PDA

View Full Version : Преса за коса Elite



Fr3aky
11-28-2006, 16:54
Имам въпрос относно моделите преси за коса на Elite:

http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/08/01/t_6080145.jpg JR-232
и
http://i.dir.bg/shop_storage/shop_xml/add/2006/10/14/t_6085650.jpg JR-255S (пише, че е с пара).

Знам, че много хора имат такива преси и затова искам да ви попитам какви са отзивите ви за тези два модела и кой е по добър. Освен това втория модел JR-255S може ли да се използва без пара и въобще има ли някакъв ефект от нея (по принцип би трябвало да има, но това е сравнително евтина преса и някак не ми се вярва парата и да предпазва косата, но все пак)?

П.П. Знам, че бихте ме посъветвали да си взема професионална преса, но в момента нямам излишни 80 лева за да си взема Remington (от която впрочем съм много доволна).

karina_91
11-28-2006, 16:56
Hi az lichno imam podobna na pyrvata presa!I izob6to ne mi puka i si q izpolzvam kogato mi skimne! :-k moje kosata da mi stane na ni6to posle ama....ko da praa 6te si presada ahahaha :lol:

Fr3aky
11-28-2006, 17:00
Hi az lichno imam podobna na pyrvata presa!I izob6to ne mi puka i si q izpolzvam kogato mi skimne! :-k moje kosata da mi stane na ni6to posle ama....ko da praa 6te si presada ahahaha :lol:

Да, ако става въпрос и на мене не ми пука, ще слагам маски, кристали, екстри само да ми е права косата. А иначе изправя ли добре (досега съм се правила само на вафлички с този модел преса)?

rip_curl_girl_5
11-28-2006, 17:22
mnogo 6e vi nateji na vsi4ki s taq presa elit.....az li4no mislq 4e e super ne prakti4na za ka4estveno izpravqne na kosata.......,no ako na vas vi var6i rabota za6to pak ne?! :D \:D/

_crazy_baby_
11-28-2006, 18:38
ami az imam purvata i moga da kaja 4e e golqm bukluk napravi mi kosata na slama kupih si q ot metro za 12 15 lv nemopnq kolko ako tova moje da ti pomogne :}

lunnoto_momi4e
11-28-2006, 19:53
Някои може ли да ми препоръча някаква преса,но не от 80лж,щото не ми се намират такива излишни парички...

ninsy
11-28-2006, 20:37
една фр. има 2рата..хи4 не испражя,а даже и не къдри

11-28-2006, 21:38
mislq 4e i dvata modela trqbva da otpadnat ot planovete ti za pokupka.........po dobre iz4akai natrupai malko cash i togava si kupi ne6to efektivno i ka4estveno.......(kakto se kazva: ne sam tolkova bogat da si kupuvam eftini raboti......) :-D :-D :-D :-D :P :smt004

ultra
11-28-2006, 22:27
Здрасти,преди седмица си купих преса на Rowenta.
Исках да има приставки и за изправяне и за накъдряне(на вафлички както написа Fr3aky),да е с керамично покритие и се оказа,не толкова лесно да си намеря точно такава.Струва 59 лв. и е с водно резервоарче.Не знам дали е добре или не,но за сега харесвам резултатите.Момичето ми каза,че задължително винаги трябва да се слага вода-такъв бил принципа на тично тези преси.Ползвам я повече за къдренето,понеже косата ми е права и нямам такава нужда за изправяне :roll:
Разгледай из техномаркетите,има доста видове.

Fr3aky
11-29-2006, 18:08
Здрасти,преди седмица си купих преса на Rowenta.
Исках да има приставки и за изправяне и за накъдряне(на вафлички както написа Fr3aky),да е с керамично покритие и се оказа,не толкова лесно да си намеря точно такава.Струва 59 лв. и е с водно резервоарче.Не знам дали е добре или не,но за сега харесвам резултатите.Момичето ми каза,че задължително винаги трябва да се слага вода-такъв бил принципа на тично тези преси.Ползвам я повече за къдренето,понеже косата ми е права и нямам такава нужда за изправяне :roll:
Разгледай из техномаркетите,има доста видове.

