PDA

View Full Version : tova veche e kraqt ...neznam koi moje da mi pomogne ..



yellowche
11-06-2006, 21:42
uff daje neznam kak da zapochna ... predi izvestno vreme prekarah edin sledobed s edin chovek .. tva beshe nqkyde sredata na oktomvri .. i vse si mislq che toi ne svyrshi v mene i che deca ne stavat tolkova lesno kolkoto si mislim ... no .. trqbvashe da mi doide kraq na oktomvri .. i vse oshte ne e ... pff nqmam dumi .. neznam .. dnes si napravih test za bremennost (koito struvashe 30 franka)(tfa nikfo znachenie nqma )i izleze polojitelen ... i vyprosa e a sega nakyde..!?!?ili shte izchakam do dekemvri mesec da si doida v bg .. ta da napravq anonimen abort(shtoto taka i taka sym nepylnoletna) ili ..da kaja na maika si po nqkyv nachin .. neznaino kakyv?!?! vypreki che to vsichko mi lichi .. i daje cql den me pita zashto sym vkisnata ... neznam ...nqkoi ako moje da mi kaje za abort v bg bez znanieto na roditeli ..mainata i na cenata ... ne iskam neshto da se razviva v mene ... :(

DjBaloon
11-06-2006, 22:14
poprincip pri takav sluchei ne se chaka a se piqt hapcheta za da ne se stiga do aborti koito moje da sa vredni za tebe... tolkova mnogo hap4eta ima deto kato gi izpiesh 47 chasa sled poloviq akt i ako ima neshto to nqma da se razvie.. tva az kato momche go znam,a ti kato momiche?

11-06-2006, 22:20
а ти четеш ли добре?! момичето каза, че не е мислило, че момчето е свършило... и че тва го разбира доста след акта... и момиче, няма къде да се направи законен и качествен аборт без родителите ти да знаят... ако изобщо си намериш и незаконен.. по-добре побързай, че нямаш мн време... и кажи на майка си, възможно най-бързо...

DjBaloon
11-06-2006, 22:30
sigorno ako popadne na svesten lekar na koito da obqsni i da q razbere shte stane

vlubchivo
11-06-2006, 22:36
принципно абортът не е евтин... кой знае колко ще и вземе тоя ако е "свестен" лекър... за тва могат да го съдят и т. н. ... колкото и да е свестен, едва ли ще си заложи всичко за едно момиче, което не знае какво иска от живота

Drakthul
11-06-2006, 22:50
uff daje neznam kak da zapochna ... predi izvestno vreme prekarah edin sledobed s edin chovek .. tva beshe nqkyde sredata na oktomvri .. i vse si mislq che toi ne svyrshi v mene i che deca ne stavat tolkova lesno kolkoto si mislim ... no .. trqbvashe da mi doide kraq na oktomvri .. i vse oshte ne e ... pff nqmam dumi .. neznam .. dnes si napravih test za bremennost (koito struvashe 30 franka)(tfa nikfo znachenie nqma )i izleze polojitelen ... i vyprosa e a sega nakyde..!?!?ili shte izchakam do dekemvri mesec da si doida v bg .. ta da napravq anonimen abort(shtoto taka i taka sym nepylnoletna) ili ..da kaja na maika si po nqkyv nachin .. neznaino kakyv?!?! vypreki che to vsichko mi lichi .. i daje cql den me pita zashto sym vkisnata ... neznam ...nqkoi ako moje da mi kaje za abort v bg bez znanieto na roditeli ..mainata i na cenata ... ne iskam neshto da se razviva v mene ... :(

Това не са шеги работи .. искаш, не искаш - ако няма друго решение ( като гледам си в друга страна, не вярвам да ти продадат хапчета или да наравят аборт без знанието на родители/лекари ) - казвай веднага на мамчето - тя трябва да разбера .. случва се, кофти е, не го искаш детето - трябва да се махне .. точка. :roll:

MuJIoTo
11-06-2006, 23:28
Принципно може да се направи аборт, ако и си непълнолетна, а момчето е. Но най-добрия вариант е да кажеш на майка си и да не рискуваш с лекари защото може да страдаш цял живот.

ultra
11-07-2006, 02:44
Тук в Бг няма как да се разминеш,все се иска съгласието на родителя.Има такива незаконни,демек без тяхното съгласие,но много рядко и просто не знам къде можеш да намериш такъв доктор.
Колкото и да ти е трудно,трябва да кажеш на майка си!!!
Декември месец е прекалено далече,колкото по-рано стане аборта толкова по-добре.Ако имаш постоянен достъп до и-нет разрови се из Бг сайтове и попрочети малко инфо,всичко ще ти е от полза.Просто действай по най-бързия начин,не отлагай,защото всичко ти се пише на здравето.
Има хапчета,които предизвикват аборт,но след това пак ще ти трябва намесата на лекар(а и то се изписва от такъв).При всички варианти е неизбежно наличието на родителско тяло.

Jose
11-07-2006, 06:44
Незнам как стои въпроса със абортите, но единственото нещо, което мога да ти кажа е, че въобще не трябва да отлагаш, колкото се може по-бързо го прави. А относно родителите ти .... няма как да не им кажеш :? събери смелост и им кажи :wink: Успех :!:

sexyyy_angel
11-07-2006, 09:40
nai-dobre sedni i pogovori s maika si,vapreki vsi4ko tq te obi4a i 6te nameri na4in da te razbere.No ne otlagai,za6toto abort se pravi do tretiq mesec na bremennostta,a i kolkoto pove4e 4aka6 tolkova po-zle stava posle za teb.

SINDEL
11-07-2006, 11:28
Виж сега мила, не прави глупости - само и само да не разберат ваште си рискуваш здравето. При нелегалните аборти не можеш да си сигурна 4е вси4ко ще мине ОК, докато ако отидете в добра клиника при сигурни лекари шансът от усложнения ще е много по-малък. Кажи на майка си, може да ти вика, да е бясна, но ще те разбере. Пък и не вярвам на нея да й се става баба (не те знам на колко си, но щом не го искаш детето,предполагам си малка още). Не си рискувай здравето пак ти повтарям. И не 4акай до декември - колкото по-бързо, толкова по-добре.

vivian
11-07-2006, 11:41
govori s maika ti vazmojno po skoro!kolkoto po rano po dobre!pri nezakonen abort moje da ima nqkvi problemi zatova opitai se da pogovori6 s maika ti kolkoto i kriti4en da e momenta!no dekemvri e prekaleno dale4e!POBARZAI!jelaq ti mn mn uspeh...

