PDA

View Full Version : zaekvane



10-20-2006, 07:26
molq da mi pomognete...kajete mi kak se lekuva zai4aneto(kato izklu4im pose6tenieto pri logoped)...nqkoi ako znae drug na4in da spodeli...mnogo e vajno za men

10-20-2006, 07:54
emi 4eti pove4e i govori kogato si sam/a vku6ti dokato ne useti6,4e govora ti se izglajda.

10-21-2006, 09:05
mi tova nepomaga....ili vka6ti vsi4ko e ok no pred drugi hora pak sa6toto...nqkoi neznaeli nqkakav na4in

sladoled
10-21-2006, 09:19
В моето семейство имаше подобен случай.Кажи малко повече подробности- кога започна заекването, сега на колко си години, винаги ли заекваш или само в определени ситуации, ходили на лекар- психиатър?Ако искаш ми пиши на лични.
Засега опитай да пееш- виждаш, че при пеенето няма заекване.Постарай се нещо подобно да правиш и при говор. :smt006

10-24-2006, 18:29
Аз заеквам.

Като малък са ме водили къде ли не - по логопеди, бячки и тем подобни. Най-голям ефект имаше когато ходих в един санаториум в град Белово. Там се оправих, но понеже не успях да спазвам добре режима, когато се върнах в къщи започнах пак да заеквам.

Не знам само дали съществува още това лечебно заведение. Най-вероятно е закрито...

10-25-2006, 07:32
Аз заеквам.

Като малък са ме водили къде ли не - по логопеди, бячки и тем подобни. Най-голям ефект имаше когато ходих в един санаториум в град Белово. Там се оправих, но понеже не успях да спазвам добре режима, когато се върнах в къщи започнах пак да заеквам.

Не знам само дали съществува още това лечебно заведение. Най-вероятно е закрито...
ima6e li efekt kato si hodil pri tqh....i kakav e bil toq rejim na spazvane(da mi razqsni6 malko pove4e ako moje)

10-25-2006, 08:50
В санаториума се стоеше май един месец. Почваше се с 10 дни пълно мълчание. Пишехме си само бележки с другите лекуващи се :) През това време се слушаха едни текстове четени много бавно по цял ден. Постепенно те учат да говориш със скоростта на текстовете.

После ти разрешават да говориш и започват с лечебна физкултура, упражнения за изговаряне на определени съчетания от букви, които трудно се изговарят без запъване. Тренира се говорене пред камера, по телефон, пред много хора...

Като се прибереш се иска да говориш бавно, да си спокоен и да продължиш всяка сутрин по час, час и нещо да си правиш упражненията за говора ... аз не успях да спазя това и се върнах обратно ...

Заекването не е физически проблем - то е гаден навик всичко е в главата ти.

deem(unregistered)
10-25-2006, 12:08
Това,което ще напиша е съвсем сериозно и съвсем истинско.
Ако на тила ти има характерен червен белег(петно) на състоянието Синдром на Емоционалния Срив(СЕС) Егологията може да ти помогне.Има много случаи,когато това се е получавало. За повече информация можеш да гледаш предаването на Димитър Захариев по телевизия М-САТ в петък от 21.00 до 22.00 с повторение в сряда от 13.30 до 14.30. Също така можеш да посетиш и сайта на Егологията:
http://esotherica.freecom-int.com

Там можеш да разгледаш и постигнати резултати в процес на игнориране на СЕС и след игнорирането му.Някои от мненията са с не много добро качество,но те уверявам,че всички до едно са истински,от истински хора.

10-25-2006, 15:58
В санаториума се стоеше май един месец. Почваше се с 10 дни пълно мълчание. Пишехме си само бележки с другите лекуващи се :) През това време се слушаха едни текстове четени много бавно по цял ден. Постепенно те учат да говориш със скоростта на текстовете.

После ти разрешават да говориш и започват с лечебна физкултура, упражнения за изговаряне на определени съчетания от букви, които трудно се изговарят без запъване. Тренира се говорене пред камера, по телефон, пред много хора...

