PDA

View Full Version : Какъв шампоан използвате?



Blackie
08-27-2006, 22:29
Таа въпросчето ми е следното: какъв тип е косата ви и съответно какъв шампоан използвате за нея? Под тип коса разбирам: мазна, суха, нормална, с мазни корени и сухи върхове, права, къдрава, чуплива..абе общо взето каквото се сетите :wink: Ще ми бъде интересно да разбера за вашите коси, защото моята е 4уплива с мазни корени и сухи връхчета,цъфти( не много, но все пак цъфти :P ) и ми е трудно да си избера шампоан, пък и надявам се темата ще бъде полезна не само на мен, а и на други, които имат подобни проблеми O:) Хайде, вие сте!

midian
08-27-2006, 22:36
Права,дълга,черна,със леко сухи краища,шампоан-за нормална.

NaDuFcHe
08-27-2006, 22:38
Prava chervena mnogo zitormozena i se chudq kak imam kosa oashte..Inache shampoan za tretirana kosa izpolzvam i sushto takuv balsam

Blackie
08-27-2006, 22:53
Май не съм била достатъчно конкретна, за което се извинявам! :oops: исках да разбера каква точно марка е шампоанът и дали ви помага на косата, като я регулира и поддържа :lol:

Swinkenhoffer
08-28-2006, 00:16
до раменете, чуплива, кестенява, на етажи... дразни ме.
не е мазна, не е суха, нормална е. (или се самозалъгвам?)
използвам квото набарам от три шампоана - Хед енд Шолдърс, Пантен или Джонсънс Бейби с пшеница или квото е там. и задължително и балсам на Дева. използвам ги колкото да си измия косата, нямам някакви специални наблюдения... ама от Джонсънс става няква много мека :-)

ProstoAz
08-28-2006, 10:26
Незнам точно къдрава или чуплива...на вълни е, светло кестенява, средно дълга, със сухи краища, малко е изтормозена и тя като цяло. Използвам новия шампоан на Elseve с протеини от перли, един розовичък такъв. И маска за коса на Денис - преструктурираща.

SweetBunny
08-28-2006, 10:37
Нещо между къдрява и чуплива...почти черна...бързо се омазнява, на стъпала е, но е дълга, не е изтощена, ползвам "Хед & шолдърс" :lol:

rPo3HoTo
08-28-2006, 12:07
Косата ми е...къдрава, кестенява и дълга...до средата на гърба. Мия я през ден-не допускам да седи няква мазна такава...и често се случва да я обливам с вода всеки ден, за да станат къдриците хубави. Преди време нон-стоп я изправях и все още поправям щетите, а я искам дълга. Мия я с Джонсънс бейби с пшеница...после слагам маската на Денис...после впръсквам хининова вода и накрая я мацам с кристали. Почти не ми цъфти косата, но докато я изправях беше кошмарно. Аа да-от време на време забърквам и домашни маски :lol: ](*,)

ProstoAz
08-28-2006, 12:18
rPo3HoTo, и аз така моята я изправях 3-4год. през ден и заприлича на нищо... :? Сега от няколко месеца поправям щетите.

rusalkata_
08-28-2006, 12:22
ами моята е дълга значи 2 ръце над кръста някъде... 8-[ в момента съм си я пуснала дълга и съм се зарекла повече да не я режа късо,щото преди няколко години я бях подстригала и на червени кичури и после се видях в чудо докато порастне...
тъмнокестенява е,на етажи,с мазни корени и сухи краища,имам и бритонче...
:-D в момента ползвам шампоан Ducrey и съм много доволна,защото в последно време започна да ми пада много коса,но сега се оправи и си е пак нормална. \:D/ O:)

ThePainIsReaL
08-28-2006, 12:35
Дълга , права , светло кестенява , нормална (не е мазна или пък суха ) , изтощена , уморена - заради тъпата преса . Лошото е че щетите трудно се поправят. Имам два шампоана - Nivea Baby с лайка и Dove - предпазващ (един светлосин). Ползвам пак същия балсам на Dove (светлосиния) , хининова вода и кристали ( не им помня марката , някви немски ) и понякога домашни маски . Лошото е че косата ми в момента цъфти и капе .. :-D

Blackie
08-29-2006, 10:35
Исках да попитам: тези кристали за коса какъв ефект имат? Какво е тяхното действие, бихте ли ми обяснили? :)

