PDA

View Full Version : Под Игото - няколко въпроса



devent
11-28-2006, 16:23
Привет значи учителката по лит. ни даде 12 въпроса за четвъртък и ще ми е ДОСТА трудно да прочета 500+ страници за 2 дена(като се има впредвид ,че утре съм до 6 на у-ще. ще съм ви много благодарен ако , някой който е чел произведението ми помогне защотото е недопустимо да изкарам двойка.. ще почерпа :)
ето и въпросите:

Въпрос 1: Как изглежда Хаджи марко и в кои глави срещаме образа му?

Въпрос 2: Как изглежда Др. Соколов и в кои глави срещаме образа му + как се казва мечока му(от съученици разбрах ,че се казвал клеопатра вярно ли е?)

Въпрос 3: Намерете изяви на Иванчо Йотата?

Въпрос 4: Отбележете външния портрет на Чорбаджи Юрдан?(даскалката каза да го пишеме с Ю)

Въпрос 5: Портретно описание и изява на Киряк Стефчов?

Въпрос 6: Каква е връзката м/у Дякон Викенм?(не съм сигорен ,че се е правилно тази дума не си я разчитам)

Въпрос 7: Как умира Мунчу?

Въпрос 8: Намерете авторов коментар за Колчо слепеца или на Рада за колчо?

Въпрос 9: Подчертайте външния портрет на рада?

Въпрос 10: Как бори-мечката помага на рада?

Въпрос 11: Какво означава главата "Пиянство на един народ"?

Въпрос 12: За какъв труп става дума в главата "Около един труп"?

Въпрос 13: За какво се моли Хаджи Марко в главата "Новата молитва на марко"

Някой въпроси ще се опитам да направя сам но ви моля за подкрепа.. от това ми зависи каде ще прекарам Коледните празници..

ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

kade mi e po4erpkata :P
11-28-2006, 17:42
1. Gologlav,nabojen,s golqmo semeistvo ,50 godi6en,po-podrobno opisanie v 1va glava na knigata :) V na4aloto e skepti4no nastroen kum deloto za osvobojdenie no sled tva go podkrepq.
2.Me4kata e Kleopatra (5-ta glava). Sokolov - mlad,28 godi6en,rusa kosa,sineok,v 4-ta glava ima opisanie
3.Pak v 4etvurta glava e na gosti u Marko,ama za izqvi ne pomnq
4.Iurdan - bolnav,namru6ten,nerven,star,sluji na turcite,pe4eli parite si s grabitelstva nad bednite ahaha taka pi6e v knigata v 8-ma glava.
5.ne znam kade mu e opisanieto na toq,ama i toi be6e nekuv podmazva4 na turcite i e edin ot glavnite otricatelni geroi
6.M/u koi i dqkona?
7.ne znam,moje bi go obesvat no ne pomnq
8.eee tva sam 6e si go tursi6...
9.Rada- sirak,otgledana ot Haji Rovoama,mlada,dobra,u4itelka,visoka,stroina,hubava ,svetul pogled,bqlo lice.
10.V procesa na vustanieto tq ostava6e sama v seloto v nqkva ku6ta,toi idva6e i q spasqva predi turcite da sa pristignali.
11.Svurzana e s du6evnoto izvisqvane na borcite za svoboda,utvurjdavane na idealite i v ob6ti linii posledni prigotovleniq predi vustaieto.
12.4ere6ata ,koqto rejat ot dvora na 4orbadji Marko za da napraat ot neq 4ere6ovoto top4e.
13.Moli se za uspeh na vustanieto,za Bulgariq (pro4eti si glavata,nqma 3 lista daje)

Aide uspeh :)

devent
11-28-2006, 19:07
ЕДНО ОГРОМНО МЕРСИ!!!


Почерпката я имаш казвай къде и кога да те почерпя страшно много ми помогна. а бтв за 6 въпрос става дума става дума за връзката м/у дякон Викемн и Отец Еротей

И ОЩЕ ЕДИН ПЪТ МНОГО МНОГО МНОГО ти благодаря благодарение на тебе ще си изкарам една страхотна нова година.. ще пия шампанското за твое здраве :)

и едно кафе стига
11-29-2006, 09:59
викентий открадва6е пари за да се купи оръжие за въстанието от манастира,а другия като разбра за липсата го попита за6то не му е поискал направо,4е 6тял да му даде и 4е и той подкрепял борбата.