PDA

View Full Version : Tamponi?



08-22-2006, 21:29
Na kakva vazrast moje da se zapo4ne da se slagat tamponi?Zadaljitelno li trqbva da sam spala s mom4e ,za da gi izpolzvam ili nqma zna4enie dali sam devstvena ili ne ?Dobre li popivat ?Moje li da stane nqkakva infekciq ako se predarji po -dalgo vreme ?

Mersi predvaritelno i sry ako temata se povtarq

08-22-2006, 21:54
i az imam edin vupros za tamponite.ne sum polzvala dosega i se 4udq dali moje da stane nqkoi gaf i tampona da vleze nadulboko i da ne moje da se izvadi posle ili puk koneca da se skusa? :-k

i'm so excited!
08-22-2006, 21:59
не, тези гафове са изключени..
инфекциите могат да се избегнат като сменяш достатъчно често тампона и ръчичките са ти чисти.
и може да ги използва всяко момиче, освен тези, чиито гинеколози са забранили да използват тампони (и девствените също).

`Death`Whore`
08-22-2006, 22:01
i az imam edin vupros za tamponite.ne sum polzvala dosega i se 4udq dali moje da stane nqkoi gaf i tampona da vleze nadulboko i da ne moje da se izvadi posle ili puk koneca da se skusa? :-k
Конецът е почти невъзможно да се скъса. А тампонът ще се извади...затова не трябва да се държи повече от 3 часа - надува се.


Na kakva vazrast moje da se zapo4ne da se slagat tamponi?
Не мисля, че възрастта е от значение.


Zadaljitelno li trqbva da sam spala s mom4e ,za da gi izpolzvam ili nqma zna4enie dali sam devstvena ili ne
Ползвах, когато бях девствена, няма проблем. Само трябва да си смела и да не ти пука, защото трябва да си напъхаш целия показалец, а тампонът да е преди него, за да не чувстваш тампона.


Dobre li popivat ?
Добре попиват...най-много да капнат няколко капки по бельото ти. Даже може след това да не ти тече почти менструацията 1-2 часа.


Moje li da stane nqkakva infekciq ako se predarji po -dalgo vreme ?
Ами, според мен може...затова спрях да ги използвам...менструацията не е добре да стои вътре в тялото.

Използвай ги, с тампон чувството е, като че ли не си в мензис, но пък вчера съвсем бях забравила, че съм в мензис, а съм с превръзка...но се мий по няколко пъти на ден.

Mystery
08-22-2006, 22:08
Тампоните могат да се ползват от момичета и жени на всякакви възрасти, включително и девствени. Има различни размери за различните нужди. Инфекции и токсични шокове се получават, ако тампоните не се сменят достатъчно често. Нормално е да се сменят на 3-4 часа. Шанса тампона да влезе на дълбоко и да не може да се извади минимален, почти нулев. Има 2 вида тампони - с апликатор и без аплисатор. Тези с апликатор са по-лесни за поставяне. В България май само Tampax са с апликатор, а те на мен лично хич не ми харесват. Аз лично ти препоръчвам O.B. silk touch. Много са удобни, но са без апликатор. Айде успех. Аз съм фен на тампоните. С тях направо забравяш, че си в един от "онези дни". Можеш да плуваш, да танцуваш, да спортуваш, без да се притесняваш за нищо.

^sladyranka`
08-22-2006, 22:49
Тампоните могат да се ползват от момичета и жени на всякакви възрасти, включително и девствени. Има различни размери за различните нужди. Инфекции и токсични шокове се получават, ако тампоните не се сменят достатъчно често. Нормално е да се сменят на 3-4 часа. Шанса тампона да влезе на дълбоко и да не може да се извади минимален, почти нулев. Има 2 вида тампони - с апликатор и без аплисатор. Тези с апликатор са по-лесни за поставяне. В България май само Tampax са с апликатор, а те на мен лично хич не ми харесват. Аз лично ти препоръчвам O.B. silk touch. Много са удобни, но са без апликатор. Айде успех. Аз съм фен на тампоните. С тях направо забравяш, че си в един от "онези дни". Можеш да плуваш, да танцуваш, да спортуваш, без да се притесняваш за нищо.