VoodooServ
11-07-2006, 12:45
Кажи на майка си веднага. Не трябва да чакаш. Ако ще правиш нещо го прави възможно наи скоро !!! [-X

krem4et0
11-07-2006, 20:09
След като си непълнолетна кажи на родителите ти. те ще ти помогнат да се справиш с проблемът. И говори все пак с бащата на това дете-не си го правила сама и той трябва да е до теб в този момент!

Kitana
11-07-2006, 20:18
Тук в Бг няма как да се разминеш,все се иска съгласието на родителя.Има такива незаконни,демек без тяхното съгласие,но много рядко и просто не знам къде можеш да намериш такъв доктор.
Колкото и да ти е трудно,трябва да кажеш на майка си!!!
Декември месец е прекалено далече,колкото по-рано стане аборта толкова по-добре.Ако имаш постоянен достъп до и-нет разрови се из Бг сайтове и попрочети малко инфо,всичко ще ти е от полза.Просто действай по най-бързия начин,не отлагай,защото всичко ти се пише на здравето.
Има хапчета,които предизвикват аборт,но след това пак ще ти трябва намесата на лекар(а и то се изписва от такъв).При всички варианти е неизбежно наличието на родителско тяло.
напулно съм съгласна .. трябва да и кажеш и недей да 4акаш.. става по лошо за теб и за плода... а и не си прави експерименти с лекари! уж добри на познати анонимни и т.н.... попитай патилоо!! и запознат 4овек който се съмнявам 4е ще намериш на твоята възрасст!

KuReC
11-07-2006, 20:23
pitai gi v bolnicata ... tam deto si kvo mogat da pomognat

yellowche
11-08-2006, 17:38
da no .. dali da ne si napravq oshte edin test .. vypreki che .. oshte ne mi idva i mai mai nqma nikyv shans da ne sym bremena .. no nqkva ei takava nadejdichka si imam moq si ... a tq maika veche me pouseshta .. v smisyl zakliucheniqta i sled nqkoi razgovor ``stranna si `` ... shte postiskam zybi .. neznam za koga da chakam?!?! to ima edno reshenie i vse sym si go mislila .. no stigam da izvoda che e za oniq hora,koito sa slabi a az sym silna .. znam go ...

mimkata_kaulitz
11-08-2006, 17:58
Бъди спокойна аборти в днешно време се правят като ежедневие на лекарите.Не си единствената и ако се пооспокоиш малко нищо няма да ти стане.А относно майка ти все пак тя ти е майка и ще те разбере и подкрепи по някакъв начин

sherry
11-08-2006, 18:08
Хей, та ти дори не си сигурна, че си бременна, може да не е верен теста, върви първо на гинеколог и ако наистина установи бременност,тогава ще му мислиш.

Аз бих те посъветвала да кажеш на майка си. То е сигурно, че ще бъде ядосана или наранена и притеснена, но това е нормално. Ще те разбере, все пак си нейното дете, тя също е била млада, знае как стоят работите...Ще направи най - доброто за теб.

АКО си твърдо решила, че няма да казваш на майка си и ще е нелегално, то помисли първо колко мнгоо рискуваш! Можеш да станеш стерилна, да се разболееш, може да се стигне даже и до смърт, ако си в ръцете на някой смотльо, който гледа само да си спечели паричките и не разбира нищо от аборти. Така че, ако приемеш всички тези рискове(което по-добре не прави), то събери повече пари и отиди в частна клиника, където ще говориш с лекаря да не казва на родителите. Чувала съм, че има такива лекари, ко е по - скъпо при тях. Много е важно да не е в някое подозрително място и някой, който ти се прави на лекар, а да е в частна клиника! Но въпреки всичко, не ти препоръчвам да правиш нелегален....Не рискувай толкова много, ще изтърпиш малкото караница от майка си, после ще й мине и ще ти помогне, сигурна съм! Кажи й...

ultra
11-09-2006, 16:15
Мила,вземи се още два теста,но да са различни марки.Ако и двата покажат положителен резултат-тогава вече си загазила.Просто не отлагай и за ден.Не мисли за глупости.Успокой се,силна си,и аз си мисля,че всичко ще мине добре.Говори с майка си,след като направиш теста(ако е положителен).В училище сигурно трябва да има някакво лекарско тяло.Ако мислилиш,че можеш да им имаш доверие,говори с тях.Те могат също да ти помогнат,поне ще те посъветват добре.
Не отлагай,всеки ден е ценен!

yellowche
11-10-2006, 15:26
ole .. hora napravih pyrvata krachka ... dori i s malko lyja .. kazah na maika .. che sym imala seksualen kontakt .. i sega ne mi idva ... razbira se ne i kazah za testa ... no kogato si napravq s neino znanie .. shte se pravq na ujasno iznenadana .. nali ne si mislite che e podlo .. molq vi se podkrepete me .. tq reshi che shte izchakame oshte malko i shte otidem na lekar ... syjalavqm che q lyja ama taka e nai dobre ...

gazarka
11-10-2006, 17:33
maika ti kak go prie?az poprincip vseki pat predi da mi doide mnogo se panikiosvam no sled istoriqta ti 6te vnimavam mnogo pove4e!jelaq ti kusmet!i o6te ne6to molq te draj ni v te4enie! :cry:

yellowche
11-10-2006, 17:48
emi porazpita me malko za tva onova ... i tq shtoto poznava ot bg nqkva gledachka i i zvynna ( az mnogo mnogo ne i vqrvam) i tq tam bob li leshta li hvyrlqla i vinagi izlizalo che nqma nishto ..toest che ne sym bremenna ... no az ne moga da si se uspokoq .. vajnoto e che veche znae .. i ne mi teji tolkova ...

