PDA

View Full Version : Помогнете ми да спася приятелката си...



razzyel
08-06-2006, 14:16
Нужна ми е помощ, защото сега се намирам май в песента на БТР - Спасение... Историята ми накратко е: Ходя с приятелката си вече година и 2 месеца, и мисля че работата е сериозна... Всичко беше точно, тя беше внимателен, разумен и обичлив човек... Скоро беше за 2 седмици на лагер в чужбина... Оттам започнаха всички проблеми...

Тя се върна пълен непукист... Това нямаше да е зле въобще, ако не се отнасяше и към мен с крайна незаинтересованост... Да, целува ме, прегръща ме, но все имам чувството че вече нищо не чувства... Но, ако това ми беше проблема, щях да пусна темата в друг раздел...

Тя вече държи адски много на новите си приятели, които прави всеки ден... Преди тя пиеше бира с мен, и то по-малко... Сега е започнала да пие твърд алкохол, и да пуши трева... Обичам я прекалено много за да й позволя да се самоунищожава...

Драги приятели, какво да правя? Вече говорих с нея, но тя сега си мисли, че е на върха на света... Опитвам се да й дам време да свикне че е в България, но явно никакви мои усилия не действат...

Обръщам се към вас за съвет, защото последното нещо, което ми остана, е да й кажа че я обичам прекалено много, и не мога да я гледам как се самосъсипва... Но не искам да си тръгвам от нея...

ПОМОГНЕТЕ МИ, моля ви...

08-06-2006, 15:21
Na kolko godini ste?:)

инсейн гърл
08-06-2006, 15:38
това е много гадно наистина знам защото съм го преживяла с бившия ми пиятел се случи същото от супер мил и добър стана леке , шибан наркоман и сега целия град го говори и му се присмива, и затова съм виновна аз, защото не можах да му помогна, не знаех как... :smt010 тряабва да и помогнеш.....но не знам как :smt012

Lost_Kiss
08-06-2006, 16:01
Da naistina na golko godini ste? Za6toto i towa e ot zna4enie!!

08-06-2006, 17:01
Честно казано не мисля, че можеш да й помогнеш... Освен ако не намериш човек, който да има влияние над нея. Това е единствения начин. Открий този, от който тя има респект, страхува се, почита или каквото и да е подобно на тези неща и го накарай да приложи своето влияние над нея. Друг начин не виждам. Не вярвам един сериозен разговор да помогне.

Tempestjuji
08-06-2006, 17:29
ti ne mojesh da i pomognesh..kaji na roditelite i..
nai vajnoto e TQ da osuznae che tova e greshka.. tova e purvoto i NA-VAJNOTO neshto .........

razzyel
08-06-2006, 19:51
Da naistina na golko godini ste? Za6toto i towa e ot zna4enie!!

аз на 20, тя на 16...

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-06-2006, 22:41
spored men edinstveniq na44in da q spasish e samata tq v smisul ako tq ne iska da popravi neshtata nadali nqkoi drug shte moje(taka 4e probvai da i pokajesh 4e greshi s tova koeto pravi) govori s neq pitai q naistina li tova e jivota koito iska naistina za tozi jivot li e me4tala
uspeeeeeh :)

08-07-2006, 09:02
От какво да я спасиш бе, уважаеми Гитар Ейнджъл?? От разнообразието може би??

Може би кръгозорът и леко и се е разширил от това, 4е е видяла малко свят и ве4е не и се пие бира със ску4ни и инертни субекти , а и се живее..
съветвам те да пиеш една студена вода (или бира, ако така пове4е ти харесва) и да си намериш някоя, дето да си и интересен, 4е на бившата ти, (както и на нас) не си ни интересен определено.

BeBencEto
08-07-2006, 09:45
nqma nishto losho v tova che izliza i s priqteli..prosto i obqsni za trevata che ne e hubavo :-)

IKisseDAGirL
08-07-2006, 12:57
кажи й да избира - или теб, или другото
ако те изостави си продължаваш по пътя и я оставяш сама да се оправя с живота си
тези приказки от рода на "мн я обичам, не мога да я зарежа" или "не бих й причинил това" не вървят :roll: ако си толкова мек нищо няма да постигнеш