Spomena za aplikator ... kakvo predstavlqva?
sry za vapros oba4e ne sam zapoznata mn s tamponite

Mystery
08-23-2006, 00:00
http://www.firstquality.com/assets/base/tampon1.jpg

Картинката много обре обяснява нещата. Априкатор е едно прасмасово нещо, което ти помага да си гложиш тампона по-лесно. При тампоните без апликатор трябва с пръстче да бутнеш тампона навътре във вагината. Апликаторът върши тази работа вместо теб. Аз лично ви съветвам да не си купувате тампони с апликатор, защото са много некачествени самите тампони. O.B. произвеждат и тампони с аплекатор, те са много хубави, но в България ги няма.

08-23-2006, 00:08
mila,vij sega,trqbva da si otvorena,6toto ne sa udobni tamponite ina4e.na mene nai udobno mi e s tqh,za6toto ne se capam kakto s prevruzkata.tampona trqbva da se smenq max na 4 4asa.preporu4vam ti `event`ili `obi`,ako si devstvena,,probvai s nai malkite tamponi mini i vij dali ti e udobno s tqh.pro4eti predi tova uputvaneto kaks e postavqt!uspeh!

IdiOtKa
08-23-2006, 10:14
mila,vij sega,trqbva da si otvorena,6toto ne sa udobni tamponite ina4e.na mene nai udobno mi e s tqh,za6toto ne se capam kakto s prevruzkata.tampona trqbva da se smenq max na 4 4asa.preporu4vam ti `event`ili `obi`,ako si devstvena,,probvai s nai malkite tamponi mini i vij dali ti e udobno s tqh.pro4eti predi tova uputvaneto kaks e postavqt!uspeh!
тва са глупости не е нужно да си отворена ...... но пък и не е хубаво да използваш макситата ...има си размери ... и наистина е много дуре не се псеща че ти тече ....докато с превръзка е гадно ... :mrgreen:

LoVe_RuSlAn
08-23-2006, 17:39
spox moje da se polzvat pri vsqkakva vyzrast az mislq.Shtoto kak 6te moje nqkvi na 11 god. da mi pravqt sex a po golemi4kite edin tampon da ne mogat da slojat.Spox konetza NQMA NA4IN da se skysa takam i ne boli hubavo 6te e da zapo4ne6 pyrvona4alno da si slaga6 "mini" tamponite a posle sledva6tite po golemina.Nqma i na4in da se zavre na vyre taka 4e da ne moje6 da go izvadi6.Hubavo e prez 1 4as 4as i 30 da go smenq6 4e i na po kratyk period ot vreme e tva mislq 4e e dostaty4no...

marakuq_baby
08-23-2006, 18:56
ne ti prepora4vam da polzva6 mnogo 4esto tamponi.purvoto koeto e ima golqm risk ot razvitie na infekciq dori ako go smenq6 navreme i racete ti sa 4isti.menstrualnata kruv e idealniq razvudnik na bakterii po prostata pri4ina 4e nqkoi ot tqh(kato zlatistiq stafilokok) se hranqt s neq,razmnojavat se i kogato broqt im nadvi6i normalniq za organizma se polu4ava mnogo nepriqtna infekciq.zatova e hubavo menstrualnata kruv da izti4a vednaga i da ne se zadurja izob6to v tqloto.neslu4aino 2 dni sled priklu4vane na menstruaciqta e pove4e ot jelatelno da se napravi promivka s damski du6 s cel da se doiz4isti ostanalata kruv.vtoroto koeto ima opastnost ot toksi4en 6ok.podrobnostite za tova sustoqnie gi ima v vsqka opakovka s tamponi,preduprejdenie 4e ne e savsem bezopasna upotrebata im.vse pak trqbva da se pogledne i ot drugata strana na ne6tata-ponqkoga te mogat da ti badat ot polza.zatova gi izpolzvai s mqrka i samo pri neobhodimost.ima vsqkakvi,dori i za devstvenici .vav vsqka apteka mogat da ti pomognat i da ti dadat to4no tova ot koeto ima6 nujda.

ThePainIsReaL
08-23-2006, 21:36
Няма определена възраст . Аз пробвах за първи път на 13 , нямах никакъв проблем при поставянето , но то си зависи от организма . За да разбереш дали ще ти е удобно трябва да пробваш , да видиш как че се чувстваш самата ти с тях . За начало би следвало да си вземеш нещо мини , най-добре О.В. - за сега те имат най-качествените тампони в БГ (според много момичета и жени). Ако ти е комфортно с минитата , пробвай и Silk Touch (пак на О.В.) - страхотни са просто