IKisseDAGirL
08-29-2006, 10:39
мойта коса мн бързо се омазнява и се налага през ден да я мия
използвам Красная Линия против пърхот за всякакъв тип :wink:

LuCkY_YoU
08-29-2006, 10:40
Исках да попитам: тези кристали за коса какъв ефект имат? Какво е тяхното действие, бихте ли ми обяснили? :) ima mn takiva temi,potursi i 6te nameri6 dosta dobra informaciq;)

Blackie
08-29-2006, 10:50
мойта коса мн бързо се омазнява и се налага през ден да я мия
използвам Красная Линия против пърхот за всякакъв тип

Понеже и аз имам такъв проблем(мазни корени) използвам 1 домашно приготвена маска, която наистина много помага и не се налага да мия косата си през ден и съответно да се излагам ако ходя по улиците с мазна коса.. Та маската е следната
2-3 с.л. мед
1-2 с.л оцет
2-3 с.л. хума
Аз стоя с тази маска около 1 час, като си слагам курпа отгоре, за да не ми капе маската по тялото.Ефектът е страхотен, но просто исках да знам и какъв шампоан мога да използвам, за да регулира масната секреция,тъй като не винаги имам възможност да си правя маската.

Lorraine
08-29-2006, 10:52
Таа въпросчето ми е следното: какъв тип е косата ви и съответно какъв шампоан използвате за нея? Под тип коса разбирам: мазна, суха, нормална, с мазни корени и сухи върхове, права, къдрава, чуплива..абе общо взето каквото се сетите :wink: Ще ми бъде интересно да разбера за вашите коси, защото моята е 4уплива с мазни корени и сухи връхчета,цъфти( не много, но все пак цъфти :P ) и ми е трудно да си избера шампоан, пък и надявам се темата ще бъде полезна не само на мен, а и на други, които имат подобни проблеми O:) Хайде, вие сте!

prava,gysta,svetlo kestenqva,ne e mn dylga,normalna si mi e...polzvam Garnier Fructis ..ne6to dr? :D

HeCu®
08-29-2006, 11:33
Руса съм( и по коса и по ум :lol: ), на пластове ама гадни, по принцип без бритон, обаче ако го извадя от зад-ухото, ставам с бритон.Не е суха, но не е и мазна.Нормална, но клони към леко омазняване, мека винаги. Използвам шампоан на Elseve anti-cass и балсам на Sunsilk за руса коса. След къпане си впръсквам и хининова вода на АДДА. Рядко я третирам, понякога използвам сешоар. Не съм била с по-екстравагантни прически освен на плитки за няколко дена и риби кости(ония малките по главата) за около седмица, но отдавна. Нямам поражения, освен, че много хвърчи, но използвам маската за хвърчаща коса много рядко, само когато се сетя.
Е, това е.

Communist
08-29-2006, 13:42
Черна, твърда, все стърчи, а аз трябва да съм зализан... ](*,)

™bLaCk`RoSe™
08-29-2006, 13:59
Нормална.Ползвам шампоан според зависи какъв е купен.В повечето случаи си е за нормална или боядисана коса

Blackie
08-29-2006, 18:40
Ползвам шампоан според зависи какъв е купен.В повечето случаи си е за нормална или боядисана коса

И аз преди използвах в зависимост от това какъв е купила майка ми, но реших сега да изпробвам с някакъв нов, който да е специално за моята коса и да не се съобразявам с нуждите на майка ми..пък тя все си купува разни за боядисана коса, против пърхот и то почти всеки път Head And Shoulders, от които аз нямам нуждаа.. :roll: пък и нали трябва да се сменят отвреме навреме, за да не свиква косата все с 1 и същи вид :P

SeXyAdrenaLinka
08-29-2006, 19:45
права,леко 4уплива,с мазни корени и леко сухи върхове.била е 4ервена,руса,кафява...русото мн я изтощи и стана на нищо,сега оставям естествения си цвят.позлвам шампоан и балсам за изправяне на AVON щото много се нервя като се на4упи

08-29-2006, 20:06
4upliva tumno kestenqva kosa malko pod ramenete na stupala izpolzvam Nivea Antidandruff

dan dan dan
08-29-2006, 22:53
Моята коса е черна на два пласта.Горния е по къс долния по дълъг.Корениете ми са мазни и краищата ми леко сухи,иначе ми е до раменете косата.Използвам Head&Shoulders.

