PDA

View Full Version : косопад



09-09-2006, 13:12
От морето насам (преди месец и малко) косата ми започна много обилно да си пада, попринцип е мн гъста и здрава и мн бързо расте, въпреки, че я изрусявам много често, но оттогава пак си расте много бързо, но започна много да пада, а преди никога не съм страдала от косопад. Може ли някой да ми препоръча някакъв балсам или маска или шампоан, каквото и да е, но да е с изпитано действие и да е сигурен, че действа. Мерси мн предварително!

marina star
09-09-2006, 14:00
tova e normalno za tozi period ot godinata no vse pak moje da si kupi6 ot podhranva6tite maski na elseve i gliss kur te sa mn dobri sa6to taka 6ampoan i balsam za izto6tena kosa

Dharma
09-09-2006, 14:26
probvai s huma

RAWRRR
09-09-2006, 15:24
Да,мога да ти препоръчам да се замислиш:Плешива или Руса?

Аз също бях блондинка,косопадът ми беше силен,сега малко спря като се боядисах по-тъмен цвят и я оставих да израства..Косата ми капе към 4 месеца-и това е най-лошото нещо,което някога ми се е случвало.Знаеш ли какво ми каза лекарката с огромно пренебрежение "Така е,ще ви падат косите като се изрусявате от 12 годишни" :?

От личен опит бих ти препоръчала "Стимуланта за скалп на Икаров".Аз се мажа с него към цял месец и косата ми расте двойно по-бързо и освен това косопадът спря малко.Също така,подрежи косата си,всичката изтощена коса..(а твоята със сигурност е такава,щом е изгорена от перхидрол,от слънцето и солената вода-които от своя страна влияят пагубно)

Преди бях с дълга руса коса,сега съм рижава :mrgreen: до ръменете..но осъзнах,че по-хубаво да имам изобщо някаква коса,отколкото гола глава..защото депресията около косопада е огромна.Обещах си,ако косата ми израстне отново ( а не веднъж окапала,никога повече да не израсте) да се грижа за нея 20 пъти повече от преди,да й купувам най-качествените продукти,да я глезя,да я пазя.

Най-доброто,което може да направиш е да отидеш на дерматолог.

09-14-2006, 13:48
100% правиш най доброто за косата си с стимуланта за коса икаров :) То разбирам да ми говориш за марки като Kerastase а ти си седнала да говориш за икаров,аре не се излагай моля ти се.И най голямата простотия е да кажеш че може да оплешивее от изрусяване,а тая лекарка е просто върха.От механично третиране-боядисване,къдрене,изправя не и изсушаване може да се увреди косата но не и да опада.Говорите едни глупости все ама.

Stranna_
09-17-2006, 14:49
Колко струва този стимулант за коса на Икаров?

GLeZoRanA
09-18-2006, 01:37
Колко струва този стимулант за коса на Икаров? Ам те серията икаров не са скъпи ако не се лъжа не са повече от 3-4 лева :roll: Аз ги ползвах преди ама не ми помогна.На мене точно от русото почна много да ми пада косата и пиех по едно време Revalid и определено ми помогна

Пепи Пекторалиса
09-18-2006, 01:47
Да, Revalid е добро решение, също и Мерц витамини. Също така и витамин Е като добавка не би била излишна.

GLeZoRanA
09-18-2006, 01:53
А мерца не струва... на мене ама изобщо не ми помогна , а и от други мой познати съм чувала ,че не са доволни

Пепи Пекторалиса
09-18-2006, 12:36
А мерца не струва... на мене ама изобщо не ми помогна , а и от други мой познати съм чувала ,че не са доволни
Виж сега смешно е да говоеиш, че не действа щом при теб и още 2-3 не са действали. Ти какво искаш да станеш цялата в коса ли?! Тези витамини се ползват в целия всят от много години и са доказани. И естествено действат, когато човек има нужда от тях. Ако не си имала недостиг на витамините включени в състава на Мерц, естествено няма да ти помогно, но ако косопада е причинен точно от недостиг на тези витамини определено ефекта ще е налице. Ако толкова искаш да пиеш винаги нещо, което да десйтва само лекар може да ти го предпише и пак не е 100%.

RAWRRR
09-18-2006, 15:06
И аз имам косопад и ми приписъха Центрум и да си избера Revalid или Merc.За пети ден пия Ревалид,но не мога да преценя дали има ефект,тъй като е комбиниран с други продукти.Аз и не очаквам скорошен резултат,все пак за да започне косопада съм имала остра нужда и голяма липса от определени вещества и ми е ясно,че отнема време докато си набавя изгубеното.

