PDA

View Full Version : tamponii??



neznaika
11-13-2006, 17:08
pls nqkoi moje li da mi dade pove4e info za tamponite naprimer kak se postavqt mn li boli 1 pat i takiva ne6ta 6te sam vi mn blagodarna :)

[m!s$_k@pr!$]
11-13-2006, 17:21
ами.....ти девствена ли си?? щото и тва има голямо значение

m1m0ZzA
11-13-2006, 17:34
Nqma golqmo zna4enie dali si devstvena ili ne... Pri mene malko me bolq, smisul to ne be6e i bolka i draznene i diskomfort i to purvite 3 puti, ina4e posle se svikva. A kak da go slaga6 si pi6e ne uputvaneto, edva li ima6 golqma predstava kvo to4no trqq se pravi no hva6ta6 tampona i si go ruga6 nejno... XaXa Ne e opasno spokoino :)

Komshiikata
11-13-2006, 18:23
Купи си тампони и прочети листовката :!:

i'm so excited!
11-13-2006, 18:35
и понеже съм добро момиче, и ше ти напиша какво пише в моята листовка;)

измийте ръцете си.
1.разопаковайте тампона като дръпнете цветната лентичка в средата на обвивката.
2.разгънете кончето. дръпнете го рязко и силно.
3.поставете върха на показалеца си във влъбнатия долен край на тампона и остранете горната част на обвивката.
4.със свободната си ръка разтворете срамните устни. отворът на влагалището е разположен между уретрата и ануса.
5. отпуснете се. поставете тампона под наклон - назад и нагоре, възможно най-дълбоко във влагалището. ако почувствате съпротивление, просто леко променете посоката.

и ваденето -
- просто издърпайте тампона с помощта на кончето за изваждане.
ако не успеете да намерите кончето, изчакайте докато тампона се напои още малко. застанете в наведена и свита поза - като при поклон, след което можете да извадите тампона с два пръста.
ако не успеете да извадите тампона, моля консултирайте се с вашия гинеколог.

останалото ще прочетеш в листовката.
не е болка за умиране, лесно е , просто е и тва е.