PDA

View Full Version : относно постенето



mimetoo
11-16-2006, 18:23
здравейте на всички.тазо година за първи път искам да постя и знам че постенето започна от 14 ноември.Въпросите ми са до кога се пости и какви храни трябва да се ядат и какви не.ако можете дайте ми някакви линкове или пак предложения за храните.съжалявам ако темата се повтаря и ви благодаря предварително :)

Drakthul
11-16-2006, 18:31
Не си трови здравето .. няма смисъл ..

Постенето означава да не ядеш месо + животински продукти .. това ще рече да забравиш за пилешко, свинско, овчо, агнешко, риба, яйца, сирене, кашаквал, прясно мляко, кисело мляко и т.н. .. 8)

Може да ядеш всякакви плодове, зеленчуци и вобще земеделски култури и техните производни .. което ще рече - хляб, ориз, фасул, леща, грах, картофи и т.н. и т.н. .. 8)

Пости се до 24 декември ( Коледа ) и първата седмица трябва да спреш месото, а след това и животинските продукти .. 8)

Theoatguy
11-16-2006, 18:37
Напълно съм съгласен с Драк`Тулл, но :

Нека обобщим, че има Соево/Оризово/Овесено мляко, въпреки че последните 2 са малко скъпички - над 4 лева за литър :).

Тва е, не ти препоръчвам пости зарежи тая работа ! [-X :mrgreen:

mimetoo
11-16-2006, 18:44
е благодаря за съветите но поне ще пробвам,пък ще видим какво ще стане.а масло мога ли да си мажа??ориза позволен ли е?и яде ли се някакво сладко.питам защото си нямам и наидея.казаха ми че и не трябва алкохол да се пие.вярно ли е? :mrgreen:

Drakthul
11-16-2006, 19:02
е благодаря за съветите но поне ще пробвам,пък ще видим какво ще стане.а масло мога ли да си мажа??ориза позволен ли е?и яде ли се някакво сладко.питам защото си нямам и наидея.казаха ми че и не трябва алкохол да се пие.вярно ли е? :mrgreen:

Маслото е животински продукт - не може да го ядеш .. 8)

Ориз може да ядеш, написал съм го в предния ми пост .. там съм обяснил съм какво може и какво не .. 8)

Какъв вид сладко? .. Не може да ядеш шоколади и такива работи, но иначе примерно сладко от ягоди или др. може да ядеш спокоино .. 8)

Не трябва да пиеш, да пушиш и правиш секс .. 8)

strange__
11-16-2006, 19:04
Можеш меденки да ядеш :wink:

HopeLesss
11-17-2006, 09:57
Не можеш да ядеш повечето сладки неща, които продават, защото в тях има мляко. Няма лошо да се пробваш, но според мен е много трудно. Аз съм вегетарианка и само като си помисля, че трябва да изключа и сиренето, кашкавала и млякото и почвам да се чудя какво изобщо ще ям. Това не е за мен. Но ти щом искаш да пробваш, давай. Може да е само една седмица, но си заслужава, защото ще си прочистиш организма от всички токсини.

Drakthul
11-17-2006, 11:49
Не можеш да ядеш повечето сладки неща, които продават, защото в тях има мляко. Няма лошо да се пробваш, но според мен е много трудно. Аз съм вегетарианка и само като си помисля, че трябва да изключа и сиренето, кашкавала и млякото и почвам да се чудя какво изобщо ще ям. Това не е за мен. Но ти щом искаш да пробваш, давай. Може да е само една седмица, но си заслужава, защото ще си прочистиш организма от всички токсини.

Ще си прочисти организма от токсини? И как става тоя номер? Като не яде месо и сладки ли? .. Тва някъв виц ли е? .. Пух .. 8)

+ това не си вегетарианка щом ядеш сирене, мляко и т.н. .. :wink:

HopeLesss
11-17-2006, 13:17
Не можеш да ядеш повечето сладки неща, които продават, защото в тях има мляко. Няма лошо да се пробваш, но според мен е много трудно. Аз съм вегетарианка и само като си помисля, че трябва да изключа и сиренето, кашкавала и млякото и почвам да се чудя какво изобщо ще ям. Това не е за мен. Но ти щом искаш да пробваш, давай. Може да е само една седмица, но си заслужава, защото ще си прочистиш организма от всички токсини.

