PDA

View Full Version : Имам плоскостъпие и проблеми с краката



Лили*
11-10-2006, 22:40
Ами какво да кажа. Имам възможно най-ужасните крака на света (не говоря, за това че са грозни или нещо такова), а че само ми създават проблеми! :cry:
Първо, че имам разширени вени. :? После... че ноктите ми са отвратителни и на няколко пъти трябваше да ме режят заради това, че се забиват... сега и плоскостъпие ми изнамериха. :cry:
Лекаря каза, че е хванато късно... но за сега проблеми нямало да ми прави. :cry:
Какво да правя?

NiKOLAN
11-11-2006, 00:27
и аз имам дюстабан. така му се казва. мъжете с тва неходят в казарма. причината е че някак си като е плоско стъпалото (паднал е свода) се изморяваш по бързо като бягаш, ходиш и изобщо каквото и да правиш с крака те ти се натоварват много повече отколкото човек без дюстабан. и като цяло применро ако пеньо може да тича 50 метра без да се измори азис (който има дюстабан) ще се измори доста. за по големи растояния да не говорим. принципно се правят едни силиконови стелки. те би трябвало да помагат. аз носих такива известно време като малък ама нещо незнам какво стана и сега не ги нося. дори незнам къде са.

както и да е, няма да умреш. само ще се мориш повече. можеш да правиш като мен да ходиш на много спорт, динамичен, за краката, така като ги натоварваш супер много свикваш на леки натовавания като ходене по магазините, на пазар на Илиенци примерно за някакви дрехи или бягане из парка.

и си изтегли тази песен:
http://www.data.bg/f.php?fid=13937603

:mrgreen:

batkodoki
11-13-2006, 00:57
:) е многото спорт не е за препоръчване, по скоро обратното - не претоварвай без нужда долните крайници.

наистина има ортопедични стелки, добрите се правят по поръчка. проблема при тях е че трудно се свиква в началото.

основното е да си подбереш подходящи обувки. никога с твърди подметки. най-добре меки, пружиниращи, с камери погасяващи напреженията при ходене и отчасти заменящи физиологичното пружиниране на липсващия свод.

11-13-2006, 22:37
и аз имам дюстабан. така му се казва. мъжете с тва неходят в казарма. причината е че някак си като е плоско стъпалото (паднал е свода) се изморяваш по бързо като бягаш, ходиш и изобщо каквото и да правиш с крака те ти се натоварват много повече отколкото човек без дюстабан. и като цяло применро ако пеньо може да тича 50 метра без да се измори азис (който има дюстабан) ще се измори доста. за по големи растояния да не говорим. принципно се правят едни силиконови стелки. те би трябвало да помагат. аз носих такива известно време като малък ама нещо незнам какво стана и сега не ги нося. дори незнам къде са.
Ако беше така, сигурно ако нямах дюстабан щях да съм атлет? Никога не ми е правил проблем да се уморявам бързо... :-k

NiKOLAN
11-14-2006, 12:09
няма как да усетиш дали ти е по леко или не след като не си пробвал и двете. така ми казаха лекарите това пиша... тра ла ла