Като се прибереш се иска да говориш бавно, да си спокоен и да продължиш всяка сутрин по час, час и нещо да си правиш упражненията за говора ... аз не успях да спазя това и се върнах обратно ...

Заекването не е физически проблем - то е гаден навик всичко е в главата ти.
a sega o6te li zai4a6?ako ne kak se izlekuva...ako da kak se spravq6?

10-25-2006, 17:02
Аз съм на 27 още си заеквам. Според мен това нещо е поправимо стига човек да има силна воля. Лично при мен е на периоди - ако съм по-напрегнат заеквам повече, ако е по-свободно съм по-добре.

Пробвай в къщи да четеш на глас. Гледай да говориш бавно и да си по-спокоен. Не се притеснявай от хората - те ще те изслушат дори и малко да запъваш. Не се притеснявай че някой ще ти се присмее - само някой пълен идиот ще го няправи. Истински приятел никога няма да ти се присмее.

Пробвай и номера с пеенето наистина не се заеква. Впрочем не се заеква и като си попийнал добре ама неможе винаги да е пиян човек :D

10-26-2006, 07:18
Аз съм на 27 още си заеквам. Според мен това нещо е поправимо стига човек да има силна воля. Лично при мен е на периоди - ако съм по-напрегнат заеквам повече, ако е по-свободно съм по-добре.

Пробвай в къщи да четеш на глас. Гледай да говориш бавно и да си по-спокоен. Не се притеснявай от хората - те ще те изслушат дори и малко да запъваш. Не се притеснявай че някой ще ти се присмее - само някой пълен идиот ще го няправи. Истински приятел никога няма да ти се присмее.

Пробвай и номера с пеенето наистина не се заеква. Впрочем не се заеква и като си попийнал добре ама неможе винаги да е пиян човек :D
blagodarq na teb i na vsi4ki ostanali za informaciqta :wink:

Slave4You
10-26-2006, 15:29
Има различни видове заекване.Кажи по-точно за кво става въпрос.Ако заекваш откакто се помниш ... едва ли че може да се оправи-т.е. че ти е вродено.Доста често се среща заекването от бързо говорене-в такъв случай просто чети много на глас и много бавно и се опитвай(колкото и да е трудно) да говориш бавно-даже да стане смешно,по-добре да говориш бавно отколкото да заекваш.И също така може да заекваш от притеснение.Това се е случвало на всеки,но говорим за редовно заекване.Тогава просто събери цялата сила (и спокойствие) които имаш и като говориш с някого пак говори бавно,но и спокойно ... Ако ще да звучи флегматично. Късмет !!!

DeSsY`
10-26-2006, 18:37
Това,което ще напиша е съвсем сериозно и съвсем истинско.
Ако на тила ти има характерен червен белег(петно) на състоянието Синдром на Емоционалния Срив(СЕС) Егологията може да ти помогне.Има много случаи,когато това се е получавало. За повече информация можеш да гледаш предаването на Димитър Захариев по телевизия М-САТ в петък от 21.00 до 22.00 с повторение в сряда от 13.30 до 14.30. Също така можеш да посетиш и сайта на Егологията:
http://esotherica.freecom-int.com

Там можеш да разгледаш и постигнати резултати в процес на игнориране на СЕС и след игнорирането му.Някои от мненията са с не много добро качество,но те уверявам,че всички до едно са истински,от истински хора.

Пак ли ти? И мислиш ли че някакво предаване и сайт ще му помогнат?!

NiKOLAN
10-26-2006, 19:02
нямам идея. един толкова дълбок и услужлив пост написах че...

deem(unregistered)
10-27-2006, 12:35
Пак съм аз, DeSsy.
Сайта и предаването могат да дадат необходимата информация за вземане на решение дали Егологията може да помогне. Възможните начини за помощ са два-директна или индиректна.
Първата е свързана с посещение на кабинета на Димитър Захариев, а втората с използване на персоналните тестове.

Отново подчертавам-сайта и предаването са чисто информативни и ви дават основа, върху която да размислите и да вземете решение.

vik2004n@gbg.bg
12-25-2006, 15:56
Zaekvaneto se lekuva mnogo uspeshno i s homeopatichno lechenie.