PDA

View Full Version : menstruaciq



10-11-2006, 09:44
zdraveite,v kraq na meseca shte hodq na planina i est to4no togava trqbva da mi doide.kakvo da pravq,pitah v aptekata za takiva hap4eta koito q zabavqt a aptekarkata mi se razvika kak izobshto sum si pomislila za hap4eta(sqka6 4e shte se samoubivam)tolkova li sa opasni i kakvi strani4ki reakcii mogat da imat.ima li nqkakuv dryg na4in ili prosto trqbva da se primirq i da turpq 4e sum momi4e :smt011 :smt010 daite mi syvet plss

10-11-2006, 10:21
AZ kato iskam da mi se zabavi piq hap4eta ORGAMETRIL I DEISTVAT.

10-11-2006, 10:31
Aбе каква е тая аптекарка,че ще ти вика :smt013 . Отиди в бякоя друга аптека и попитай за хапчета.Имам приятелки,които са пили такива хапчета за забавяне на цикъла,когато бяха на море.Пият се всеки ден и след като спреш да ги пиеш ти идва. Успех :)

10-11-2006, 10:47
primolut nor sa teq hap4eta

{Sweet_Dreams}
10-11-2006, 11:52
Ами не знам на колко години си,но тези хапчета е добре да ти ги предпише лекар!И кои хапчета не са опасни.Това е пално с хормони.Пък и има доста видове от тези хапчета,но не знаеш кои са подходящи за теб.Все едно да тоидеш да си купиш противозачатъчни сама без лекарско предписание!

10-11-2006, 12:07
hmm tazi aptikarka s pravo ti se e razvikala ... sega 6te ti obqsnq za6to ... zna4i tfa lqto otivam na more .. oba4e trqbva6e da mi doide,pratih maika mi da mi vzeme takiva hap4eta ... oba4e aptekarkata kazal 4e ne bilo hubavo za6toto bile na hormonalna osnova i sme bile malki ala bala moi da se polu4at nekvi ovrejdaniq ... i az izpolzvah tamponi ... taka 4e macka .. po dobre tamponi prevruzka .. kvot nabara6 ... aaa zabraih da ti kaja edna fr pii takiva hap4eta i ve4e 3-4 meseca ne i e idvalo i mn se pritesneva .. taka 4e spored men ..ne si vzimai hap4eta ...

10-11-2006, 14:08
Kakto kazaha i v po gornite postove takiva hap4eta po huu ne si vzimai zemat da ti razvalqt ne6to :roll: po hubavo tamponi i mojer da pie6 po 1-2 vit C-ta za da ne ti te4e mn ( :!: ne pove4e ot 2 :!: )ai priqtno precarvane na planinata

10-11-2006, 16:45
i az vzeh da se otkazvam ot tiq hap4eta,nai mn zorlen da si uvredq organizma,shte vzimam qko tamponite i tva e,blagodarq vi mn za suvetite i mneniqta :wink: :D

Dita
10-12-2006, 10:01
Хапчетата са вредни много.
Не е полезно да се приемат хормонални препарати без лекарско предписание. Аптекарката с право ти се е развикала, защото от такива небрежности може някой ден да имаш сериозни хормонални проблеми.
Може точно в този миг нищо да не ти се случи, но един хормонален дисбаланс може да повлияе в бъдеще на много неща. И едно от тях е забременяването. Отделно другите проблеми.

Тези хапчета се пият при хормонален проблем. Предписват се от лекар и се пият по специална схема, за да имат ефект. Като схемата е индивидуална. Ако сама си ги вземеш и ги пиеш както ти падне е твърде вероятно да нямат ефекта, който желаеш, а само ще си объркаш организма.

Вземи си тампони и ежедневни превръзки, които са много тънки и няма да имаш проблем.
Не си струва да подлагаш тялото си на такъв хормонален тероризъм заради един цикъл.