PDA

View Full Version : ot koe kosata se izto6tava pove4e?



didencetoo
11-06-2006, 14:49
poneje iskam dulga kosa a q tretiram postoqnno-poneje ne moga da hodq kato ko6nik:)kajete mi kak moga da si spestq malko ot izto6tavaneto i kato q kudrq s defuzera ili si q pravq s presa????:)

11-06-2006, 15:05
nesumneno presata vredi nai mnogo

11-06-2006, 15:39
osven vsi4ko drugo dori i prekaleno 4estoto miene na kosata e vredno...prosto vsi4ko v umereni koli4estva e poslezno i obratnoto!

e_l_i_z_a
11-06-2006, 16:33
osven vsi4ko drugo dori i prekaleno 4estoto miene na kosata e vredno...prosto vsi4ko v umereni koli4estva e poslezno i obratnoto!
Зависи от шампоана и въобще продуктите....има си шампоани за честа употреба-Garnier Fructis например... :wink:А косата определено се изтощава повече от пресата наистина :) Къдри я на ролки :wink:

didencetoo
11-06-2006, 17:33
neznam za izto6tavaneto na kosata kato se mie oba4e az opreleno nqma da trugna s mrusna kosa poradi pri4inata 4e se ito6tava:)miq si q prez den za6to q 4ustvam mrusna i ot kafetata se omirisva na cigari i tn
az polzvam 6ampoan na johnsons baby, mislq 4e e po bezvreden a tozi na garnier frutti hubav li e za6toto misleh da si vzimam na dove?koi ot 2-ta 6te mi preporu4ate

^FaiNt^F
11-06-2006, 18:11
Според мен всякаквите гарниери, хед-енд-шоулдърси и т.н. изтощават прекалено косата. Кой квото иска да ми говори. Истината е в бебешките шампоани. Можеш да си сигурна, че няма да я премият, а някои дори я правят по-мека :shock:
Купи си и маска за третирана коса и кристали, за да сведеш ефекта на изтощаване до минимум.

SINDEL
11-06-2006, 19:12
Ако ти е дълга косата тва да я миеш през ден много я изтощава. Така изобщо не даваш никъв шанс на косата си да се омазни, което всъщност си е полезно. Не казвам да ходиш с мазна или мръсна коса, но само защото като си била на кафе и се е вмирисала на цигари не зна4и да я къпеш до побъркване. Поне през 2 дена я мий. Даже най-полезно е 2 пъти седми4но. В на4алото ще ти се стори ужасно и косата ти ще се омазнява по-бързо, но после като свикне и си изглежда по 3-4 дни без да я миеш :-D Аз ли4но съм на тоя принцип.
Ина4е купувай си бебешки шампоани, те са най-безвредни, вземи си хининова вода, прави си маски за коса (домашните определено са по-добри според мен), купи си бирена мая и рибено масло - те мн добре влияят на косата

moonbeam
11-06-2006, 19:47
opredeleno presata vredi pove4e,kakto kazaha opitay s rolki,li4no az taka pravq

didencetoo
11-07-2006, 12:55
ami az izpolzvam kristali ot 1 mesec i sum mnogo dovolno poneje mnogo q hvalite tazi hininova voda dnes si kupih:)))otnosno mieneto na kosata naistina e gadno kato si na mqsto kadeto se pu6i i ima6 pqna,lak ili nqkakuv takuv produkt za kosa vsi4ki mrusotii polepvat 2puti pove4e i kosata ti miri6e ujasno puk i kogato e vlajno vremeto dori i da ne e vlajno poneje kosata mi e mnoogo meka kosamut mnoogo tunuk kato si q nakudrq i kavoto i da slagam za 1-2 4asa po4ti ne si li4i 4e sum q prazila s defuzera naprimer a presata prekaleno izto6tavala i nz ve4e kakvo da pravq:)a iskam da imam malko obem za6toto mi stoi mnogo slepnata razbirate me nali:)

strange__
11-07-2006, 20:23
Аз си бях взела преди време едни ролки от Орифламе и мн ми харесва как къдрят...и примерно,за да не си супер къдрава пробвай само горния или дония пласт да направиш на ролки...хем имаш обем,хем не е някакво супер къдраво :wink: Само,че щом ти е права ти трябва и лак,а от първи ден с лак не е мн хубаво :?

bUmMbAmMTrEsS
11-08-2006, 16:19
Ами аз имах много хубава коса,но започнах да си правя кичури,да използвам лакове и пяни за коса,да я правя с преса и маша и тя много се изтощи :( Използвам кристали от които съм много доволна и балсам при къпането :)

jeditte
11-09-2006, 01:14
Абе тия преси,маши и глупости са толкоз вредни...все едно си минаваш косата с ютията(една патка така си я изправяше, ужас, слага вестник и я "глади" на дъската)А пък къдренето(химическото) е най-лошото което да направиш с косата си-знам от опит.То дори сешоара изтощава,ама ако седя с мокра коса ще се разболея :-k Така че, колкото по-малко си пипате косите,толкоз по-добре ще изглеждат. Нормално е да са изтощени и нацъфкани като се боядисват,изрусяват, "пресират" , къдрят и други такива.
Ще си позволя едно негативно мнение- с тия преси косата изглежда грозно,прилича на купчина пържени картофи(нарязани с ония къдрави ножчета)Нищо лично,ама как може една да си го направи и всички да си накупят преси...

didencetoo
11-09-2006, 12:07
ami spored men s presata kosata isglejda hubavo ama zavisi kak si q napravi6 puk i vseki ima razli4en fkus:)moqta kosa e prava i stava dobre ama ako kosata ti e na4upena i ne sedi kato"duska" i otgore q na6traka6 s presata e mn sme6no:)i sega mislq da q izpolzvam po rqdko i si q pravq s defuzer ama nali i toi izto6tava 6te si q napravq s 4upe6ti rolko kato se izkupq malko, da izsuhne 6te si sloja pqna i 6te sloja rolkite ama samo na nai dolniq i nai gorniq plast kakto nqkoq ot vas kaza:)dano stane :roll:

svetla_88
11-15-2006, 20:59
изобщо ако питаш мен нищо не прави използвай продукти а не я третипарай било то пяни гелове всякакви има на пазарасамо се позайнтересовай ;-)

NaDuFcHe
11-15-2006, 21:04
Opredeleno presata uvrejda kosata nai mnogo..ako siaksh da q kudrish probvai s rokli :)

rali4ka91
11-16-2006, 10:41
Ами аз имах много хубава коса,но започнах да си правя кичури,да използвам лакове и пяни за коса,да я правя с преса и маша и тя много се изтощи :( Използвам кристали от които съм много доволна и балсам при къпането :)
Олеее колко ми е познато... :smt010 Косата ми беше адски густа обаче си направих 3 пъти кичури и много опада.Сега обаче ще ви кажа една рецепта.Листа от брашлян ги сварявате и се получава една отвара,леко жълтеникава дето няма никакъв мирис.След всяко къпане с памучен тампон се маже от това нещо в корените и не се изплаква(спокоино нищо не и става на косата,нито изглежда мазна нито нищо)
Права го едва от месец и косата ми вече почти не пада.Докато преди ми падаше на цели кичури.Другото което ми казаха за това е, че и подсилвало растежа на косата.На мен ми хареса как ми действа :)