PDA

View Full Version : Вече самочуствието ми падна на -1234567890



ujasna'sum
08-22-2006, 22:33
Бях на един лагер. Момичето, с което бях го познавах съвсем бегло. Тя постоянно ми правеше забележки колко зле изглеждам, обличам и т.н. Знам, че не съм суперкрасавица, ама... Зъбите ми са един от главните ми проблеми. Ужасни са. С всички, с които се запозная ме питат защо са така. Тогава ми става аадски криво. Те са ми болното място. Започнах да нося шини. Те обаче не са достатъчни. Предния ми зъб изглежда като счупен и ще могат да ми го оправят като стана на 18. Сега съм на 12!!! Няма да мога да издържа. По принцип съм много весел човек, но се отпускам само пред най-добрите ми приятелки. Не мога да се смея спокойно с тия зъби. Не издържам повече. Просто не мога...

SinisterDoll
08-22-2006, 22:43
Спокойно !
Имам почти същият проблем.Преди 2 години паднах и си счупих предното зъбче,беше ми много кофти и още ми е,защото нямам хубава усмивка,немога да се усмихвам и т.н.
Обаче със времето се свиква.
Скоро ще ходя на зъболекар,имам дори и час.Ще ми го оправят :)
А относно теб - не се притеснявай,всичко ще се нареди,а и ти си на 12,не си много голяма.Не се притеснявай и се усмихвай не само пред приятелите си,а и пред другите.Повярвай ми знам какво е чувството но го преодолях :-)
Успех мила :smt006

beb4o_bu
08-22-2006, 22:49
Мила, чувството ми е познато. Аз имам проблем с едни бенки, както съм казвала и в един друг пост. И много хора са ме питали...Аууу, какво е това?! :smt012 Единственото за момента май е да не обръщаш внимание на приказките. Аз не го правя толкова често вече. Защо трябва да чакаш чак до 18 год.?

08-22-2006, 22:56
ohh mila,kakuv suvet da ti dam,nqma li na4in sega da ti go opravqt zuba?otidi pri drug zubolekar i mu spodeli za problema i za samo4uvstvieto i mislq 4e 6te napravi ne6to za tebe.drug varqnt ne vijdam... [-( :?

SinisterDoll
08-22-2006, 22:58
Мила, чувството ми е познато. Аз имам проблем с едни бенки, както съм казвала и в един друг пост. И много хора са ме питали...Аууу, какво е това?! :smt012 Единственото за момента май е да не обръщаш внимание на приказките. Аз не го правя толкова често вече. Защо трябва да чакаш чак до 18 год.?

Доколкото казаха,че на 18 спирал разтежа на зъбите,но така твърдят само някои.Една приятелка беше на 13,когато си го оправи :-k :smt017

beb4o_bu
08-22-2006, 23:10
ohh mila,kakuv suvet da ti dam,nqma li na4in sega da ti go opravqt zuba?otidi pri drug zubolekar i mu spodeli za problema i za samo4uvstvieto i mislq 4e 6te napravi ne6to za tebe.drug varqnt ne vijdam... [-( :?
Да, и аз мислех да кажа... Отиди и при други специалисти-стоматолози, виж кой какво ще ти каже и тогава реши. На мен много хора ми казаха много неща. И на мен ми казаха, че трябва да чакам до 22-25 год.(да спра да раста), за да се направи нещо(по моя въпрос). А последно преди седмица ми казаха: "Няма проблеми, няма какво да чакаш!"

TSecret
08-23-2006, 08:16
za6to da ne moje da se napravi sega-predi 2 god imah s4upen zub i mi go popraviha!

MimityYy
08-23-2006, 11:51
emi da i az mislq taka ...ne moje li po nqkakav na4in stomatologat da ti go opravi ?

LoVe_RuSlAn
08-23-2006, 16:09
Spox ne se spi4ai na edna ot na6iq klas i se s4upi zyba i i go opraviha vednaga vypr4eki 4e nqma nujnite 18 god. daje e na 14 15 spox 6te ti go opravqi usm,ihvai se za6toto ne se znae koi moje da haresa usmivkata si!

Sarabi
08-23-2006, 16:18
Ти пък сега за единия зъб ли си?Какво ти пука?Да не мислиш,че хората ще те преценяват по това какъв е?!Другите гледат какъв човек си,а не каква ти е усмвката.А за една хубава усмивка е важно чувството,важно е цялата ти винаги да "излъчваш" радост,за да могат,когато те видят да си кажат,Боже"колко приятно момиче!"Споки,не го мисли :mrgreen:

maybelline
08-23-2006, 17:04
А онова момиче,дето се е заяждало с теб...ти не можа ли да й кажеш,че е дебела,грозна,смотана,тъпа. ..?На твое място щях да й изредя толкова недостатъци,че до края на лагера още нямаше да съм приключила.Слушай сега.Ти не си грозна,нито заради зъба,нито заради нищо.Ти си красива,умна и престани да обръщаш внимание на разни комплексари,дето само си го избиват на който срещнат.Ясно ми е,че онази е била някоя тъпа идиотка и определено не ти е било приятно да си с нея там.Проблемът не е в зъбите ти,а в самочувствието ти.Отиди до огледалото,погледни се и си кажи "Аз съм супер!".Дори си го напиши отгоре на огледалото и си го повтаряй винаги когато станеш сутрин,а и когато видиш някоя тъпа шматка,която би се заяла за глупости.Познавам страхотни хора с далеч по-сериозни дефекти по външния вид,но това определено не променя отношението ми към тях.Можеш да направиш много неща,за да повдигнеш самочувствието си.Можеш да промениш нещо в себе си,което е еднообразно от доста време(например прическа,стил на обличане),но също така можеш да ги оставиш както са,защото именно те те правят уникална,а не копие на всички останали.Успех!Ще се справиш.;)

strange__
08-23-2006, 22:49
Значи първо искам да отговоря на въпросите за това дали не може и сега да и го оправят :arrow: по принцип е възможно,но не е препоръчително,тъй като челюстта и още расте...а ако зъба е счупен или изцяло липсва ще има нужда от изкуствен,който да бъде постоянен.Но с времето той ще стане малък,около него ще се образуват дупки и това ще изкриви цялата и захапка!Затова са и препоръчали да изчака до 18 :!: Темата (уви) ми е до болка позната,но аз "реших" (временно) проблема със едно зъбче,което може да се сваля от даденото място...нещо като шиничка,но е абсолютно незабележимо и ако не кажеш,че не е твой няма да се разбере.И сега съм си с него постоянно,махам го само когато спя,и съм добре...така си чакам и чакам докато навърша необходимите години и веднъж завинаги се отърва от всякакъв вид шини :idea: Не ги понасям вече :evil: Иначе провери варианта за нещо подобно на моят зъб :wink:

*Sumerian_Haze*
08-24-2006, 23:51
Изобщо да не ти пука ! Истинската красота идва от вътре . Моите зъби например са криви и нося телчета , но много хора са ми казвали че имам хубава усмивка , просто защото е искренна ... мисля че искренната усмивка е много по-красива от изкуственна , но с хубави зъби ... Абе изобщо да не ти дреме ! И хич не я слушай тая ! :wink:

ista
08-24-2006, 23:56
още колко имаш да се променяш... ще видиш след една година, като погледнеш назад и ще видиш колко път си изминала. и споко за усмивката. само едно не схванах - защо чак на 18 ще могат да ти оправят зъба?