PDA

View Full Version : postinor->cikyl



Лилито__
10-11-2006, 10:21
Zna4i predi 2 dena mi svur6i cikula...sled tova imah sexualen kontakt s priqtelia mi no prezervativase skusa ba6 toi kato svyr6va6e i tui pih postinor..znam 4e sled tova e vyzmojno da ima anomalii v cikala..i vyprosa mi e predi 2-3 dena mi svyr6i vyzmojno li e pak da mi doide za tozi mesec?!
P.S.pozvolih si luxada napi6a temata v 2 foruma...ne moga da precenq za koi forum e to4no :-$

siXt_senSe
10-11-2006, 16:39
Еми,би трябвало да ти дойде до няколко дни,но за ден-два,после мисля че трябва да ти дойде нормално-на датата,на която е трябвало да бъде.

10-11-2006, 21:21
Emi i az sym na sy6toto deredje, pravih sex posledniq mi den i posle pih postinor. I sled 4-5 dena ( onq den) mi doide i mi te4e syvsem malko za 2 dnni..
Sega da vidim kakvo 6te stane s normalniq cikal.
Uspeh 6te ti stiskam palci vsi4ko da e nared. ;-) Sy6toto se nadqvam i za men 4e me e hvanala paranoqta...

Лилито__
10-12-2006, 07:51
mersi mnogo :) 6te pi6a da kaja kakvo e stanalo :)

Dita
10-12-2006, 10:55
Научете се да преценявате правилно рисковете.
Постинор има много странични ефетки. Той е като хормонална бомба. Все едно сте изпили една опаковка противозачатъчни таблетки наведнъж. Което е безумно вредно.

Приемайте Постинор само, ако сте в дните около овулация или близките на нея дни. Достатъчно големи сте сами да разберете кога сте в овулация като следите реакциите на организма си.
По принцип овулацията е 12-14 дена след началото на менструацията, като се брои от първия ден на менструацията.
Ако си в мензис - няма как да си в овулация. Има редки случаи и на такива аномалии, но те са предизвикани от друго. Овулацията не може да се предвиди кога ще бъде с точност и като по часовник, но и тя си има своите признаци.
При някои момичета се засилва влагалищното течение по време на овулация. Обърнете си внимание на това и ще ви е по-лесно да си смятате опасните дни.

А за Постинор - няма ясни и категорични ефекти от него. При всеки е индивидуално.
При някои момичета няма никакви странични ефекти, а при други са много.
Може да ти се измени датата на цикъла. Може да имаш зацапващо кървене, но това кървене не е задължително да е 2 дена, нито пък да е 2 дена след прием на Постинор. Може да не ти дойде цикъла за няколко месеца(на някои момичета не им идва по 3-4 месеца менструацията след прием на Постинор).
Хапчето е много вредно и не бива да се пие повече от два пъти в годината, защото може много да навреди на организма ти.
Както казах - хормонална бомба е. Пийте го само при наистина сериозен проблем.
И се пазете по-качествено. Внимавайте как поставяте презервативите. Не трябва да има въздух, когато е поставен, защото така се късат. Ако ви се късат постоянно презервативите - сменете марката или се научете да ги поставяте правилно.