mil4eto_
08-30-2006, 10:13
Косата ми е права,не е много дълга-стига до раменете ми.Боядисвам я от 1 година вече и е златисто-руса.Понякога я къдря с преса или я изправям със сешоар.Всеки месец ходя на фризьор да ми подстриже цъфтящите връхчета и използвам цялата серия на "Loreal Professionnel"-"Abcolut Repair" :wink:

Blackie
08-30-2006, 12:25
Незнам точно къдрава или чуплива...на вълни е, светло кестенява, средно дълга, със сухи краища, малко е изтормозена и тя като цяло. Използвам новия шампоан на Elseve с протеини от перли, един розовичък такъв. И маска за коса на Денис - преструктурираща.
A исках да попитам тези, които използват този шампоан, подходящ ли е за моя тип коса и ще има ли ефект от него? :lol:

BaMBOocHa
08-30-2006, 12:31
Незнам точно къдрава или чуплива...на вълни е, светло кестенява, средно дълга, със сухи краища, малко е изтормозена и тя като цяло. Използвам новия шампоан на Elseve с протеини от перли, един розовичък такъв. И маска за коса на Денис - преструктурираща.
Абсолютно същата ми е косата...само дето моята си е направо дълга и аз използвам Елсев розовата серия цялата и съм много доволна!А маската от време на време я сменям с тази на Ейвън от серията Планет СПА с екстракт от маслини

Blackie
08-30-2006, 12:33
Незнам точно къдрава или чуплива...на вълни е, светло кестенява, средно дълга, със сухи краища, малко е изтормозена и тя като цяло. Използвам новия шампоан на Elseve с протеини от перли, един розовичък такъв. И маска за коса на Денис - преструктурираща.
Абсолютно същата ми е косата...само дето моята си е направо дълга и аз използвам Елсев розовата серия цялата и съм много доволна!А маската от време на време я сменям с тази на Ейвън от серията Планет СПА с екстракт от маслини
Сууупер :-D Още днес отивам да си го купувам! Миси много! \:D/

BaMBOocHa
08-30-2006, 12:52
Незнам точно къдрава или чуплива...на вълни е, светло кестенява, средно дълга, със сухи краища, малко е изтормозена и тя като цяло. Използвам новия шампоан на Elseve с протеини от перли, един розовичък такъв. И маска за коса на Денис - преструктурираща.
Абсолютно същата ми е косата...само дето моята си е направо дълга и аз използвам Елсев розовата серия цялата и съм много доволна!А маската от време на време я сменям с тази на Ейвън от серията Планет СПА с екстракт от маслини
Сууупер :-D Още днес отивам да си го купувам! Миси много! \:D/
99,9% съм сигурна,че ще останеш доволна!обаче си купи и балсамчето...така става много по-хубава косата отколкото само със шампоан...аз използвам серийката от значително малко време и вече ми е станала супер...направо не мога да си я позная много ми живна!Дано ти хареса наистина!Стискам палци!

TeEnKa
08-30-2006, 13:59
Moqta mnogo pada i sega izpolvam Panten pro-v protiv nakysvane..edin mesec ve4e stana i naistina desistva \:D/

Blackie
08-30-2006, 14:04
Moqta mnogo pada i sega izpolvam Panten pro-v protiv nakysvane..edin mesec ve4e stana i naistina desistva \:D/ и мойта взе да пада, ама започвам да си правя 1 маска, за да ми стане по-гъста... И ако не подейства може да взема да смесвам 2та шампоана :lol:

08-30-2006, 15:12
moqta e ujasna prava i do ramenete mnogo cufti :? polzvam Shauma mn me kefi :) a i na panten ne sa loshi ama na Head & Shoulders sa ujasni ne mi haresvat izobshto

sunny_girl16
08-30-2006, 15:13
moqta e ujasna prava i do ramenete mnogo cufti :? polzvam Shauma mn me kefi :) a i na panten ne sa loshi ama na Head & Shoulders sa ujasni ne mi haresvat izobshto
tova bqh az 8)

olive_oil
08-31-2006, 08:45
аз се боядисвам и изпозвам сънсилк за боядисвана коса.после се изсушавам със сешоара и косата ми става супер мека.НО ВСИ1КО ТОВА ПРАВЯ НЕВЕДЕНА НАПРЕД

Axel_f
08-31-2006, 12:12
Светло-кестенява или тъмно руса,с кичури,ужасно права,някъде до раменете,но на етажи,в момента я пускам дълга вкл. и бритона :roll: Не е особено мазна,нито е суха,абе можеби нормална към мазна,мия я с DOVE за честа употреба,балсам NIVEA за суха коса,многооо рядко маски почти никога,от време на време се опитвам да я къдря,но с ролки и/или пяна...