sherry
11-10-2006, 19:21
emi porazpita me malko za tva onova ... i tq shtoto poznava ot bg nqkva gledachka i i zvynna ( az mnogo mnogo ne i vqrvam) i tq tam bob li leshta li hvyrlqla i vinagi izlizalo che nqma nishto ..toest che ne sym bremenna ... no az ne moga da si se uspokoq .. vajnoto e che veche znae .. i ne mi teji tolkova ...
Евала! Виждаш ли, че не е толкова страшно, поне няма да рискуваш здравето си, ще знаеш, че дори да има нещо, майка ти ще е до теб и ще ти помогне. Дори да си бременна, тя ще е с теб. Ако не й беше казала и беше отишла в някоя долнопробна клиника? Ами ако беше станала стерилна след скапаните методи на някой псевдо лекар? Много правилно си постъпила. Кажи на майка си да ти купи тест и да си го направиш, докато е с теб, да видите тоя път какво ще излезе. Направи си го рано сутрин, не пий и не яж нищо преди да го направиш. Успех! Пиши кво е станало.

Reich_06
11-10-2006, 20:55
абе важното е че си казала на майка ти и тя го е приела някак си!от сега нататък какъвто и да е резултата ще е по-лесно!айде стискаме палци всички във форума да се окаже че не си!:)

yellowche
11-10-2006, 21:08
typoto e che ne sym jivqla s neq nad 5 godini ... i ne sme taka kakto bi trqbvalo da sa maika i dyshterq ... pyk i az ne sym lesen chovek tva si go znam .. sega ot avgust jiveem zaedno .. spogodqvame se po nqkakyv nachin ama ima dosta kavgi razbira se ... dnes q hvanah v dobyr moment da i kaja ... razpravqh i neshto po biologiq i se stigna ala bala do kryvnite grupi ... pyk az sym se rodila nqkva po uslojnena v kryvta zaradi rezus-faktora (bojee za kvo go pisha tva?!?!?) i malko malko stignahme do moita tema ... i zasega nito sme se skarali nito nishto ... vijdam q che izglejda dosta pritesnena zashtoto i tq e pravila abort i daje mi razkaza kakvo predstavlqva(ne iskam da komentiram) i taka ... sorka che malko se pounesoh ama imam nujda da si izkazvam mislite shtoto inache stava losho polojenieto (shizofreniq) haha ;) mnogo vi blagodarq naistina .. i shte vi kazvam kakvo se sluchva;) blagodarq vi :smt006

m1rka6t0_k0ti
11-11-2006, 21:42
най добрият вариант да кажеш на майка си тя ще те разбере защото вече те е питала защо си вкисната и може да и е минало през ума :/ пък и да може да се прави аборт на непълнолетно една от бившото ми даскало беше на 12 и направи ама няма знчение това ....имаш най много месец след секса за да направиш аборт след това е късно и не можеш нищо да направиш освен да го родиш така че казвай много бързо мамо така и така почни още от като сте правили секс там кво си мислила ала бала и ако е пекана майка ще те разбере :/ УСПЕХ

tra-la-la
11-11-2006, 21:57
suglasen sum 4e trqbva da kaje6 na maika si no 6te ti kaja i o6te ne6to v pleven nqma da kazvam kade ili koi lekar no se pravqt aborti i to mnogo dobri vuv stra6no oborudvana klinika no i parite ne sa malko kum 400 lv nqkolko priqtelki praviha tam abort i ne sa imali nikakvi poroblemi taka 4e ako seinteresuva6 ot podrobnosti dai mail ili ne6to takova i 6ti obqsnq vsi4ko na "2 o4i"

dream_dragon
11-11-2006, 21:57
Малко ми е неудобно, че се разписвам точно тук и че зачетох точно тема дето не ме засяга, но забелязах, че малко актуална. Та така, очаквайкиведнага да бъда отрязан или да ми се скарат, ще кажа, че съм против абортите. НЕ те знам на колко си години, не знам положението ти, но това е отнемане на човешки живот, който ти си създала. Погледни нещата от тази гледна точка. Знам, не компетентно мнение, не струващо и пукната пара, но винаги трябва да поглеждаш нещата и от друг ъгъл. Това е важно решение. Не мисля, че просто така трябва да вземеш решението заради това, че си малка. Ама и аз пък какви ги говоря. Ти си го създала. Оправяй се. Но просто помисли.

tra-la-la
11-11-2006, 22:12
Малко ми е неудобно, че се разписвам точно тук и че зачетох точно тема дето не ме засяга, но забелязах, че малко актуална. Та така, очаквайкиведнага да бъда отрязан или да ми се скарат, ще кажа, че съм против абортите. НЕ те знам на колко си години, не знам положението ти, но това е отнемане на човешки живот, който ти си създала. Погледни нещата от тази гледна точка. Знам, не компетентно мнение, не струващо и пукната пара, но винаги трябва да поглеждаш нещата и от друг ъгъл. Това е важно решение. Не мисля, че просто така трябва да вземеш решението заради това, че си малка. Ама и аз пък какви ги говоря. Ти си го създала. Оправяй се. Но просто помисли.


ne priqtelu ti pomisli ponqkoga nqma drug na4in osven aborta za6toto q se seti ako ima6 kofti roditeli i re6i6 da go zadurji6 roditelite 6te te izgonqt 6te se ojeni6 v nai dobriq slu4ei 6te izleze6 na kvartira 6te go rodi6 6te raboti6 nqma da moje6 da si pozbili6 ni6to ami tva dete kakvo 6te mu dade6 gladno li 6te sedi nakraq 6te6 ne 6te6 6te go dade6 v nqkoi dom e za tva li e dete q pomoieli kolkoto i stra6no da zvu4i tva e istinata za6toto jjiveem v takava mizerna i 6ibana durjava 4e na deteto ne moje6 samo pampersite da mu kupi6 ne misli 4e ti se karam no pomisli realno dori i da go iska ako roditelite i ne pomognat tq prosto nqma 6ans

dream_dragon
11-11-2006, 22:40
Разбира се, че ми мина през ума. Обаче има и друга страна на нещата. Ти изброяваш лошото, аз мога да намерия и доброто. Обаче не знам какви точно са родителите, възможностите й от финансова страна и другите фактори. Мина ми през главата и училището. Нали ходи? Какво ще стане като отиде с един ей такъв корем, или айде не чак толкова, ама си има някакви там гадения и не знам си какви работи покрай бременоста. Та така де не съм запознат с подробнисти и реших, че мога само да спомена другото, а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. Но както казах информацията ми е малко, и просто изказах мнение. Каквото и решение да вземе се надявам да е нейно и да е истински правилно.