In4iTu_
08-07-2006, 17:11
Кажи на родителите и...ще бъде доста кофти за нея, но те ще могат да и помогнат повече, от колкото теб (поне така мисля) :-k

macy_day_parade
08-07-2006, 18:15
p1rvo s1jalqvam za slu4iloto se...Vse o6te ima 6ans!govori s neq,za6toto s risk da te izpla6a....nai blizkiq mi priqtel e p1tnik :smt010 :smt022 :smt089 :smt099
povqrvai mi,o6te ne moga da go prejiveq..mnogo e trudno,taka 4e napravi vsi4ko po silite si da i pomogne6,pripomni i staroto vreme,kogato lubovta vi e bila po 6tastliva(za6toto ne vqrvam 4e sega e osobenno 6tastliva...).Ne se izmorqvai da i kazva6 4e q obi4a6 i nai vajnoto:otdeli q ot tezi hora 6tom i vliqqt taka.S cqloto si s1rce ti jelaq uspeh i neka lubovta vi prod1lji :smt008

m1isha
08-08-2006, 15:51
От какво да я спасиш бе, уважаеми Гитар Ейнджъл?? От разнообразието може би??

Може би кръгозорът и леко и се е разширил от това, 4е е видяла малко свят и ве4е не и се пие бира със ску4ни и инертни субекти , а и се живее..
съветвам те да пиеш една студена вода (или бира, ако така пове4е ти харесва) и да си намериш някоя, дето да си и интересен, 4е на бившата ти, (както и на нас) не си ни интересен определено.
Аве мо ти не осазнаваш ли ко прави момичето ве!?Мале има и тъпи хора бе!

m1isah
08-08-2006, 15:53
p1rvo s1jalqvam za slu4iloto se...Vse o6te ima 6ans!govori s neq,za6toto s risk da te izpla6a....nai blizkiq mi priqtel po4ina
povqrvai mi,o6te ne moga da go prejiveq..mnogo e trudno,taka 4e napravi vsi4ko po silite si da i pomogne6,pripomni i staroto vreme,kogato lubovta vi e bila po 6tastliva(za6toto ne vqrvam 4e sega e osobenno 6tastliva...).Ne se izmorqvai da i kazva6 4e q obi4a6 i nai vajnoto:otdeli q ot tezi hora 6tom i vliqqt taka.S cqloto si s1rce ti jelaq uspeh i neka lubovta vi prod1lji
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=q5pFCiocMGk

Tva e istinata:GREEEEEEEEEEEEN DAAAAAAAAY!
За мен той е напълно прав.Тя е само още на 16 години не си струва да си пропилява живота от сега та той те първа е пред нея.

Mike-Jones
08-12-2006, 19:50
te uniq sa vinovni uniq kopeleta priqtel4etata i sa q zaribili jena da prai taka tova ne e jena ami e marsha priqtel izvinqvai ama e tai

He3HauKa
08-12-2006, 22:43
Az sam imala priqtel narkoman.. Negovoto beshe dosta po seriozno ot treva i alkohol taka che imam predstava kak se chustvash.. Edinstvenoto koeto mojesh da napravish e da e obichash,zashtoto sega tq ne osaznava kakvo pravi s jivota si,ima priqteli koito q haresvat za tova che pafka i pie s tqh,a sled vreme i shte se drusa s tqh i momenta v koito ti se prevarnesh v prechka za tova,tq shte te otstrani.....Za da se osaznae spored men prosto trqbva da q ostavish malko sama i da i kajesh da preceni koe e po vajno-zapoite s izpadnalite i priqteli ili chovekat koito q obicha i e bil mnogo vreme do neq ,tozi koito nqma ad q ostavi za nishto na sveta.......Dori i da ne go napravish rano ili kasno tq shte razbere che novite i ,,priqteli'' shte q prodadat za 1 treva no togava shte bAde prekaleno kasno...

08-13-2006, 23:48
е вие сте ебахти малоумниците ...... след време щяла да се друса ми да ако е проста ще се друса да ... има хора които през живота си не са помирисвали трева а се бодат яко.. тва че пушиш трева не те слага в редиците на боклуците и на бъдещите наркомани ... единия приятел имал другия познат... е аз ИМАМ БЛИЗЪК РОДНИНА КОЙТО Е ИЗЛЕКУВАН НАРКОМАН ... 3 години в комуна как ви се струва а ? и ся знаете ли кво праи ... пуши трева .. да пуши трева ... и то от 2 години без да е помирисал нищо др освен тревица .... и при 99% от бившите наркомани е така ... така че си правете изводите входна или изходна дрога е тревата ... :smt011 :smt013 :smt011

