PDA

View Full Version : Moderated: Имам цикъл от 4год, но още ми е нередовен. Защо?



Нередовен цикъл
11-25-2006, 21:56
Не съм сигурна, че темата е за тук, но имам проблем..
чела съм, че цикъла става редовен 2г. след като ти дойде за първи път...е,да ама имам цикъл от 4г. и си идва когато идва- на 30 дни,др. месец на 25, сл. на 28...това е ужасно..никога не знам кога ще ми дойде-няма как да го хвана, а колко пъти ми идва не където трябва :smt010
мислила съм да отида на генеколог, но просто не мога..нито искам да ми правят изследвания,нито искам някой да ме гледа отдолу 8-[

според вас на какво може да се дължи това?на вас след колко време ви стана редовен?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

sunshine_
11-25-2006, 22:41
mi to tfa li e problema-smisul razlikata e s 2-3 dni (25ti,30ti,28mi)....
mislq 4e ne e koi znae kakvo
to i na men ne mi idva to4no na edna i su6ta data(i az imam ot dosta vreme cikul),moje da ima nqkolko dni razlika,spox ne e ni6to seriozno ;)

11-25-2006, 23:11
mi to tfa li e problema-smisul razlikata e s 2-3 dni (25ti,30ti,28mi)....
mislq 4e ne e koi znae kakvo
to i na men ne mi idva to4no na edna i su6ta data(i az imam ot dosta vreme cikul),moje da ima nqkolko dni razlika,spox ne e ni6to seriozno ;)
това бяха примери...
тази година ето на колко дни ми идваше:
34,25,30,26,23,24,33,25,29 ](*,)

Myrcheto
11-26-2006, 11:56
Това определено не е проблемен цикъл,но все пак няма лошо да идеш на профилактичен преглед.

Fallen_angel```
11-26-2006, 15:19
И на мен често ми се случва :? Примерно миналия месец ми дойде на 25 пък този на 3 ... после на 28 и въобще никаква ориентация #-o

Eleonora
11-28-2006, 23:46
Първите няколко години цикъла е нередовен.А и може това да се прояви ако си много нервна или превъзбудена за нещо :wink: Не се притеснявай.С времето сичко ще си оправи :)

Cherlotte
11-29-2006, 16:40
Не е проблем. Пък и кога точно ще ти дойде, зависи от много неща. От наблюденията, които имам в/у по-възрастни от мен, мога да ти кажа, че не само 2 години след първата менструация, а и много след това може да има колебания, а дори да не ти идва за даден период от време (например ако си подложена на тежък физически труд). Така че спокойно - неприятно е да не знаеш кога точно ще ти дойде, но какво да се прави - такъв е животът (трябва да звучи успокойтелно :-D ). :wink:

fire_16_f
12-23-2006, 09:54
Помощ...
не ми е идвало от 40 дена..а досега само 1 път ми е заксънявало повече от месец-1-вата година...каква може да е причината?
Не съм нервна и нз защо...това за труда-тренирам волейбол в понеделник и събота по 5 часа...но само 2 дена..претоварила ли съм се? #-o

strange__
12-23-2006, 10:18
Аз пък като ти гледам дните го смятам за сравнително редовен! Твърде малко са късметлииките,на които им идва всеки месец на определена дата :wink: За нередовен цикъл се счита,когато да речем ти дойде единия месец и после 2-3 нямаш...бели кахъри му се вика на твойто ;-)

^HI^ALL^
12-24-2006, 16:59
MI TI DA NE MISLISH CHE NA MEN MI IDVA PO EDNO I SASHTO VREME? e, ne ne e taka! Mislq si 4e kolkoto i da ти е неприятно, все пак трябва да посетиш гинеколог! И на мен ми е некмфортно, ама ходя! На мен на третата година ми стана горе-долу редовен, но и досега имам разни промени! Но щом са в интервал от няколко дни, няма никакъв проблем!

fire_16_f
12-25-2006, 20:57
MI TI DA NE MISLISH CHE NA MEN MI IDVA PO EDNO I SASHTO VREME? e, ne ne e taka! Mislq si 4e kolkoto i da ти е неприятно, все пак трябва да посетиш гинеколог! И на мен ми е некмфортно, ама ходя! На мен на третата година ми стана горе-долу редовен, но и досега имам разни промени! Но щом са в интервал от няколко дни, няма никакъв проблем!
43 ден.. :|
най-вероятно тези дни ще ходя-искам,не искам се налага #-o