PDA

View Full Version : Моят хранителен режим (диета) за сваляне на мазнини.



брад_Пит
03-06-2007, 20:55
Та значи на кратко за мен. Висок 185 тежа 85 и искам да посваля някоя и друго килце от коледно-новогодишната сланина (още си я нося).
Та режима ми е следния
7:00 Закуска 3 варени яица с 50 грама масло и кисела краставичка
10:00 Половин кофичка кисело мляко с овесени трици
13:00 Обяд 200 грама пилешка пържола със зеленчуци
16:00 Половин кофичка кисело мляко с малк орехи
17:00 Фитнес и велоергометър
20:00 200 пилешка пържола със салта
22:30 100 грама обезмалена извара

Imaginar4e
03-06-2007, 20:58
Ами тва много хубаво ама ако ядеш всеки ден тва ще ти писне.избери си диета, която е разнообразна, защото скоро ще ти се повръща от варени яйца и кисели краставички :) Аз лично съм против диетите, за мен всичко опира до здравословното хранене...

sh3_1s_7h3_0n3
03-06-2007, 21:00
ти всеки ден т'ва ли ядеш?! :-k

брад_Пит
03-06-2007, 21:01
Ами тва много хубаво ама ако ядеш всеки ден тва ще ти писне.избери си диета, която е разнообразна, защото скоро ще ти се повръща от варени яйца и кисели краставички :) Аз лично съм против диетите, за мен всичко опира до здравословното хранене...И кое е нездравословно?
Пък и то има разнообразие. ПИлешкото се замества с риба, черен дроб, сланина или свинско. Даже май свинското ще преобладава заедно със сланина, съответно в редуциран грамаж де.

И това си е много здравословно хранене. А яицата може да ги заместя с квасена сметана.

Imaginar4e
03-06-2007, 21:05
Ами тва много хубаво ама ако ядеш всеки ден тва ще ти писне.избери си диета, която е разнообразна, защото скоро ще ти се повръща от варени яйца и кисели краставички :) Аз лично съм против диетите, за мен всичко опира до здравословното хранене...И кое е нездравословно?
Пък и то има разнообразие. ПИлешкото се замества с риба, черен дроб, сланина или свинско. Даже май свинското ще преобладава заедно със сланина, съответно в редуциран грамаж де.

И това си е много здравословно хранене. А яицата може да ги заместя с квасена сметана.
Тц не ме разбра.Аз ти казвам, че съм "за" здравословното хранене, щото има голям разлика м/у диета и здр.хранене.Плюс ти не си написал, че се сменят месата там.Тва само за първия ден ли е кво?
П.П.Здравословното хранене си го практикуваш цял живот, за да поддържаш форма, а диетата е за период от време, в който искаш да свалиш определни килограми.Поне за мене тва е раликата, щото едва ли ще искаш цял живот да ядеш тва :wink:

karina_91
03-06-2007, 21:10
awe az ne sam za dietite po-dobre sportuvaite :::

брад_Пит
03-06-2007, 21:13
диета = хранителен режим
И за мен това е здравословно хранене, като се включи рибено масло и витамини.
И да това мога да ям цял живот. Месото може да се готви по много много начини. Поне 7 ми идват за пилешкото. Скара, в плик, запържено в масло и задушено в сметана, на супичка, пълнено с гъбки, на фурна със зеленчуци.
Ти какво разбираш под здравословно хранене?