08-13-2006, 23:48
е вие сте ебахти малоумниците ...... след време щяла да се друса ми да ако е проста ще се друса да ... има хора които през живота си не са помирисвали трева а се бодат яко.. тва че пушиш трева не те слага в редиците на боклуците и на бъдещите наркомани ... единия приятел имал другия познат... е аз ИМАМ БЛИЗЪК РОДНИНА КОЙТО Е ИЗЛЕКУВАН НАРКОМАН ... 3 години в комуна как ви се струва а ? и ся знаете ли кво праи ... пуши трева .. да пуши трева ... и то от 2 години без да е помирисал нищо др освен тревица .... и при 99% от бившите наркомани е така ... така че си правете изводите входна или изходна дрога е тревата ... :smt011 :smt013 :smt011

08-17-2006, 00:21
o super e gadno i az sam v sa6toto polojenie.mn si haresvam priatelq nzam 4ak dali go obi4am.ama pu6i treva super mi e kofti nzam kakvo da pravq mislq 4e nqma spasenie.i da mu kaja edva li 6te se povliae ujas mrazq tia narkotici i trevi i tempodobni

08-17-2006, 08:16
Ако се държи презрително и не ти обръща нужното внимание - то ти имаш ВСИЧКИ основания да се откажеш от нея.

В противен случай няма нищо чак толкова лошо. И аз пафкам тревица, и то всеки ден. Не съм пристрастен и си уважавам приятелката и приятелите. Даже ако става на въпрос и съм шмъркал амфетамин, което отново нищо не променя.

Истината е както един субект отгоре се изрази и много ми хареса

"Ами да, ще почне да се друса - ако е тъпа"

WILD__BOY
08-17-2006, 08:25
"Всяка промяна трябва да започне от начина ти на мислене."
Брус Лий

dyjd_ot _rozi
08-17-2006, 10:30
sjelqvam za tova koeto ti se slu4va.pyrvo iskam da ti kaja 4e vsi4ko si ima granici.moqt priqtel sy6to pus6i treva no go pravi rqdko -taka e ot 3 godini ve4e.zapo4va da go pravo vse po rqdko i po-rqdko.(na meseca vednyj-dori ne pu6i cqla cigara)iskam da kaja 4e toi go pravi v normi det sa vika.otna4alo az bqh skipti4no nastroena,oba4e ve4e sviknah.zaedno sme ot devet meseca i toi otkaza trevata zaradi men.sega ne mi pravi vpe4etlenie 4e pu6i za6toto toi go pravi prekaleno rqdko.razbiram kak se 4uvstva6.i kakto nqkoi kaza ne spirai da i kazva6 kolko mnogo q obi4a6,no ne samo da i go kazva6 no i da i go pokazva6.zavediq primerno nqkyde za ukenda.na hija na more ..syzdai obstanovka (romanti4na)v koqto da i pokaje6 kolko mnogo q obi4a6 i kolko mnogo se trevoji6 za tova koeto se slu4va s neq.podnesii i go po-tykv na4in 4e dumite ti da uspeqt da proniknat v du6ata i.sega se poqvqva vuprosa kakvi bi trqbvalo da sa tezi dumi...samo lubovta koqto izpitva6 kym neq moje da ti gi kaje....

08-17-2006, 17:29
Така да приемем че тревата е наркотик за да мога да наричам обсъжданата приятелка наркоманка ... ( ТРЕВАТА НЕ Е НАРКОТИК !!!)
Та като за начало искам да ви разкажа една истинска история познавам хора от комуни и хора в комуни и наркомани и бивши наркомани и хора починали от този проблем...
Та наркоманът Х има неопределимо желание да се надруса но баща му седи постоянно в тях и го пази... Какво става .... Наркомана измисля начина .... Смятаите колко гениален може да стане човешкия ( наркоманския ) мозък за да постигне това което иска .... Наркомана вдига леглото за да вземе нещо от долу и се прави че не може вика баща си ... "Тате дръж за малко леглото" баща му хваща и понеже ако го пусне ше го пусне върху себе си не го пуска и познайте кво става наркомана Х излиза от тях с телевизора пред очите на безпомощния си баща .... излиза и се надрусва...
АНАЛИЗ :
1. Става дума за наркоман ( в случая пристрастен към метадон (синтетична форма хероин)) А НЕ КЪМ ТРЕВА !
2. Ако пич приятелката ти сама не пожелае да спре да пуши трева как пък ти ще я откажеш... Кажи ми как можеш да я накараш да спре да прави нещо което и носи огромно удоволствие ...
3. аз не съм някав попикан доктор да ги знае тези работи от книгите....
пуша трева всеки ден и знам за какво става дума
4. нито съм птистрастен нито се чувствам зависим от когото и да било .. ( нямам вземане даване с дилъри )
5. дано съм успял да налея малко мозък в главите на тези които слагат на едно ниво тревата с останалите психоактиви ....
6. :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013
7. аз съм оня дето казах че ако е проста ще почне да се друса ...

