PDA

View Full Version : Лунна диета



RAWRRR
09-07-2006, 17:20
Една приятелка ми сподели,че пази лунна диета.Един ден от диетата =-1 килограм.Разбира се,това не са 1 килограм мазнини,но организма поне се изчиства от токсини.
Идеята е в това,да издържиш едно денонощие (точно определено,свързано с фазите на луната) само на течности.
За всеки месец си има определени дни и часове..днес е един такъв ден,подходящ за лунна диета..трябва да се почне в 21:43 часа днес и да свърши по същото време утре.Аз смятам да пробвам..други желаещиииииии? :mrgreen:

Септември
01.09 01:57
07.09 21:43
14.09 14:16
22.09 14:46
30.09 14:04

Признавам си,че това изглежда малко наивно,но при другите действа..някой да го е пробвал?Утре ще се подложа на жестока самокритика,ако нищо не се получи :smt005

ErT
09-07-2006, 17:32
Едва ли !? В който и да е било друг ден ако си само на течности пак ще отслабнеш с 1 кг.Но може би така е измислено да те мотивира ,че това става само 1 ден в месеца.Но аз лично не вярвам.

`Death`Whore`
09-07-2006, 17:34
Ще отслабнеш...и когато на следващия ден се наядеш солидно, защото те боли корема, ще качиш 2. :)

RAWRRR
09-07-2006, 17:38
Ам..на мен ми го обясниха така:
Знае се,че луната влияе върху приливите и отливите,но също така влияе и върху хората,тъй като нашето тяло е изградено от голям процент вода. ;-)
Диетата е съпроводена с цикличността на лунните фази и регулира по естествен начин течностите в организма,изчиства токсините,нарупани вслествие от неправилното хранене. :-)

`Death`Whore`
09-07-2006, 17:39
Аз пия по 3 тона чай, той също прочиства организма.

goddes_of_the_death
09-07-2006, 17:39
Ще отслабнеш...и когато на следващия ден се наядеш солидно, защото те боли корема, ще качиш 2. :)

axam, az probvah i stana to4no taka :smt037
sq sym na razdelno-otslabva se bavno no traino :smt023

ErT
09-07-2006, 17:43
И аз така мисля за разделното хранене може ли да ми препоръчаш нещо

Ice_Queen
09-07-2006, 17:45
Аз си мислех че съм я изпуснал,а то било днес от 9 часа :))) йес :)))

Mafiotkata_7200
09-07-2006, 17:58
Според мен които и ден да си избереш да си само на течности си е едно и също.Познавам един приятел на баща ми и тои ми е казвал,че не трябва да се ограничаваме с някои храни заради това какво мислят другите за фигурата ни,а просто защото е здавословно.Посъветва ме да си избера някои ден от седмицата и да не ям нищо само на течности.Организма се пречиствал и било много полезно.Разказа ми че бил само на течности 1-2 седмици и аз много се учудих как е възможно.Тои казва първите 3 дни акъла ти е само в яденето и после се свиква :-k

`Death`Whore`
09-07-2006, 18:01
Не знам, но аз ако половин ден не ям или ям само леки плодове от време на време, ме заболява корема и ми се повръща...може би става заради това, че в края на деня пътувам 1 час с превозно средство, но определено аз не съм за такива неща...

Пепи Пекторалиса
09-07-2006, 18:05
изчистването от всякакви токисин и шлаки е доста по дълготраен процес и е невъзможен да се осъществи в рамките на 1 денонощие. Това си е ирга с тялото. Ако искате да се чистите от токсините яжте 3-4 месеца предимно сурови продукти с еко произход, пийте само дестилирана вода и наблягайте на варения кафяв ориз. Същото така е хубаво да се наблегне на антиоксидантите за борбата със свободните радикали. Темата е сложна и не е за този форум. Който иска да пробва това гладуване(бр. Лунната диета :lol:) от няколко пъти нищо няма да му стане, но пък и положителен ефект няма да види, освен евентуално плацебо такъв.