Kianna
03-06-2007, 21:14
:smt005 Яж сланина и яйца и се чуди що освен,че не слабееш,ами и още дебелееш :smt005

брад_Пит
03-06-2007, 21:15
диета = хранителен режим
И за мен това е здравословно хранене, като се включи рибено масло и витамини.
И да това мога да ям цял живот. Месото може да се готви по много много начини. Поне 7 ми идват за пилешкото. Скара, в плик, запържено в масло и задушено в сметана, на супичка, пълнено с гъбки, на фурна със зеленчуци.
Ти какво разбираш под здравословно хранене?
И имам по час и половина 4 пъти в седмицата спорт карина_91

Imaginar4e
03-06-2007, 21:17
диета = хранителен режим
И за мен това е здравословно хранене, като се включи рибено масло и витамини.
И да това мога да ям цял живот. Месото може да се готви по много много начини. Поне 7 ми идват за пилешкото. Скара, в плик, запържено в масло и задушено в сметана, на супичка, пълнено с гъбки, на фурна със зеленчуци.
Ти какво разбираш под здравословно хранене?
Не не виж сега.Ти по-горе написа един хранителен режим , в който обесняваш точно как е сготвено пилешкото или свинското или квото и да е там.Ти не си се доуточнил.Иначе тва как може се сготви е ясно и е здравословно хранене.Няма спор.Но тва описаното по-горе си е точно диета-в определени часове определни работи се ядат.Няма как да ме убедиш в обратното.Ай пиис няма кво да говоря друго по тъз тема :)

ProstoAz
03-06-2007, 21:30
Хранителният режим може да се "спазва" цял живот, това е начин на живот.
А колкото до това, което си написал - бих казала, че става. :-D В 16:00ч. можеш да сложиш и малко варени картофки. :wink:
Надявам се обаче да си пресметнал всичко, съобразено с нуждите на тялото си, защото за 85-килограмов човек това папкане на мен ми се струва не съвсем достатъчно... :roll: Но ти си знаеш! :wink:
Колкото до пилешкото - можеш да го заместваш с риба, но със свинското и телешкото трябва да си внимателен (те имат повече мазнини и не трябва да се консумират в големи количества!). Също така пилешкото запърежно в масло? :roll: Забрави за това, както и за сметанките. [-X Замести маслото със зехтин. :D Можеш да ядеш и пълнозърнест хляб, мюсли, овесени ядки (разнообразие няма да ти липсва). :) Пий много вода.
Успех! :wink:

koalka
03-07-2007, 08:25
На мен диетата ми се струва добра, ама това масло не знам...май не му е тук мястото.

брад_Пит
03-07-2007, 08:43
ц ц ц ц
Не ви е срам. Вие участвате в световния заговор срещу наситените мазнини (животинските). Кратка справка:
Един грам мазнина има 9 kcal. един грам белтък (протейн на англииски) или въглехидрат имат по 4 kcal. Наситените животински мазнини са най-доброто решение за диета. Защото приемате малко количество храна (ако имаш разришен стомах в следствие на тъпчене вечерно време се свива), освен това за разграждането ми до АТФ е нужна доста повече енергия. И противно на твърденията на производителита на маргарин, диетично мюсли и всякакви такива говна холестерола не е вреден (ако имате научно изследване, което да доказва, че е вреден и не е спонсорирано от копамнии производителки на маргарини и тн., моля представете). Освен това 2/3 от холестерола се синтезира в черния дроб. Приема на повече холестерол с храната намалява натоварването на черния дроб и той може да се заеме с разграждането на мазнините.

Затова ям сланина, масло, яйца и сметанки. Зехтина го слагам само на салати (студенопресован, другия е боклук).

BaMBOocHa
03-07-2007, 08:53
абе харесва ми режима ти...не е като да изпитваш животински глад...почти нищо не ти липсва...обаче колко време мислиш да го спазваш?

03-07-2007, 12:29
Докато не гушна босилека. Вече от месец съм на него. Абе не омръвза. И все ми е едно свинско в устата...

Anastasi
03-07-2007, 13:46
брад_Пит, подлагала съм се нa подобна диета и имаше много добър резултат.в момента съм на нея пак и не се чувствам особено добре, тъй като не съм голяма фенка на месото. бих искала да те посъветвам да не изхвърляш съвсем въглехидратите от менюто си-един плод на закуска или филийка пълнозърнест хляб няма да ти навредят.

