PDA

View Full Version : гладуване



десито
10-29-2006, 08:27
zdraveite!
rovh v t1rsa4kata i otkrih mnogo temi za otslabvaneto,no nito edna za gladuvaneto.za tova bih iskala v tazi tema da vi popitam opitvali li ste go,za kolko vreme,kak ste izd1rgali,kolko ste svalili i tn??molq ne pi6ete ne6ta ot sorta na "mnogo e vredno,ne go pravi" a po-skoro konstruktivni mneniq koito biha mogli da pomognat i na men i na vsi4ki drugi koito se interesuvat ot tova.s16to 6te e mnogo dobre ako znaete nqkoi site za gladuvaneto da go prika4ite tuk.
predvaritelno vi blagodarq! O:)

gabbybon
10-29-2006, 08:48
Ами ако ме питаш мен аз нямам нъжда от отслабване но в НИКАКЪВ случай не гладувай!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! [-X [-X [-X
Една приятелка така гладуваше и се разболя от анорексия затова НЕДЕЙ :smt018 :smt018 :) Ходи на фитнес или пробвай някоя ЗДРАВОСЛОВНА диета! :)
Аиде чао

GLeZoRanA
10-29-2006, 08:51
Преди години бях решила , че това е начина за сваляне на килограмчета ама не...Както и да е ... ГЛадувала съм близо две седмици.Ефект особен освен изгубения апетит нямаше , най-много да бях свалил 1-2 килограма което е нищо.След като спрях да гладувам ги качих отново за 2-3 дена.Наскоро (преди два -три месец) бях гладувала за една седмица (то не беше пълен глад пиех само чай и ядях плодове и нищо друго) , но и спортувах и ефекта си беше къде къде по голям :)

SINDEL
10-29-2006, 08:56
Аз пък съм го пробвала тва с гладуването - абе не то4но гладуване - ядях си плодове и зелен4уци по малко и имаше ефект... за седмица свалих 5 кила някъде, ама много тряя да се внимава да не си навле4еш анорексия или булимия 4е става лошо. И после да си поддържаш килограмите със спортуване и тн щот мн бързо ше си ги върнеш ина4е. Но за бързо отслабване гладуването помага 8)

10-29-2006, 09:45
Виждам че повечето тук разбират под "гладуване" да спреш да ядеш и да чакаш да отслабнеш .. Е, трябва да си много прост, за да очакваш да се случи това ...
Аз мисля, че "десито" пита за здравословното гладуване, с което се лекуват дори и болести. То това не е точно гладуване, защото се ядат ябълки и се пие чай с мед. Само че, Деси, това не се прави ако си с няколко излишни килограма-едва ли ще ти помогне (поне на мен не ми помогна). Ако имаш обаче повечко (8-15) тогава можеш да го направиш. И не го прави сама, а се консултирай с лекар. Не е трудна частта с 10-те дена глад (т.е. ябълки, чай и мед), а следващите 10 дена захранване. Ти можеш да го направиш и за по-малко дни, но колкото дена не ядеш-следват толкова дни захранване!!! Килограмите наистина се топят и после не се връщат на втория ден, както е при повечето диети (т. нар. йо-йо ефект). Но ако искаш да свалиш 2-3 кг, пак ти казвам, едва ли ще ти помогне. По-добре спортувай и не яж сладко и тестени продукти и пий много вода. След 2 седмици няма да се познаеш. Успех към каквото и да се насочиш. :)

mechtaq_za_teb
10-29-2006, 10:28
Az ot tri dni gladuvam.Sprqla sam sqkakvi vredni hrani,hranq se samo s plodove,zelenchuci i piq 2-3 chaq na den!Svalih 2 kg za tezi tri dni.No az ne gladuvam za da otslabvam,a za da iz4istq organizma si ot toksini.Predvaritelno sam si napravila konsultaciq s lekar,taka 4e moqt savet e ti sa6to da otide6 1vo na lekar,koito bi mogal da ti kaje tochno kak da gladuvash. :D

tedinkata_
10-29-2006, 10:30
dam- s gladuvane e kofti-otslabva se ama posle burzo se ka4va tegloto i moje da se razboleesh ot nqkoi loshi bolesti... [-( po dobre nedei taka :!:

HopeLesss
10-29-2006, 10:39
Майка ми няколко пъти ходи при д-р Емилова за така наречения "лечебен глад". Определено има ефект, но трябва да се мобилизираш и да имаш огромна воля. Най-важното в гладуването е да се пият много течност - чай, вода, сокове (но не тия боклуци по кафенетата, а изтискани плодове) и да се ядат много плодове. Примерно: 8ч. плод, 10ч. чай, 12 ч. плод, 14ч. чай, 16ч. плод, 18ч. чай и толкова :) След това ако си гладувала 10 дена, ЗАДЪЛЖИТЕЛНо трябва да направиш 5 дена захранване. Не може 10 дена да си гладувала и след това да се нахвърлиш върху сладкото, защото ще има обратен ефект. Това захранване пак си е гладуване, но вече слагаш в менюто си и зеленчуци - варени картофи, домати, зеле, моркови. Такива неща. Айде успех от мен и не прекалявай с гладуването, защото както вече ти казаха можеш да си навлечеш доста неприятности. Иначе като цяло е полезно, защото си прочистваш организма от токсините!

fake
10-29-2006, 10:43
към края на това лято нещо 2-3 дни не ми се ядеше от разни..вещества, пък след това тръгнах и на работа, и ядях по веднъж на ден точно и то някфа баничка(знам, че е ужасно, ама просто нямах време от работата да ям) и така постоянно движение, не се прибирах вкъщи почти, яко неядене...бях отслабнала с 5кг за една седмица...само дето после си ги върнах де :-&

strange__
10-29-2006, 10:52
Глупаво е да се гладува....или поне да се гладува по начина,по който го разбират повечето-плодове и чай :shock: Едно е да намалиш вредните храни и самите порции на ядене,друго е да се превръщаш в потенциална анорексичка и то само,за да влезнеш в някакви глупави стандарти...

fire_spark
10-29-2006, 11:34
haha to ako ot edna sedmica gladuvane se stava6e anorexi4ka,ne govorete takiva ne6ta molq vi :lol:
az vedn1g uspqh da gladuvam nqk1de okolo 5 dni no ne qdqh i ne pieh absoliutno ni6to osven voda i svalih 6 kg, no p1k posle otidoh na edna exkurziq i si gi ka4ih obratno :(
a moge li da obqsnite kakvo predstavlqva zahranvaneto????

strange__
10-29-2006, 11:58
Не се смей толкова надменно,защото нито една анорексичка не е станала такава с пълното съзнание,че това е възможно :!: А девойките с промити мозъци и мания за отслабване,когато една седмица карат само на вода и видят,че има някакъв резултат,ще повторят,потретят....но иначе то не се става така анорексичка :-s

nikinkaaa
10-29-2006, 11:59
Първо ходи на диетолог после отслабвай :wink:

fire_spark
10-29-2006, 12:10
Не се смей толкова надменно,защото нито една анорексичка не е станала такава с пълното съзнание,че това е възможно :!: А девойките с промити мозъци и мания за отслабване,когато една седмица карат само на вода и видят,че има някакъв резултат,ще повторят,потретят....но иначе то не се става така анорексичка :-s
ami vig sega p1rvo,ne bih kazala 4e se smeq nadmenno :wink: i vtoro naistina ne moge6 da stane6 anorexi4ka tolkova lesno.imam mnogo priqtelki bolni ot anorexia/bolimia i zaradi tqh s1m 4ela mnogo po v1prosa.anorexiata ne e bolest koqto se poqvqva zaradi gelanieto da b1de6 fizi4eski slaba a po-skoro zaradi mnogo seriozni i d1lboki psihologi4eski problemi,kato nai-4esto sre6taniq e 4uvstvoto 4e nqma6 kontrol v1rhu ni6to v givota si.tova naistina e mnogo seriozna bolest i o6te vedn1g povtarqm - ne se polu4ava ot edna sedmica gladuvane!