Blackie
08-31-2006, 12:22
А пък аз вчера си купих шампоанчето и балсамчето на Elseve :lol: Като има резултати, ще ви се похваля. Надявам се да са добрииии :-D

648541
08-31-2006, 12:24
panten ama ne6to me sarbi ot taka e mai 6te go smenqm :-k

moni4ka
09-02-2006, 11:36
Kosata mi e izto6tena ot boqdisvane i presa....!Za tova izpolzvam profesionalna maska 1kg ot friziorkata mi i sum mnogo dovolna za isto6tena kosa i struvashe 10lv.I shampoan na Keranove za mazen skalp i suhi krai6ta (svetlozeleniq) ot keratinovata seriq, nqma koi znae kakva mirizma no sum mnogo dovolna ot nego.

Stranna_
09-03-2006, 13:49
Косата ми е светло кестенява по принцип, но се боядисвам руса, леко чуплива в краищата, мазна в корените и суха в краищата ](*,). Използвам шампоан и балсам на Gliss kur цялостно възстановяване 19 и от време на време слагам някаква маска пак на Gliss kur за руса или изрусена коса с перли.

drawers
09-03-2006, 13:58
Ми ползвам един розов- Keranove (май така се пише), заедно с балсама му. Не е лош.

macka123
09-03-2006, 14:10
мазна и тънка
използвам хербал есенсис,дав и сънсилк за този тип коса

playful_baby
09-03-2006, 14:17
ами честно казано непрекъснато го сменям сега съм с едина на shauma май!не мога да си намеря още подходящ за моята коса

Labelle
09-03-2006, 14:53
Кестенява, дълга почти до кръста, адски изтощена и изсушена след лятото и едно студено къдрене преди половин година. GLISSKUR -цялостно възстановяване, от две седмици ползвам цялата серия и съм очарована.

09-03-2006, 19:08
Мойта е много чуплива,тъмно кестенява почти черна,гъста и използвам Herbal Essences-fruit fusions,шампоана и балсама.Попринцип за мене нещата на Herbal,Panten i Shauma са най-добрите,но и тоя розовия на Elseve не е лош.От време на време,като се сетя слагам и кристали.

reason
09-03-2006, 19:10
Мойта е много чуплива,тъмно кестенява почти черна,гъста и използвам Herbal Essences-fruit fusions,шампоана и балсама.Попринцип за мене нещата на Herbal,Panten i Shauma са най-добрите,но и тоя розовия на Elseve не е лош.От време на време,като се сетя слагам и кристали.
Аз бях....

niki000
09-03-2006, 23:45
Mia si kosata s xuma :D

malka_kukla
09-03-2006, 23:48
s 4upliva kosa sum,omaznqva se prez den,taka 4 e miq 4esto sus hubavi 6ampoani.na wella,na shvarckopf i na drugi firmi,samo da ne sa bulgarski,6toto sa otvrad.

GLeZoRanA
09-04-2006, 06:39
Косата ми всеки ден е с различна форма , права къдрава чуплива , като метла . Според зависи тя е със собствено виждане за нещата хаха , а иначе използвам Виши и бебешки шампоани :)

k1sS_mY_aSs
09-04-2006, 07:14
Palmolive,доволна съм си от него :D

lunnoto_momi4e
09-09-2006, 20:53
ami kosata mi e kestenqva,na ki4uri s perhidrol i mnogo suha.izpolzvam 6ampoan na aroma fresh za suha kosa i balsam za izto6tena kosa pak na aroma fresh i sam mn dovolna :)

malko mace
09-10-2006, 10:23
Moiata kosa e pravichka,dosta dalga i tamno kesteniava.Normalna e,nito mnogo mazna,nito mnogo suha.Izpolzvam champoan djonsans baby layka,lilavata opakovka.Mnogo sam dovolna ot nego!Hubav e i detskiat na Nivea.Polzvah detskiat champoan na Chauma,no ot nego mi se poiavi parhut!Sadarja niakakva kiselina sachto kato Had and chawders i drugite champoani,koito"premahvat parhuta",koiato luchti kojata na glavata i predizvikva parhut i drugi nepriatni posledici!Djonsans baby me opravi i osven tova pravi kosata mnogo mekichka! \:D/