След като видях отзивите се отказах да си взимам Elite.
Сега ми е грабнала окото една керамична, вярно марката и е някаква безизвестна (SONASHI, много китайско ми звучи), но цената е изключително добра. :

Ето и сайта на който я видях:
http://www.best.bg/stock.asp?id=3644&cat_id=834

Чак не мога да повярвам, че на толкова ниска цена може да си купиш керамична преса. Надявам се да я има в някой от техномаркетите във Варна. Ако някой я е виждал или има такава моля да каже от къде я е купил.

babi_girl
11-29-2006, 18:29
ami az imam purvata i moga da kaja 4e e golqm bukluk napravi mi kosata na slama kupih si q ot metro za 12 15 lv nemopnq kolko ako tova moje da ti pomogne :} i az q imam pyrvata i naistina e mnogo zle. vyob6te ne moje da izpravq kosa

gazarka
11-29-2006, 20:46
mi i az imah takava i sum mnogo nedovolna hi4 ne izpravq dobre makar 4e za izpravqne(naistina hubavo)si trqbva i krem za izpravqne!ne si q kupuvai po dobre 4akai i si suberi pari!az pomolih baba i koqto e v italiq da mi kupi i tq mi kupi edna strahotan vqrno e 4e e 60euro no si struva!!!

ELiTyYy
11-29-2006, 22:48
аз имам втория вид... и съм доволна

flower4e
11-30-2006, 07:45
mnogo 6e vi nateji na vsi4ki s taq presa elit.....az li4no mislq 4e e super ne prakti4na za ka4estveno izpravqne na kosata.......,no ako na vas vi var6i rabota za6to pak ne?! :D \:D/
мило мое ;) права си да, но е най-лесно... то всяко изправяне е вредно така че... според мен тва с парата е по добрия вариянт. аз имам като пурвата и ми върши работа но мисля да си взема такава с пара.

Fr3aky
11-30-2006, 10:18
Да ви се похваля днес си купих една на Trisa Smooth & Silky, керамична е, а въобще не е скъпа (35 лв.). Преди малко се изправих с нея, много добре се получи, но да видим дали ще издържи до утре. ;)

IdiOtKa
11-30-2006, 15:40
Да ви се похваля днес си купих една на Trisa Smooth & Silky, керамична е, а въобще не е скъпа (35 лв.). Преди малко се изправих с нея, много добре се получи, но да видим дали ще издържи до утре. ;)
кирамичните песни изправят страхотно ..незнам твоита коса каква е но на моита държа 2 дена ..и косата става яко на клечки маина ..ае мно яко става с кирамична ! за жалост когато аз си купувах бяха по 50-60 лева и нямах толкова пари

slladkata
11-30-2006, 20:32
Аз имам тази втората преса на Elit и съм доста доволна от нея.Има си ваничка за вода и по този начин косата ми не изгаря.Много съм доволна от нея.И я имам от 1 година а още е здрава :!: :D

feshankaa
11-30-2006, 21:22
http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=834&id=7875

МИла ето това е пресата за коса!!! Моята бест френдка има такава и ацки много даржи,тя попринцип е винаги на вафлички и ако не и се намокри косата не спада
Не е скъпа,30 лв е и е идеална за парите си.Верно не е с пара ама...

evil_lady_in_black
12-01-2006, 07:38
Ами пресите с пара са много по-добри от обикновените

ultra
12-02-2006, 00:14
Ами пресите с пара са много по-добри от обикновените
И аз съм много доволна,вече няма ден дето да не си я направя на вафлички и супер мн се кефя.
Само да ви питам нещо слагате ли си преди това нещо?Като пяна например?Защото аз си мия косата слагам малко пяна преди да я изсуша,суша я и след това с пресата.Макар,че пише на опътването да не се слагат никакви стилизиращи неща преди пресата аз го правя защото има по-голям ефект..ставам къдрава като негърка :mrgreen:

lunnoto_momi4e
12-02-2006, 06:52
http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=834&id=7875

МИла ето това е пресата за коса!!! Моята бест френдка има такава и ацки много даржи,тя попринцип е винаги на вафлички и ако не и се намокри косата не спада
Не е скъпа,30 лв е и е идеална за парите си.Верно не е с пара ама... A тази преса изсушава ли много косата?

