PDA

View Full Version : Мое лично мнение...



Lorein
09-25-2006, 23:35
Такам... Гледам доста теми има за метъли, пънкари, чалгари и др...
Само нещо не разбирам:
Защо разделяте хората според музиката, която слушат?Независимо дали слушат метъл, пънк, рок, техно, хип-хоп, чалга или обикновен английски поп, всички са хора!
Тъй като очевидно метъли и чалгари водят война, чалгарите казват, че метълите имат мазни коси, не се къпят и сумати още неща. Това, че някой е виждал няколко такива, не означава, че всички са такива. Съответно пък те отвръщат с куп подигравки и изобщо не признават мнението им, само зщото слушат нам си кой си. Тук също не са прави.
Просто вие като разберете някой каква музика слуша и казвате: А, този е от ония....
Това е няква дискриминация. Не говоря само за метъли и чалгари, за ВСИЧКИ. Дори и да не можете да си говорите за музика, имате още много теми за обсъждане, не по-малко важни.
Не обиждам никой и не посочвам никой. Просто искам да се прекрати това разделяне на хората според музиката. Просто трябва да погледнете човека срещу вас и да не го гледате като изтребител, само защото не слуша същата музика като вас. Опитайте се да го опознайте като човек. Може да не ви хареса харектера му, но поне не сте го изолирали, а сте се опитали да се сближите. А ако си допаднете, няма никакъв проблем, стига да избягвате да говорите за музика.

Не знам , просто казвам, че това е мое лично мнение.
Сигурна съм, че ще има много, които ще ме критикуват все за нещо, но няма как.
Просто исках да споделя... :roll:

bill_schrei
09-25-2006, 23:40
аз не съм чак метълка...ама се дразня на чалгарите не защото слъшат чалга а защото тя не им влияе добре...повечето имат някакво супер високо самочувствие...винаги се лигавят...пак казвам НЯКОИ...не всички...аз лично не съм срещала такива метъли...незнам...пък и чалгата де да знам не е музика...това са кавъри на народните музики на други народи(например сърбите)...в метъла или каквото и да е дръго поне това не е много често срещано нали? :::

Psycho Realm
09-25-2006, 23:43
Такам... Гледам доста теми има за метъли, пънкари, чалгари и др...
Само нещо не разбирам:
Защо разделяте хората според музиката, която слушат?Независимо дали слушат метъл, пънк, рок, техно, хип-хоп, чалга или обикновен английски поп, всички са хора!
Тъй като очевидно метъли и чалгари водят война, чалгарите казват, че метълите имат мазни коси, не се къпят и сумати още неща. Това, че някой е виждал няколко такива, не означава, че всички са такива. Съответно пък те отвръщат с куп подигравки и изобщо не признават мнението им, само зщото слушат нам си кой си. Тук също не са прави.
Просто вие като разберете някой каква музика слуша и казвате: А, този е от ония....
Това е няква дискриминация. Не говоря само за метъли и чалгари, за ВСИЧКИ. Дори и да не можете да си говорите за музика, имате още много теми за обсъждане, не по-малко важни.
Не обиждам никой и не посочвам никой. Просто искам да се прекрати това разделяне на хората според музиката. Просто трябва да погледнете човека срещу вас и да не го гледате като изтребител, само защото не слуша същата музика като вас. Опитайте се да го опознайте като човек. Може да не ви хареса харектера му, но поне не сте го изолирали, а сте се опитали да се сближите. А ако си допаднете, няма никакъв проблем, стига да избягвате да говорите за музика.

Не знам , просто казвам, че това е мое лично мнение.
Сигурна съм, че ще има много, които ще ме критикуват все за нещо, но няма как.
Просто исках да споделя... :roll:
Като си тъпа, никога няма да намериш отговор на този въпрос. Не се опитвай да мислиш, няма задоволителен резултат. Не знам какво те прави толкова жалка, но определено работи.

