PDA

View Full Version : Моят избор между разума и сърцето



vitoflan
11-12-2006, 09:00
1. Моят избор между разума и сърцето (с мотиви от поезията на Ботев)
2. Как и с какви черти е представено религиозното почитание в стихотворението "Моята молитва" на Христо Ботев?

Моля Ви поне едното ми трябва спешно.

sherry
11-12-2006, 12:39
Нямам време да ти пиша теми, мога само да ти помогна със съвети. Според мен е по - добре да избереш първата тема. В нея можеш да пишеш много. Първо заявяваш собственото ти мнение, кое е по-важно - разумът или сърцето. Дали допускаш на сърцето ти да те води или винаги премисляш първо нещата...Ако си поставен в напрегната ситуация и трябва да избираш между дълга и обичта, кое ще избереш? Разработи добре и двете гледни точки. По принцип в поезията на Ботев навсякъде се говори за любовта към Родината, за неговото неодобрение към всички онези, които не се борят за свободата си. В стихотворението "До моето първо либе" Ботев е разкрил проблеми като любовта към либето и любовта към България.Той иска да бъде с любимата си, но дори с нея не би бил щастлив, защото родината му няма да е свободна. Именно затова, той избира пътя на борбата - защото ЗА НЕГО това е единственото достойно решение. Ти кажи своята позиция по този въпрос, какво мислиш...Ето малко разсъждения за "До моето първо либе". http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=s&id=541
Между другото можеш и да споменеш за "На прощаване". Там Ботев също е засегнал проблема за обичта към семейството и обичта към Родината. Той изоставя майка си, братята си, но го прави в името на борбата. Затова този негов ход е оправдан.

12-20-2006, 15:52
Нямам време да ти пиша теми, мога само да ти помогна със съвети. Според мен е по - добре да избереш първата тема. В нея можеш да пишеш много. Първо заявяваш собственото ти мнение, кое е по-важно - разумът или сърцето. Дали допускаш на сърцето ти да те води или винаги премисляш първо нещата...Ако си поставен в напрегната ситуация и трябва да избираш между дълга и обичта, кое ще избереш? Разработи добре и двете гледни точки. По принцип в поезията на Ботев навсякъде се говори за любовта към Родината, за неговото неодобрение към всички онези, които не се борят за свободата си. В стихотворението "До моето първо либе" Ботев е разкрил проблеми като любовта към либето и любовта към България.Той иска да бъде с любимата си, но дори с нея не би бил щастлив, защото родината му няма да е свободна. Именно затова, той избира пътя на борбата - защото ЗА НЕГО това е единственото достойно решение. Ти кажи своята позиция по този въпрос, какво мислиш...Ето малко разсъждения за "До моето първо либе". http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=s&id=541
Между другото можеш и да споменеш за "На прощаване". Там Ботев също е засегнал проблема за обичта към семейството и обичта към Родината. Той изоставя майка си, братята си, но го прави в името на борбата. Затова този негов ход е оправдан. :---) :-& :smt008 :smt008 :smt008 :smt008 :smt009 :smt009 :smt009 :smt009 :smt009 :smt009 :smt009 :smt009

ZaIcHeTyYy
11-02-2008, 12:46
хора трябва ми есе на тема Моя избор между разума и сърцето. Има и още 2 теми - Свобдн и равни ли са народите днес и другата е Какви са собствените ми примирения със света.
аз предпо4итам за първото да пи6а, но ако някои има материял за някои от другите 2 да даде каквото има, 4е нищо не намирам в интернет, мерси предварително

ZaIcHeTyYy
11-02-2008, 20:11
също ми трябва и есе по фиософия, то ве4е е задължително , на4и 2 теми има :
1. Мисля после действам
2. Лошият човек е като въглена - ако не те опари, ще те очерни - Анахарсис
моля в помагайте, тва задължително трябва да го напи6а :-) :o

MusicIsTheKey
11-02-2008, 20:23
Моят избор между разума и сърцето

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=207414