evil_lady_in_black
12-02-2006, 07:38
Ами пресите с пара са много по-добри от обикновените
И аз съм много доволна,вече няма ден дето да не си я направя на вафлички и супер мн се кефя.
Само да ви питам нещо слагате ли си преди това нещо?Като пяна например?Защото аз си мия косата слагам малко пяна преди да я изсуша,суша я и след това с пресата.Макар,че пише на опътването да не се слагат никакви стилизиращи неща преди пресата аз го правя защото има по-голям ефект..ставам къдрава като негърка :mrgreen:
Ами то не е хубаво редовно да с еправиш с преса защото косата ти се изтощава :wink: а не е хубаво с скоро измита коса защото се изсушава :-)

lu4iq
12-02-2006, 21:33
znae6 li mili4ka bratov4edka mi si kupi tazi na sonashi sa6tata no ne q polzva i mi q dade .iskam da ti kaja 4e e strahotna,prosto nqma druga kato neq i to na takava cena!nqma da sajalqva6,i imai v predvid 4e moqta kosa e mnogo kaprizna mnogo trudno se izpravq no s tazi presa prosto stava perfektna i to za dalgo vreme mnogo sam dovolna

lunnoto_momi4e
12-03-2006, 05:10
znae6 li mili4ka bratov4edka mi si kupi tazi na sonashi sa6tata no ne q polzva i mi q dade .iskam da ti kaja 4e e strahotna,prosto nqma druga kato neq i to na takava cena!nqma da sajalqva6,i imai v predvid 4e moqta kosa e mnogo kaprizna mnogo trudno se izpravq no s tazi presa prosto stava perfektna i to za dalgo vreme mnogo sam dovolna Моята коса е някакъв ад....сигурно с ютия ще трябва да я изправям,оба4е с една преса мн добре стана,ама.....пресата е от италия на една фр.......... :smt009

ultra
12-03-2006, 06:18
Ами пресите с пара са много по-добри от обикновените
И аз съм много доволна,вече няма ден дето да не си я направя на вафлички и супер мн се кефя.
Само да ви питам нещо слагате ли си преди това нещо?Като пяна например?Защото аз си мия косата слагам малко пяна преди да я изсуша,суша я и след това с пресата.Макар,че пише на опътването да не се слагат никакви стилизиращи неща преди пресата аз го правя защото има по-голям ефект..ставам къдрава като негърка :mrgreen:
Ами то не е хубаво редовно да с еправиш с преса защото косата ти се изтощава :wink: а не е хубаво с скоро измита коса защото се изсушава :-)

Благодаря за отговора,ама докато и се нарадвам още и кажи речи всеки ден си я правя с пресата...

evil_lady_in_black
12-03-2006, 07:55
Ами пресите с пара са много по-добри от обикновените
И аз съм много доволна,вече няма ден дето да не си я направя на вафлички и супер мн се кефя.
Само да ви питам нещо слагате ли си преди това нещо?Като пяна например?Защото аз си мия косата слагам малко пяна преди да я изсуша,суша я и след това с пресата.Макар,че пише на опътването да не се слагат никакви стилизиращи неща преди пресата аз го правя защото има по-голям ефект..ставам къдрава като негърка :mrgreen:
Ами то не е хубаво редовно да с еправиш с преса защото косата ти се изтощава :wink: а не е хубаво с скоро измита коса защото се изсушава :-)

Благодаря за отговора,ама докато и се нарадвам още и кажи речи всеки ден си я правя с пресата...
:wink:

Fr3aky
12-03-2006, 16:48
znae6 li mili4ka bratov4edka mi si kupi tazi na sonashi sa6tata no ne q polzva i mi q dade .iskam da ti kaja 4e e strahotna,prosto nqma druga kato neq i to na takava cena!nqma da sajalqva6,i imai v predvid 4e moqta kosa e mnogo kaprizna mnogo trudno se izpravq no s tazi presa prosto stava perfektna i to za dalgo vreme mnogo sam dovolna

Тази Sonashi така и не можах да я намеря из варненските магазини. За сметка на това си взех Trisa (швейцарска уж), също керамична и на ниска цена (35лв.), от която съм много доволна.


Само да ви питам нещо слагате ли си преди това нещо?Като пяна например?Защото аз си мия косата слагам малко пяна преди да я изсуша,суша я и след това с пресата.Макар,че пише на опътването да не се слагат никакви стилизиращи неща преди пресата аз го правя защото има по-голям ефект..ставам къдрава като негърка

Доколкото знам не е хубаво да се слагат стилизиращи продукти на косата преди пресата. Щом го пише на упътването трябва да има нещо вярно.

angelche
12-03-2006, 20:51
Ако наистина искаш косата ти да изглежда добре и да не гори чак толкова много по-добре изчака за да събереш повече пари.Нямя да сажаляв,че си чакала.Първо обикнавенните пресе старшно много изнощават косата и след много време косата ти ще е ужасна и няма за можеж да направиш нищо с нея,сега може да не ти пука,но след време.Второ с керамичните резултата е много по-добър и много по-дълготраен.Керамична преса под 50 лв няма,всички пресе,които сте показали не са керамични,керемичните преси плочките им са едни такива златисти,с тези обикновенни преси,които казвате,че имате само си горите косата и се запазва резубтат,защото косата се изнощатава толкова много,че не можете да си представите.

