PDA

View Full Version : Как се лекувате когато сте болни...



alexbga
11-16-2006, 19:15
Мился,че във всеки форум трябва да има тема в която всички си казват малките тайни когато се разболеят как се лекуват.
Какви хапчета ви помагат най-много,кои капки за нос,кои хапчета за температура.
Или как може да спрете кашлицата,да смъкнете висока температура,да спрете гадните сополи и всякакви проблеми които могат да възникнат когато сте болни.
Какво правите когато сте сред много хора всички малчат всичко е тихо и спокойно и вие започнете да подсмърчате като се има предвид ,че не може да излезете.
Аз например когато кашлям смесжам захар и сажсем малко ракия или си правя чай от орехи (винаги си изяждам след това и орехите :) )А за хапчетата пия Глаувент или нещо по силно,но на мен ми помага!
Високата температура смаквам с Парацетамол + Аспирин
или пък с карпички напоени с вода и оцет на китките,челото,бузите,очит и краката при много висока температура (НАИСТИНА ПОМАГА а комбинация и с хапчетата за нула време смаквам температурата)[ не забравяйте да се изкупете след това! ]
А противните сополи обикновенно изчезват с капки за нос Олинт ,но гадното е ,че за около 2-3 часа си в перфектно състояние,но после почват мъките и отново трябва да се насмъркаш с тях :(
Ако не с капки за нос то бутам 2 парченца памук напоени във спирт или водка и си ги слагам в носа.
Горе долу така се справям с проблемите!
А ВИЕ?! :wink:

SweeT_PussycaT
11-16-2006, 19:37
взимам си едни хубави английски ароматни чайчета там с ябълка,канела и др за кашлицата ако е по лека + някви ментови бонбони за гърло за сополите-капки пък ако опре до температура което става рядко по принцип-аналгина,а при много висока-оцета