strange__
10-29-2006, 12:31
Не се смей толкова надменно,защото нито една анорексичка не е станала такава с пълното съзнание,че това е възможно :!: А девойките с промити мозъци и мания за отслабване,когато една седмица карат само на вода и видят,че има някакъв резултат,ще повторят,потретят....но иначе то не се става така анорексичка :-s
ami vig sega p1rvo,ne bih kazala 4e se smeq nadmenno :wink: i vtoro naistina ne moge6 da stane6 anorexi4ka tolkova lesno.imam mnogo priqtelki bolni ot anorexia/bolimia i zaradi tqh s1m 4ela mnogo po v1prosa.anorexiata ne e bolest koqto se poqvqva zaradi gelanieto da b1de6 fizi4eski slaba a po-skoro zaradi mnogo seriozni i d1lboki psihologi4eski problemi,kato nai-4esto sre6taniq e 4uvstvoto 4e nqma6 kontrol v1rhu ni6to v givota si.tova naistina e mnogo seriozna bolest i o6te vedn1g povtarqm - ne se polu4ava ot edna sedmica gladuvane!
А аз още веднъж поватрям,че именно тези момичета с психичните проблеми,когато видят,че от една седмица гладуване се слабее,не спират до там.... :wink:

10-29-2006, 12:42
haha to ako ot edna sedmica gladuvane se stava6e anorexi4ka,ne govorete takiva ne6ta molq vi :lol:
az vedn1g uspqh da gladuvam nqk1de okolo 5 dni no ne qdqh i ne pieh absoliutno ni6to osven voda i svalih 6 kg, no p1k posle otidoh na edna exkurziq i si gi ka4ih obratno :(
a moge li da obqsnite kakvo predstavlqva zahranvaneto????
Да, ще се опитам. Ами когато не си ял/а 10 дена применро или си ял/а само плодове и си пила чай и вода организмът не е готов веднага да се справя с нормалната храна. Затова трябва ако применро си гладувал/а 10 дена да се захранваш пак горе-долу толкова време. 1 ден от захранването ядеш пак плодове и чай, но и половин варен картоф применро. На следащия цял варен картоф и 1 варен морков. На следващия и 1 шаша кисело мляко и т.н. увеличаваш храната. Или по-скоро усложняваш. Почти последно се включва в менюто и месото. :)

Sweety-Tweety
10-29-2006, 12:43
Човек не трябва да гладува,а да се храни правилно и да не прекалява.Когато гладуваш после бързо качваш.Просто яж повече плодове и зеленчуци и по-малко сладко.

Slave4You
10-29-2006, 14:36
аз и да искам не мога да гладувам защото родителите ми не ми дават :roll: ама доколото знам няма голям ефект защото първо ако не ядеш примерно един ден и накрая глада така ще те сполети че ще изядеш всичко за 2 седмици напред :lol: аз сега отслабвам просто като ограничавам храната - без сладки рабори ; като ям през 3-4 часа по съвсем малко(да кажем една ябълка) иии ... с коремни преси и други такива упражнения.И да ти кажа почва да има ефект :)

П.П.:Съжалявам че не отговорих на твоя въпрос пълно и точно ама казах това което знам :)

miss_devil4e
10-29-2006, 19:06
Аз пък да ви кажа,че вече 5-ти ден съм на Ниско въглехидратната диета на Рене Зеуегер и никак не ми е трудно да я спазвам.Въобще не изпитвам глад както при другите диети,а ефекта започва още от сега.Учаквам добър резултат за 24 дни!

десито
10-30-2006, 08:50
благодя ви много за мненията!!
днеси запо4вам с гладуването и 6те то правя то петък-събота.после 6те ви кажа какъв е резултата.плз стискайте ми палци!! O:)