PDA

View Full Version : маска и добавки за проблемна кожа



{S}BaBY{G}
09-04-2006, 15:47
Здравейте :) порових се малко из форумите и видях че има доста теми за проблемна кожа и ефикасни продукти и се сетих че преди време една козметичка ми бесхе препоръчала някои неща за домашно ползване и да ходя по един път на месец на основно почистване при нея.Обаче аз не съм много редовна там...почистванията няма много голяма разлика в салон ли ти ги правят или сам вкъщи,защото накрая все си зачервен и минава за няколко дни.Та козметичката ми написа рецепта за маска с достъпни продукти от аптеката и също така някои хранителни добавки.Аз съм доста непостоянен човек но гарантирам че когато съм била постоянна ефекта е бил отличен и бърз:)
Ето ви и рецептата за маската:
1 с.л. хума
1/2 каф. л. сяра
1/2 каф. л. сулфатиацол
2 капсули хлорнитромицин(Chlornitromycin)-това е някакъв антибиотик на капсули,но се ползва в маската като се отворят две капсули и съдържанието им се прибави към другите съставки :wink:
и вода колкото да се получи еднородна гъста смес.
Нанася се на лицето (не пестете матРиал :lol: ) и се държи докато не се втвърди и не изсъхне нацяло:)
Ето ги и хранителните добавки:
"Пурим" (това са едни зелени билкови таблетки на някаква фирма Хималая)
Бирена мая (за препоръчване немска на Валмарк)
цинк( на таблетки пак за препоръчване немски)
честотата на прием я пише на опаковките.
Това е в общи линии.Надявам се да съм ви полезна :) Не си губете времето имаме дже седмици до даскало дайте да се приведем в приличен вид;)
Купувайте ползвайте и ако имате желание в тая тема ще споделяме мненията;)

malka_kukla
09-05-2006, 00:32
em,az moga da kaja edna maska koqto e super na madamite koito se boqdisvat 4esto i kosite im sa super suhi.
1 doza-1 jultuk,1 sup.lujica zehtin i edna sup.lujica med.
ako imate po dulga kosa pravete po 2-3 dozi.