PDA

View Full Version : Боли ли ваденето на зъб ???



11-11-2006, 19:18
Utre trqbva da mi vadqt zub.... molq vi kajete mi boli li mnogo me e strah.... to e karies kato go pogledne6 vse edno nqma zub.. mn me boli kajete boli li kak se deistva kolko vreme produljava??

tainstvenata
11-11-2006, 19:20
e ne e bolna za umirane .. ne e ot nai priqtnite ne6ta no se tarpi za nqkolko sec. rabota :wink:

11-12-2006, 03:25
Слагат ти упойка и не боли. Мен ми извадиха и четирите мъдреца, даже при мен беше по-сложничко и пак...никакъв проблем.Не боли. Даже като мине и си викаш "Ама това ли беше, свърши ли вече?" Слагат ти упойката, изчакват няколко минути да подейства, а самото вадене трая към пет мунутки(е може и повече сега,няма да те лъжа, зависи от положението, от корените, от всичко)После упойката действа още известно време,а като отпусне, почти не се чуства.Само ако е долен мъдрец боли гърлото малко, като след кашлица.За другите зъби няма такива неудобства.

MaRiA^^
11-12-2006, 13:03
slagat upoika i hi4 ne boli...posle lo6iq moment idva kato ti mine upoikata 6toto vse pak ostava rana...ama ne boli osobeno po to4no e nepriqtni spoko :P

tedinkata_
11-12-2006, 16:58
Слагат ти упойка и не боли.

christina_aguilera
11-12-2006, 22:08
Еми сигурно ще усетиш мякаква болка,но няма да е много силна,нали ще имаш упойка все пак.Макар че на мен не са ми вадили зъб де... :lol: O:)

[m!s$_k@pr!$]
11-14-2006, 18:37
малеее, ти не си добре, честно! Само да ти кажа че аз сяка седмица съм на заболекар(е не за вадене, ама за лекуване) и вече изобщо не ми прави впечетлени-стана ми като втори дом :D

ABSOLUTme
11-14-2006, 18:45
az obojavam da hodq na zubolekar..ama tva e,6toto nqmam nito 1 karies i nito 1 plomba :-D ama..ebasi..nqma da zabravq predi 10-11 godini be6e..vru6tam se az ot more i predi 15sept na zubolekar..2ta predni zubi mi se klateha(dosta) i sqdam az na stola i hahahhah i me prusna tam doktora s upoika uj i hras ediniq hras drugiqbasi bolkata za okolo 4-5sec i posle ni6to...ama suvsem ni6to...daje i zubi :-D
i sled tova liri4esko otklonenie,kum avtorkata-mila,nqma da e koi znae kakvo,6te ti prusne upoika,6te ti drupne zub4eto s kle6tite i tolkoz..posle nqma i da pomni6 :D (az taq moita istoiq q pomnq zaradi ogromnata dupka[se pak 2 zuba navednuj :lol: ],koqto se polu4i v ustata mi)
abe nqma stra6no,uspeh! :-D

RaLiTy_Y_y
06-16-2008, 15:17
]малеее, ти не си добре, честно! Само да ти кажа че аз сяка седмица съм на заболекар(е не за вадене, ама за лекуване) и вече изобщо не ми прави впечетлени-стана ми като втори дом :D


и аз така :D :D :D

LadyCarameL
06-16-2008, 16:42
Темата е стара..от 2006 е :shock:

CataclysmicAbyss
06-16-2008, 16:52
Абе хора като имаш кариес и ти сложат упойка боли ли? ии каква е упойката някво спрейче ли?

П.П. : видях, че темата е стара, ама върши работа да си задам въпроса :oops:

Infinity
06-16-2008, 17:13
не не боли споко всичко ще мина наред пожелавам ти мн успех :)

Presley
06-16-2008, 17:15
Абе хора като имаш кариес и ти сложат упойка боли ли? ии каква е упойката някво спрейче ли?

П.П. : видях, че темата е стара, ама върши работа да си задам въпроса :oops:
Ако си от тея ,които не държат на болка и само ще пискаш и ще подсачаш на стола,предупреди ги да ти сложат местна упойка-тоест да ти я инжектират.Така няма да усетиш нищо,само ще чуваш машинката ;]

alex
06-21-2008, 09:02
Няма проблем. Слагат ти упойка и ако зъба не е мъдрец. До 20 минути ще приключат. Виж ако е някой от първите 4 зъба може да стане и до 2 (две) мин. Няма страшно... само яденето после е кофти...

tItEufFf
06-21-2008, 10:13
Спокойно. На мен веднъж ми вадиха два зъба и то без упойка, която нищо да не усещаш. Не е приятно изобщо, но не боли толкова много, колкото всички си мислят