Lorein
09-25-2006, 23:43
аз не съм чак метълка...ама се дразня на чалгарите не защото слъшат чалга а защото тя не им влияе добре...повечето имат някакво супер високо самочувствие...винаги се лигавят...пак казвам НЯКОИ...не всички...аз лично не съм срештала такива метъли...незнам...пък и чалгата де да знам не е музика...това са кавъри на народните музики на други народи(например сърбите)...в метъла или каквото и да е дръго поне това не е много често срещано нали? :::

Да не говорим за самата музика. Че песните им с крадени, така си е.
Но друг е въпроса... За отношенията...
Вземи например ***** от нашия клас. Тя слуша чалга, но мене ме кефи. Готин човек е. Поне засега така мисля... :roll:

bill_schrei
09-25-2006, 23:45
казах НЯКОИ

Lorein
09-25-2006, 23:45
Такам... Гледам доста теми има за метъли, пънкари, чалгари и др...
Само нещо не разбирам:
Защо разделяте хората според музиката, която слушат?Независимо дали слушат метъл, пънк, рок, техно, хип-хоп, чалга или обикновен английски поп, всички са хора!
Тъй като очевидно метъли и чалгари водят война, чалгарите казват, че метълите имат мазни коси, не се къпят и сумати още неща. Това, че някой е виждал няколко такива, не означава, че всички са такива. Съответно пък те отвръщат с куп подигравки и изобщо не признават мнението им, само зщото слушат нам си кой си. Тук също не са прави.
Просто вие като разберете някой каква музика слуша и казвате: А, този е от ония....
Това е няква дискриминация. Не говоря само за метъли и чалгари, за ВСИЧКИ. Дори и да не можете да си говорите за музика, имате още много теми за обсъждане, не по-малко важни.
Не обиждам никой и не посочвам никой. Просто искам да се прекрати това разделяне на хората според музиката. Просто трябва да погледнете човека срещу вас и да не го гледате като изтребител, само защото не слуша същата музика като вас. Опитайте се да го опознайте като човек. Може да не ви хареса харектера му, но поне не сте го изолирали, а сте се опитали да се сближите. А ако си допаднете, няма никакъв проблем, стига да избягвате да говорите за музика.

Не знам , просто казвам, че това е мое лично мнение.
Сигурна съм, че ще има много, които ще ме критикуват все за нещо, но няма как.
Просто исках да споделя... :roll:
Като си тъпа, никога няма да намериш отговор на този въпрос. Не се опитвай да мислиш, няма задоволителен резултат. Не знам какво те прави толкова жалка, но определено работи.

Ам... какво по-точно искаш да кажеш? :-k

Lorein
09-25-2006, 23:46
казах НЯКОИ

Знам, видях, но просто исах да дам пример, че не всички чалгарки с лигави и не всички метъли са 'мръсни'

LunaTriCk
09-25-2006, 23:50
Малко или много музиката определя част от характера на човек. Следователно щом не намираш сходство в музикалното предпочитание, логично е и да не намираш общ език с дадения човек. А защо трябва да се караме ли ? Ами, защото ни е вродено. :roll:

Psycho Realm
09-25-2006, 23:52
Такам... Гледам доста теми има за метъли, пънкари, чалгари и др...
Само нещо не разбирам:
Защо разделяте хората според музиката, която слушат?Независимо дали слушат метъл, пънк, рок, техно, хип-хоп, чалга или обикновен английски поп, всички са хора!
Тъй като очевидно метъли и чалгари водят война, чалгарите казват, че метълите имат мазни коси, не се къпят и сумати още неща. Това, че някой е виждал няколко такива, не означава, че всички са такива. Съответно пък те отвръщат с куп подигравки и изобщо не признават мнението им, само зщото слушат нам си кой си. Тук също не са прави.
Просто вие като разберете някой каква музика слуша и казвате: А, този е от ония....
Това е няква дискриминация. Не говоря само за метъли и чалгари, за ВСИЧКИ. Дори и да не можете да си говорите за музика, имате още много теми за обсъждане, не по-малко важни.
Не обиждам никой и не посочвам никой. Просто искам да се прекрати това разделяне на хората според музиката. Просто трябва да погледнете човека срещу вас и да не го гледате като изтребител, само защото не слуша същата музика като вас. Опитайте се да го опознайте като човек. Може да не ви хареса харектера му, но поне не сте го изолирали, а сте се опитали да се сближите. А ако си допаднете, няма никакъв проблем, стига да избягвате да говорите за музика.

Не знам , просто казвам, че това е мое лично мнение.
Сигурна съм, че ще има много, които ще ме критикуват все за нещо, но няма как.
Просто исках да споделя... :roll:
Като си тъпа, никога няма да намериш отговор на този въпрос. Не се опитвай да мислиш, няма задоволителен резултат. Не знам какво те прави толкова жалка, но определено работи.

Ам... какво по-точно искаш да кажеш? :-k
Като за начало можеш да разкараш тоя шибан аватар, или поне да го resize-неш. Същото важи за дразнещия подпис. 8)

Lorein
09-25-2006, 23:55
Има хора с мн по-големи подписи и аватари от моите.
LunaTriCk, мерси за мнението. :)

Nightmare
09-25-2006, 23:58
Малко или много музиката определя част от характера на човек. Следователно щом не намираш сходство в музикалното предпочитание, логично е и да не намираш общ език с дадения човек. А защо трябва да се караме ли ? Ами, защото ни е вродено. :roll:

Напълно съм съгласна. Общувала съм с много хора, които слушат само и единствено чалга и трудно намирам общ език с тях, въпреки, че не съм метълка.

LunaTriCk
09-26-2006, 00:00
Lorein пак заповядай :wink:

Lorein
09-26-2006, 00:01
Малко или много музиката определя част от характера на човек. Следователно щом не намираш сходство в музикалното предпочитание, логично е и да не намираш общ език с дадения човек. А защо трябва да се караме ли ? Ами, защото ни е вродено. :roll:

Напълно съм съгласна. Общувала съм с много хора, които слушат само и единствено чалга и трудно намирам общ език с тях, въпреки, че не съм метълка.


Пак казвам, аз не говоря само за метъли и чалгари, а за всички. Въпреки, че както казах, 'война' се води тъкмо между тях!

RoyTheReaper
09-26-2006, 00:03
абсол'тно съм съгласен. аз може да слушам метъл, но никога не си позволявам да третирам чалгар или някакъв друг различен от мен като по-долна категория човек. социализирам със хора от всякакви музикални ориентации; музиката която слушаш не може да е критерий за това що за човек си. а да се заяждаш с някого който харесва твоите групи - доста пубертетско поведение.

Lorein
09-26-2006, 00:04
абсол'тно съм съгласен. аз може да слушам метъл, но никога не си позволявам да третирам чалгар или някакъв друг различен от мен като по-долна категория човек. социализирам със хора от всякакви музикални ориентации; музиката която слушаш не може да е критерий за това що за човек си. а да се заяждаш с някого който харесва твоите групи - доста пубертетско поведение.

Точно това имах предвид! Мерси много за мнението! :D

LunaTriCk
09-26-2006, 00:07
музиката която слушаш не може да е критерий за това що за човек си. .

всъщност може. даже от това какви филми гледаш :) псхихология му е майката

Lorein
09-26-2006, 00:10
И това го има, но все пак... абе и аз вече не знам.
Почвам да се съмнявам ОТНОВО дали в такъв случай мога да съм истинска приятелка с приятелите ми... :shock: Защото ние нямаме мн общи интереси и... :?

bill_schrei
09-26-2006, 00:11
ако още веднъж го кажеш ще те заколя...честно...нали вече веднъж говорихме за това... ](*,)

Lorein
09-26-2006, 00:12
ако още веднъж го кажеш ще те заколя...чесни...нали вече веднъж говорихме за това... ](*,)

:roll: 8-[

LunaTriCk
09-26-2006, 00:16
Тъй като те гледам си бая емоционално момиче, така че свиквай с мисълта, че ще бъдеш някога предадена, неразбрана и т.н. :wink:

Lorein
09-26-2006, 00:17
Тъй като те гледам си бая емоционално момиче, така че свиквай с мисълта, че ще бъдеш някога предадена, неразбрана и т.н. :wink:

Ама как позна само... :) :oops:

bill_schrei
09-26-2006, 00:18
аз мисля че то при всеки има такива моменти :wink:

Lorein
09-26-2006, 00:21
аз мисля че то при всеки има такива моменти :wink:

Определено, просто при някои хора се случва по-често... :) :roll:

bill_schrei
09-26-2006, 00:21
така е... 8-[ за умирането де...ама и за другото ...

LunaTriCk
09-26-2006, 00:22
аз мисля че то при всеки има такива моменти :wink:

шшшш, сваляме се сега, недей разваля цялата работа :-$

Lorein
09-26-2006, 00:24
Нека да продължим по темата, освен ако не ви е тъпичка ( :roll: )

bill_schrei
09-26-2006, 00:28
аз мисля че то при всеки има такива моменти :wink:

шшшш, сваляме се сега, недей разваля цялата работа :-$

iизвинявай :wink: ама ти момче ли си :lol:

LunaTriCk
09-26-2006, 00:30
Ще чакаме да дойде някой чалгар и да каже: "ауе миеталите са гнусни вааааа, Деси-Слава за министър на образованието, а Азис президент."

П.П. извинена си, но да. Пикая прав.

bill_schrei
09-26-2006, 00:32
хехе..ок
П.С.и аз чакам чалгарчетата...искам да слушам за Цициславааааа...ама нещо ги няма...

Amayo
09-26-2006, 00:35
Каменафтеее чалааааф. Алтехафте серменгез за сичкото роми ЕКЕРГЯМОО. \:D/

bill_schrei
09-26-2006, 00:36
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...

бахти бе...неска си много кисел...

Lorein
09-26-2006, 00:37
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...

Аз затова пуснах темата :arrow: мислех, че ще е интересно да видя как мислите вие, но това нищо не ни пречи да продължим. Пускам пак 1-я пост и готово... :)

Lorein
09-26-2006, 00:38
Такам... Гледам доста теми има за метъли, пънкари, чалгари и др...
Само нещо не разбирам:
Защо разделяте хората според музиката, която слушат?Независимо дали слушат метъл, пънк, рок, техно, хип-хоп, чалга или обикновен английски поп, всички са хора!
Тъй като очевидно метъли и чалгари водят война, чалгарите казват, че метълите имат мазни коси, не се къпят и сумати още неща. Това, че някой е виждал няколко такива, не означава, че всички са такива. Съответно пък те отвръщат с куп подигравки и изобщо не признават мнението им, само зщото слушат нам си кой си. Тук също не са прави.
Просто вие като разберете някой каква музика слуша и казвате: А, този е от ония....
Това е няква дискриминация. Не говоря само за метъли и чалгари, за ВСИЧКИ. Дори и да не можете да си говорите за музика, имате още много теми за обсъждане, не по-малко важни.
Не обиждам никой и не посочвам никой. Просто искам да се прекрати това разделяне на хората според музиката. Просто трябва да погледнете човека срещу вас и да не го гледате като изтребител, само защото не слуша същата музика като вас. Опитайте се да го опознайте като човек. Може да не ви хареса харектера му, но поне не сте го изолирали, а сте се опитали да се сближите. А ако си допаднете, няма никакъв проблем, стига да избягвате да говорите за музика.

Не знам , просто казвам, че това е мое лично мнение.
Сигурна съм, че ще има много, които ще ме критикуват все за нещо, но няма как.
Просто исках да споделя... :roll:

Ето, давайте...

LunaTriCk
09-26-2006, 00:39
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...