yellowche
11-12-2006, 12:51
znachi .. iskam da obesnq kak stoqt neshtata ... po vyprosa da zadyrja bebeto (tva dori ne e bebe tyi kato nqma nikvi sistemi,chuvstva i t.n .. sled 3-tiq mesec zapochvat da se oformqt) .. az ne moga da zadyrja tozi vse oshte zarodish .. tyi kato ucha .. imam nqkakvi ambicii i na vsichkoto otgore nikoga poveche ne bih mogla da vidq taka narecheniq bashta (vsichko beshe mnogo spontanno deto se vika).. a i sym si svyrzana po mnogo paragrafi s bg i e prosto NEVYZMOJNO ... az ne go iskam!

dream_dragon
11-12-2006, 14:00
Мисля, че това е отговара.

IdiOtKa
11-12-2006, 15:40
uff daje neznam kak da zapochna ... predi izvestno vreme prekarah edin sledobed s edin chovek .. tva beshe nqkyde sredata na oktomvri .. i vse si mislq che toi ne svyrshi v mene i che deca ne stavat tolkova lesno kolkoto si mislim ... no .. trqbvashe da mi doide kraq na oktomvri .. i vse oshte ne e ... pff nqmam dumi .. neznam .. dnes si napravih test za bremennost (koito struvashe 30 franka)(tfa nikfo znachenie nqma )i izleze polojitelen ... i vyprosa e a sega nakyde..!?!?ili shte izchakam do dekemvri mesec da si doida v bg .. ta da napravq anonimen abort(shtoto taka i taka sym nepylnoletna) ili ..da kaja na maika si po nqkyv nachin .. neznaino kakyv?!?! vypreki che to vsichko mi lichi .. i daje cql den me pita zashto sym vkisnata ... neznam ...nqkoi ako moje da mi kaje za abort v bg bez znanieto na roditeli ..mainata i na cenata ... ne iskam neshto da se razviva v mene ... :(
то при теб мозък не се е развило пък дете ще се развива ...ти дуре ли си ?!

tra-la-la
11-12-2006, 16:17
Разбира се, че ми мина през ума. Обаче има и друга страна на нещата. Ти изброяваш лошото, аз мога да намерия и доброто. Обаче не знам какви точно са родителите, възможностите й от финансова страна и другите фактори. Мина ми през главата и училището. Нали ходи? Какво ще стане като отиде с един ей такъв корем, или айде не чак толкова, ама си има някакви там гадения и не знам си какви работи покрай бременоста. Та така де не съм запознат с подробнисти и реших, че мога само да спомена другото, а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. Но както казах информацията ми е малко, и просто изказах мнение. Каквото и решение да вземе се надявам да е нейно и да е истински правилно.

awe priqtelu ti na kolko godini se na 10 11 prail li si sex we a priqtelkata ti da e mislela 4e moje da e bremenna a q mi otgovori pa togava izrazqvai mnenie za6toto ne znae6 kakvo e da moje da ima6 dete bez da si gotov a tva be6e nai neveroqtnata glupost koqto kaza "а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете." abe ti maloumen li si be po dobre abort ot kolkoto da si ostavq deteto to ako vsi4ki milqt kato tebe mi davai da pravim deca pa posle nqkoi 6te ni gi gleda ei ne ta znam na kolko god no razsujdeniqta sa ti na lape kogato stane6 malko po golqm togava se mu4i da pi6e6 po seriozni temi

dream_dragon
11-12-2006, 18:27
Разбира се, че ми мина през ума. Обаче има и друга страна на нещата. Ти изброяваш лошото, аз мога да намерия и доброто. Обаче не знам какви точно са родителите, възможностите й от финансова страна и другите фактори. Мина ми през главата и училището. Нали ходи? Какво ще стане като отиде с един ей такъв корем, или айде не чак толкова, ама си има някакви там гадения и не знам си какви работи покрай бременоста. Та така де не съм запознат с подробнисти и реших, че мога само да спомена другото, а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. Но както казах информацията ми е малко, и просто изказах мнение. Каквото и решение да вземе се надявам да е нейно и да е истински правилно.

awe priqtelu ti na kolko godini se na 10 11 prail li si sex we a priqtelkata ti da e mislela 4e moje da e bremenna a q mi otgovori pa togava izrazqvai mnenie za6toto ne znae6 kakvo e da moje da ima6 dete bez da si gotov a tva be6e nai neveroqtnata glupost koqto kaza "а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете." abe ti maloumen li si be po dobre abort ot kolkoto da si ostavq deteto to ako vsi4ki milqt kato tebe mi davai da pravim deca pa posle nqkoi 6te ni gi gleda ei ne ta znam na kolko god no razsujdeniqta sa ti na lape kogato stane6 malko po golqm togava se mu4i da pi6e6 po seriozni temi

tra-la-la, името ти май е оправдано, защото пишеш без да се замисляш. Това което съм написал горе го мисля и не позна за годините ми. Далеч си от истинската ми възраст, а и не нужно да принечаваш нещата. Нямах това предвид. Аз съм осиновено дете, и това не ми пречи да живея пълноцено, без комплекси. Никой не знае, че съм. Израснъл съм пълноценен човек и съм достатъчно зряла да пиша сериозни теми. Огледай форума и мисля, че ще намериш няколко мой темички. А относно разсъжденията ми, те са си зрели, онези дето си правят дечица без да мислят са не зрелите.
И ти повтарям не говориш с малолетен.

yellowche
11-12-2006, 20:18
quote]
то при теб мозък не се е развило пък дете ще се развива ...ти дуре ли си ?![/quote]

male male .. molq ti se ne izrazqvai mnenie tochno pyk po vyprosa che mozyk ne se bil razvil v men .. razbirash li?!?! zashtoto qvno nito si na moeto ravnoshte nito nishto .. vqrvai mi .. ne iskam da se hvalq po nikakyv nachin no otnosno intelektualnoto si polojenie ..poiskala sym syvet v tozi forum(koito syvsem sluchaino otkrih).. i za shtastie v moment v koito mi e nujna izkliuchitelno golqma podkrepa q namiram v nepoznati hora ... i tochno edin takyv komentar kato tvoq v momenta moje da srine vsichko... think about it!!!

