PDA

View Full Version : Moderated:Може ли лекарят да сбърка диагнозата?



katq11111
10-10-2006, 06:26
Zdraveite!Iskam da popitam nqkoi znae li dali e vazmojno lekar-dermatolog-venerolog da obarka sifilis sas nqkoe drugo kojno zabolqvane pri napraven pregled, kato ne e praveno izsedvane.Ako e vazmojno kakva e veroqtnopsta da se sbarka.
S nqkolko dumi kolko lesno se razpoznava sifilis, pri nalichie na obriv?Moje li lekarq da go onarka s neshto drugo.
Blagopda rq vi mn!



Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

sladoled
10-10-2006, 17:28
Явно питаш по конкретен повод.Обрив при сифилис се явява във втория му стадий.Не е съпроводен с повишена температура/като при шарките/ или сърбеж/като при алергиите/.Преди това обаче/в първи стадий/ е имало раничка по половите органи /или на другото място- анус, уста/- много характерна- като лакирана.Ако раничката е била на трудно забележимо място, може и да не е била забелязана.Във всеки случай имай търпение докато излязат резултатите от изследването.
Колкото до това, дали може да е грешка, ами да се надяваме!

katq1111
10-11-2006, 06:04
M.J.A, blagodarq ti mnogo za izcherpatelniqt otgovor.Problema e che ne sam si pusnala izlsedvaniq i se chudq dali da go pravq.Dosega doktor ne mi e kazal che se samnqwa za sifilis, no az sam malko panika na tiq temi i si mislq dali ne se pritesnqwam bezpochveno.Iskam da te pitam i znaesh li ot kade se vzima krav za izsledvane-ot vena, ot prast i t.n. i golqmo kolichestvo li e.
Oshte wednaj blagodarq mnogo i wsichko hubavo!

sladoled
10-11-2006, 06:19
Кръв се взема от вената и е малко количество- около 1 спена лъжица.
Малко вероятно е да става въпрос за сифилис в твоя случай.
По-добре да си пишем на лични.Ти ми пиши/ако не искаш да се регистрираш/ и дай мейл или каквото имаш там.