Според мен обаче най-важното при косопад е да намериш точно източника на проблема,защото например при някои хора (обикновено при мъжете) косата може да пада заради хормонални прични,при някои..както при мен,които са били дълго време на диети,имат недостик на витамини и други ценни вещества.(отделно пия добавки за да си лекувам анемията :smt019 ).Трябва съобразно източника на проблема да избереш най-добрия начин за лечение.

Косата може да пада и от твърде много химическо третиране,ако е много изтощена започва да се къса, и малко по малко окапва!
Освен това косата може да пада и ако не ти е вред нещо кожата на главата.Има и нещо наречено сезонен косопад.
Наистина неприятен проблем :roll:

drawers
09-18-2006, 16:54
Аз искам да ви попитам, за да не не правя нова тема, как мога да различа косопад от накъсване?

GLeZoRanA
09-18-2006, 21:33
А мерца не струва... на мене ама изобщо не ми помогна , а и от други мой познати съм чувала ,че не са доволни
Виж сега смешно е да говоеиш, че не действа щом при теб и още 2-3 не са действали. Ти какво искаш да станеш цялата в коса ли?! Тези витамини се ползват в целия всят от много години и са доказани. И естествено действат, когато човек има нужда от тях. Ако не си имала недостиг на витамините включени в състава на Мерц, естествено няма да ти помогно, но ако косопада е причинен точно от недостиг на тези витамини определено ефекта ще е налице. Ако толкова искаш да пиеш винаги нещо, което да десйтва само лекар може да ти го предпише и пак не е 100%. ОООООооооооо ма я да траеш! Изказвам лично мнение ! Естествено е , че при всеки е различно. :-s

VIkIt0_SmILe
09-22-2006, 11:48
moga ti preporu4am folieva kiselina...neopholic sa svetlojulti opakovani v blister tabletki(po 30 br),vsqka ot koito sudurja o,4 ml folievqa kiselina...az zapo4nah da gi piq minaloto lqto poradi su6tata pri4aina cenata im e oklo5-6 lv na opakovka(90 tabletki0 na men mi stigat za mecec i polovuina kato piq po 2 tabletki sutrin i ve4er...kosata mi otnovo se sgusti a i noktite mi se zazdraviha zna4itelno ne se cepqt i ne se 4upqt tolkova burzo...tova e ot men uspeh!!! :wink:

VIkIt0_SmILe
09-22-2006, 11:51
a i zabravih da ti kaja 4e trqbva da pravi6 po4ivki...az sled kato izpiq i 90te tabletki po4ivam okolo 2-3 meseca i polse pak ako imam problemi s kosata i noktite...

thirteen
09-22-2006, 16:47
А мерца не струва... на мене ама изобщо не ми помогна , а и от други мой познати съм чувала ,че не са доволни
http://forum.bg-mamma.com/Smileys/default/newsm78.gif
Аз пък много съм си доволна от Мерц!

RAWRRR
09-22-2006, 17:15
Странно,аз пих фолиева кисилина,докато си лекувах анемията.
Не знаех,че помага при косопад,макар че доколкото знам (а и така пише на опаковката) се използва често от бременни жени,а те имат често проблеми с косопада.Не се бях замисляла,но има логика.
Аз пробвах един шампоан на Фитовал,който ми препоръча един лекар и забелязвам положително влияние върху косата ми :-)

Anabella
09-24-2006, 11:15
Моята коса също много капе напоследък и си взех шампоана на Revalid.Някой използвал ли го е и има ли ефект? :-k :)

09-24-2006, 17:33
Моята коса също много капе напоследък и си взех шампоана на Revalid.Някой използвал ли го е и има ли ефект? :-k :)
мен също ме интересува този шампоан.И на каква цена е горе долу??плс отговорете.

Anabella
09-25-2006, 22:10
Моята коса също много капе напоследък и си взех шампоана на Revalid.Някой използвал ли го е и има ли ефект? :-k :)
мен също ме интересува този шампоан.И на каква цена е горе долу??плс отговорете.

Аз съм го ползвала само 2- 3 пъти и още немога да преценя дали има ефект.Цената му е към 10лева ,аз го взех за 9 и 50 :roll: Ако някой го е използвал нека каже какъв е резултата и след колко време има ефект? :oops: