PDA

View Full Version : Това вредно ли е?



Ме
03-03-2007, 20:03
Здравейте на всички.Преди време една приятелка ми каза че била чела някъде в интернет,че от водата кожата става по-хубава.Моита кожа беше много лоша-на вид мазна,а аз я чуствах суха и опъната.С кремове редовно я мажех но ефект нямаше.Започнах да пия големи количества вода-около 2 литра на ден.Сега (2 месеца по късно) пия по средно 5 литра вода на ден.Направо съм манячка на тема вода.Кажете по колко литра средно пиете на ден и вредно ли е че пия по толкова много вода.
Извинете ако има някакви грешки.

03-03-2007, 20:07
of 4akai 4e mi se dopi voda

Lorraine
03-03-2007, 20:39
по 2л е нормално да се пие,водата не е вредна,дори напротив..но ти леко прекаляваш чак 5л :shock: ..

koalka
03-03-2007, 20:46
Не е вредно. :wink: Ама през колко време ходиш до тоалетна?

MARKOS
03-03-2007, 20:49
normalno e 2 litra na den voda
kojata stava po elasti4na
sa6to taka e mn polezna za babrecite

Butterfly^
03-03-2007, 21:19
normalno e 2 litra na den voda
kojata stava po elasti4na
sa6to taka e mn polezna za babrecite

i sre6tu poqvata na celulit pomaga i vob6te vodata e mnogo polezna za organizma ni. Ne e vredno v nikakyv slu4ei da pie6 po kolkoto litra iska6 stiga da hodi6 redovno do toaletnata.

MiRaCuLiXbb
03-03-2007, 21:29
По 5л. не бих ти препоръчал да пиеш всеки ден, но 2-3 е добре.

sladko`eFche
03-03-2007, 21:59
ti v toaletnata li jivee6 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ne mislq 4e moje da ti stane ne6to no e prekaleno...

03-03-2007, 22:06
60% ot 4ove6koto tqlo e voda.Na den 2litara voda e zadljitelno no ne vsi4ki piyat tolkos. kolkoto pove4e pie6 tolkova po vubavo.Iz4istvat se bibrecite i se otdelq pove4e toksi4ni ve6testva ot organizma i tova otdelqne na toksi4nite ve6testva pravi kojata po glatka i nejna a i oka si v pubertit pomaga i za akne.Prodiljavay da pie6 voda =D> samo taka :wink:

Mimka_sweet
03-03-2007, 22:16
Вредно е!!!Мама ми каза че даже можеш да умреш :-D

BaMBOocHa
03-03-2007, 23:29
Като сме започнали темата за водата...точно днес четох в един друг сайт за минералната вода и за това че ако човек пие само минерална не било хубаво,а дори обратно...беше представено в смисъл,че има такива ,които не пият чешмяна вода,а я карат само и единствено на минерална и това им вредяло...искам да чуя мнението ви...понеже самата аз като пия вода мн рядко ми се случва да е чешмяна и чак след като изчетох онази статия се стреснах

mechtaq_za_teb
03-04-2007, 05:10
Az znam 4e kam 2 litra voda na den e normalno.Mislq 4e 5 litra ne e vredno,no ne ti li se hodi 4esto do toaletnata taka ?! :lol:

fifi_friend
03-04-2007, 06:44
когато требирах активно пиех по много вода като теб - 4-5 литра. Отидох веднъж на лекар и я попитах за водата, а тя веднага ми отвърна да съм направила изследвания за диабет. Нямам естесвено и едва ли и ти ще имаш, но по начина, по който реагира просто разбрах, че със сигурност не е полезно. Все пак имай на предвид, че това е крайност, а тя едва ли води до нещо хубаво.

Avtorkata na temata
03-04-2007, 07:23
Абе честичко си ходя до тоалетната и след мнението на fifi_friend със сигорност утре съм на лекар.

sexa_na_kompleksa
03-04-2007, 07:48
Хубаво е да пиеш 2-3 литра,но май наистина прекаляваш малко.


Като сме започнали темата за водата...точно днес четох в един друг сайт за минералната вода и за това че ако човек пие само минерална не било хубаво,а дори обратно...беше представено в смисъл,че има такива ,които не пият чешмяна вода,а я карат само и единствено на минерална и това им вредяло...искам да чуя мнението ви...понеже самата аз като пия вода мн рядко ми се случва да е чешмяна и чак след като изчетох онази статия се стреснах

И аз съм чувала,че не е хубаво само минерална вода.По-добре редувай мин. вода с чешмяна ;)

Imaginar4e
03-04-2007, 08:18
ей момиче не е хубаво чак толкоз вода да пиеш.По 2 литра на ден е достатъчно.И то даже не е нужно да пиеш водата а може и да си я набавяш от плодове и зеленчуци дето имат високо съдържание на вода.Ама чак толкова не е хубаво.Един приятел пиеше и той по толкова вода на ден и му се поду корема щото той организма не може да свари да усвои толкова вода.Прекаляваш според мен

iLoveChocolate
03-04-2007, 10:41
мацка пий си колкото искаш, незнам водата да е вредна за организма, освен когато се давиш.

03-04-2007, 11:37
Ами в интерес на истината може да се умре от интоксикация от вода ... имало е такива случаи но тва треа да изпиеш кофи вода и то за по малко от час :]
Ако примерно спортуваш нещо или живееш по активен живот тия 5 литра вода са ти супер .. никви проблеми няма да имаш пий си я и несе безпокой :]

03-05-2007, 17:47
Разбира се че няма проблем да пиеш много вода. Просто внимавай да не ти се подуе корема. А ако пиенето на толкоз вода помага за кожата, то тогава и аз така ще почна.. по 5л на ден! :P А това за минералната вода наиистина е вярно... да пиеш само мин.вода е доста вредно. Аз си пия чешмяна или даже..абе аз много вода не пия. Пия повече бира и безалкохолни! :mrgreen: Аре бай ви и си пийте водичка! :-)

03-05-2007, 17:57
И 10 литра вода да пиеш не е вредно...само дето ще трябва по-честичко да посещаваш тоалетната :)

vlaf
03-24-2007, 12:31
Да,вредно е за бъбреците.Нищо в прекомерни количества не е добре!

Allthatshewant
03-24-2007, 13:15
аз също съм чувала че е хубаво да се пие по повече вода минимум по 2 литра :smt017

kati_0513
03-24-2007, 13:22
По принцип учените препоръчват да се пие повече течности и водата не е чак толкова вредна, макар и всички да казват, че не трябва да се пие повече от 2 или 3 литра на ден, но аз лично пия по малко и от литър, но се пак колкото повече течности толкова по- добре за организма, все пак трябва и малко да се съобразяваш с количеството, защото понякога се увреждат бъбреците... :)

Ниго
03-24-2007, 13:37
Глаголните форми "чувал", "казвали" и тн. са характерни за приказките. Два литра е минимума. От там приема на вода варира от 50 до 80 милилитра на килограм тегло. като 80 са върхови стойности и се постигат от спортисти при тежки тренировки. Нисък прием на вода води до ниски нива на плазма в кръвта.

Cheesy
03-24-2007, 14:19
5 литра!Леле аз колко малко пия-най-мн литър и половина на ден! Явно на мен ми има нещо..

Sunshine_Of_Your_Life
03-24-2007, 17:15
tova za wodata ne znae6 oba4e spored men e normalno po 2 litra naden dobre e za organizma aama 4ak po 5 :-s :shock:

<black soul>
03-24-2007, 20:06
Разбира се че няма проблем да пиеш много вода. Просто внимавай да не ти се подуе корема. А ако пиенето на толкоз вода помага за кожата, то тогава и аз така ще почна.. по 5л на ден! :P А това за минералната вода наиистина е вярно... да пиеш само мин.вода е доста вредно. Аз си пия чешмяна или даже..абе аз много вода не пия. Пия повече бира и безалкохолни! :mrgreen: Аре бай ви и си пийте водичка! :-)

Хах, тва май бях аз!