PDA

View Full Version : Сливици и гърло ;[



Resident_Evil
11-01-2006, 11:09
Еми начи сяка зима най-малко по три, четири пъти боледувам от ангина, ужасно е, сутрин като се събудя не мога да се опомня направо, супер мн ме боли гърлото, ям по веднъж на ден поради простата причина, че са некви ужасни мъки докато преглътна, имам чувството че се задушавам.Наще ми викат да ми се направи операция на сливиците, обаче аз не искам, мн ме е страх :cry:
Таа въпроса ми е, една фр е имала същия проблем като малка, самоче се е подложила на някаква диета(тфа лекар и го е казал) и сега тя е добре.
Знаете ли нещо повече по въпроса, или някакви др начини да се оттърва от тва нещо без операция ?

11-01-2006, 11:35
tova s dietata ne mi se struva mnogo sigurno.na men sa mi mahali slivicite i da ti kaja ne e 4ak tolkova ujasno,boli te okolo dve sedmici no e po dobre ot kolkoto da ima6 angina po 5 pyti.kakto moje6 da iztyrpi6 taq bolka taka 6te iztarpi6 i operaciqta samo 4e sled tova ve4e nqma da ima6 problemi.uspeh

sladoled
11-01-2006, 14:28
Като боледуваш толкова често правили ли са ти изследване какви микроорганизми ти причиняват ангините?Казва се микробиологично изследване.

maybelline
11-01-2006, 14:46
tova s dietata ne mi se struva mnogo sigurno.na men sa mi mahali slivicite i da ti kaja ne e 4ak tolkova ujasno,boli te okolo dve sedmici no e po dobre ot kolkoto da ima6 angina po 5 pyti.kakto moje6 da iztyrpi6 taq bolka taka 6te iztarpi6 i operaciqta samo 4e sled tova ve4e nqma da ima6 problemi.uspeh

Ангината не се причинява от сливиците,а от ходене с леки дрехи през зимата или общуване със заразени.Започни да се обличаш по-добре и носи шалове.Също така не е зле да взимаш витамини,за да укрепиш имунната си система.

11-04-2006, 16:45
Слушай сега - на мен лично това ми помагаше (имах същия проблем преди но през цялата годин,не само през зимата) В еда купичка смесваш 3 супени лъжици олио, рекия и мед. Сутрин обед и вечер кусаш по една чаена лъжичка от сместа и си добре (използва се и против кашлица) Е малко е гадничка ама ше тарпиш. Ако искаш пробвай.

Forslor
11-04-2006, 19:52
Като боледуваш толкова често правили ли са ти изследване какви микроорганизми ти причиняват ангините?Казва се микробиологично изследване.
Наистина най удачния вариант е момичето да отиде и да му направят микорбиологично изследване. Нека отиде ,пък вий тука си разпъвайте пак локумите.

Resident_Evil
11-04-2006, 19:58
Благодаря мн за съветите, ще питам лекарката за такова изследване, мерси че се отнесохте сериозно към темата

ultra
11-07-2006, 18:22
В 8-ми клас фелдшерката на училището като ми видя сливиците и ми каза,че е по-добре да ми ги махнат.Аз и казах,че е луда и че не си ги давам.Мн пъти са ми казвали,че са ми увеличени и миналата година през 20 дена боледувах от тях.Беше ми писнало и реших никакво безалкохолно,никаква студена вода,даже и през лятото,ограничих се в сладоледите,не излизах без да се облеча добре и стана вече цяла година и не ми са се възпалявали(да чукна на дърво).Пий много витамини,подсили си организма и ще има резултат.Направи си изследвания както те посъветваха хората по-горе и чак тогава вземай решение.Имаш в предвид,че сливиците ти действат като филтър на организма и го пречистват.Погледнато медицински и е добре,защото няма да боледуваш повече,и не е добре защото се лишаваш от този мн важен "филтър".Имам позната,на която и махнаха сливиците,обаче лекарите толкова нескопосано и ги махнали,че и оставили част от едната сливица.Сега пак и гноясва малкото парченце и файда никаква...
Тъй,че мисли му :)