всички са на едно мнения, няма как :? отначало си мислех, да защитя чалгарите за да интересно ама нямам чак толкова голяма морална гъвкавост...

Psycho Realm
09-26-2006, 00:39
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...
Hehe, тук сериозна дискусия не може да се води просто, някои яко ги дръсти пубертета... :twisted:

Lorein
09-26-2006, 00:40
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...
Hehe, тук сериозна дискусия не може да се води просто, някои яко ги дръсти пубертета... :twisted:

Ти днеска нещо смислено ще кажеш ли? :smt017

bill_schrei
09-26-2006, 00:41
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...
Hehe, тук сериозна дискусия не може да се води просто, някои яко ги дръсти пубертета... :twisted:

ти друга работа нямаш ли освен да мрънкаш след хората?!? :smt012

Psycho Realm
09-26-2006, 00:45
темата я осрахте много грозно...
можеше да стане интересна дискусия, ако не я бяхте обърнали на чат...
Hehe, тук сериозна дискусия не може да се води просто, някои яко ги дръсти пубертета... :twisted:

ти друга работа нямаш ли освен да мрънкаш след хората?!? :smt012
Niamam kakvo da kazha, tova e porednata zhalka i obrechena tema, i sled kato se nasrahte podobawashto moga edinstweno da se prysna ot smiah na wechnite nebivalici na angry teen-owete tuk.

RoyTheReaper
09-26-2006, 07:43
музиката която слушаш не може да е критерий за това що за човек си. .

всъщност може. даже от това какви филми гледаш :) псхихология му е майката

всъщност не може. тъй като не се ограничавам в контактите си с хора с различни вкусове, съм имал възможността да забележа че може да има чалгари които са интелигентни, добри приятели и т.н. има и метъли - тъпанари, патологични лъжци и пр.

exploitedteen, различна музика у различни хора поражда ЕДНИ И СЪЩИ емоции. някой чалгар когато слуша Азис се чувства по същия начин както ти когато слушаш пънк.

09-26-2006, 08:40
ouuu hora mn qsno 4e zavisi kakva muzika slu6a6!E muzikata opredelq haraktera na 4oveka est 4e ima razlika m/y metali i 4algari ama da ti kaja ne vsi4ki se napadat po tozi na4in ave e basi temata... ](*,)

Mo6nooo
09-26-2006, 09:09
Малко или много зависи...

Забелязъл съм че повечето хора, които слушат метъл са по-умни от повечето хора, които слушат чалга и в мнозинството си са тъпи. Това обаче не значи, че щом един човек слуша чалга ще се разгранича от него, защото има и доста умни хора сред тях...

cvetityy
09-26-2006, 09:19
aми значи според мен не зависи само от музиката дали ще можеш да водиш разговор с даден човек или не ами и от самия него! например аз имам един приятел метъл с който водиме мнапълно спокойни разговори забавни и всичко си е ок но да отбележа че аз не съм чалгарка падам си повече по хаус и рап да разбира се и самия стил музика влия но зависи!!!!

LunaTriCk
09-26-2006, 11:17
всъщност не може. тъй като не се ограничавам в контактите си с хора с различни вкусове, съм имал възможността да забележа че може да има чалгари които са интелигентни, добри приятели и т.н. има и метъли - тъпанари, патологични лъжци и пр.

exploitedteen, различна музика у различни хора поражда ЕДНИ И СЪЩИ емоции. някой чалгар когато слуша Азис се чувства по същия начин както ти когато слушаш пънк.

може. щом за това как държиш волана на колата може да се определя каква личност си, за музиката ли пък ще има проблем :roll: . най-малкото за моментното ти състояние.
едни и същи емоции поражда музиката, но за различни неща. :wink: По тази логика и феновете на Левски изпитват същото за отбора си, както и тези на ЦСКА ама не ги виждам на една маса.

Mo6nooo
09-26-2006, 12:29
едни и същи емоции поражда музиката, но за различни неща.
Не съм съгласен не съм обеден, че метълът, чалгата и класическата музика пораждат едни и същи емоции.

