PDA

View Full Version : pls help me!? trqbva mi ese za ponedelnik pls spe6no e



Moni_metal
11-26-2006, 14:30
molq vi pomognete mi mnogo mi trqbva ese po literatura za ponedelnik a az ne sum mnogo dobra v tazi oblast za tva vi molq za pomo6t eto i temite ili ako mojete mi kajete ot kude moga da napi6a ne6to.
1-jivotut, priklu4enie i tursene ne sobstvenoto az.
2-moqt ba6tin dom.
3-edna bedna maika.
4-ne se razbiram s roditelite si za6toto te sa zabravili kakvi sa bili kato deca.
5-izpitvali li ste 4uvstva na nostalgia?
6-iskam da prili4am na mama.Za6to?

umpo
11-26-2006, 16:22
Познаваме ли своите деца

Отношението дете- родител е първото социално общуване, в което навлиза детето.Това е основа за всички други отношения.Доказано е, че колкото по добри отношения има човек с родителите си , особено с майка си , толкова по- щастливо дете е.Деца , чийто родители проявяват прекалена критичност и педантични изисквания за ред и дисциплина,са с отклоняващо се поведение, агресивни, затворени, депресирани.
Един от най- сериозните проблеми при отглеждане и възпитаване на детето е недостигът на време. Това води до неудовлетвореност на детето от общуване с родителите си. Детето също е индивидуалност, също е личност . И ако искаме да се изгради и превърне в зрял, пълноценен, реализиран и уравновесен човек, т.е. личност, родителите трябва да разберат, че е добре децата да имат мнение, различно от тяхното по всякакъв въпрос.
Теоретически и практически е важен проблема за детската агресия. Най-често агресивните деца са в семейства, които правилата за възпитание се прилагат непоследователно. Ако приемем, че формите на родителски контрол са две- властен и авторитетен.Властните родители разчитат на употреба на сила и изискват подчинение без разсъждения. Авторитетните родители откликват на детските проблеми, позволяват на децата самостоятелност и инициатива. Прилагането на физически наказания от страна на родителите предизвиква отчуждение между родители и деца, което води до агресивни действия. Когато децата нямат братя или сестри, трудно се сработват с други хора, трудно могат да правят компромиси. В днешно време родителите заменят възпитанието със скъпи подаръци и телевизионни , видеопрограми и компютърни игри. Важно е родителите да знаят, че трябва да направят децата си партньори и те ще им се доверят.

umpo
11-26-2006, 16:23
Това е моят ден. Това е моята територия, където пред Бог всички сме равни. Мястото, на което за всеки един има мисия, която трябва да се изпълни.
Моят свят не е цялата земя. Моят свят е мъничко късче от нея, в което аз съм си създала мои правила за живот. В това късче обаче са събрани толкова много неща: хората, които обичам, местата, които харесвам, песните, думите, любовта... И всичко това е в моето сърце.
Улицата, на която живея, е толкова тиха, а когато бях малка, кипеше от живот. Но хората някак си започнаха да “изчезват”. И тук стана тъжно. Може би и аз скоро ще си тръгна, но никога няма да забравя тази улица, която ме научи как да се справям, когато съдбата ме постави на кръстопът.
А училището е мястото, където се запознах с най-хубавите хора-моите приятели. Като това не са само моите съученици, а и моите учители, от които научавам толкова много неща за живота.
Всяка сутрин ставам с мисълта, че щом съм се събудила, ще изживея още един прекрасен ден със всичките му несъвършенства и благодаря на майка си, която се е борила толкова много както за моя, така и за нейния живот. Благодаря и на баща си, който прави всичко възможно аз и сестра ми да живеем добре. Знам, че днес светът е свят на убийства, наркотици и насилие, но аз съм щастлива, че въпреки тези неща все още съм тук и все още имам желание и утре да се събудя. Щастлива съм, че искам да живея въпреки трудния живот. Ако успеем да се противопоставим на жестокостта, може би някой ден някои от нас ще могат да изживеят един истински съвършен миг в един истински съвършен свят. Мисля, че когато се преодолее една трудност, после е много лесно да се радваш на малките, но много значими неща. Това означава да си щастлив човек.
И така... Всичко онова, което ме заобикаля и влиза в нещата, които харесвам и не харесвам, всичко това е моят свят. И за мен той винаги е бил, както скоро каза една много стойностна като личност жена, до такава степен мой, че като замахна с ръка, моето пространство да свьршва там, където не нарушавам пространството и интересите на другия до мен. Това е светът, в който живея и в който искам да продължавам да живея!

umpo
11-26-2006, 16:26
Дано можеш да извадиш нешто от този матерял :oops: :? :) :-) :cry: :lol: :( :evil: :!: :mrgreen: [-X ](*,) :-({|= :smt004