Evil_ChilD_f_
11-12-2006, 22:51
Незнам как стои въпроса със абортите, но единственото нещо, което мога да ти кажа е, че въобще не трябва да отлагаш, колкото се може по-бързо го прави. А относно родителите ти .... няма как да не им кажеш :? събери смелост и им кажи :wink: Успех :!:

Няма друг начин ...

tra-la-la
11-13-2006, 09:55
Разбира се, че ми мина през ума. Обаче има и друга страна на нещата. Ти изброяваш лошото, аз мога да намерия и доброто. Обаче не знам какви точно са родителите, възможностите й от финансова страна и другите фактори. Мина ми през главата и училището. Нали ходи? Какво ще стане като отиде с един ей такъв корем, или айде не чак толкова, ама си има някакви там гадения и не знам си какви работи покрай бременоста. Та така де не съм запознат с подробнисти и реших, че мога само да спомена другото, а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете. Но както казах информацията ми е малко, и просто изказах мнение. Каквото и решение да вземе се надявам да е нейно и да е истински правилно.

awe priqtelu ti na kolko godini se na 10 11 prail li si sex we a priqtelkata ti da e mislela 4e moje da e bremenna a q mi otgovori pa togava izrazqvai mnenie za6toto ne znae6 kakvo e da moje da ima6 dete bez da si gotov a tva be6e nai neveroqtnata glupost koqto kaza "а и винаги има домове, или родители искащи да си осиновят дете." abe ti maloumen li si be po dobre abort ot kolkoto da si ostavq deteto to ako vsi4ki milqt kato tebe mi davai da pravim deca pa posle nqkoi 6te ni gi gleda ei ne ta znam na kolko god no razsujdeniqta sa ti na lape kogato stane6 malko po golqm togava se mu4i da pi6e6 po seriozni temi

tra-la-la, името ти май е оправдано, защото пишеш без да се замисляш. Това което съм написал горе го мисля и не позна за годините ми. Далеч си от истинската ми възраст, а и не нужно да принечаваш нещата. Нямах това предвид. Аз съм осиновено дете, и това не ми пречи да живея пълноцено, без комплекси. Никой не знае, че съм. Израснъл съм пълноценен човек и съм достатъчно зряла да пиша сериозни теми. Огледай форума и мисля, че ще намериш няколко мой темички. А относно разсъжденията ми, те са си зрели, онези дето си правят дечица без да мислят са не зрелите.
И ти повтарям не говориш с малолетен.


vij sq moito pate po dobre zamul4i i vzemi suvet pot nqkoi koito e malko po vuzrasten ot teb s malko poe4e otit tuk ne stava vupros dali tio si osinoven dali az sum osinoven dali treti ili peti e osinoven stava vupros za tva 4e kato ne mpoje6 da dade6 bude6te na detence ti trqbva da go izostavi6 ami izvinqvai ama predpo4itam abort otkolkoto dsa si izostavq deteto sq razbira6 li ne jivei v svqt deto parite ti izvirat 6tot nz sigurno jivee6 s mama i tati i te o6te davat nali a na men mi se nalaga zam da si izkarvam parite ni6to 4e jiveq s mama i tati koat po4ne6 sam ili sama da si izkarva6 parite togava 6te mi kaje6 koe e po dobro da go radurji6 i da ne moje6 da mu dade6 ni6to da go dade6 v dom i cql jivot da ti teji ili da napravi6 abort v 1viq mesec kogato o6te e edna kletka taka 4e s men ne spori za6toto moga da ti govorq s dni bez da spiram i ti kazah kogato ima i pri teb opasnost da ima6 nejelano dete togava 6te se useti6 za kakvo govorim

dream_dragon
11-13-2006, 19:56
vij sq moito pate po dobre zamul4i i vzemi suvet pot nqkoi koito e malko po vuzrasten ot teb s malko poe4e otit tuk ne stava vupros dali tio si osinoven dali az sum osinoven dali treti ili peti e osinoven stava vupros za tva 4e kato ne mpoje6 da dade6 bude6te na detence ti trqbva da go izostavi6 ami izvinqvai ama predpo4itam abort otkolkoto dsa si izostavq deteto sq razbira6 li ne jivei v svqt deto parite ti izvirat 6tot nz sigurno jivee6 s mama i tati i te o6te davat nali a na men mi se nalaga zam da si izkarvam parite ni6to 4e jiveq s mama i tati koat po4ne6 sam ili sama da si izkarva6 parite togava 6te mi kaje6 koe e po dobro da go radurji6 i da ne moje6 da mu dade6 ni6to da go dade6 v dom i cql jivot da ti teji ili da napravi6 abort v 1viq mesec kogato o6te e edna kletka taka 4e s men ne spori za6toto moga da ti govorq s dni bez da spiram i ti kazah kogato ima i pri teb opasnost da ima6 nejelano dete togava 6te se useti6 za kakvo govorim

Виж сега, мили ми батко, изобщо не казвам, че начина ти на мислене, че е грешен. Казвам, че подхода към цялата ситуация трябва да се обмисли от всички гледни точки. А за останалото не бери грижа. Мислил съм за много неща, и бъдещия ми полов живот е едно от тях. Дори и бъдеща работа. Не живея в мечти, а ги реализирам постепено. Момичето е взело своето решение и мисля, че това е края на темата. А с теб мога да споря безкрай. Добър съм в това и имам настроение.