По тази логика и феновете на Левски изпитват същото за отбора си, както и тези на ЦСКА ама не ги виждам на една маса.
Защо? Какъв е проблемът да седят на една маса? Най-добрият ми приятел е от Левски...

И забога какви са тези цветове. Десет минути ти разчитам, за да разбера откъде да взема цитата.

LunaTriCk
09-26-2006, 21:01
Не съм съгласен не съм обеден, че метълът, чалгата и класическата музика пораждат едни и същи емоции.

под емоции разбирай удоволствие от слушане. Радоста на чалга-фен към Азис е равна по сила на тази, която изпитва някой метъл към неговата група.


Защо? Какъв е проблемът да седят на една маса? Най-добрият ми приятел е от Левски...

И забога какви са тези цветове. Десет минути ти разчитам, за да разбера откъде да взема цитата.

Е, то няма как във всичко да си допадате сега :)

Всъщност е само един цвят darkred. Друго нищо не оцветявам :roll:

Sarabi
09-27-2006, 17:44
абсол'тно съм съгласен. аз може да слушам метъл, но никога не си позволявам да третирам чалгар или някакъв друг различен от мен като по-долна категория човек. социализирам със хора от всякакви музикални ориентации; музиката която слушаш не може да е критерий за това що за човек си. а да се заяждаш с някого който харесва твоите групи - доста пубертетско поведение.


Напълно съм съгласна!Музиката няма значение..е,вярно,че от всеки един стил има и няко изцепки(като мазните коси и селското поведение придружено с курвенско),но най-общо, музиката не определя живота ти.

Kam4eto
09-28-2006, 16:02
в новия ми клас има страшно много хора, които слушат метъл - аз не харесвам тая музика, обаче съучениците ми са страшно свесни хора и не съм съгласна, че щом слушаме различна музика и другите ни интереи са различни - с едно от момичетата доста си приличаме, въпреки че аз например не харесвам метъл, а поп и предпочитам балади. Та мисълта ми е че неможе да се съди за човек по това каква музика слуша. Но българите попринцип не сме много толерантни и не приемаме различните от нас...

koalka
09-28-2006, 16:40
Да,съгласна съм с теб,но просто не може нищо да се промени.Щом да кажем един метъл мрази чалгата,той мрази и тези,които я слушат и обратно(естествено не всички са така).Не ми идва на ум,това как може да се промени.Също както отборите по футбол.Левски и ЦСКА-и двата са български отбори,но цесекарите повечето вчера бяха за Челси,а не за Левски,въпреки че и двата отбора са български(просто го давам като пример-нищо лично).При музиката според мен е същото.

koalka
09-28-2006, 16:42
то не пречи да имаш приятели, които слушат различна музика, но хора, които слушат еднаква и имат приблизително еднакви интереси се чувстват по-близки, имат повече теми за разговор и т.н.

За Левски и ЦСКА е малко по-различно, защото на една маса винаги е интересно.. пием и спорим, спорим и пием... после само пием или само спорим... :lol:Извинявай,че и аз го дадох като пример,но не видях,че си го написал и ти. :oops:

Lorein
09-28-2006, 17:42
10х за отговорите... :wink:

SummeRLove08
09-29-2006, 01:28
Според мен темата ти е много добра.И аз много се дразня като разделят хората по музиката.На мен лично малко ще ми пука ако човекът който ми е добър приятел и е супер печен слуша чалга,рап,рок,метъл или опера.

DoPye
09-29-2006, 06:52
Това че слушам метъл не означава че съм метъл :D просто ме кефу музиката в коъто има яко Жици а и аз слишам Hard u Soft Rock каето не е точно метъл

Lorein
10-01-2006, 18:53
Това че слушам метъл не означава че съм метъл :D просто ме кефу музиката в коъто има яко Жици а и аз слишам Hard u Soft Rock каето не е точно метъл

=D> =D> =D>