Psycho Realm
08-17-2006, 19:15
Яко жалки сте, особено въпросният Guitar^Angel.

Mo6no
08-17-2006, 19:29
Яко жалки сте, особено въпросният Guitar^Angel.
А пък ти си велик. така ли?

Psycho Realm
08-17-2006, 20:38
Яко жалки сте, особено въпросният Guitar^Angel.
А пък ти си велик. така ли?
Я, той Mo6no ( yeah, имам цифра в ника, сега мога да умра щастлив). Тук идва в ролята на мъдреца на този форум, баластът между тъпите юзери.
Някакъв путьо се оплаква, че гаджето ми пиела и пушила коз, и всички angry teens започват: ПОМОГНИ И, ГОВОРИ С РОДИТЕЛИТЕ И, С НЕЯ. Каквото си е решила, това ще прави, дажа ако иска да си удари спринцовката в някой вход.

Mo6no
08-17-2006, 20:49
Яко жалки сте, особено въпросният Guitar^Angel.
А пък ти си велик. така ли?
Я, той Mo6no ( yeah, имам цифра в ника, сега мога да умра щастлив). Тук идва в ролята на мъдреца на този форум, баластът между тъпите юзери.
Някакъв путьо се оплаква, че гаджето ми пиела и пушила коз, и всички angry teens започват: ПОМОГНИ И, ГОВОРИ С РОДИТЕЛИТЕ И, С НЕЯ. Каквото си е решила, това ще прави, дажа ако иска да си удари спринцовката в някой вход.
da im1m cifr1 v nika. 6to problem li ima? Заяждаш се с ника ми, защото няма какво друго да кажеш.И аз мога да се заяждам за никът ти, но няма да го направя. Пък ако искаш кажи и ще се заядам.

Всеки си има собствено мнение. Аз изобщо не бих тръгнал с момиче, което пуши. Просто,защото пушенето ме отвращава Ако гаджето ми почне да пуши впоследствие ще се опитам да и помогна да спре този гаден навик независимо дали иска или не.

Psycho Realm
08-17-2006, 21:27
Яко жалки сте, особено въпросният Guitar^Angel.
А пък ти си велик. така ли?
Я, той Mo6no ( yeah, имам цифра в ника, сега мога да умра щастлив). Тук идва в ролята на мъдреца на този форум, баластът между тъпите юзери.
Някакъв путьо се оплаква, че гаджето ми пиела и пушила коз, и всички angry teens започват: ПОМОГНИ И, ГОВОРИ С РОДИТЕЛИТЕ И, С НЕЯ. Каквото си е решила, това ще прави, дажа ако иска да си удари спринцовката в някой вход.
da im1m cifr1 v nika. 6to problem li ima? Заяждаш се с ника ми, защото няма какво друго да кажеш.И аз мога да се заяждам за никът ти, но няма да го направя. Пък ако искаш кажи и ще се заядам.

Всеки си има собствено мнение. Аз изобщо не бих тръгнал с момиче, което пуши. Просто,защото пушенето ме отвращава Ако гаджето ми почне да пуши впоследствие ще се опитам да и помогна да спре този гаден навик независимо дали иска или не.
http://forums.data.bg:8080/images/avatars/d94b933f42ccd53740e70.jpg

08-18-2006, 01:24
Пък аз изобщо не бих си избрал за партньор някой, дето не пуши.

За всеки път си има влакници, щом единия от двамата пропуши има опции-
или и другия пропушва и си пушат заедно весели и щастливи
или секи ден си правят скандали за пушенето
или се разделят и секи си търси нов партньор от себеподобните.
туйто.
никой не се е родил научен,
секи си има право на избор, да бъде напушен или да бъде скучен

Dr. Kazimbutt
08-18-2006, 14:42
Guitar^Angel, ако приятелката ти имаше желание да спре с тези щуротии, тя щеше да го направи сама. Щом не иска - не се занимавай с нея. Като останеш с човек, който потъва, рискуваш той да те повлече и тебе надолу.

П.П. И не си втъплявай, че си лудо влюбен в сегашното ти гадже. Колкото и клиширано да звучи - след време ще срещнеш друга и ще я заобичаш.

undead
08-24-2006, 10:20
naistina kato sapunka

Grubiqnin
08-24-2006, 10:32
awe gaze topva6 4u6kata v boba i q zaibava6 edno tkz pak kat gi spre moje sa varne pri tebe