11-13-2006, 20:23
uff daje neznam kak da zapochna ... predi izvestno vreme prekarah edin sledobed s edin chovek .. tva beshe nqkyde sredata na oktomvri .. i vse si mislq che toi ne svyrshi v mene i che deca ne stavat tolkova lesno kolkoto si mislim ... no .. trqbvashe da mi doide kraq na oktomvri .. i vse oshte ne e ... pff nqmam dumi .. neznam .. dnes si napravih test za bremennost (koito struvashe 30 franka)(tfa nikfo znachenie nqma )i izleze polojitelen ... i vyprosa e a sega nakyde..!?!?ili shte izchakam do dekemvri mesec da si doida v bg .. ta da napravq anonimen abort(shtoto taka i taka sym nepylnoletna) ili ..da kaja na maika si po nqkyv nachin .. neznaino kakyv?!?! vypreki che to vsichko mi lichi .. i daje cql den me pita zashto sym vkisnata ... neznam ...nqkoi ako moje da mi kaje za abort v bg bez znanieto na roditeli ..mainata i na cenata ... ne iskam neshto da se razviva v mene ... :(


awe omg "NE ISKAM Ne6tO DA SE RAZVIVA V MENE" ti da ne si pri6aleca we :D:D:D

sexy_tigar4e_MM
11-13-2006, 20:24
ne moje6 da napravish abort bez podpis na roditel,kakto i vsqkakva druga"deinost",pri koqto se nalaga pulna upoika,nqma na4in 6te trqbva da i kaje6...uspeh..!

^DaRk_LaDy^
11-13-2006, 21:56
quote]
то при теб мозък не се е развило пък дете ще се развива ...ти дуре ли си ?!

male male .. molq ti se ne izrazqvai mnenie tochno pyk po vyprosa che mozyk ne se bil razvil v men .. razbirash li?!?! zashtoto qvno nito si na moeto ravnoshte nito nishto .. vqrvai mi .. ne iskam da se hvalq po nikakyv nachin no otnosno intelektualnoto si polojenie ..poiskala sym syvet v tozi forum(koito syvsem sluchaino otkrih).. i za shtastie v moment v koito mi e nujna izkliuchitelno golqma podkrepa q namiram v nepoznati hora ... i tochno edin takyv komentar kato tvoq v momenta moje da srine vsichko... think about it!!![/quote]

Да си кажа сега и аз мнението по темата ..
Не смятам , че момичето е тъпо , щото е забременяло и в никакъв случай не съм съгласна , че е безмозъчна ... Момичето е сгафило , направило е грешка и какво от това? Наистина , грешката е огромна , забъркала се е в голяма каша , но точно ние не можем да я виним .. В този форум сме се събрали да се съветваме взаимно , а не да се обиждаме и да се правим на велики мислители! ... :smt012

SlasHDaFiveNine
11-13-2006, 22:00
ми момиче както казаха повечето юзъри , нема как да напрайш
качествен и хубав аборт без да разберат родителите ти.....
единствените незаконни аборти без съгласието на родител се праят
от циганки.....ма тва изобщо ама изобщооооо не ти го препоръчвам [-X

^DaRk_LaDy^
11-13-2006, 22:04
Да , незаконните аборти , без знанието на родител/и са много рисковани! Има огромна вероятност да попаднеш в ръцете на някой тъпак , който да ти опропасти живота! Има риск за здравето ти , пък и е жъзможно да останеш стерилна. Затова не прави глупости , приеми мъмренията на родителите си и направете сичк озаконно (ако ще абортираш).

ultra
11-14-2006, 02:57
Малко ми е неудобно, че се разписвам точно тук и че зачетох точно тема дето не ме засяга, но забелязах, че малко актуална. Та така, очаквайкиведнага да бъда отрязан или да ми се скарат, ще кажа, че съм против абортите. НЕ те знам на колко си години, не знам положението ти, но това е отнемане на човешки живот, който ти си създала. Погледни нещата от тази гледна точка. Знам, не компетентно мнение, не струващо и пукната пара, но винаги трябва да поглеждаш нещата и от друг ъгъл. Това е важно решение. Не мисля, че просто така трябва да вземеш решението заради това, че си малка. Ама и аз пък какви ги говоря. Ти си го създала. Оправяй се. Но просто помисли.

В случая момичето си е решило,че най-добре ще е да абортира и както четох по-горе,по добре да абортирам,отколкото да си оставя детето из мизерните домове.Поне ще знам,че няма да се мъчи,а и както момичето написа до 3-тия месец все още не е заприличало на човек.Грозно звучи,но си е истина.
Към Авторката:купи си тест и инсценирай пред майка си пак,че не си издържала на напрежението да чакаш и е показал положителен резултат,от което си много притеснена (което си е верно) и че държиш страшно много да отидете на лекар.
Хвани я в първия удобен момент и действай.

П:П Направо ти се възхищвам на куража [-o<

11-14-2006, 14:41
vsyhstnost tochno toq mesec parichnoto mi systoqnie ne e mnogo cvetushto a pyk i edin test za bremennost tuka hich ne e evtin ...nie s maika vseki den govorim za tova i obmislqme kakvi shte sa posledstviqta i t.n tq mi razkazva che pravila nqkolko aborta .. ama na 39 ne i se stavalo baba ... uff edin pyt zavinagi da svyrshi toq ujas .. neznam .. a dr problem e syvestta .. no tva sama shte go mislq .. zashtoto na kolkoto i hilqdi km da sym ot rodinata si .. mnogo hora me chakat v bg .. izmejdu koito edin izkliuchitelno specialen .. tam veche nqma da ima nikakva smelost ...

yellowche
11-14-2006, 14:47
gorniq komentar e ot men ..

tra-la-la
11-14-2006, 14:54
vij sq moito pate po dobre zamul4i i vzemi suvet pot nqkoi koito e malko po vuzrasten ot teb s malko poe4e otit tuk ne stava vupros dali tio si osinoven dali az sum osinoven dali treti ili peti e osinoven stava vupros za tva 4e kato ne mpoje6 da dade6 bude6te na detence ti trqbva da go izostavi6 ami izvinqvai ama predpo4itam abort otkolkoto dsa si izostavq deteto sq razbira6 li ne jivei v svqt deto parite ti izvirat 6tot nz sigurno jivee6 s mama i tati i te o6te davat nali a na men mi se nalaga zam da si izkarvam parite ni6to 4e jiveq s mama i tati koat po4ne6 sam ili sama da si izkarva6 parite togava 6te mi kaje6 koe e po dobro da go radurji6 i da ne moje6 da mu dade6 ni6to da go dade6 v dom i cql jivot da ti teji ili da napravi6 abort v 1viq mesec kogato o6te e edna kletka taka 4e s men ne spori za6toto moga da ti govorq s dni bez da spiram i ti kazah kogato ima i pri teb opasnost da ima6 nejelano dete togava 6te se useti6 za kakvo govorim

