PDA

View Full Version : Етика - Отмъстителност



stoevstz
11-13-2006, 07:17
Трябва ми материял по етика за отмъстетелност от каде да си намеря такова чуда някоюй ако знае плс да помогне :cry:

11-13-2006, 08:00
teenproblem.net

stoevstz
11-13-2006, 08:20
Тука нема нищо аз затова пуснах тема някъде незнам каде би имало плс хелп

Sladkata_Nansi
11-13-2006, 10:25
http://pomagalo.com tuk proveri li?

sherry
11-13-2006, 11:59
Ми по кой предмет ти трябва? Можеш да кажеш, че човекът е живо същество, което има положителни и отрицателни черти. Именно заради това, освен обич, уважение и др. , можем да изпитваме гняв, омраза...Жажда за мъст. Отмъстителността е заложена в характера на много от нас, нанесат ли ни рана, сме готови да отвърнем. Това не винаги е допутимо обаче. Отмъстителността присъства като образ в литературата. Има една древногръцка богиня:
Мегера (гр. Μέγαιρα) в древногръцката митология е една от ериниите, олицетворение на гнева и отмъстителността. Сестра на Алекто и Тисифона. Често е изобразявана като отвратителна старица (понякога обаче и като млада жена) със змии, вместо коса, дълъг език и факел и бич в ръцете. Тя биела в Тартар престъпниците. В преносен смисъл Мегера значи зла и отмъстителна жена.

Ако имаш да пишеш проект, можеш да добавиш това есе и да го обсъдиш...
http://liternet.bg/publish8/ves_veselinov/otmyshtenieto.htm

Ето и есе за отмъщението, но аз ще те съветвам да не го пишеш същото!!!!Просто го прочети внимателно, навярно ще ти дойдат мисли, събери няколко твои идеи накуп и построй твоя мисъл..
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=15092

stoevstz
11-13-2006, 20:31
ам не аз не трябва да пиша и да мисля нищо просото трябва да намеря повече инфо за отмъстителноста това е като определения и т.н. ама де е повече

stoevstz
11-13-2006, 20:53
“Нищо не е по - разточително и по - безплодно от жаждата за отмъщение”, Аристотел

Отмъщението е привидно удоволствие. То е ненужно и грешно. Не всеки човек е склонен да мисли за отмъщение. Да не може да спи, да не може да мисли за нищо друго освен за това, как да си отмъсти за онова, което му е причинено.До някъде зависи от ценностната система, до някъде и от причинената му болка. Защото и най - добрият и умен човек, когато е наранен до болка, може да се преобрази до неузнаваемост.
Идеята за отмъщението се ражда тогава, когато чувството за себедоказване надминава чувството на самоуважение и то в такава степен, че не те интересува колко ниско трябва да паднеш за да постигнеш заветната цел - да причиниш зло. За теб това зло е “справедливо”, защото е реванш за злото, причинено на теб. Отмъщението е равносилно на реванш. Тогава, когато някой ти е причинил зло, съвсем логично е и ти да му го причиниш на него.Отмъщавайки, човек се превръща в злото, което всъщност отрича.
Колкото и разточително и безплодно да е отмъщението за едни, толкова и бързо, и важно може да бъде за други. Отмъщението може да се осъществи с едно едничко действие, в точното време, по точния начин и да нанесе най -точния удар, който е бил заплануван. И да донесе голямо удоволствие.Отмъщението е нещо, което обмисляш, следваш, изпълняваш. Като проект по физика например - изготвяш го, оформяш го, предаваш го на учителя, евентуално получаваш отлична оценка. И си доволен. Тук е големият парадокс - жаждата за отмъщение е толкова силна, колкото и жаждата за себедоказване и постигане на мечтите
Мъж, убил друг мъж, защото изнасилил приятелката му; жена прострелва съпруга си, защото редовно тероризирал детето си.Това е отмъщение. То не е било разточително, не е и безплодно. Плодът тук обаче е един единствен - удовлетворяваш огромното си чувство за справедливост.

ето вижте тава не съм го доредактирал крайно но това успях да си извлека от едно есе става ли като за повече инфо за отмъстителноста?Как мислите?Ако някой има какво още към това да предложи и да добави приемам :)

stoevstz
11-16-2006, 08:20
Ямно е ставало писа ми 6 \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/