PDA

View Full Version : Косата



KRaLiCa_na_OrGaZmA
08-29-2006, 15:59
днес реших да си премеря косата да видя колко е порасла от миналата година по това време до сега и видях че порасла със 17 сантиметра. въпроса ми е дали си расте нормално защото аз през тази една година доста я тормозих каносвах я 4 пъти и не съм си обирала връхчетата защото не е цъвтяла . И 17 см малко ли са като за 1 година страх ме е да не съм я увредила нещо , нямам идея по колко горе долу трябва да расте косата за това време :roll:

RAWRRR
08-29-2006, 16:01
да доста добре ти расте косата,поздравления..
нормалното е 1см-1,5 см на месец..тоест за една година расте някъде към 12-18 сантиметра :D

HeCu®
08-29-2006, 16:46
Какви поздравления, бе. При положение, че не си подстригвала връхчетата, а косата по принцип расте с 1 см. на месец(12 см на година), а твоята е пораснала със 17 това са 5-6 излишни сантиметра, които може и да удължават косата ти, но я загрозяват.

rusalkata_
08-29-2006, 16:50
днес реших да си премеря косата да видя колко е порасла от миналата година по това време до сега и видях че порасла със 17 сантиметра. въпроса ми е дали си расте нормално защото аз през тази една година доста я тормозих каносвах я 4 пъти и не съм си обирала връхчетата защото не е цъвтяла . И 17 см малко ли са като за 1 година страх ме е да не съм я увредила нещо , нямам идея по колко горе долу трябва да расте косата за това време :roll:

не е възможно да не ти цъвти косата.просто не виждаш.аз през горе/долу 2 месеца ходя да ми маха връхчетата.преди няколко дни пак отидох и фризьорката ми каза,че не е цъфнала,но е хубаво да я поосвежи и махна 1 см.тъй че грижи се за косата ти.все пак не е за ден-два. :roll: :wink:

KRaLiCa_na_OrGaZmA
08-29-2006, 17:07
мерси за отговорите :-)

dan dan dan
08-30-2006, 00:06
Според мен 17 см е супер.Но ще бъде по-добре ако и хващаш връхчетата.

strange__
08-30-2006, 12:12
Цяла година не си и отрязала връхчетата?! :shock: Декември месец една пачавра ми окълца мн злобно косата,ревеше ми се като излязох от салона,защото исках да я пускам дълга (и още искам),но краищата се бяха изтощили,казах и 1-2 см а тя направо я унищожи!На всичкото от горе я филира....тя и без това е рядка,абееее нямам думи!Таа поовлякох се малко...и после не я подстригвах 6 месеца някъде,но тя след 4-5 престана да расте,просто беше адски изтощена и този път поне нацелих готина фризьорка :mrgreen: Хубаво е поне на 2 месеца да и хващаш краищата,ще изглежда по-добре и ще расте по-бързо :wink:

RAWRRR
08-31-2006, 15:36
Цяла година не си и отрязала връхчетата?! :shock: Декември месец една пачавра ми окълца мн злобно косата,ревеше ми се като излязох от салона,защото исках да я пускам дълга (и още искам),но краищата се бяха изтощили,казах и 1-2 см а тя направо я унищожи!На всичкото от горе я филира....тя и без това е рядка,абееее нямам думи!Таа поовлякох се малко...и после не я подстригвах 6 месеца някъде,но тя след 4-5 престана да расте,просто беше адски изтощена и този път поне нацелих готина фризьорка :mrgreen: Хубаво е поне на 2 месеца да и хващаш краищата,ще изглежда по-добре и ще расте по-бързо :wink:

Как така ще ти спре да ти расте косата?Ама ти сигурна ли си?
Това че е изтощена е едно,но да спре да ти расте-съмнявам се.
Изтощените краичета нямат нищо общо с новата коса,която израства,затова е и грешно схващането,ще ако се подстригваш по-често косата ти ще расте по-бързо..нищо подобно,просто ще е по-здрава,жизнена,лъскава и тн..