RAWRRR
09-07-2006, 18:06
Аз утре ще ви кажа дали е имало резултат върху теглото ми.Но няма как да знам със сигурност как е повлияло на организма ми-дали е било за добро или зло.Но пък познавам йога,който може да не яде една седмица и да е пълен с енергия!Вярно е,че йогата разтоварва и успокоява,но все пак.. :roll: :mrgreen:
Благодаря за идеята на чай :) Би било хубаво да имам малко разнообразие-вода,минерална вода,чай,изворна вода,степ,кафе :mrgreen:

®©PeTq®©
09-07-2006, 18:11
Аз и една приятелка пробвахме нещо такова...цял ден бяхме само на течности и после не издаржахме и като се натъпкахме... :oops: за това е по-добре без такива според мен :wink:

FlowerinesS
09-07-2006, 19:25
Аз съм си редовна с лунната,бях писала в една тема преди година и 2-3 месеца някъде :lol:
С теб съм :wink:
Това с натъпкването..ами аз съм си на диета попринцип ..през всички дни,така да се каже,е,леко съм на периоди :lol: (т.е. позволявам си от време на време)..и лунната си я правя редовно+нормалния ми режим на хранене..и си става добре :roll:
Това колко ще отслабнеш зависи и от това колко кг си сега..Аз например отслабвам от 500-800 грама,рядко повече..Но когато си с почти идеално тегло е така ;-)

strange__
09-07-2006, 19:54
Аз съм си редовна с лунната,бях писала в една тема преди година и 2-3 месеца някъде :lol:
С теб съм :wink:
Това с натъпкването..ами аз съм си на диета попринцип ..през всички дни,така да се каже,е,леко съм на периоди :lol: (т.е. позволявам си от време на време)..и лунната си я правя редовно+нормалния ми режим на хранене..и си става добре :roll:
Това колко ще отслабнеш зависи и от това колко кг си сега..Аз например отслабвам от 500-800 грама,рядко повече..Но когато си с почти идеално тегло е така ;-)
Как изкарваш само на течности :roll: Напоследък и аз не ям много...като съм на работа забравям да ям,а когато почивам...нз някак свикнах да ям по много малко и въпреки това не си представям да изкарам цяло денонощие на течности и после да не се натъпча като свиня..

FlowerinesS
09-07-2006, 20:14
Амиии..знам ли как :lol:
Да,важното е да имаш работа,не да се чудиш кво да правиш..Ако трябва излизай с приятелки..с 1 бутилка вода в ръка.Макар че миналия път не се чувствах добре ,т.е. кръвното ми беше ниско и си седях вкъщи..

А като видиш резултата и ..ти се иска да си останеш така,поне това е моят стимул да не се натъпча-искам да запазя новото тегло :wink:

RAWRRR
09-08-2006, 22:06
Обещах да пиша след като свърша лунната диета..ако някой го интересува наистина работи..
Вече изпишках 1 литър вода (кантара показва 1 кг по-малко)за последните 24 часа-чуствам се по-слаба :roll:
самоиронията рокс :mrgreen:

FlowerinesS
09-09-2006, 08:36
Аз съм си -0.500 ,както почти винаги се получава ;-)

RAWRRR
09-09-2006, 14:40
Аз съм си -0.500 ,както почти винаги се получава ;-)

Yeyyyyy! :smt041

Следващата е на 14.09 14:16
Надявам се,сме на линия.
Винаги е по-добре да знаеш,че някой друг също се мъчи :twisted:

FlowerinesS
09-09-2006, 19:22
И другия път съм на линия,знаеш ;-)
Други желаещи май няма.. 8-[

Ice_Queen
09-09-2006, 19:37
Хах че то и аз я пазих,ама нямам кантар наблизо да видя резултата ;)
Айде др път пак!

ThePainIsReaL
09-09-2006, 20:17
В балетната школа , която посещавах , всички се бяха зарибили по тази диета . На някои много им помагаше и я използваха за тонизиране или нещо подобно :smt017 , не съм много сигурна