателство, това трябва да е ясно на всички.
Примерът ти за Слави е напълно погрешно схванат. Слави не е много богат, той е известен. Слави няма семейство, защото е глупав, бавномислещ, ограничен човек. Може да си хване жена, също като него, но не го прави, защото няма такава потребност. Имам чувството, че не си е изградил собствена ценностна система, а заради това, че непрекъснато бяга от обществения живот си е създал безброй комплекси и има адски остаряло мислене. Неговият случай е трагичен и за да се разбере трябва да се напише цяла книга.
Темата, която искаш да обсъждаме е мнооого обемна и може да се получи добра дискусия. Ще изчакам и други мнения преди да продължа и аз с разсъжденията.
И още нещо, алчността е хубаво качество, стига да не си егоист.


Палци горе!

Между другото ,аз като съм егоист, да мра ли??

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 18:38
Извинявай че ти го казвам, но нищо не си разбрала от живота. На колко си години? Прекалено праволинейно мислиш. Не можеш да делиш хората на богати и бедни и такива със семейство и без.
В живота баланс няма. Има щастливи и нещастни хора. Всеки е различен, има различно мислене, разбирания, различни интереси, цели, постижения, различни възприятия за заобикалящия го свят и т.н. и т.н. Ако трябва да изкажа моите разбирания ще ми отнеме цял ден. А и не искам на никого да налагам моето мислене. Аз сам съм си стигнал до изводите и живея според тях.
Но твоето мислене ми изглежда напълно елементарно и наивно.
Първо, богатите имат семейства много по-често от бедните. И в тяхното семейство има разбирателство и любов много по-често от това на бедния. Има толкова много семейства, които се разкъсват заради парите. Има една приказка...свършиха се парите, свърши и любовта. Примери има адски много, но примерите не са доказателство, това трябва да е ясно на всички.
Примерът ти за Слави е напълно погрешно схванат. Слави не е много богат, той е известен. Слави няма семейство, защото е глупав, бавномислещ, ограничен човек. Може да си хване жена, също като него, но не го прави, защото няма такава потребност. Имам чувството, че не си е изградил собствена ценностна система, а заради това, че непрекъснато бяга от обществения живот си е създал безброй комплекси и има адски остаряло мислене. Неговият случай е трагичен и за да се разбере трябва да се напише цяла книга.
Темата, която искаш да обсъждаме е мнооого обемна и може да се получи добра дискусия. Ще изчакам и други мнения преди да продължа и аз с разсъжденията.
И още нещо, алчността е хубаво качество, стига да не си егоист.


Палци горе!

Между другото ,аз като съм егоист, да мра ли??
Да. :lol:

Eclipse_bb
08-05-2006, 18:43
:shock: Готово

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 18:46
:shock: Готово
Хах бате, недей ве. :lol:
Е хубаво, егоист си за приятелите и близките си? :shock:

Eclipse_bb
08-05-2006, 18:51
Ми не е, но аз егоизма го разбирам по малко по-дуг начин...
За мен да си егоист е състоянието, при което се стремиш да вземеш от живота всичко най-добро за себе си, да се усъвършенстваш постоянно, да гледаш на себе си под малко по-особен ъгъл, да не се приравняваш с другите и да съзнаваш, че си по-добър и т.н.
Връзвам го донякъде с някои от Ницше...
Малко глупости написах, но сега бързам и не ми се мисли...

BTW, пиша от Оня свят...



ЕДИТ - да обобщя, че не ми се трият глупостите...
Егото измерва до колко се грижиш за себе си и доколко се "обичаш". Егоизмът е крайна форма на егото и означава да се "обичаш" до толкова, че да поставяш Аз-а си над всичко и всички други.
Това е моята гледна точка :-k

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 19:19
Еми нямах точно това предвид, но и от това определение се чувствам различен.

Vampire_girl
08-05-2006, 19:22
jivota e gotin,vseki sam si pravi vsi4ko!
a vie oburnahte malko temata na 4at

niGGa
08-05-2006, 19:24
Баси тъпото животно

Mo6no
08-05-2006, 19:29
:shock: Готово
Хах бате, недей ве. :lol:
Е хубаво, егоист си за приятелите и близките си? :shock:
А ти не си ли егоист спрямо мичетата? Или бъркам? Защото от мененията ти съм останал с такова впечатление.

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 19:32
Егоист не е точната дума.

Mo6no
08-05-2006, 19:35
Комплексар е може би по-точна? :-k

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 19:37
Дам, сигурно си прав.

BaHk0`CeKcA
08-05-2006, 19:45
Като едно голямо училище как да го разбирам..>!!:)

Mo6no
08-05-2006, 19:51
Дам, сигурно си прав.
Ами да. Някое момиче се е държало гадно с теб и ти си се комплексирал и си решил да си го изкарваш на всички момичета и да се "отнасяш сравнително зле" с тях.


Само първият пост съм чел и отговарям на него...
По заблудено животно от момичето няма.
...

