PDA

View Full Version : Moderated: Кажете ми някакви упражнения за стягане на дупето



11-11-2006, 19:07
skapi forumci kajete mi nqkakvi uorajneniq za stqgane na dupeto v domashni usloviq ili za otlsabvane no samo v oblastta na zadnite 4asti 6te sam vi blagodarna :D

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

SweeT_PussycaT
11-11-2006, 19:25
и на мен ми трябват за дупето+ бедрата :(

Drakthul
11-11-2006, 19:42
Тия теми никнат като гъбки .. в най-скоро време направо ще почна да давам линкове към сайтове пък който иска да чете .. :lol:

Тичане .. 8) .. и спирате хляба и сладкото .. и не ядете след 20 часа .. и пието по 3 литра вода на ден .. и .. абе толкова са много нещата .. :lol:

Kar4eto
11-11-2006, 19:46
Ами аз имам едни:

• За бедрата
Легнете странично на пода. Подпрете се на левия лакът, а дясната ръка поставете пред гърдите и опрете дланта й на пода. Опънете левия крак и преметнете десния така, че ходилото му да застане пред лявото коляно.
От това положение повдигнете изпънатия крак (пръстите не трябва да са в шпиц) на височина 15 см от пода и го движете нагоре и надолу до същата височина като махало.
За да има ефект обаче, трябва да се стремите да не отклонявате тялото от изходния страничен лег (т. е. да усещате, че тежестта на тялото ви е разпределена равномерно по цялото му протежение).
Маховете нагоре и надолу с крака се изпълняват 20 пъти. След това се обърнете на другата страна и направете същото 20 пъти с десния крак.
• За седалището
Коленичете на пода и се опрете на длани (без да сгъвате ръцете в лактите). Повдигнете десния крак първо назад и след това го сгънете така, че да образува прав ъгъл в коляното. Пръстите на краката не трябва да са в шпиц. От това положение изпълнявайте махове с крака нагоре (до височината на седалището) и надолу 20 пъти.
Трябва да усещате през цялото време напрежение в седалищните мускули.
Направете същото упражнение и с левия крак.


. За външна страна на бедрата.
Легнете на една страна, отпуснете главата на изпънатата ръка, приберете таза, краката са в контра шпиц. Бавно повдигнете горния крак и после го отпуснете. Повторете упражнението, толкова пъти колкото издържите. После легнете на другата страна и го изпълнете с другия крак същия брой пъти.


Алтернативи:
* Легнете на една страна със сгънати крака, повдигайте и отпускайте горния крак сгънат.
* Легнете на една страна със сгънати крака, повдигайте и отпускайте горния крак прав.
2. За седалище.
Застанете на колене, опирайки се на лакти, с крака сгънати под прав ъгъл. Положението на главата е в една линия с тялото, погледът е надолу към земята. Приберете корема и бавно повдигнете сгънат единия крак. Също така бавно отпуснете крака без да допирате коляното на пода. Направете 20-30 повторения, а ако можете и повече. После изпълнете упражнетието с другия крак същия брой пъти.


. За бедра и седалище.
Седнете на една страна със сгънати под прав ъгъл крака. Изнесете горният крак назад, така че да коляното да е в една линия с тялото. Опорния крак остава сгънат. От това изходно положение, с малка амплитуда повдигйте и сваляйте горния крак , без да го отпускате на земята. Направете 15 повторения и заменете движението нагоре-надолу с движение назад-напред, отново с малка амплидуда. Направете още 15 повторения. След това сменете посоката и работете с другия крак.



4. За седалище и бедра.
Легнете по гръб с крака сгънати в коленете. Поставете ръцете покрай тялото и повдигнете таза. Изпънете единия крак и го задръжте така. От това положение, с изпънат крак, отпуснете плавно таза надолу, без да докосвате пода, после пак плавно го вдигнете нагоре. Повторете 15-20 пъти с единия крак и същия брой с другия крак. допирате коляното на пода. Направете 20-30 повторения, а ако можете и повече. После изпълнете упражнетието с другия крак същия брой пъти.


5. Разтягане.
* Легнете по гръб. Коленете са свити и са на ширината на тялото. Обхванете бедрата отдолу с ръде и приберете краката към тялото.
* Легнете по гръб. Левият крак стои опорен на пода, свит в коляното. Стъпалото на десния крак лежи на бедрото на левия. Хванете с ръце коланото на опорния крак и притиснете към тялото. Същото и с другия крак.

Оформете дупето и бедрата



С тези две лесни упражнения ще можете да стегнете дупето, бедрата и коремните мускули. Упражненията отнемат не повече 15-20 мин.Идеални и за тонизиране след уморителен ден и ви зареждат с енергия. Упражненията са напълно подходящи и за мъже, тъй като дават бърз ефект и стягат коремната мускулатура.

Упражненията може да се изпълняват до 5 пъти седмично и да се комбинират с други видове натоварвания. Все пак, ако почувствате умора, спрете за един-два дена.

Загрейте задължително с леко подскачане и разтягане. Най-добре е леко да потанцувате, но може само да се разтегнете като съвсем бавно докоснете пръстите на краката си няколко пъти, без да свивате колената си. След това направете няколко кръгови движения с ръцете около рамото.


Упражнение 1: Стойка
Застанете на колене и на ръце върху равна и достатъчно мека постелка. Главата ви трябва да остане на равнището на гръбначния стълб, като погледът е насочен към земята


Упражнение 1: Изпълнение
Вдигнете десния крак, опънете назад, сгънете и отново изпънете. Повторете 7 пъти, като след това изпълните същото упражнение с левия крак. По време на изпълнението се старайте да държите мускулите си стегнати.




Упражнение 2: Изпълнение
Седнете на пода и свийте краката си, като ги повдигнете на пръсти. Поставете ръцете под колената.


Упражнение 2: Изпълнение
Леко протегнете краката си нагоре, без да ги рзаделечавате, плътно прилепнали един до друг. Пазете равновесие с ръцете, но ги дръжте свити в лактите. Упражнението е полезно и за стягане на коремните мускули.

Drakthul
11-11-2006, 19:56
Kar4eto

Ха, тия неща са интересни, откъде си ги взела? Линкче нещо? Искам да проверя нещо .. 8)

Kar4eto
11-11-2006, 20:03
Ами аз тия съм ги сваляла от различни места още миналото лято...Ох...Много си играх тогава: от tialoto.bg и Rozali.com най-вече ама имам и от други сайтове 8)

Drakthul
11-11-2006, 20:09
Ами аз тия съм ги сваляла от различни места още миналото лято...Ох...Много си играх тогава: от tialoto.bg и Rozali.com най-вече ама имам и от други сайтове 8)

Знам ги тези сайтове, просто не съм преглеждал секцията за дамите .. :lol: :lol: .. защо ли .. :lol: :lol: .. ;-)

Kar4eto
11-11-2006, 20:17
Хаха...Ми сигурно щот' са за дамите :D