Виж сега, мили ми батко, изобщо не казвам, че начина ти на мислене, че е грешен. Казвам, че подхода към цялата ситуация трябва да се обмисли от всички гледни точки. А за останалото не бери грижа. Мислил съм за много неща, и бъдещия ми полов живот е едно от тях. Дори и бъдеща работа. Не живея в мечти, а ги реализирам постепено. Момичето е взело своето решение и мисля, че това е края на темата. А с теб мога да споря безкрай. Добър съм в това и имам настроение.



xaxxaxa 4akaaaai edno e da misli6 drugo e da izpulnqva6 6toto i az sum mislil mnoo no nali se se6ta6 4e v mno slu4ei tva detyo go misli6 ne stava mislil si kvo da raboti6 mi kak da ti kaja i az sum zabur6il avto u4ili6te a koi da predpoloji 4e 6te po4na da ba4kam kato barman v diskoteka a tva deto go misli6 e edno tva det stava e savsem razli4no

yellowche
11-16-2006, 16:05
znachi .. da vi uvedomq nakratko kakvo se sluchva(ako vi interesuva vse pak) dnes bqh na lekar .. i dr srqda jivot i zdrave veche nqma da ima nishto v men.. hubavoto e tova che nqma da e kato normalnite aborti ami s dve hapcheta koito sa na hormonalna osnova i predizvikvat neshto kato spontanen abort .. za sega kakvoto prochetoh i kakvoto lekarkata mi kaza za tqh izglejdat nai dobroto reshenie .. vzimaha mi dnes kryv za pylno izsledvane vkl i spin .. i da se nadqvam che vsichko shte mine dobre .. zasega imam pylnoto razbirane ot strana na maika i tq me podkrepq kakto moje .. dano vsichko skoro svyrshi ..

lifestyle
11-16-2006, 17:16
[-o< Radvam se che za sega vsichko minava dobre.I az se vuzxishtavam na smelostta ti!

^DaRk_LaDy^
11-16-2006, 18:26
Знаех си , че всичко ще се подреди :-D Много се радвам!

ultra
11-17-2006, 01:10
И аз се присъединявам към другите.Иска се доста смелост наистина.
Бъди здрава!

asdf123
11-17-2006, 01:42
tova s lekarstvata e malko noj s 2 ostrieta - shte imash poveche hormoni ot povecheto muje. imash oshte vreme za razmisal - do 3tiq mesec trqbva da se vzeme reshenieto. moga da te posuvetvam da napravish abort chrez vakuum. nai chesto sreshtaniq metod kakto i nai moderniq - do sega ne sa izvestni stranichni efekti. a stava za 5 min tochno s pulna upoika. imam poznat koito moje da napravi tova i e dosta dobur lekar v uvajavana klinika. nqma da ti izleze skupo sushto - edin vid kato usluga. ako imash interes shte ti dam maila mi - kakto i da ti obesnq zashto pravq vsichko tova ;)
artofownz@abv.bg
uspeh kakvoto i reshenie da vzemesh i ne se pritesnqvai - nito shte si purvata nito poslednata no gledai da ne se povtarq che nali znaesh pogovorkata za greshkite i glupostta ;)

MaRiYa_86
11-17-2006, 02:17
Радвам се за теб :) Няма страшно,всичко ще мине добре...Ти най-трудното си го минала :) =D>

VoodooServ
11-18-2006, 07:35
Мога да ти пожелая само Успех !

He3HauKa
11-18-2006, 10:14
Мойто момиче най-добре кажи на майка ти.Направила си грешка-всеки прави .Майка ти е най-близкия ти човек ,дори да се ядоса и да ти вика,тя ще направи най-доброто за теб,най-добре би се погрижила тя.Не рискувай,а и кажи колкото може по бързо.Успех 8-[

11-18-2006, 10:30
Мойто момиче най-добре кажи на майка ти.Направила си грешка-всеки прави .Майка ти е най-близкия ти човек ,дори да се ядоса и да ти вика,тя ще направи най-доброто за теб,най-добре би се погрижила тя.Не рискувай,а и кажи колкото може по бързо.Успех 8-[

mdaaa....i edin marmot zavivashe shokolada v staniol...

gazarka
11-18-2006, 14:09
uspeh!produljavai da ni darji6 v te4enie na ne6tata!i se radvam 4e moje samo s hap4eta!

yellowche
11-25-2006, 18:53
privet ot men ;) obeshtah da vi informiram kakvo se sluchva ... znachi trqbvashe da izpiq vyv vtornik 3 hapcheta .. (typoto beshe che gi povyrnah i trqbvashe oshte 3 da izpiq) i vyv chetvyrtyk bqh za 4 chasa v bolnicata .. tam mi dadoha oshte 2 hapcheta .. amm toest pyrvite 3 spirat razvititeto na embriona ... a drugite 2 predizvikvat kontrakcii na matkata i taka chrez kyrvene izliza ...sega trqbva da postradam zashtoto po princip hich ne obicham da polzvam prevryzki .. chuvstvam se adski nekomfortno no .. sichko trqq da izleze .. hubavoto e che tuka tezi hapcheta se poemat ot zdravnata kasa .. i sega ochakvame smetka za drugoto ... nachaloto na dekemvri sym na kontrolen pregled za da se razbere dali se e mahnalo .. i sled dva meseca shte mi pravqt oshte edin test za spin i dr bolest .. slava bogu pyrviq izleze otricatelen ;) mn vi blagodarq za podkrepata .. naistina

Ashleyy
11-25-2006, 19:14
Знаех си , че всичко ще се подреди :-D Много се радвам!
:wink: i az

obi4am_se
11-25-2006, 19:40
ох,миличка,просто не знам какво да ти кажа- въпреки всичките ти проблеми смятам,че направо си късметлийка да имаш такава подкрепа от страна на майка си! истински кошмар щеше да е ако майка ти само се чудеше как да се нахвърли върху тебе и да направи нещата по-голяма драма отколкото са! стискам палци всичко да се размине нормално!

