PDA

View Full Version : Болезнена менструация



11-06-2006, 13:26
Не ми казвайте че повтарям тема, щото хич не ми пука след като изчетох милион теми за нередовен цикъл и в здравния, и в сексуалния форум...Искам да ми препоръчате нещо против болки по време на менструацията, много ме мъчи...Редовно си ми е,вече от 8 години си я имам, но винаги първия ден или два умирам от болки, пила съм какво ли не- бускулизин, спазмалгон, но-шпа...Нещо друго?Май само аулинът помага. Вреден ли е? Щото ми казаха да го пия само в краен случай, а само той ми помага...Май другия вариант е бускулизин или спазмалгон на инжекции, така действа по бързичко, на някого налагало ли му се е да ползва инжекции и помагат ли?

ProstoAz
11-06-2006, 14:08
Тези болки могат да се дължат на неправилно разположение на матката и да изчезнат напълно чак след първото раждане... :roll: Но може и да не е заради това. :wink:

И мен много ме боли първите 2-3 дни. Само Спазмалгон ми помага, чаша чайче и горещ душ. :)

{Sweet_Dreams}
11-06-2006, 16:53
Милата напълно ти съчувствам!Аз съм същата.Даже съм припадала от болка.Ами да ти кажа това е от чувствителни яйчници.Аз ако малко съм с по-ниска талия и кръста ми е гол и малко да ме подуха и ме хваща цистит.Затова аулина и на мен ми помага вече само той,но не е хубаво да се ползва всеки път.Пробвай първо с 2 спазмалгона и виж дали ще ти мине,но ги пии като усетиш,че почва леко да те боли,а не като вече се свиваш от болка и не можеш да станеш от леглото.А вече при краен случай вземи аулин.И той не е вреден от това,че е силен ами като почнеш да го пиеш всеки път ще се пристрастиш и няма да ти действа вече.

sladoled
11-06-2006, 19:02
Добра идея е да ползваш бусколизин под форма на инжекция.Действа много по-бързо и ефикасно.Бодването се преживява много по-леко от прививането от болка.Може да опиташ също аналгин или спазмалгон или ношпа на инжекции.После като минат 6-7ч. пак пий някякви лекарства и така всички дни в които си с болки.

SINDEL
11-06-2006, 19:18
На мене Нурофен много ми помага, но е по-вредно от Но шпа например. За Аулина са ми казвали 4е помага, но не трябва да го пиеш редовно, щот организмът ти му свиква и не ти помага ве4е. Аналгин също върши работа...
Ина4е аз за себе си съм забелязала 4е ако няколко дни преди да ми дойде правя пове4е физи4ески упражнения - например коремни преси или ти4ане или фитнес, като ми дойде го изкарвам много по-леко, боли ме мн малко и то само първия ден. Нз що така се полу4ава но може да пробваш

|SpiRit|
11-14-2006, 18:27
Пробвай с Нурофен.
На мен много ми помага и само от него ми минава.

Jessika_MG
11-14-2006, 18:30
Аз пия Upfen, ама не винаги ми помага и често се налага да си ги търпя ужасните болки.Няма как, въпреки че е супер гадно :|

lady_bird
11-15-2006, 14:11
toq problem vsqko vtoro momi4e go ima,az vklu4itelno,purvite dva dni edvam hodq... :roll:

let_me_go
11-15-2006, 19:02
Ami kakvo da ti kaja ... napulno mi e qsno za kakvo govorish , zashtoto nqma kak nqkoi den da zabravq onezi momenti , v koito sum se privivala ot bolka v legloto...sus sulzi na ochite , tui akto ne sym izdyrjala na adskite bolki . I az chesto chuvam , che sled pyrvoto razjdane neshtata shet se opravqt ... piq hapcheta kato nenormalna samo za da namalee bolkata ... che buskolizin,che noshpa ....i nakraq propih spazmalgon i mai mai vze d ami deistva ... Priqtelka na kaka mi ima sushto boleznena menstruaciq i mi kaza , kogato me boli da si sipvam v edna chashka edna glutka rakiq i v neq da raztvarqm shtipka sol ... i naistina pomaga ... Tiq uj babeshki procedurki se okazvat dobre doshli v tiq chesrni dni ... Opitai i vij dali i na teb ti deistva