Пит_Брадат
03-07-2007, 14:03
В ядките си има, освен това в млечните също. Събират ми се ~ 45-50 грама на ден. Все още не съм почувствал остра липса на гликоген и си мисля нормално.

tainstvenata
03-07-2007, 19:30
Та значи на кратко за мен. Висок 185 тежа 85 и искам да посваля някоя и друго килце от коледно-новогодишната сланина (още си я нося).
Та режима ми е следния
7:00 Закуска 3 варени яица с 50 грама масло и кисела краставичка
10:00 Половин кофичка кисело мляко с овесени трици
13:00 Обяд 200 грама пилешка пържола със зеленчуци
16:00 Половин кофичка кисело мляко с малк орехи
17:00 Фитнес и велоергометър
20:00 200 пилешка пържола със салта
22:30 100 грама обезмалена извара

пропоръ4вам ти да разгледаш форума на http://www.bb-team.org/ ... ще полу4иш добри савети пък и има доста инт неща :wink:

тъп_пит
03-07-2007, 19:58
пропоръ4вам ти да разгледаш форума на ... ще полу4иш добри савети пък и има доста инт неща :wink:като например съвети да се избягват животинсите мазнини и да се ядат само белтъците на яйцата. Там не са съвсем на ясно с метаболизма, а някой дето го раздават "персонални треньори" и с фитнеса не са наясно.

tainstvenata
03-07-2007, 20:31
пропоръ4вам ти да разгледаш форума на ... ще полу4иш добри савети пък и има доста инт неща :wink:като например съвети да се избягват животинсите мазнини и да се ядат само белтъците на яйцата. Там не са съвсем на ясно с метаболизма, а някой дето го раздават "персонални треньори" и с фитнеса не са наясно.

може и така да е ... не споря .. :wink: ако ти разбираш ще сме ти благодарни да ни обясниш

03-07-2007, 20:47
А някой ще повярва ли, че животинксите мазнини, пълномалените млечни продукти и холестерола не са вредни?

Някое момиченце ще трчгне ли да тренира със свободни тежести и то с големи свободни тежести? До 8 повторения с големи тежести? Никое. Защо да обяснявам, като няма да се възприемат съветите и някой хора ще дават по ххх лева за гримове парфюми и тн, вместо за здравослвно хранене, спорт ...

ProstoAz
03-08-2007, 15:22
Тялото ти само произвежда необходимия му холестерол. Когато нивото на холестерола ти е високо, той се отлага по стените на кръвоносните съдове, което води до атеросклероза.
Няма какво да ти търся и да ти доказвам.
Прави, каквото си си решил. :wink:

03-08-2007, 18:04
Високият холестерол не води до никакви сърдечно-съдови заболявания. Те се причиняват от тютюнопушенр и затлъстяване.

03-09-2007, 08:00
Брад_Пит добре съставен хранителен режим, стига да не си прекалено дълго на него. Мойе ли един въпрос случайно да влизаш във форума на спидерспорт, изглейдаш като техен възпитаник :wink:

03-09-2007, 08:26
А някой ще повярва ли, че животинксите мазнини, пълномалените млечни продукти и холестерола не са вредни?

Някое момиченце ще трчгне ли да тренира със свободни тежести и то с големи свободни тежести? До 8 повторения с големи тежести? Никое. Защо да обяснявам, като няма да се възприемат съветите и някой хора ще дават по ххх лева за гримове парфюми и тн, вместо за здравослвно хранене, спорт ...
А и като вярваш, че никое момиченце няма да го повярва това каква е целта на тази тема? Едва ли е някой да ти даде съвет или да си даде мнението за режима ти. 100% съм сигурна че си от форума на spidersport :wink: нищо лично ама там ви възпитават по един и същи начин и си приличате :wink: Наистина тук няма да постигнеш нищо, няма смисъл да отваряш такива теми, пиши с в твоя форум там се разбирате чудесно стига да сте на мнението на Галя и Милко #-o

Брад
03-09-2007, 10:30
Брад_Пит добре съставен хранителен режим, стига да не си прекалено дълго на него. Мойе ли един въпрос случайно да влизаш във форума на спидерспорт, изглейдаш като техен възпитаник :wink:В интерес на истината spidersport го чета редовно, даже се регистрирах, но по НВД се запалих от разни англииски и немски сайтове. Просто ми беше интересно какво е мнението на широката млада аудитория за такъв вид режими. Тоест различни от ябълковата диета, лунната диета и други такива. А за тренирането с малко повторения - еми аз съм от Асеновград и съм гледал тренировки на щангистите (някои доста известни) и то хората си прават по 3 до 5 повторения. Баща ми също е тренирал щанги като малък и той ми повтаряше за големите тежести.

03-09-2007, 19:03
В 7 сутрента и в 10 вечерта да ядеш!?!?!? .. Хахахха.. ето за какво не можеш да свалиш килца! Това че толкова се повтаря че трябва да ядеш често и по малко не означава че трябва да ядеш постоянно! :shock: Вечер и рано сутрин е толкова вредно да се яде колкото да се наплюскаш с банички преди да си легнеш!!! Яж разнообразно и по малко и сравнително рядко. .. А .. и повече физически усилия! Успееех! :-D :D

delfin4eto
03-09-2007, 19:18
това е много здравословна диета и опредлено ще даде желаните резултати.Но за теб определено ще е добре да има и малко разнообразие, за това си избери още една диета , подобна тази, за да има разнообразие в храната.Само една и съща храна не е 100% гаранция за горене на мазнините!Трябва да има и малко разнообразие и повечко спорт!!!!

03-09-2007, 19:59
Брад_Пит добре съставен хранителен режим, стига да не си прекалено дълго на него. Мойе ли един въпрос случайно да влизаш във форума на спидерспорт, изглейдаш като техен възпитаник :wink:В интерес на истината spidersport го чета редовно, даже се регистрирах, но по НВД се запалих от разни англииски и немски сайтове. Просто ми беше интересно какво е мнението на широката млада аудитория за такъв вид режими. Тоест различни от ябълковата диета, лунната диета и други такива. А за тренирането с малко повторения - еми аз съм от Асеновград и съм гледал тренировки на щангистите (някои доста известни) и то хората си прават по 3 до 5 повторения. Баща ми също е тренирал щанги като малък и той ми повтаряше за големите тежести.
Аз бях редовен посетител на spidersport, но след като видях как се отнасят към хората с различно мнение(например към брат ми, който се опита да обясни нещо за бойните изкуства - ден след това те изтриха поста му)се отказах. Плюс това не мога да се убедя, че това е режим, който може да се спазва постоянно. За сваляне на мазнини да, но като режим за цял живот 4естно казано ми се вижда нездравословно.....

03-10-2007, 09:37
В 7 сутрента и в 10 вечерта да ядеш!?!?!? .. Хахахха.. ето за какво не можеш да свалиш килца! Това че толкова се повтаря че трябва да ядеш често и по малко не означава че трябва да ядеш постоянно! :shock: Вечер и рано сутрин е толкова вредно да се яде колкото да се наплюскаш с банички преди да си легнеш!!! Яж разнообразно и по малко и сравнително рядко. .. А .. и повече физически усилия! Успееех! :-D :DКато не разбираш не пиши глупости. Закуската е най-важнопто ядене за деня. Евентуално може да се измести по-късно ако бягаш сутрин. А яденето вечер не е вредно, ама хич даже, особено чисто белтъчна храна като изварата.


Аз бях редовен посетител на spidersport, но след като видях как се отнасят към хората с различно мнение(например към брат ми, който се опита да обясни нещо за бойните изкуства - ден след това те изтриха поста му)се отказах.Интересно. Обикновено постове се трият при лични нападки и обиди. И доколкото си помням (мисля, че това го помня) беше защото бе обидил някого лично. Възможно е да греша.