Alira
11-25-2006, 22:40
Изчакай да се вурнеш в България.Споко има достатъчно корумпирани лекари , които ще ти помогнат.Късмет

gazarka
11-25-2006, 22:50
radvam se za teb!!!dano nqma uslojneniq!imam samo edin vupros 4ustva6 li se vinovna?

Barbi_bad
11-25-2006, 23:48
ne znam ,no hubavo e 4e se opraqt ne6tata no mi e gadno da si pomislq kak 6te mahnat beb4eto i mi stava kofti 6toto 6te e nqkvo muni4e sladko i nz ... vse pak kusmet neka tova koeto napravi6 byde nai dobroto... O:) vsi4ko nai hubavo!!!

yellowche
11-26-2006, 13:19
za koe da se chuvstvam vinovna .. i predi sym pravila sex bez prezervativ ama za vsqko neshto si ima pyrvi pyt .. eto i tova se sluchi .. nikoga ne sym si mislila che tochno na men no .. chuvstvam se ne tochno vinovna kolkoto guzna i nqkak si nazlobena .. a kym barbi_bad .. qvno ne si uchila anatomiq i biologiq na choveka .. tova ne e ``bebche``-tova e embrion .. koito sled izvestno vreme bi imalo vyzmojnostta da stane bebe .. nqma nikakvi sistemi chuvstva i t.n. taka che spokz ne sym ubila chovek ..

feshankaa
11-26-2006, 16:56
Доколкото знам от 80-100 лв е абортът

deidiy
11-26-2006, 17:05
по-добре кажи на вашите или поне само на майкати пък може и теста да греши направи си пак :?

malka_sladuranka
11-26-2006, 17:31
еххх да знаех къде се правят щях да ти кажа...ама незнам :-k така че моят съвет е следващият път като майка ти те попита защо си вкисната да и кажеш дано го приеме добре..

malka_sladuranka
11-26-2006, 17:35
опа...извинявам се..отговорила сам без да видя в следващите ти коментари че си и казала... ами...значи стискам палци всичко да е на ред

Kris
11-26-2006, 18:11
Ima kak da kaje6 na va6te estestveno i naistina e po dobre se pak sa ti roditeli! TAI:a ako iska6 da ne razberat v bg vinagi moe6 da podkupi6 nqkoi lekar 6tom parite ne sa ot zna4enie za teb!Korupciqta e golqma povqrvai mi!Kvo tolko 6e butne6 nekvi kinti da si zatvarq ustata i seki dovolen seki 6tastliv! Ti re6avai sama!

gery_to
11-26-2006, 18:34
99% съм сигурна че с мен се случва същото,не пих Постинор защото скоро пак бях пила!Просто в последните месеци ума ми е някаде другаде и направо върша само простотии!
Добре де,вие хубаво казвате че е най добре да споделите с родителите си и че те ще ви разберат и т.н и аз мисля така!но ако кажа на майка ми знаете ли че ще ме изгони от къщи когато разбере че бащата не е бг.ще ме изгони и повече няма да иска да ме нарече нейна дъщеря!Няма да иска да я свързват с мен!таа........да и казвам ли според вас?Едното решение е това а другото да живея при приятеля си!ааа и да ви питам нещо друго!когато ти правят снимка на белия дроб може ли да се разбере че си бременна?

Crazy_Element
11-26-2006, 19:02
yellowche незнам защо но ми е любопитно на колко години си ? 15-16?

yellowche
11-27-2006, 14:15
gery_to .. napravi si test chovek shtoto nqma smisyl da chakash .. te pone sa evtini v bg .. a otnosno che ne si bila s BG(nadqvam se samo da ne e rom) i az da ti kaja ne bqh s BG i na vsichkoto otgore ne beshe i ot nashata rasa -toest beshe negyr .. a maika znaeshe moqta slabost kym tqh i me razbra ... aaa koito pitashe na kolko godini sym .. neznam dokolko tva e vajno .. mojesh da zabremeneesh na 13 moje i na 113(e togava veche sh ima problem :pp ) az sym na 16 ama prekaleno mnogo sym prejivqla oshte ot ranno detstvo ... v smisyl problemi .. a nervite mi sa sigurno kato na 30 godishen chovek .. ae zaebi .. godinite ne igraqt nikva rolq .. aa gery_to shtom tolkova se symnqvash pobyrzai ;) uspeh

^KeIsHa^
11-27-2006, 15:49
zna4i i az sum pravila abort i to predi 2 sedmicii sega vsi4ki 6te kajat "ama za6to ne se pazi" i 6te gi pouspokoq kogato kaja 4e ne vsi4ko predpzva 100% no kakto i da e-nqma da govorq za tova.Zna4i na men mi se slu4i v mnogo nepodhodq6t moment ot jivota -u4a sega za vishe i 6te kandidatstvam za 2-ri put a i glavnata pri4ina e 4e prosto ne se 4ustvam gotova!kakto i da e s adski mnogo smelost i adski mnogo sumneniq napravih abort (4rez standartniq na4in-s vakuum).Ne sum imala golemi bolki-samo za 2 dena,no mislq 4e i az se 4ustvah nqkaksi guzna-moje bi za6toto priqtelq mi iska6e deteto-nie jiveem zaedno,no nali znaete 4e 4ovek trqbva da se po4ustav gotov za da go napravi-vsa6tnost znaqt samo tezi koito sa vidqli 2 erveni lenti4ki ili sa vidqli videozona,no kakto i da e.tova e ot men a za drugoto momi4e koeto napravi abort iskam da i kaja da bude mnogo silna i da ne obru6ta vnimanie na komentari or tipa"TI SI UBIICA i t.n!

katrin4eto
11-27-2006, 18:28
само на братята си казах но не мисля на на6те 6тото ве4е е ясно та аз сам на 18

11-28-2006, 05:41
Za bg potyrsi d-r Ivan Dimitrow mnogo e dobyr apyk e i svesten abortyt struva kym 230 lv.