PDA

View Full Version : Ходя не фитнес, искам да знам какви храни да ям?



сладурката
11-06-2006, 20:02
Вече от 2 седмици ходя на фитнес и въпроса ми е какво да ям? Смисъл такъв искам да съм на диета, но за да ходя на фитнес ми трябва енергия .. Затова, ако може да ми кажете някакво примерно меню? По колко пъти на ден и какво количество да изяждам? Благодаря Ви предварително :!:

st1ki
11-06-2006, 20:24
Според мен по-доброто решение е да вземаш хранителни добавки, вместо да се тъпчеш с излишно количество храна.

Drakthul
11-06-2006, 20:34
Вече от 2 седмици ходя на фитнес и въпроса ми е какво да ям? Смисъл такъв искам да съм на диета, но за да ходя на фитнес ми трябва енергия .. Затова, ако може да ми кажете някакво примерно меню? По колко пъти на ден и какво количество да изяждам? Благодаря Ви предварително :!:

Какво точно правиш в този фитнес? С каква цел ходиш? ..

Theoatguy
11-06-2006, 20:42
Според мен по-доброто решение е да вземаш хранителни добавки, вместо да се тъпчеш с излишно количество храна.

Това мнение ще го игнорирам, щото девойката е казала, че ходи от, забележете 2 седмици... за какви добавки говорим при толкова малък стаж ? Добавки най-малко след 5-ия месец тренировки.

Наблегни на пилешкото месо и рибата, в тях има много белтъци. Яйцата и млечните изделия - сирене, извара, кашкавал не трябва да отсъстват.

Зеленчуковите ти салати са задължителни за всяко хранене след 10:00 часа сутринта ;). Тъй като е сезонът сега и зима, аз ти препоръчвам - зеле ;).

Яж зърнени храни, овесени ядки, грах, царевица, гледай да изключиш повечето бобови храни от менюто си, но не и соята, защото тя е много важна именно за жените. ;)


Сутрин цитрусови плодове около 150-200 грама - грейпфрути, лимони, портокали, мандарини...

-------------------------------------------------

Преди фитнес тренировка можеш да изпиваш по 150-400 милилитра прясно изцеден ябълков сок за повече енергия - изключително удачен източник.

След 17:00 часа не примей въглехидрати, т.е. лека салатка с риба или пилешко месо.

-----------------

Засега не се сещам повече, ако имаш въпроси ;).

Ask 'n' learn

По-здрави :) :) :) :) :) !

Емо
11-07-2006, 13:47
Според мен ако имаш проблеми с теглото най-добре е да се консултираш с професионален диетолог, който да ти направи персонална диета. Ако слушаш всички дето ти дават акъл за да градят самочувствие само ще се объркаш. Няма универсални рецепти. По-скоро на въпросът ти мога да отговоря, че има един куп храни от които трябва да се откажеш - шоколад, пържено, хлебни изделия, газирани напитки. Веднага ще усетиш ефект. Но е въпрос на воля, а на това човек се учи сам.

Drakthul
11-07-2006, 14:00
Според мен ако имаш проблеми с теглото най-добре е да се консултираш с професионален диетолог, който да ти направи персонална диета. Ако слушаш всички дето ти дават акъл за да градят самочувствие само ще се объркаш. Няма универсални рецепти. По-скоро на въпросът ти мога да отговоря, че има един куп храни от които трябва да се откажеш - шоколад, пържено, хлебни изделия, газирани напитки. Веднага ще усетиш ефект. Но е въпрос на воля, а на това човек се учи сам.

=D> =D>

Иначе и пича над твоето мнение е прав за много неща, но с теб съм по-съгласен - на диетолог за да се направи персонален план за диета .. пък и се правят изследвани и т.н. .. :)