PDA

View Full Version : Какво е вашето отношение към болните от СПИН?



11-20-2006, 18:02
Какво е вашето отношение към болните от СПИН?И какво мисли те за хората коъто не ги възприемат?

ПП: Незнам дали на тази тема и етук мястото

siXt_senSe
11-20-2006, 18:14
Никога не съм общувала с HIV носител на болестта или дори да съм ,не съм знаела.Както всички знаем единствения начин да се заразим с тази болест чрез тези хора е само по полов и кръвен път.Това а и не само то,значи че не трябва да ги изолираме,както правят някои с болните или инвалидите.А за хората които не ги възприемат или отказват да общуват с тях мога да кажа,че може би трябва да съжаляват за това.Защото замислете се.Тези хора ще умрат,може би много по-рано отколкота трябва и може би,това че го знаят,прави останалия им живот по-пълноценен.Както на тях така и на околните около тях.Те оценяват всеки миг живот и всеки миг с близките си.Сигурна съм че гледат на света по различен начин и надявам се да не с омраза заради болестта си,а с любов към живота който имат и всико останало,че имат шанс да го погледнат от похубава страна.Сигурна съм,че много можем да научим от тези хора,както и от онкоболните и инвалидите.Това за мен определено са специялни хора,но не заради болестите си,а заради силата си

KpuCuTo0o
11-20-2006, 18:39
Никога не съм общувала с HIV носител на болестта или дори да съм ,не съм знаела.Както всички знаем единствения начин да се заразим с тази болест чрез тези хора е само по полов и кръвен път.Това а и не само то,значи че не трябва да ги изолираме,както правят някои с болните или инвалидите.А за хората които не ги възприемат или отказват да общуват с тях мога да кажа,че може би трябва да съжаляват за това.Защото замислете се.Тези хора ще умрат,може би много по-рано отколкота трябва и може би,това че го знаят,прави останалия им живот по-пълноценен.Както на тях така и на околните около тях.Те оценяват всеки миг живот и всеки миг с близките си.Сигурна съм че гледат на света по различен начин и надявам се да не с омраза заради болестта си,а с любов към живота който имат и всико останало,че имат шанс да го погледнат от похубава страна.Сигурна съм,че много можем да научим от тези хора,както и от онкоболните и инвалидите.Това за мен определено са специялни хора,но не заради болестите си,а заради силата сиI az mislq taka...

oO
11-21-2006, 15:36
mislq che ne poznavam takiva hora, no dori i da poznavah ne bih si promenil mnenieto i otnoshenieto kym tqh nai-malkoto zashtoto kakto siXt_senSe kaza "Както всички знаем единствения начин да се заразим с тази болест чрез тези хора е само по полов и кръвен път."