PDA

View Full Version : huma



08-22-2006, 11:32
kak se prigotvq humata za da se polzva za lice

maybelline
08-22-2006, 11:37
Хумата на прах се продава в аптеките.Взима се малка част от нея(около 1 чаена лъжичка или малко повече) и се смесва с малко вода.Трябва да се разбърка и да стане на каша(не на мътна водичка или на пластелин).Когато е готова(кашата),се нанася на лицето(по цялото лице,не само на пъпките).Измива се след 5-10 минути.Всяка сутрин и вечер се прави и след 1 седмица не би трябвало да имаш пъпки.Докато ползваш хумата,не стискай пъпките!Иначе ефектът ще е нулев.След като ти се разкарат от лицето(пъпките),можеш да правиш маската веднъж дневно(не е задължително 2 пъти...абе колкото искаш).

unfaithful
08-22-2006, 11:58
Mojesh i da q smesvash s kiselo mlqko, stava po-lesno za nanasqne.

maybelline
08-22-2006, 12:24
Mojesh i da q smesvash s kiselo mlqko, stava po-lesno za nanasqne.

Интересна идея.Трябва да пробвам;)

DiVaChkA
08-22-2006, 13:20
Аз лично я правя с кисело мляко и стоя 20 мин с нея.Освен това съм чувала,че не е хубаво всеки ден да се прави,а на седмицата по 2 пъти най много!

radiante
08-22-2006, 17:18
Начи аз си правя горе долу през два дена(между другото вместо хума могат да се смесят и тоалетни трици).Смесвам една супена лъжица с малко мед,витамин С(ампули се продават в аптеките) и ако е гъста слагам малко вода(или лимонов сок).Обаче в никакъв случай не я прави всеки ден.

И най-добре си купи хума каолин.Препоръчват я за лице,защото е по фина