Отдавна и аз бях така, но го осъзнах доста бързо. Трябва се отнасяш сравнително зле!
....

Е са например от 1 седмица на една приятелка само и угаждам, каквото каже го правя, където каже отиваме и почна много да ми лази по нервите, защото непрекъснато е недоволна. Едва ли не иска да ми каже, че съм прекалено лесен :shock: , а никога няма да ме има това момиче. Е са обръщам друга страница, ще правим само каквото аз кажа и после ще я отрежа да видя дали ше ми се моли. И съм сигурен, че ще го направи. :)

Ice_Queen
08-05-2006, 19:55
Дам, сигурно си прав.
Ами да. Някое момиче се е държало гадно с теб и ти си се комплексирал и си решил да си го изкарваш на всички момичета и да се "отнасяш сравнително зле" с тях.


Само първият пост съм чел и отговарям на него...
По заблудено животно от момичето няма.
...

Отдавна и аз бях така, но го осъзнах доста бързо. Трябва се отнасяш сравнително зле!
....

Е са например от 1 седмица на една приятелка само и угаждам, каквото каже го правя, където каже отиваме и почна много да ми лази по нервите, защото непрекъснато е недоволна. Едва ли не иска да ми каже, че съм прекалено лесен :shock: , а никога няма да ме има това момиче. Е са обръщам друга страница, ще правим само каквото аз кажа и после ще я отрежа да видя дали ше ми се моли. И съм сигурен, че ще го направи. :)
elelel а аз съм останала с добро впечатление от MiRaCuLiX.bb :shock:

08-05-2006, 20:18
Вие не усещате ли че, сте просто шепа насрани деца, на които още майчиното мляко им тече от устата и не сте достатъчно дорасли, че да разисквате такива теми, като КАКВО Е ЖИВОТА. Никой не знае, да го е. А някви пикльовци в някъв миризлив тийн (ебати отвратителната дума) форум ми се правят на философи...

Eclipse_bb
08-05-2006, 20:23
Дам, сигурно си прав.
Ами да. Някое момиче се е държало гадно с теб и ти си се комплексирал и си решил да си го изкарваш на всички момичета и да се "отнасяш сравнително зле" с тях.


Само първият пост съм чел и отговарям на него...
По заблудено животно от момичето няма.
...

Отдавна и аз бях така, но го осъзнах доста бързо. Трябва се отнасяш сравнително зле!
....

Е са например от 1 седмица на една приятелка само и угаждам, каквото каже го правя, където каже отиваме и почна много да ми лази по нервите, защото непрекъснато е недоволна. Едва ли не иска да ми каже, че съм прекалено лесен :shock: , а никога няма да ме има това момиче. Е са обръщам друга страница, ще правим само каквото аз кажа и после ще я отрежа да видя дали ше ми се моли. И съм сигурен, че ще го направи. :)
elelel а аз съм останала с добро впечатление от MiRaCuLiX.bb :shock:


И аз, и аз!!! :lol:






Вие не усещате ли че, сте просто шепа насрани деца, на които още майчиното мляко им тече от устата и не сте достатъчно дорасли, че да разисквате такива теми, като КАКВО Е ЖИВОТА. Никой не знае, да го е. А някви пикльовци в някъв миризлив тийн (ебати отвратителната дума) форум ми се правят на философи...


Ми нз, конкретно аз и MiRaCuLiX.bb не минаваме за "насрани деца, на които още майчиното мляко им тече от устата..." :lol: :lol:

Mo6no
08-05-2006, 20:23
Вие не усещате ли че, сте просто шепа насрани деца, на които още майчиното мляко им тече от устата и не сте достатъчно дорасли, че да разисквате такива теми, като КАКВО Е ЖИВОТА. Никой не знае, да го е. А някви пикльовци в някъв миризлив тийн (ебати отвратителната дума) форум ми се правят на философи...
А кой е дорасъл? Май никой? Нали?
А и теб като те гледам какви псувни си написал си с акъла на 12 годишен, че и по-малко.

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 20:29
Ами да. Някое момиче се е държало гадно с теб и ти си се комплексирал и си решил да си го изкарваш на всички момичета и да се "отнасяш сравнително зле" с тях.

Още си малък, един ден ще разбереш. Ако хората не те уважават ти се качват на главата. Това няма нищо общо с комплекси, аз не се притеснявам от това си държание, защото удовлетворява нуждите ми и това ми е достатъчно.
Ice_Queen, :cry:

madame fifi
08-05-2006, 20:29
Вие не усещате ли че, сте просто шепа насрани деца, на които още майчиното мляко им тече от устата и не сте достатъчно дорасли, че да разисквате такива теми, като КАКВО Е ЖИВОТА. Никой не знае, да го е. А някви пикльовци в някъв миризлив тийн (ебати отвратителната дума) форум ми се правят на философи...