psycho_girl
09-10-2006, 11:48
чуплива ми е косата, нормална и ползваам Dove ili Johnson's baby- успокояващ с екстракт от лавандула O:)

malko mace
09-10-2006, 12:01
чуплива ми е косата, нормална и ползваам Dove ili Johnson's baby- успокояващ с екстракт от лавандула O:)
A,tochno toia "Johnson's baby"polzvam znachi! \:D/

az_slunceto
09-10-2006, 12:08
moita kosa e: tumno kestenqva,po4ti do krusta .meka,puxkava izop6to ne q tormozq ne sum se boqdislvala.imam presa no se prava 1,2 puty mese4no q se na napravq q ne. dokolkoto do 6ampoana mi. gohnsoni baby shampoo moje da ne e napisano mnogo pravelno.s edna duma.djonsusns baby oil. :mrgreen:

malka_kukla
09-10-2006, 19:30
EM,NORMALNO DA TI SE OMAZNQVA POVE4E,MII E PO 4ESTO,AZ MOQTA E MIQ PREZ DEN,ZA6TOTO INA4E E UJASNA.POLZVAI 6AMPOAN ZA 4ESTA UPOTREBA,ZA DA NE TI IZTO6TAVA KOSATA I SE PODSTRIGVAI PO 4ESTO,ZATOVA VRUH4ETATA SA TI SUHI,6TOTO TI CUFTI!

In4iTu_
09-10-2006, 20:02
Дълга и къдрева, със сухи краища. Използвам шампоан за къдрева коса на Ейвън. Преди ползвах и Сънсилк (пак за къдрева коса), но на Ейвън сякаш е по-добър.

koalka
09-11-2006, 10:21
Ами аз използвам на Dove обвовяване и грижа.Много съм доволна.

missito_
09-11-2006, 15:44
Мойта коса е между къдрава и чуплива,средно дълга,тъмно кестенява,краищата и са сухи #-o а иначе ползвам Shauma-един кафяв с екстракт от кокос :wink:

Blackie
09-12-2006, 17:37
EM,NORMALNO DA TI SE OMAZNQVA POVE4E,MII E PO 4ESTO,AZ MOQTA E MIQ PREZ DEN,ZA6TOTO INA4E E UJASNA.POLZVAI 6AMPOAN ZA 4ESTA UPOTREBA,ZA DA NE TI IZTO6TAVA KOSATA I SE PODSTRIGVAI PO 4ESTO,ZATOVA VRUH4ETATA SA TI SUHI,6TOTO TI CUFTI!
Аз пък не сyм съгласна с това да си мия косата по-често..Може да се омазнява по-бързо, но не става като метла..суха в началото.. :) Сега започнах да се грижа повече за нея и връхчетата ми вече се пооправиха, не са толкова сухи. И те не са сухи, защото ми цъфтят, а тъкмо обратното-цъфтят, защото са сухи!
Домашните ми маски за коса много помагат. особено тази, която е за по-жизнена и бляскава коса, а пък си слагам вече и крисали за коса, и наистина има ефект всичко това! А също за него доприянася шампоанчето на Elseve :wink:

fresh4e
09-12-2006, 20:06
дълга,кестенява,права,на етажи...използвам Dove за мазна коса защото бярзичко се омазнява

moonbeam
09-13-2006, 13:25
of kosata mi e ujasna,nqkakva nito mnogo prava nito mnogo 4upliva,sega sam s Head & Shoulders mentol,haresva mi

IdiOtKa
09-13-2006, 15:19
ами в момента са с шампоан за суха коса ...но не помня как се казваше точно ...

tetko`
09-13-2006, 16:54
Ami az li4no gi reduvam..mnogo sam dovolna ot Klorane-posledniqt koito si kupih s hinin.Gliss kur 19 go polzvam ot vreme na vreme..Posledno izmih kosata si s edno detsko shampoan4e-Krq krq.Imam edin na Herbina no toi opredeleno ne mi dopada...Sledvashto popalnenie opredeleno shte bade Keranove :mrgreen:

fresh_@
09-16-2006, 03:06
Засега използвам оранжевия на Шаума, но скоро може и да разнообразя. Иначе съм доволна от него. :)