PDA

View Full Version : Важеееен въпрос,касаещ всички



тончо
10-29-2006, 14:38
До сега никой не е отговорил адекватно:
ЗАЩО като се пипат косми -скубят,бръснат,кола маска и им се засилва растежа.
Щом някои косми са ти пораснали 1 см,защо като ги махнеш и след няколко дни/седмици пак стават същите ,а може и по-големи.Защо?
При подстригване растат ли повече или ако примерно си растат с 1 см на година,дали ще продължат да си ръстат с по 1 см на година ?

10-29-2006, 14:56
Слушай какво.Като си махнеш космите те порастват до размера,който са имали преди.Досега виждал ли си човек с петнайсе санта косми на краката примерно?Не е вярно че се сгъстяват или удължават-ако беше така плешивите хора щяха да се обръснат и да им поникне нова коса. Ти изобщо запознат/а ли си със структурата на косъма-какво представлява и как расте?Има определен брой космени луковици,които определят същия брой косми.Не може да ти пораснат повече!Единствено косата расте постоянно,но не е вярно че растежа и се забързва с подстригване-просто с времето се "изтощава" и сякаш расте малко по бавно,но обикновено е с два сантиметра месечно. Останалите косми по тялото не стават повече от...струва ми се че при всеки е различно,но да кажем не повече от 3 сантиметра...
Относно това защо скубането е по ефикасно от бръсненето:когато се оскубеш космите не порасват всички наведнъж и не са с еднаква дължина(просто при самото скубане не се откъсват всички едновременно),докато при бръсненето ги намаляваш всички до нивото на кожата и после порастват заедно,еднакви-затова изглеждат по-гъсти.Отговорът ми беше ли достатъчно адекватен?Най-добре разгледай някой атлас по биология да ти стане по-ясно!

Тончо
10-29-2006, 15:08
Под повече исках да кажа на дължина -ест,че не могат да се сгъстят,защото зависи от броя на луквоци и тн.АМА защо ще порастнат точно до същото ниво за сравнително малко време,като за 1-2 години са ти пораснали толкова - ами ако си ускубеш мъха по лицетп няма ли да стане и по-гаден и по-дълъг и то за отрицателно време.

RoyTheReaper
10-29-2006, 15:11
ЗАЩО като се пипат косми -скубят,бръснат,кола маска и им се засилва растежа.

защото просто това не е вярно. няма никаква връзка между бръсненето и растежа, а и няма логика да има. поредния мит.

10-29-2006, 15:23
Значи щом твърдиш че за 2 години са ти пораснали значи си малък и имаш съвсем отскоро окосмяване явно...Космите растат за около месец до оптималния си размер.Повярвай,жена съм,обезкосмявам се от поне 8 години вече,пробвала съм всякакви начини...Оставиш ли ги за месец и са си същите.Нищо не ги променя.А мъха по лицето за какво ще го скубеш?Нещо не разбрах...Ако си момче се бръсни!Ако си момиче тогава незнам вече дали имаш нужда ама ако имаш косми по лицето иди на доктор :shock: Ама от ника ти съдя че си момче...

10-29-2006, 19:27
Нещо пак не вижам логика - искате да кажете,че ако си направите кола маска на половината част на корема,а другата оставите и след 2 месеца примерно пак ще са равни(в това се опитвате да ме убедите)?Е защо тия които ги махате израстват толкова бързо,а другите си растат нормално (почти не мърдат)?Каква логиката да израстват така???

10-29-2006, 20:02
А и защо точно ще израстнат толкова колкото са били и после защо изведнъж ще спрът.Ако отговорите компетентно на тея въпрос,много хора ще намерят полза :!:

миленчето
10-30-2006, 07:28
искам да използвам да попитам в тази тема, за да не правя нова ...
знаете ли откаде мога да си купя такова за топла кола маска дето се
прави в козметичните салони(не ленти, ами такова дето се пълни)
и някой има ли представа колко струва
понеже примерно понякога нямам време да отида на козметик и т.н
пък ходя на кола маска и не мога да си позволя примерно да си
обръсна краката, защото ще се развали смисала от колата маска #-o
плс важно ми е :smt017
някой ще ми хелп ли :cry:

kpucu_
11-11-2006, 22:34
миленчето написа:
искам да използвам да попитам в тази тема, за да не правя нова ...
знаете ли откаде мога да си купя такова за топла кола маска дето се
прави в козметичните салони(не ленти, ами такова дето се пълни)
и някой има ли представа колко струва
понеже примерно понякога нямам време да отида на козметик и т.н
пък ходя на кола маска и не мога да си позволя примерно да си
обръсна краката, защото ще се развали смисала от колата маска
плс важно ми е

ami moje6 da si kupi6 ot magazinite za perilni preparati i drugi podobni ili ot aptekite :)

11-12-2006, 03:21
Купи си епилатор- няма грешка...Е да трябва да ръснеш поне 50 лв. наведнъж, обаче пък после спестяваш от кола-маска маса парички. Епилатора е истината народе, купете си, струва си парата.И може да го ползваш колкото искаш- всеки ден даже/щото примерно след кола-маска остават разни ситни косъмчета,а до следващата стават и по-дългички/,а с епилатора можеш да си "бръмкаш" докато изчезне и последното косъмче.И не боли толкоз. НО- рекламите лъжат. Гладки крака- до третия ден най-много.После трябва пак.Няма такава екстра 3 седмици, лъжааааааат.

MaRiA^^
11-12-2006, 13:11
vah...temata e kakto i da e
a otnosno obezkosmqvaneto...s epilator e nai-dobre...i sled vreme daje samiqt kosym stava po tynak...vsi4ki tiq prysneniq i podstrigvaniq...ne sa dobri ai i spoko kvi sa tiq filmi deto se hvyrlq6 [-(

Пепи Пекторалиса
11-12-2006, 14:26
За пример ще вземем краката. Там космите на момче примерно са 1см дълги. Това е генетично заложено и толкова ще си останат каквото и да ги правиш. Но при бръснене ти махаш космите и променяш нормалното състояние на организма и той като една умна машинка почва да "прави" повече косми като защитна реакция за да се подсигури ако пак му ги махнат.

christina_aguilera
11-12-2006, 22:20
А и защо точно ще израстнат толкова колкото са били и после защо изведнъж ще спрът.Ако отговорите компетентно на тея въпрос,много хора ще намерят полза :!:
Защото космите на тялото,освен на главата си имат предел докъде да растът.Това да не ти е коса :smt005