PDA

View Full Version : Как да повърна??



Помощ
09-11-2006, 17:47
Моля ви се кажете ми как да си набутам ръката в гърлото за да повърна спешно ми е

Lorraine
09-11-2006, 18:18
:shock: ..еми лесно..буташ си единия пръст в гърлото и после повръщаш..егати.. :smt011

RAWRRR
09-11-2006, 19:45
Ако ще правиш това което аз правих преди,само искам да ти кажа,че

ОТ БУЛЕМИЯ СЕ УМИРА!

Може да получиш сърдечен удар,още докато повръщаш,защото натоварваш сърцето си с напъните.
Затова,следващият път като решиш да се натъпчиш се замисли дали искаш някой л=бим човек да те намери затънала в кръв и повърнато.
Надявам се,не затова искаш да повърнеш,но аз държа да отбележа,съвсем приятелски. :roll:

mechtaq_za_teb
09-11-2006, 20:09
:shock: i za kakvo shte go pravish tova?!

RAWRRR
09-11-2006, 20:11
защото ако не повърне ще стане 150 кила :-D :smt005

i'm so excited!
09-11-2006, 20:19
научи се да се контролираш с яденето. то ако беше толкова лесно с драйфане да се отслабва....

go_baby_go
09-11-2006, 20:25
Ако ще правиш това което аз правих преди,само искам да ти кажа,че

ОТ БУЛЕМИЯ СЕ УМИРА!

Може да получиш сърдечен удар,още докато повръщаш,защото натоварваш сърцето си с напъните.
Затова,следващият път като решиш да се натъпчиш се замисли дали искаш някой л=бим човек да те намери затънала в кръв и повърнато.
Надявам се,не затова искаш да повърнеш,но аз държа да отбележа,съвсем приятелски. :roll:Много си права!А пък ако ти се мре земай лъжицата и си натъсни езика със нея и ще повърнеш,но бъди сигурна ,че повръщането няма да ти помогне да отслабнеш!

RAWRRR
09-11-2006, 20:30
Не,повръщането не помага за отслабване.Най-доброто което може да ти направи е да си запазиш сегашното тегло.Това става по простота причина,че когато преядеш на принципа "аз така или иначе ще го повърна,нека да си хапна каквото искааам и колкото искам",никога организма ти не е в състояние да изхвърли цялото количество храна..и то си остава там..и затова всички булемички са дебели.

go_baby_go
09-11-2006, 20:54
"Булимия" също е дума от гръцки произход и означава "волски глад". Заболяването е описано през 1895г. от френския психиатър Пиер Бриг.
При булимията момичето поглъща големи количества храна, а после се освобождава от погълнатото чрез принудително повръщане или приемане на слабителни. И булимията засяга момичета и млади жени.

Опасни сигнали: Лакомо или неконтролирано хранене, самонаказване със стриктни диети, гладуване, енергични упражнения, повръщане или използване на разхлабителни или диуретици в усилие да отслабнат използвайки тоалетната често след ядене, в депресия от телесното тегло, колебание на настроенията извън контрол, подуване на лимфните жлези на шията и лицето, киселини в стомаха и подуване на нередовни периоди, стоматологични проблеми, запек, болки в гърлото, повръщане на кръв, слабост, хлътнали, кръвясали очи...

Следствия: Дехидратация, разстройване на хранителния тракт, черния дроб и бъбреците, електролитен дисбаланс, който води до сърдечна недостатъчност, и се стига в някои случаи до сърдечен удар...

09-13-2006, 10:34
Е вие от къде решихте ,че иска да повръщва защото се е натъпкала :-s

Пепи Пекторалиса
09-13-2006, 10:49
Първо заболяването е Булимия. Второ защо всеки, който е решил да повръща трябва да е болен от него. Понякога на човек му е нужно да повърне - ял е нещо развалено, пил е алкохол и тн. Стига сте преигравали с булимията и анорекцията.
А пък и в древен рим са го правили тоя номер с повръщането и то често, но с цел да ядат повече и повече и като нямат място вече повръщат и продължават.

09-13-2006, 19:22
Първо заболяването е Булимия. Второ защо всеки, който е решил да повръща трябва да е болен от него. Понякога на човек му е нужно да повърне - ял е нещо развалено, пил е алкохол и тн. Стига сте преигравали с булимията и анорекцията.
А пък и в древен рим са го правили тоя номер с повръщането и то често, но с цел да ядат повече и повече и като нямат място вече повръщат и продължават.
Точно! И на мен ми се е случвало неведнъж да си бъркам в гърлото с тази цел, но не защото съм булимичка :lol: :lol: :lol: Толкова сте смешни...Ами ако момичето е препило и и е зле и се чуди как да повърне?И на мен ми се е случвало след злоупотреба с алкохол да си бъркам в гърлото...Всичко е възможно, а някои, правещи се на много вещи и знаещи веднага я набедихте за болна :shock: :lol:

i'm so excited!
09-13-2006, 19:26
ами тъй като момичето не е пояснило защо и е да предизвиква повръщане, а темата се намира в 'козметика и диети', е нормално да си помислим, че става въпрос за това. :wink:

vlady555
09-13-2011, 05:18
лесно ви е на вас да давате акъл отстрани... "с драйфане не става", "контролирай се"... Нямате представа за какво става дума и колко мъчително, гадно, ужасно, непоносимо е всичко това... Никак не е лесно да си болен от булимия или анорексия и да се бориш всеки ден със себе си и с целия свят... Просто не пишете за неща, които не разбирате и не приемате...

pinkarella
09-13-2011, 05:38
Центърът на апетита се намира в мозъка, в структура, наречена хипоталамус, и интересното е това, че центърът на удоволствието се намира непосредствено до него и често се "покрива" една обща територия. Опитай се да го контролираш...
Ако искаш да отслабнеш има упражнения, раздвижване, нискокалорична храна, не повръщането е начинът. Доста глупаво схващане. Виждам, че вкарваш и нотки на самосъжаление, не трябва. Дай си шанс.

Rebirthing
09-13-2011, 06:13
Независимо каква е причината да искаш да повърнеш, по-добре недей ! Ако си яла нещо развалено или си препила, има други начини да успокоиш гаденето /ако ти се гади, де/. Пий някакъв чай или вода с ментова тинктура. За махмурлук си знаете повечето какво се прави ;д.

Cupcakes
09-13-2011, 06:57
лесно ви е на вас да давате акъл отстрани... "с драйфане не става", "контролирай се"... Нямате представа за какво става дума и колко мъчително, гадно, ужасно, непоносимо е всичко това... Никак не е лесно да си болен от булимия или анорексия и да се бориш всеки ден със себе си и с целия свят... Просто не пишете за неща, които не разбирате и не приемате...Темата е от 2006! :-o

LadyDi
09-13-2011, 07:21
Aз.