Виж кво, дядо http://i.yoosms.com/i/uploaded/wall/1135605647193.jpg , щом никой не знае какво е живота, това значи, че ТИ също НЕ знаеш. Така че си затваряй кривозъбия плювалник и отивай да си сменяш старческия памперс. И ако темата не ти харесва, никой не те кара да пишеш в нея :smt019

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 20:30
И аз, и аз!!! :lol:

Тъй значи, добрее. [-(

Eclipse_bb
08-05-2006, 20:41
И аз, и аз!!! :lol:

Тъй значи, добрее. [-(

:-({|=

Mo6no
08-05-2006, 20:41
Ами да. Някое момиче се е държало гадно с теб и ти си се комплексирал и си решил да си го изкарваш на всички момичета и да се "отнасяш сравнително зле" с тях.

Още си малък, един ден ще разбереш.
Вярно много съм много малък някъде около 120 см. А ти на колко си?

Ако хората не те уважават ти се качват на главата.
Това не означава, че ти трябва да им се качваш на главата.

защото удовлетворява нуждите ми и това ми е достатъчно.
Това пък е егоизъм.

И между другото не искам да се заяждам с теб, но ми е интерестно, какво ще ми отговориш... Особенно за онази фраза "По заблудено животно от момичето няма. ".

Death In Solitude
08-05-2006, 20:47
Животът е безкрайно мъчение за моята изстрадала и неразбрана душа, която се стреми да се докосне до красотата на мрака, но винаги бива повличана надолу от Бог. За мен животът е...тъмнина...безкрайно отчуждение и самота...Прокълнат съм да скитам из нощите като призрак на моята собствена същност. Душата ми е черна като ноща и аз съм едно цяло с нея... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 20:50
Mo6no, на 15 си нали? Аз съм на 20, се разбирам малко повече. Кога съм ти се качвал на главата? Пак ти казвам, незнаеш какво е егоизъм. Това, че си гледам интересите незначи, че съм егоист. Ако не си ги гледаш си по-скоро идиот.
Да ти отговоря не мога, защото не задаваш въпрос. Но да ти обясня мога и неведнъж съм го правил.

Eclipse_bb
08-05-2006, 20:52
... Пак ти казвам, незнаеш какво е егоизъм. Това, че си гледам интересите незначи, че съм егоист. Ако не си ги гледаш си по-скоро идиот.


Съгласен, особено с последното изречение :)




[quote=MiRaCuLiX.bb]
защото удовлетворява нуждите ми и това ми е достатъчно.
Това пък е егоизъм.



Така извадено то контекстра няма нищо общо с егоизма...
Между другото, как разбирате понятието "комплекс" от психологическа гледна точка? :shock:

Mo6no
08-05-2006, 21:04
Mo6no, на 15 си нали? Аз съм на 20, се разбирам малко повече. Кога съм ти се качвал на главата? Пак ти казвам, незнаеш какво е егоизъм. Това, че си гледам интересите незначи, че съм егоист. Ако не си ги гледаш си по-скоро идиот.
Да ти отговоря не мога, защото не задаваш въпрос. Но да ти обясня мога и неведнъж съм го правил.
Почти позна...на 16 съм. И този начин на държание няма нищо общо с възрастта. Аз познавам един човек на 40, който се държи с жените като боклуци. И качвал ми си се на главата...спомнаш ли си онази задача за червея. :lol: Много ме изнерви. :-D
За мен Егоист е човек, който се интересува само и единствонно от своите интереси. И аз си гледам интересите, но не само и своите.
Добре. Да приемем, че незнам какво е егоизъм. А ти ми кажи какво е?

Eclipse_bb
08-05-2006, 21:07
.... И аз си гледам интересите, но не само и своите...


На твкива като теб има казват "алтруисти" или поне си в начална форма на такова нещо...

Чудно ми е, ти за себе си ли живееш или за другите??

Mo6no
08-05-2006, 21:11
На твкива като теб има казват "алтруисти" или поне си в начална форма на такова нещо...

Чудно ми е, ти за себе си ли живееш или за другите??
Най-вече за себе си, но гледам да не преча на другите (стига те да не ми пречат)

MiRaCuLiXbb
08-05-2006, 21:12
Чак да следиш интересите на гругите не, но да им помагаш да ги постигнат защо не. Егоизмът за мен е точно това, винаги да си прекалено зает със себе си, за да не помогнеш на нуждаещият се. Никой не е длъжен да помага на когото и да било, но понякога почти нищо не ти коства да отделиш от скъпоценното си време и за другите./не говоря дори за близки хора/ И все пак не мога да съдя хората за това им качество, защото в каквата и ситуация да попаднеш винаги ти ще си най-важният.

Eclipse_bb
08-05-2006, 21:29
...как разбирате понятието "комплекс" от психологическа гледна точка? :shock:


:shock: :shock:

Ice_Queen
08-06-2006, 10:57
Ice_Queen, :cry:

Е всеки си има право на мнение все пак... ;) :smt006 ,всеки със своят си характер... хах ..бтв,не мога да повярвам колко се запалихте по тази тема :-k

Eclipse_bb
08-06-2006, 22:02
И аз, ама май темата умря...