PDA

View Full Version : косопад



10-29-2006, 09:53
моля ви кажете ми какво да правя с косопада..на 15 г съм..моми4е
като се реша ми пада супер мн коса и винаги мета и си 4истя космите
сега майка ми пак ми се развика че целия апартамент е в моите косми :lol:
моля ви кажете ми кфо да правя?някфи мски или..?сега последните месеци си клепам мед,зехтин и жълтък на косата
давайте идеи как да се отърва от косопада

Sladkata_Nansi
10-29-2006, 10:21
Az imam sa6tiq problem i na men maika postoqnno mi vika,4e navsqkade ima samo moi kosmi...Az moga da ti prepora4am edna recepta-svari suhi lista kopriva/prodavat q v aptekata/ vav voda i kogato si mie6 kosata poslednoto izplakvane go napravi s tazi otvara...az q probvah edin pat i pove4e ne sam i za tva nqma efekt pri men.Ako si postoqnna mislq,4e deistva ;) 4ela sam sa6to i za humata-s malko voda kato ka6i4ka se nanasq na mokra kosa-probvah vednaj i znam ,4e vtori pat nqma da probvam-edva q otmih i posle kosata mi stana takava,4e ne moga da q sre6a-UJAS!6te sledq temata i az ;)

10-29-2006, 11:14
по-скоро кажете някаф шампоан или и аз нз
най-новата изцепка на майка ми е че тва е от нещата с които съм се клепала-домашната маска
а според емн е от сняата на сезоните..нз

DeSsY`
10-29-2006, 12:51
Както каза ти, това се дължи от смяната на сезона. Няма от какво да се притесняваш, ще спре скоро.

tetko`
10-29-2006, 14:39
I moita maika mi vika 4e kosata mi predi bila neveroqtna,gusta a sega ne bila takava i mi padala kosata zaradi vs gluposti s koito q capotam ](*,) Kupih si shampoan na Denise za kosopad i sam dovolna s placenta e i mai dobre mi ponasq i mi ponamalq kosopada,moje da polzvash i ampuli ili maski za tazi cel.

10-29-2006, 14:43
Е,момичета,явно повечето от нас имат този проблем.Аз имам същият проблем,явно просто е от сезона.Аз си правя маски с бадемово (1.90-2 лв) или рициново (0.80-0.90 лв) масло,като една две супени лъжици ги смесвам с каквото имам под ръка.Обикновено-1 жълтък,1 с.л. кисело мляко,1 ч.л. мед,няколко капки лимонов сок,хумата много ми исушава косата.Слагате най-добре преди да се изкъпете,стоите 1-2 часа и после си я миете както нормално.Може да пиете Geritamin(витамин А+Е).Помагат също хининовата вода и Seboral Forte,струват не повече от 2 лв.всяко.Те се нанасят след къпане на леко влажна коса.Чела съм,че не е препоръчително всеки ден.Ако се грижите за косите си редовно,косопадът ще намалее.Аз миналата година се лекувах така в домашни условия и ми помогна.Все пак маските не са само за сезонен косопад.Можете да си ги правите винаги,за да имате здрава и красива коса :wink:

BroKeN^DreAmZ`f
10-29-2006, 14:45
Ммм и аз го имам тоя проблем, обаче ся си купих чисто бадемово масло, и няква бадемова маска, дет е няква супер обикновена, но пък за сега съм доволна. Мажа се с бадемовото масло преди да се изкъпя и се седи колкото се може повече време, а пък маската се ползва кът балса. От една седмица се мажа с тва и засега съм доволна. Дано наистина ми помогне, ам пък ако не друго поне косата ми става много мекичка :mrgreen:

10-29-2006, 16:25
Az polzvah Hininova voda v prodaljenie na 2-3 meseca,no vaob6te ne mi pomogna za kosopada :-s A za maskite v doma6ni usloviq mislq 4e deistvat dobre...Ako si hlepala kosata si s nqkvi boi nai-veroqtno to tva da e kosopada.

nikinkaaa
10-29-2006, 16:27
Абе къв косопад кви 5 лева :-D Тва си е нормално за дългите коси

GLeZoRanA
10-29-2006, 16:46
Az polzvah Hininova voda v prodaljenie na 2-3 meseca,no vaob6te ne mi pomogna za kosopada :-s . хахахахахахахаа е чакай от хининова вода да ти се заздрави косъма и да ти спре косопада :) Аз препоръчвам Мерц (при мене нямаше ефект , но при всеки е различно) и Ревалид(от това вече съм много доволна :) )