PDA

View Full Version : Пак питам за тоз прословут ПЕНИС!!!



pompi
11-19-2006, 07:18
Добър Ден...
Гледам много са писали
Искам и аз да попитам:
Значи от 2 години насам получавам от време на време червени точици по главичката на пениса, и понякога и по ръба и по-надолу (зачервено е и около тях), които са се появявали от мастурбация, от секс, а вчера се появиха от нищото. И май не ме и болят... Ходил съм на лекар по този въпрос - той ме прегледа и вика - нищо ти няма. От какво стават тези неща?

sucks
11-19-2006, 10:10
аз ако знаех от какво са нямаше да пиша за това! М/у другото ония ден си бих ч.кия и селд малко ми се появиха някжо малко червени точици мязат м ина крувоизливчета ли де да знам и аз ??? ако някои знае тва пък кво е да каже [-o<

Jenninka
11-22-2006, 06:44
http://www.dnt-bg.com/content/view/139/234/

Баланит
Възпалението на главата се нарича баланит. а на препуциума - постит. Ако и двете настъпят едновременно, става дума за баланопостит. Баланитът предизвиква зачервяване, възпаление и сърhttp://www.teenproblem.net/forumбеж на главата на пениса. Страданието засяга около 4% от момчетата в предучилищна възраст, но и по-възрастни мъже. Причинява го най-често гъбичката Candida albicans, от която се получава млечницата. По главата на пениса се появяват малки червени точици, а под препуциума се събира смегма. Препоръчва се незабавно изследване на урината, за да се изключи вероятността от диабет, чийто първи симптом е твърде често баланитът. Други причини за заболяването са инфекция с най-обикновени кожни бактерии, венерически заболявания и химическо дразнене. Профилактиката на баланита се изчерпва главно с под-държане на хигиена и често измиване под препуциума. В по-леките случаи промивките със соден разтвор два пъти дневно бързо ликвидират симптомите. Едно проучване е доказало, че сапунът е противопоказен и честото измиване само с вода е за предпочитане. Сапунът има свойството да повишава рН на кожата, което изостря възпалението, причинено от лека инфекция. В някои случаи баланитът може да се дължи на алергия към перилни препарати или просто на протриване. Когато е в по-силна форма и се дължи на гъбична инфекция, баланитът трябва да се лекува с антигъбични кремове като Клотримазол. Ако инфекцията е бактериална, трябва да се прибегне към антибиотичен крем или таблетки. Появи ли се в тежка форма, със силно подуване на препуциума, или с чести рецидиви, налага се обрязване.

Това е за точките.Ама се пак иди на лекар :)