Ще си прочисти организма от токсини? И как става тоя номер? Като не яде месо и сладки ли? .. Тва някъв виц ли е? .. Пух .. 8)

+ това не си вегетарианка щом ядеш сирене, мляко и т.н. .. :wink:


Да, ще се прочисти именно от токсините, които се съдържат в тия салами, луканки и прочие, които всички ядете :) А ето малко инфо за вегетарианството да се образоваш :D

Има различни видове вегетарианци според това какви други изисквания имат към храната си, освен тя да изключва месо:

Вегетарианци в най-общ смисъл (или “лактоововегетарианци”) - те приемат храни от растителен произход плюс мляко, млечни произведения и яйца. Повечето съвременни вегетарианци се причисляват към тази най-широка и най-достъпна група. Към нея обикновено се препоръчва да спадат децата вегетарианци и всички възрастни, които нямат непоносимост или медицински препоръки за ограничаване на яйца или млечни произведения.

Друга група са така наречените “лактовегетарианци”, които изключват от храната си и яйцата, освен месото.

Следваща голяма група са “веганци” (англ. - vegans) или строги вегетарианци, които приемат храни само от растителен произход, изключвайки освен месото също така млякото, млечните произведения и яйцата. Веганците не използват също дрехи и каквито и да било други изделия от естествена животинска кожа или други части от плътта на животни. Всъщност погрешно е да се приписва само на веганците въздържанието от употреба на неща, за които животни е трябвало да бъдат убити. Много невегетарианци, както и вегетарианци от другите групи също решават, че предпочитат да не причиняват ненужни страдания и смърт на животни, които имат красива кожа, бивни и т. н., особено при наличието на толкова много и добри изкуствени материи днес.

Най-малобройна група вегетарианци са наречени “суровоядци”. Те се хранят с всякакви видове растения и мляко, които не са обработени термично. Такъв режим на хранене обикновено се препоръчва с лечебна цел само при някои заболявания и то за не дълъг период от време. Повечето съвременни хора не могат да понесат постоянно суровоядство, а и то не им е необходимо. Според съвременните диетолози здравословно и желателно е в ежедневното ни хранене да има изобилно сурови плодове и зеленчуци, но все пак част от растителните храни се налага да се обработват термично, за да бъдат усвоявани по-лесно. Така наречените плодови-разтоварващи дни, които се препоръчват за прочистване и обновяване на организма всъщност са еднодневно суровоядство. В този свой по-умерен вид суровоядството е полезно и лесно постижимо за почти всички хора.

koalka
11-17-2006, 13:47
Не си трови здравето .. няма смисъл ..

Постенето означава да не ядеш месо + животински продукти .. това ще рече да забравиш за пилешко, свинско, овчо, агнешко, риба, яйца, сирене, кашаквал, прясно мляко, кисело мляко и т.н. .. 8)

Може да ядеш всякакви плодове, зеленчуци и вобще земеделски култури и техните производни .. което ще рече - хляб, ориз, фасул, леща, грах, картофи и т.н. и т.н. .. 8)

Пости се до 24 декември ( Коледа ) и първата седмица трябва да спреш месото, а след това и животинските продукти .. 8)Точно и ясно казано.

{Sweety_f}
11-17-2006, 18:15
не мога да ти помогна,защото аз не мога да издържа без месо,яйца,сирене...

Drakthul
11-17-2006, 18:29
CooL^GirL^^^


Да, ще се прочисти именно от токсините, които се съдържат в тия салами, луканки и прочие, които всички ядете А ето малко инфо за вегетарианството да се образоваш.

Така .. първо не слагай хората под общ знаменател, защото малко си запознатa аз или другите хора какво ядем .. в салами, луканки и прочиe има токсини? .. Боже .. Колкото до вегетарианството - повярвай ми, отдавна съм се образовал по тоя въпрос и като пиша - не говоря напразно .. малко, тоя поучителен тон дразни, не за друго, а защото тия неща отдавна ги знам и вероятно и от много преди ти да си ги научила .. та, хайде занапред да си знаеш, че не си единствено разбиращата ..