Fr3aky
12-05-2006, 18:56
Керамична преса под 50 лв няма,всички пресе,които сте показали не са керамични,керемичните преси плочките им са едни такива златисти

Има, има видях две преси с керамични плочки под 50 лева.
Даже моята е такава и не отстъпва по нищо на по-скъпите;)

04-02-2007, 16:37
хора трее ми хелп значи моята пресА е парна и има некъф парцал вътре ама нещо я изпуснах и са не излиза пара и нещо парцала се вади некой знае ли как да я опраа щот не е моя.... ](*,) :( [-o< :smt089

04-05-2007, 09:59
Еми мила аз имам от втория вид преса и съм много доволна от нея.. да с пара е.. :P има доста дълготраен ефект и не прави косата на слама както някои ::: успехх :roll:

Glezanka
04-05-2007, 11:07
Здрасти,преди седмица си купих преса на Rowenta.
Исках да има приставки и за изправяне и за накъдряне(на вафлички както написа Fr3aky),да е с керамично покритие и се оказа,не толкова лесно да си намеря точно такава.Струва 59 лв. и е с водно резервоарче.Не знам дали е добре или не,но за сега харесвам резултатите.Момичето ми каза,че задължително винаги трябва да се слага вода-такъв бил принципа на тично тези преси.Ползвам я повече за къдренето,понеже косата ми е права и нямам такава нужда за изправяне :roll:
Разгледай из техномаркетите,има доста видове.

След като видях отзивите се отказах да си взимам Elite.
Сега ми е грабнала окото една керамична, вярно марката и е някаква безизвестна (SONASHI, много китайско ми звучи), но цената е изключително добра. :

Ето и сайта на който я видях:
http://www.best.bg/stock.asp?id=3644&cat_id=834

Чак не мога да повярвам, че на толкова ниска цена може да си купиш керамична преса. Надявам се да я има в някой от техномаркетите във Варна. Ако някой я е виждал или има такава моля да каже от къде я е купил.

Moga samo da ti kaja che izbora ti e strahoten.Tazi presa ti durpa kosata za nqma i 5 min ... ostanah adski ocharowana ot neq ... Principno imam presa na Elite,tazi purwata koqto si pokazala i ne stawa za nishto,samo bretona uspqwam da si durpam s neq ... ama tyz na Sonashi mi izprawi cqlata kosa ... i btw kakwa cena che nemoga da widq w saita ima li dadena takawa :)

malkoto^f
04-05-2007, 12:51
az imam kato parvata i ne mi haresva , no i za vtorata sam chuvala,che ne e hubava .. spored men keramichnite sa po- dobri,no ednakvo iztoshtqvat kosata :smt006

Allthatshewant
04-05-2007, 13:14
аз също имам като първата преса.. имам и една друха на същата фирма която е подобна ..черна.. но не ми върши никаква работа освен това колкото и добре да ми е сресана косата много скуби.. не ти препоръчвам да си я вземеш [-X :roll:

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-05-2007, 13:18
moqta e kato vtorata.. pishe 4e ne trqbva da raboti bez voda i ne trqbva vodata da e pove4e ili po malko :roll: abe ne e lo6a az prosto nqmam nervi da si q izkudrqm kosata.. \:D/

Elektra_x
04-05-2007, 14:26
Аз имам като първата...като за 20 лева е страхотна.Доволна съм от нея изправя си добре къдри добре и косата ми въобще не е изтощена...моята сега е в окаяно състояние(олепена с тиксо , леполо 8-[ и кво ли още не ) но си работи като нова :wink:

dqvolcheto9
02-19-2011, 14:15
http://www.elite.bg/bg/products/184-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-jr456.html

Имам от тази и съм супер доволна ! :)

FATALITY
02-19-2011, 16:27
Защо не спестиш повече пари и не си купиш нещо качествено, макар и да е по-скъпо. По-добре ще направиш, отколкото да си купиш някаква евтина преса, а после да съжаляваш, че не те изправя хубаво. :)

dqvolcheto9
02-19-2011, 19:45
Тая преса ,която дадох момичета със супер къдрави коси се изправят и във влажно време не МЪРДАТ! :)

dob4y
02-19-2011, 20:19
Алоо темата е от 2006 :-D

dqvolcheto9
02-19-2011, 20:24
Видях бе мацко !Споко на някой може да му е от полза :)